Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje towaru możliwe są zgodnie z postanowieniami regulaminu sklepu internetowego ultraMaszyna

Procedury odstąpienia od umowy zawartej na odległość (zwroty) oraz realizacji roszczeń wynikających z rękojmi sprzedawcy za wady rzeczy sprzedanej (reklamacja) opisane zostały w regulaminie sklepu internetowego. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy krótki przewodnik poświęcony tym kwestiom, dostępny poniżej.

Zakupy dokonywane w sklepie internetowym

Jeśli dokonałeś/-aś zakupu w naszym sklepie internetowym jako konsument (czyli bez związku z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową), możesz zwrócić kupiony produkt, korzystając z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Zwrócić produkt możesz w ciągu 14 dni od jego otrzymania. Wystarczy, że poinformujesz nas o swojej decyzji w ciągu wcześniej wspomnianych 14 dni - chęć zwrotu należy zgłosić najlepiej w formie pisemnej, mailowo na adres sklep@ultramaszyna.com. W tym celu możesz wykorzystać formularz odstąpienia od umowy, który znajdziesz poniżej. Wydrukowany i wypełniony formularz dołącz również do zwracanej przesyłki. 

Zwracany produkt możesz odesłać na następujący adres:

ULTRA Sp. z o. o.
ul. Kasprzaka 7/U12
01-211 Warszawa

Pamiętaj, że zgodnie z ustawą o prawach konsumenta oraz naszym regulaminem, ponosisz bezpośrednie koszty zwrotu produktów. Pamiętaj również, że ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.

Pieniądze zwrócimy Ci w taki sam sposób, w jaki zapłaciłeś za zamówienie, chyba że poprosisz o inny sposób zwrotu. Zrobimy to najszybciej jak będzie to możliwe, nie później niż w ciągu 14 dni od chwili, gdy poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Pamiętaj jednak, że możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu aż nie otrzymamy od Ciebie z powrotem produktu lub dowodu jego odesłania do nas.

Dalej idące szczegóły związane z odstąpieniem od umowy znajdziesz w regulaminie sklepu, do którego lektury Cię zachęcamy.

 

Formularz odstąpienia od umowy

 

Zakupy dokonywane stacjonarnie

W przypadku zakupów dokonywanych w naszym sklepie stacjonarnym masz możliwość dokładnego obejrzenia i sprawdzenia kupowanego towaru, dlatego zwrot w przypadku zakupu stacjonarnego nie jest możliwy

Jeżeli masz wąpliwości, czy taka polityka jest zgodna z obowiązującym prawem odsyłamy na strony internetowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - stosowny artykuł możesz znaleźć tutaj.

Reklamacje

Jeśli uznasz, że produkt jest wadliwy, możesz go zareklamować bezpośrednio u nas (przekażamy sprawę do dystrybutora, który jest gwarantem) albo skorzystać z dołączonej do zakupionego towaru gwarancji i skontaktować się bezpośrednio z dystrybutorem.

Szczegóły związane z procedurą reklamacyjną (rękojmia Sprzedawcy za wady produktu), znajdziesz w regulaminie naszego sklepu, a szczegóły związane z procedurą gwarancyjną znajdziesz w gwarancji dołączonej do sprzętu.

W razie pytań prosimy o kontakt z naszą firmą. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Zanim podejmiesz decyzję o reklamacji, bądź skorzystaniu z uprawnień gwarancyjnych, zachęcamy Cię do bezpośredniego kontaktu z nami w celu ustalenia, czy nie jest to zwykły problem wynikający z nieprawidłowego użytkowania lub konfiguracji sprzętu – wiele problemów wynika właśnie z tego i udaje się je rozwiązać podczas jednej rozmowy telefonicznej lub korespondencji pocztą elektroniczną.

Kontakt w sprawie reklamacji
881 22 33 93