Instruktorzy

 • Agnieszka Wysocka

  Z wykształcenia technik odzieży ze specjalizacją modelowanie odzieży damskiej lekkiej. Przeszło 30 lat pracuje w zawodzie. Prowadziła zajęcia z szycia w MSKPU, tzw. techniki krawieckie. Od lat współpracuje z projektantami i stylistami telewizyjnymi. Odszywała stroje sceniczne dla gwiazd polskiej sceny muzycznej i telewizyjnej, a także regularnie ubiera największe polskie gwiazdy na sylwestrowe sceny telewizyjne. Ostatnie realizacje Agnieszki można było oglądać w takich programach, jak: Top Model, Twoja Twarz Brzmi Znajomo czy Dance Dance Dance. Wykonuje również kostiumy teatralne dla dorosłych i dzieci, a także lalek. Jest właścicielem pracowni krawieckiej Agnes na warszawskim Ursynowie.

  Kursy

 • Agnieszka Żochowska
  Z wykształcenia technik odzieżowy, historyk, a przede wszystkim pedagog z wielkim zamiłowaniem do konstrukcji i modelowania. Doświadczenie zdobywała w zakładach odzieżowych Modny Strój i Leda. Współpracowała z atelier szyjącym dla czołowych polskich projektantów. Właścicielka firmy projektującej i szyjącej ubrania oraz maskotki, wykładowczyni w MSKPU. W Ultramaszynie prowadzi kursy szycia dla dzieci, kursy szycia dla początkujących, a także kursy zawodowe.
 • Andrzej Śniadek

  Profesjonalny szkoleniowiec oraz projektant wzorów hafciarskich, jak również założyciel i właściciel EDS – Embroidery Design Studio.
  Przekazuje Wam swoją wiedzę wynikającą z wielu lat doświadczenia we współpracy z firmami z całego świata. Doświadczenia z różnego rodzaju programami, maszynami i materiałami. Przede wszystkim uczy jak przerodzić pracę w pasję, poprzez zabawę i uplastycznianie nici hafciarskiej.

  Kursy

 • Anna Stępień-Fazlejew

  Projektuje, konstruuje i powołuje do życia krawieckie pomysły. Z wykształcenia jest inżynierem technologii odzieży. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała między innymi w Zakładach odzieżowych Cora oraz Top Star Collection. Przez lata współtworzyła stroje dla Teatru Narodowego i Dramatycznego oraz dla Telewizji Polskiej. Wykładała w MSKPU takie przedmioty jak: konstrukcja ubioru, materiałoznawstwo i techniki krawieckie. Obecnie pracuje w uczelni Via Moda. W Ultramaszynie prowadzi zajęcia z zakresu kroju i szycia, a także konstrukcji na wszystkich poziomach zaawansowania.

  Kursy

 • Bożena Zaremba

  Posiada tytuł mistrza w rzemiośle krawiectwo damskie lekkie. Przez wiele lat świadczyła usługi krawieckie na własny rachunek i współpracowała z projektantami mody oraz scenografami. Aktualnie związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie jako kierownik pracowni krawieckiej. Obejrzyj także film, w którym Bożena Zaremba opowiada o swojej pracy w teatrze. W Ultramaszynie prowadzi zajęcia z konstrukcji i modelowania odzieży na wszystkich poziomach zaawansowania, a także zajęcia z materiałoznawstwa i kursy zawodowe.

  Kursy

 • Ewa Wójcik

  Absolwentka łódzkiej ASP (Projektowanie Tkaniny i Ubioru), projektantka odzieży, wiedzę kierunkową zdobywała również w krakowskiej SAPU – Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Od 2011 roku współzałożycielka i współwłaścicielka marki Ultramaszyna. W swojej karierze zawodowej pracowała przy organizacji łódzkiego tygodnia mody - Fashion Philosophy Fashion Week Poland, zajmowała i zajmuje się projektowaniem i produkcją serii odzieży. Doświadczenie w prowadzeniu kursów krawieckich zdobywała między innymi na warsztatach organizowanych cyklicznie w Domu Kultury Centrum Łowicka w Warszawie oraz w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, pod okiem projektantki i wykładowczyni School of Form – Moniki Jakubiak. Ma również przygotowanie pedagogiczne (uprawnienia pedagoga praktycznej nauki zawodu).

  Wierzy, że umiejętność samodzielnego tworzenia daje wolność i bezcenną satysfakcję.

 • Gabriela Hezner

  Dyplomowana projektantka mody, tworząca ponadczasowe suknie damskie oraz nietuzinkowe marynarki damskie i męskie. Tworzy autorskie kolekcje i indywidualne projekty. Jej realizacje pojawiły się w takich magazynach, jak: Gentelen, Pump Magazine, Vanity Treen, Haute Punch czy Malvie Magazine. Na co dzień pracuje w jednej z wiodących na rynku firm, produkujących bieliznę damską. W Ultramaszynie prowadzi zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych.

  Kursy

 • Helena Wargin

  Dyplomowany konstruktor odzieży z ponad 40-letnim doświadczeniem. Ukończyła Technikum Odzieżowe im. Marii Bratkowskiej, a po szkole umiejętności i praktykę otrzymała w zakładach odzieżowych Cora. W dorobku posiada współpracę z wieloma firmami, markami i projektantami (Catarina, Green Establishment, Magda Ignar, Bożena Karska). Swoją wiedzę przekazuje kolejnym pokoleniom podczas zajęć prowadzonych dla studentów w MSKPU. W Ultramaszynie prowadzi zajęcia z konstrukcji modelowania odzieży (wszystkie gałęzie: odzież damska, męska, dziecięca, odzież ciężka, a także stopniowanie odzieży), a także kursy zawodowe.

  Kursy

 • Ilona Kacprzak

  Krawiectwo to jej pasja! Z wykształcenia jest technikiem odzieżowym, projektantką i instruktorem praktycznej nauki zawodu. Poza szkołą odzieżową ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Jej doświadczenie zawodowe jest głównie związane z sukniami ślubnymi i wieczorowymi. Pracowała w salonie sukien, a od 2005 roku prowadzi własne atelier. Szycie ekskluzywnej odzieży na miarę to jej konik, zaś największą pasją jest haft artystyczny oraz tworzenie własnych struktur i faktur na tkaninach.

  Kursy

 • Joanna Lewandowska

  Z zawodu krawiec odzieży damskiej ciężkiej, dyplomowany technik technologii odzieży ze specjalizacją w komputerowym wspomaganiu produkcji odzieży. 

  Posiada wieloletnie doświadczenie jako krawcowa oraz konstruktor, dzięki czemu nie są jej obce niemal żadne aspekty powstawania odzieży. Aktualnie realizuje różne projekty krawieckie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami naszych kursów :) W Ultramaszynie prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, zajęcia z zakresu konstrukcji i szycia bielizny, gorsetów, a także kursy zawodowe o specjalizacji Krawiec oraz Komputerowa konstrukcja odzieży.

  Kursy

 • Joanna Rokicka

  Absolwentka Technikum odzieżowego (kierunek: Krawiectwo damskie lekkie, specjalizacja: Modelarstwo odzieży) oraz studiów podyplomowych na Politechnice Łódzkiej (kierunek: Konstrukcja). Wiedzę praktyczną zdobywała w zakładach krawieckich specjalizujących się w szyciu zróżnicowanego asortymentu z tkanin i dzianin; w trakcie swojej ścieżki zawodowej poznała z czym wiąże się praca na wzorcowni, krojowni i szwalni. Zdobyte doświadczenie w zakresie krawiectwa i konstrukcji odzieży łączy z pasją projektowania prowadząc swoje autorskie atelier.  Obok pracy związanej z produkcją odzieży od 2014 roku prowadzi warsztaty krawieckie. W Ultramaszynie prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania oraz kursy zawodowe.

  Kursy

 • Jolanta Wójcik

  Szyje na maszynie odkąd cała rodzina sięga pamięcią. Jest krawcową z ponad 30-letnim stażem, pedagogiem praktycznej nauki zawodu, a ponadto od ponad 20 lat jest pozytywnie zakręconym na punkcie szycia sprzedawcą maszyn i akcesoriów krawieckich. Z ultraMaszyną jest związana od początku. Razem z Ewą, jest nadopiekuńczą mamą tej pracowni i dobrym duchem tego miejsca. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć z takiej tematyki jak: krój, szycie i modelowanie odzieży oraz prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru sprzętu szyjącego i wyposażenia pracowni krawieckiej. Swoje wieloletnie doświadczenie bardzo chętnie przekazuje następnym pokoleniom poprzez współpracę z debiutującymi projektantami oraz prowadzenie kursów i warsztatów krawieckich.

  Kursy

 • SPECJALISTA W DZIEDZINIE

  Specjalista w dziedzinie, w której będziesz się kształcić na zajęciach indywidualnych. Instruktora wybierzemy dokładnie do Twoich potrzeb. Kliknij aby uzyskać więcej informacji.


  Więcej

 • Sylwia Dębicka

  Artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper's Bazaar, Clé de Peau Beauté. W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z rysunku żurnalowego dla hobbystów i dla kursantów zawodowych.

  Kursy

 • Sylwia Kaczmarek

  Sylwia to konstruktorka odzieży damskiej i krawcowa z ponad dwudziestoletnim stażem w przemyśle odzieżowym. Z wykształcenia jest technikiem odzieżowym. Pracuje jako konstruktor odzieży od wielu lat - szyje i konstruuje najróżniejsze elementy garderoby: od sukien ślubnych i komunijnych, przez odzież damską czy dziecięcą, aż po koszule męskie. Od początku swojej kariery zawodowej pracowała w dużych zakładach produkcyjnych z dużymi polskimi i zagranicznymi markami. W Ultramaszynie prowadzi kursy szycia dla początkujących. 

  Kursy

Kliknij strzałkę obok Instruktora, na temat którego chcesz dowiedzieć się więcej.

Jesteśmy wykwalifikowaną kadrą profesjonalistów i hobbystów. Kochamy szycie i zarazimy Cię tą pasją. Dowiedz się kim jesteśmy.