Ranking maszyn do szycia dla początkujących

Ranking maszyn do szycia dla początkujących - modele mechaniczne

Ten artykuł to poradnik dla wszystkich osób, które albo dopiero co rozpoczęły naukę szycia albo mają już za sobą kilka kroków i chcą zakupić sprzęt do dalszej krawieckiej edukacji. Poradę znajdą również Ci, którzy nie zaczęli szyć ale przymierzają się do tego, żeby spróbować i szukają swojej pierwszej maszyny.

W zależności od tego, w której jesteś grupie i jakie masz plany, budżet, który zakładasz na ten zakup, może być bardzo różny. Na tym etapie warto wskazać, że najtańsze maszyny do szycia kosztują średnio od 400 do 550 złotych. Najdroższe to wydatek kilku tysięcy złotych. Na potrzeby artykułu skupimy się na przedziale cenowym od najtańszych do około 1700 złotych.

W tym budżecie mieszczą się przede wszystkim maszyny mechaniczne i kilka modeli elektronicznych, dlatego też ten wpis poświęcamy przede wszystkim modelom mechanicznym, zakładając, że jeśli nie wiesz, jak potoczy się Twoja przygoda z szyciem, nie chcesz na początek wydawać za dużo.

Przed Tobą ranking najlepszych maszyn do szycia dla osoby początkującej, koncentrujący się na modelach mechanicznych. W treści wskażemy dosłownie kilka modeli elektronicznych, które mieszczą się we wskazanym budżecie ponieważ to, co z całą pewnością warto podkreślić w tym miejscu - maszyny elektroniczne to również dobry wybór dla osoby początkującej, z tym że, wiążący się z większym wydatkiem. Dobre modele elektroniczne rozpoczynają się bowiem powyżej 1000 złotych.


Dobre maszyny do szycia vs. polecane maszyny do szycia - zwróć na to uwagę w trakcie wyboru!

Zacznijmy od początku. Zaczynasz zastanawiać się nad rozpoczęciem swojej krawieckiej przygody albo udało Ci się przeszyć kilka ściegów na starym Łuczniku po babci i zastanawiasz się, co dalej? Jaką maszynę do szycia kupić na początek? Zaczynasz czytać masę blogów, poradników, wchodzisz na grupy tematyczne na Facebooku - robisz rozeznanie. To bardzo słuszne posunięcie ale łatwo wpaść tutaj w pułapkę. Często okazuje się, że od jednych komentujących usłyszysz, że tylko jeden konkretny model maszyny jest dobry, od drugich, że na pewno nie jest bo ich (inna) maszyna jest lepsza a trzeci powiedzą, że tylko maszyna od marki X jest warta uwagi i zakup innej nie ma sensu. Suma sumarum po przeczytaniu części porad odnośnie polecanych maszyn, decyzja jest już prawie podjęta a po przeczytaniu kolejnych opinii wracasz do początku.

Zasada jest prosta - jeśli ktoś zakupił jakąś maszynę, wcześniej nie szył na innej a udało mu się wybrać dobry model, na 99% będzie tą maszyną zachwycony, ba! może maszyna ma już nawet swoje imię. Taka osoba zawsze poleci Ci swój ukochany model maszyny. Reasumując, szukając opinii użytkowników, trafiasz na polecane maszyny do szycia ale czy taki polecany model zawsze będzie dobrym wyborem dla Ciebie? Tego w 100 procentach nie da się niestety przewidzieć. Dlatego najlepiej szukać porady u osób, które szyły lub szyją na różnych maszynach, które mają doświadczenie krawieckie i które wiedzą, do czego mogą służyć poszczególne funkcje. Takie osoby będą mieć jedną kluczową i najcenniejszą cechę - mają porównanie, jak pracują różne modele maszyn i czym się charakteryzują. Z naszej perspektywy jako osób szyjących, które przetestowały zdecydowaną większość modeli maszyn, jakie funkcjonują na polskim rynku, polecane maszyny do szycia to nie zawsze dobre maszyny do szycia, w rozumieniu dobre dla Ciebie. Jak zatem wybrać dobrą maszynę do szycia dla siebie? Czytaj dalej nasz wpis!


Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Grupy maszyn, które należałoby wydzielić, żeby móc udzielić Ci odpowiedzi na pytanie to:

1. Maszyna do szycia dla początkującego, niskobudżetowa, dla osób, które wiedzą, że zatrzymają się na etapie prostych poprawek krawieckich i podstawowych prac domowych. Dobre maszyny do szycia polecane w tym przedziale cenowym to te, które posiadają ścieg prosty i zygzak z możliwością regulacji szerokości oraz trójskok, cztero etapowy system obszywania dziurki, płytkę do zakrywania transportu (do cerowania), chwytacz wahadłowy, wolne ramię, funkcję szycia wstecz.

2. Maszyna do szycia dla początkującego, w średnim przedziale cenowym - maksymalnie do 1000 zł., dla osób, które wiedzą, że chcą się nauczyć szyć i że będą się tym zajmować od czasu do czasu, czasami w ich przypadku będzie to prosta przeróbka krawiecka, czasami uszycie narzuty i poszewki na poduszki a czasami uszycie ubrania dla dziecka. Takie modele będą mieć więcej metalowych podzespołów i płynną regulację gęstości oraz szerokości ściegu, ponadto wszystkie niezbędne programy ściegowe (niezbędne z praktycznego punktu widzenia).

3. Maszyna do szycia dla początkującego, który złapał bakcyla i wie, że będzie szyć: cienkie, średnie i grube materiały, czasami skróci jeansy i zrobi poprawkę krawiecką ale poza tym są spore szanse, że maszyna będzie wykorzystywana do szycia bluzek, sukienek, spodni, płaszczy, kurtek itp.
Polecane maszyny do szycia w tym przedziale cenowym to te, które posiadają regulację docisku stopki, metalową płytkę ściegową, metalowe podzespoły, płynną regulację szerokości i gęstości wszystkich niezbędnych ściegów, mają mocniejszy silnik i dłuższe okresy gwarancyjne.

 

Jaką maszynę do szycia kupić na początek?

W tej sekcji czas na sugerowane modele, biorąc pod uwagę opisany wyżej podział.

Jeśli czujesz, że jesteś bardziej w grupie 1, możesz rozważyć zakup takich modeli jak:


Jeśli lokujesz siebie w grupie 2, modele sugerowane dla Ciebie to:


Jeśli zdecydowanie kierujesz się w stronę grupy 3 i nastawiasz się na zróżnicowane i częste szycie z momentami intensyfikacji, wybierz:

Jak widzisz, modeli jest bardzo dużo i nie da się udzielić prostej odpowiedzi na pytanie, jaka jest jedna najlepsza maszyna do szycia dla początkujących bo takiej po prostu nie ma:). W każdej ze wskazanych grup pojawią się modele, które charakteryzują się innymi cechami i w związku z tym będą najlepsze dla innej osoby. Jeśli potrzebujesz pomocy w dokonaniu wyboru, śmiało kontaktuj się z nami mailowo na sklep@ultramaszyna.com lub telefonicznie.


Ranking najlepszych maszyn do szycia dla osoby początkującej

Tymczasem idziemy dalej, żeby pomóc Ci w dokonaniu wyboru. Wszystkie maszyny z grupy 1, 2, 3 ustawiliśmy dla Ciebie na podium biorąc pod uwagę takie kryteria jak: długość gwarancji, serwis, podzespoły, obecność marki na polskim rynku (to daje nam wiedzę na temat tego jak przedstawia się awaryjność danego modelu), ilość potrzebnych, praktycznych funkcji i stosunek tych wszystkich wymienionych czynników do ceny.

Oto ranking maszyn do szycia dla początkujących:


 

Grupa 1

Miejsce 3
Minerva 141Miejsce 2

Juno E1015 by Janome


 

Juno J15 by JanomeMiejsce 1

Husqvarna E10 

Grupa 2


Miejsce 3

Minerva 363

 

Brother RH127Miejsce 2

Janome 1522
Miejsce 1

Husqvarna E20

 

Elna 220 i 240

 

Grupa 3

Miejsce 3

Singer 4423, 4432

 

Janome 419 i 423Miejsce 2

Janome Jubilee 60507

 

Janome 523

 

Juki 353, 355 lub 357

 

Elna 320 lub 340

 

Brother HF37Miejsce 1

Janome HD1800Ranking tanich maszyn do szycia

Opcja budżetowa potrzebna na już? Nie ma problemu. Mamy dla Ciebie również ranking tanich maszyn do szycia. Pamiętaj tylko, że naprawdę tania maszyna do szycia to zawsze kompromis. Tym kompromisem będzie albo długość gwarancji, albo użyte podzespoły, albo moc silnika, albo ilość funkcji i możliwość ingerowania w parametry ściegu.

Tania maszyna do szycia sprawdzi się tylko w przypadku tych osób, które planują chować maszynę do szafy i wyciągnąć ją kilka razy w roku po to, żeby wykonać prostą poprawkę krawiecką.

Sprawdź takie modele jak:

Reasumując… najlepsza maszyna do szycia dla początkujących to:

Jaka maszyna do szycia dla początkujących? Taka, która spełnia oczekiwania i wymagania osoby, która będzie na niej szyć :-) Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w inny sposób. Jeśli ktoś jednoznacznie, bez poznania Twoich potrzeb jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaką maszynę do szycia kupić na początek, to istnieje szansa, że nie trafi z sugestią i dopasowaniem idealnie, zwłaszcza, że ilość modeli maszyn dostępnych na polskim rynku jest z roku na rok coraz większa i już aktualnie bardzo zróżnicowana. Najlepsza maszyna do szycia dla początkujących to może być również model elektroniczny, z dodatkową regulacją prędkością szycia - takie modele mają zawsze wbudowane chwytacze rotacyjne i pracują zdecydowanie ciszej niż modele elektroniczne.

Będą to np.

Jeśli jest Ci potrzebny ranking najlepszych maszyn do szycia dla osoby początkującej ale elektronicznych - daj nam znać w komentarzu! :)