Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje towaru możliwe są zgodnie z postanowieniami regulaminu sklepu internetowego ultraMaszyna

Procedury odstąpienia od umowy zawartej na odległość (zwroty) oraz realizacji roszczeń wynikających z rękojmi sprzedawcy za wady rzeczy sprzedanej (reklamacja) opisane zostały w regulaminie sklepu internetowego. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy krótki przewodnik poświęcony tym kwestiom, dostępny poniżej.

Zakupy dokonywane w sklepie internetowym

Jeżeli dokonują Państwo zakupu jako Konsument w rozumieniu art. 22[1] kodeksu cywilnego lub przedsiębiorca jednoosobowy (osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną ze swoją działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie ma ona dla Państwa charakteru zawodowego), mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.  

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie towaru. Jeżeli przedmiotem umowy jest wiele towarów, które są dostarczane osobno, termin ten wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniego z towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniego z towarów. 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład złożonego na piśmie przesłanym pocztą na adres:

UltraMaszyna
ul. Puławska 12a/10b,
02-566 Warszawa

tel. 881 223 393

lub mailowo na następujący adres e-mail:

[email protected] (w przypadku reklamacji dotyczących zakupionych towarów) lub [email protected] (w przypadku reklamacji dotyczących Kursów).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.  

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. 

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Państwa (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.  

Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania towaru lub do chwili dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzą się Państwo na inne rozwiązanie i nie wiąże się ono z powstaniem dla Państwa dodatkowych kosztów. 

Prosimy odesłać lub przekazać nam zwracany nam towar na adres:

UltraMaszyna
ul. Puławska 12a/10b,
02-566 Warszawa

niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem terminu 14 dni. 

Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru. 

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości towaru wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

* Zwrot musi zostać odesłany bezpośrednio na wskazany powyżej adres. Przesyłki pobraniowe oraz paczki wysłane do Paczkomatów InPost nie zostaną odebrane. *

 

Formularz odstąpienia od umowy

 

 

Reklamacje