Instruktorzy

 • Agnieszka Wysocka

  Posiada wykształcenie jako technik odzieży, ze specjalizacją modelowanie odzieży damskiej lekkiej. Posiada 30 lat pracy w zawodzie. Jest właścicielem pracowni krawieckiej. Prowadziła zajęcia z szycia w Mskpu, tzw. techniki krawieckie. Od lat współpracuje z projektantami i stylistami telewizyjnymi. Odszywała stroje sceniczne dla gwiazd polskiej sceny muzycznej i telewizyjnej. Ostatnie realizacje można było oglądać w Top Model, Twoja Twarz Brzmi Znajomo czy Dance Dance Dance. Wykonuje również kostiumy teatralne dla dorosłych i dzieci.

  Kursy

 • Andrzej Śniadek

  Profesjonalny szkoleniowiec oraz projektant wzorów hafciarskich, jak również założyciel i właściciel EDS – Embroidery Design Studio.
  Przekazuje Wam swoją wiedzę wynikającą z wielu lat doświadczenia we współpracy z firmami z całego świata. Doświadczenia z różnego rodzaju programami, maszynami i materiałami. Przede wszystkim uczy jak przerodzić pracę w pasję, poprzez zabawę i uplastycznianie nici hafciarskiej.

  Kursy

 • Anna Stępień-Fazlejew

  Projektuje, konstruuje i powołuje do życia krawieckie pomysły. Z wykształcenia jest inżynierem technologii odzieży. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała, między innymi, w Zakładach odzieżowych Cora oraz Top Star Collection. Przez lata współtworzyła stroje dla Teatru Narodowego i Dramatycznego oraz dla Telewizji Polskiej. Obecnie wykłada w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru takie przedmioty jak: konstrukcja ubioru, materiałoznawstwo i techniki krawieckie.  W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z zakresu kroju i szycia na wszystkich poziomach zaawansowania.

  Kursy

 • Bogumił Wiśniewski

  Tworzenie zachwycających ubrań to suma wizji projektanta, umiejętności konstruktora i kunsztu krawca. Szycie to z całą pewnością jego życie. Jest mistrzem krawiectwa oraz konstruktorem odzieży i kostiumów teatralnych. Z wyróżnieniem ukończył Architekturę tekstyliów na Politechnice Łódzkiej oraz Studium odzieżowe w Łodzi.  W swoim dorobku, poza pracą w zakładach produkcyjnych, posiada m.in. współpracę z wieloma projektantami w ramach pokazów na Fashion Philosophy Fashion Week Poland oraz Warsaw Fashion Street, realizacje kostiumów reklamowych i teatralnych (Teatro Sociale di Como, kostiumy do przedstawienia “Pagliacci”, Teatr Powszechny, kostiumy do przedstawienia “Szkoła żon” w reż. Janusza Wiśniewskiego).

  Kursy

 • Bożena Zaremba

  Posiada tytuł mistrza w rzemiośle krawiectwo damskie lekkie. Przez wiele lat świadczyła usługi krawieckie na własny rachunek i współpracowała z projektantami mody oraz scenografami. Aktualnie związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie jako kierownik pracowni krawieckiej, a w ultraMaszynie prowadzi zajecia z konstrukcji i modelowania odzieży. Obejrzyj także film, w którym Bożena Zaremba opowiada o swojej pracy w teatrze.

  Kursy

 • Ewa Wójcik
 • Gabriela Hezner

  Dyplomowana projektantka mody, tworzy autorskie kolekcje i indywidualne projekty. Jej realizację pojawiły się w takich magazynach, jak: Gentelen, Pump Magazine, Vanity Treen, Haute Punch czy Malcie Magazine.

  Kursy

 • Helena Wargin

  Dyplomowany konstruktor odzieży z blisko 40-letnim doświadczeniem. Ukończyła Technikum Odzieżowe im. Marii Bratkowskiej, a po szkole prawdziwą szkołę i praktykę otrzymała w zakładach odzieżowych Cora. W dorobku posiada współpracę z wieloma firmami, markami i projektantami (Catarina, Green Establishment, Magda Ignar, Bożena Karska). Swoją wiedzę przekazuje kolejnym pokoleniom podczas zajęć prowadzonych dla studentów w Międzynarodowej Szkole Projektowania i Ubioru. W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z konstrukcji modelowania odzieży (wszystkie gałęzie: odzież damska, męska, dziecięca itd.).

  Kursy

 • Ilona Kacprzak

  Krawiectwo to jej pasja! Z wykształcenia jest technikiem odzieżowym, projektantką i instruktorem praktycznej nauki zawodu. Poza szkołą odzieżową ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Jej doświadczenie zawodowe jest głównie związane z sukniami ślubnymi i wieczorowymi; pracowała w salonie sukien, a od 2005 roku prowadzi własne atelier. Szycie ekskluzywnej odzieży na miarę to jej konik, zaś największą pasją jest haft artystyczny oraz tworzenie własnych struktur i faktur na tkaninach.

  Kursy

 • Joanna Lewandowska

  Z zawodu krawiec odzieży damskiej ciężkiej, dyplomowany technik technologii odzieży ze specjalizacją w komputerowym wspomaganiu produkcji odzieży. 

  Posiada wieloletnie doświadczenie jako krawcowa oraz konstruktor, dzięki czemu nie są jej obce niemal żadne aspekty powstawania odzieży. Aktualnie realizuje różne projekty krawieckie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami naszych kursów :) 

  Kursy

 • Joanna Rokicka

  Absolwentka Technikum odzieżowego (kierunek: Krawiectwo damskie lekkie, specjalizacja: Modelarstwo odzieży). Wiedzę praktyczną zdobywała w zakładach krawieckich specjalizujących się w szyciu zróżnicowanego asortymentu z tkanin i dzianin; w trakcie swojej ścieżki zawodowej poznała z czym wiąże się praca na wzorcowni, krojowni i szwalni. Zdobyte doświadczenie w zakresie krawiectwa i konstrukcji odzieży łączy z pasją projektowania prowadząc swoje autorskie atelier.  Obok pracy związanej z produkcją odzieży od 2014 roku prowadzi warsztaty krawieckie.

  Kursy

 • Jolanta Wójcik

  Szyje na maszynie odkąd cała rodzina sięga pamięcią. Jest krawcową z ponad 30-letnim stażem, pedagogiem praktycznej nauki zawodu, a ponadto od ponad 20 lat jest pozytywnie zakręconym na punkcie szycia sprzedawcą maszyn i akcesoriów krawieckich. Z ultraMaszyną jest związana od początku. Razem z Ewą, jest nadopiekuńczą mamą tej pracowni i dobrym duchem tego miejsca. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć z takiej tematyki jak: krój, szycie i modelowanie odzieży oraz prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru sprzętu szyjącego i wyposażenia pracowni krawieckiej. Swoje wieloletnie doświadczenie bardzo chętnie przekazuje następnym pokoleniom poprzez współpracę z debiutującymi projektantami oraz prowadzenie kursów i warsztatów krawieckich.

  Kursy

 • SPECJALISTA W DZIEDZINIE

  Specjalista w dziedzinie, w której będziesz się kształcić na zajęciach indywidualnych. Instruktora wybierzemy dokładnie do Twoich potrzeb. Kliknij aby uzyskać więcej informacji.


  Więcej

 • Sylwia Dębicka

  Artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper's Bazaar, Clé de Peau Beauté. W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z rysunku żurnalowego.

  Kursy

 • Sylwia Kaczmarek

Kliknij strzałkę obok Instruktora, na temat którego chcesz dowiedzieć się więcej.

Jesteśmy wykwalifikowaną kadrą profesjonalistów i hobbystów. Kochamy szycie i zarazimy Cię tą pasją. Dowiedz się kim jesteśmy.