Dotacje

Skorzystaj z funduszy UE, aby spełnić swoje biznesowe marzenia!

Sami przez to przeszliśmy i pomożemy Ci w otworzeniu własnej działalności krawieckiej!

 

Masz pomysł na biznes?

 

Myślisz o tym, aby wystartować ze swoim biznesem krawieckim, ale nie wiesz do końca jak ugryźć ten temat i jak pozyskać finansowanie na realizację swoich pomysłów? Jeżeli tak, to jesteś na właściwej stronie! :)

Jesteśmy firmą, która sama wystartowała dzięki wsparciu finansowemu ze środków unijnych i do tego jako jedna z nielicznych z tamtej rundy finansowania utrzymała się na rynku, rozwinęła swoją działalność i zdobyła wielu zadowolonych klientów. Sami przeszliśmy tę samą drogę, nad wyborem której właśnie się zastanawiasz; bazując na doświadczeniach swoich oraz klientów, których wspieraliśmy w procesach pozyskiwania finansowania i uruchamiania krawieckiego biznesu jesteśmy w stanie pomóc Ci w przygotowaniu biznesplanu oraz, przede wszystkim, wyborze odpowiedniego wyposażenia Twojej pracowni, mieszcząc się jednocześnie w budżecie dofinansowania.

Kto może otrzymać dotację?

O bezzwrotne wsparcie ze środków Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, mogą ubiegać się osoby, które przez okres roku przed przystąpieniem do projektu:

  • nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej,
  • nie mają zaległości podatkowych
  • nie zalegają z płatnościami z tytułu składek ZUS.
  • nie są stroną, przeciwko której toczy się postępowanie sądowe, administracyjne lub egzekucyjne, dotyczące niespłaconych zobowiązań.

Grupy docelowe

Wśród osób, do których kierowane jest wsparcie unijne, można wyszczególnić grupy priorytetowe, mające największe szanse na pozyskanie dotacji:

  • osoby, które pozostają bez pracy przez okres co najmniej kolejnych 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat,
  • kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka,
  • osoby do 25. roku życia, ze szczególnym wskazaniem kobiet oraz osób, które dopiero ukończyły studia (tutaj kluczową rolę wśród instytucji udzielających wsparcia finansowego możemy wskazać inkubatory przedsiębiorczości oraz inne fundacje priorytetowo zajmujące się promocją absolwentów wyższych uczelni),
  • osoby po 45. roku życia,
  • osoby niepełnosprawne,
  • osoby zamieszkujące gminy wiejskie i miejsko-wiejskie

Nie przejmuj się, jeśli nie znajdujesz się w grupie priorytetowej w danym projekcie, nie przesądza to bowiem w 100% o ewentualnym niepowodzeniu w trakcie starania się o pozyskanie środków unijnych. Najlepiej, w celu ustalenia, czy spełniasz wymogi danego programu, skontaktuj się z instytucją realizacją konkretny projekt. Realizowanych działań, w ramach których możesz otrzymać wsparcie finansowe, jest bardzo wiele i każde z nich przewiduje inną grupę docelową.

Zakres i formy wsparcia

Pamiętaj, jest o co walczyć – jako osoba planująca rozpoczęcie działalności możesz otrzymać na ten cel aż do 40 tys. zł. Ponadto zostaniesz przeszkolony/a z wiedzy niezbędnej do założenia i prowadzenia własnej firmy (w ramach danego projektu oferowane są szkolenia w zakresie prawa pracy, prawa handlowego, obowiązków BHP, marketingu, prowadzenia księgowości itd.)

Dodatkowo otrzymujesz od instytucji zarządzającej finansowe wsparcie pomostowe, wypłacane w okresie do 6 miesięcy, a w uzasadnionych przypadkach nawet do 12 miesięcy. Środki te będziesz mógł/a przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z księgowością, telefonem, ZUS, itp.

Od czego zacząć?

1. Pomysł

Najważniejszy jest pomysł. I to nie byle jaki. Twoja przyszła firma, przede wszystkim, powinna wyróżniać się na tle potencjalnej konkurencji. Musisz wiedzieć dokładnie co, gdzie i jak chcesz zrobić a następnie spróbować przewidzieć jakie skutki może przynieść Twoja inwestycja. W trakcie starania się o dotację musisz umieć uzasadnić swój pomysł, obronić go i przede wszystkim – wierzyć w sukces. Jeśli Ty sam nie uwierzysz w powodzenie swojego biznesu, instytucja zarządzająca projektem również może tego nie zrobić.

2. Wybór programu

Jeśli masz już wstępne założenia dotyczące swojej działalności, musisz znaleźć program i działanie, z którego otrzymasz dotację. Najważniejsze, żeby znaleźć się wśród grupy beneficjentów danego projektu. Na tym etapie najbardziej pomocna będzie internetowa wyszukiwarka dotacji (aplikacja dostępna na Portalu Funduszy Europejskich pod adresem www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka). Informacje na temat odbywających się w danym terminie i regionie programów, otrzymasz również w najbliższym Urzędzie Miasta, Powiatowym Urzędzie Pracy lub Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

3. Dokumentacja

Znalazłeś/aś już program odpowiedni dla siebie? Czas zapoznać się dokładnie z dokumentacją i wymaganiami danego programu oraz sumiennie śledzić terminy naboru wniosków. Dopilnowanie powyższych czynników jest decydujące w staraniu się o środki unijne.

Przygotuj niezbędne dokumenty. Instytucja udzielająca wsparcia finansowego przedstawi Ci szereg dokumentów, których wypełnienie jest niezbędne do wzięcia udziału w konkretnym projekcie. Na pewno staniesz przed koniecznością wypełnienia wniosku oraz napisania własnego biznes planu. Nie masz jednak czego się obawiać, na każdym etapie osoby zarządzające danym programem służą Ci pomocą i radą, ponadto wszystkie instytucje prowadzące nabory wniosków zobowiązane są do zamieszczenia na swoich stronach internetowych „Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie'' oraz dokumentacji związanej z ubieganiem się o dotację z UE.

4. Wniosek

Złóż wniosek aplikacyjny. Kolejnym krokiem do otrzymania dotacji jest złożenie wniosku o dofinansowanie. Dokumentację aplikacyjną, która powinna zawierać wszystkie niezbędne dokumenty, musisz złożyć w wyznaczonym terminie do instytucji, która zajmuje się przyjmowaniem wniosków. Teraz już tylko wystarczy czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku :)

Źródła: zielonalinia.gov.pl

Więcej informacji szukaj na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Skorzystaj z naszej pomocy

W trakcie tworzenia biznes planu instytucja zarządzająca projektem poprosi Cię o przedstawienie zestawienia zakupów, których chcesz dokonać ze środków pochodzących z dotacji. Spis ten, poza samą listą modeli i typów maszyn, akcesoriów, tkanin i pasmanterii musi zawierać praktyczne uzasadnienie Twojego wyboru oraz ceny proponowane przez dystrybutorów poszczególnych elementów wyposażenia.

Ten etap ultraMaszyna wykona za Ciebie. We współpracy i konsultacji z Tobą, po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami i charakterystyką przyszłej działalności, przygotujemy dla Ciebie warianty wyposażenia przyszłej firmy.

Z naszą pomocą skompletujesz pasujący do profilu Twojej działalności zestaw maszyn. Nie podejmujesz decyzji zaocznie, każda maszyna może być przez Ciebie sprawdzona i przetestowana przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dobierzemy niezbędne wyposażenie pracowni w postaci: urządzeń prasowalniczych, manekinów, oświetlenia, krzeseł.

Sporządzimy dla Ciebie kilka ofert z zestawami sprzętu tak, żebyś mógł/a samodzielnie podjąć decyzję, jakie zakupy zmieszczą się w planowanym przez Ciebie budżecie.

Pomożemy Ci w doborze pasmanterii, tkanin i akcesoriów krawieckich. Wskażemy zaufanych producentów i marki godne polecenia. W uzasadnionych przypadkach pracownik ultraMaszyny może towarzyszyć Ci w trakcie zakupów tkanin i pasmanterii. Za to wsparcie nie pobieramy od Ciebie żadnych dodatkowych opłat.  

Dodatkowe korzyści ze współpracy z nami

  1. Otrzymujesz od nas kompletnie przygotowane zestawienie zakupów wraz z uzasadnieniem, które wystarczy dołączyć do gotowego biznesplanu.
  2. Gwarantujemy niezmienną cenę w okresie od otrzymania oferty do realizacji zakupu.
  3. Po zrealizowaniu zakupu zapewniamy darmowy dowóz na terenie całego kraju, profesjonalne szkolenie zgodne z Twoimi potrzebami. Od momentu nawiązania z nami współpracy, jesteśmy do Twojej dyspozycji i zawsze służymy Ci radą i doświadczeniem.

Nie czekaj, aż ktoś ubiegnie Cię w realizacji Twojego pomysłu! Już dziś skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o możliwościach rozwoju Twojego krawieckiego biznesu.

Jesteśmy dla Ciebie dostępni:

pod numerem telefonu: 881 22 33 93 oraz pod adresem e-mail: [email protected]