Maszyna do szycia premium do grubych materiałów? Bernina B480 - recenzja

Półprzemysłowa, do cięższego szycia, poradzi sobie nawet z... grubą tekturą. Przeczytaj naszą recenzję maszyny Bernina B480.

Wytrzymała, stabilna, można rzec nieco "toporna", ale w zdecydowanie pozytywnym znaczeniu - Bernina B480, za pomocą której przeszyjesz nawet najgrubsze, najbardziej gęste i sfilcowane rodzaje surowców.

Posiada cechy maszyny klasy premium (tak, jak Janome M7 Continental), w związku z czym charakteryzuje się przede wszystkim: wbudowanym silnikiem z prądem stałym, dużym, dotykowym ekranem, rozbudowanym transportem i wieloma udogodnieniami, istotnymi z technicznego punktu widzenia.  Poznaj szwajcarską Berninę, której tradycja sięga aż 120 lat:

 

 

Pierwsze testy Berniny B480 uwieczniliśmy w formie video. Na tej podstawie powstał film z recenzją, z którym możecie zapoznać się poniżej:

 

Na naszym kanale na YouTube znajdziesz wiele recenzji przeróżnych maszyn oraz tutoriale krawieckie - najlepiej jeśli dodasz nasz kanał do subskrypcji - wówczas, gdy tylko opublikujemy nowy materiał, na maila otrzymasz powiadomienie :) Ale, ale, wróćmy do tematu tego wpisu, czyli genialnej Berniny B480. Jeśli video okazałoby się mało szczegółowe, w trakcie testów zrobiliśmy dla Was kilka zdjęć ze zbliżeniami detali. Maszyna z całą pewnością zachwyca poziomem dopracowania. Poniżej kilka najważniejszych i najciekawszych cech Berniny B480: 

1. Zupełnie inny chwytacz - przemysłowy, na szpulki Jumbo o średnicy aż 28 mm. To pozwala Ci na nawinięcie 80% większej ilości nici spodniej i szycie dłuższych odcinków na jednej szpulce.

 

2. Ultraszybka wymiana stopek. Na uchwycie trzymającym stopkę Szwajcarzy zamontowali specjalny uchwyt, który po przesunięciu automatycznie zwalnia stopkę - szybkie, wygodne, bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze.


3. Niezależny silnik do szpulowania nitki dolnej. Szyjesz i w tym samym czasie nawijasz nitkę. Obydwa silniki pracują bezkolizyjnie i niezależnie. Takie udogodnienie to standard w maszynie klasy premium!

 

4. Bardzo czułe i płynne sterowanie dociskiem stopki:

 

5. Zestaw akcesoriów - bardzo wygodne pudełko, w którym... ciężko będzie zrobić bałagan. A przynajmniej taką mamy nadzieję ;)

 

6. Stolik powiększający pole pracy w zestawie, choć co prawda nie aż takiej wielkości jak w przypadku np. Janome M7 Continental.

 

Co jeszcze? 

Na pewno warto podkreślić jeszcze kilka cech tej maszyny, które sprawiają, że warto pokusić się o większy wydatek w trakcie kupowania nowego sprzętu. Zwłaszcza w przypadku osób, które szyją bardzo dużo, w tym sporo grubszych rzeczy (torebki, akcesoria, gadżety, dodatki do domu) oraz w przypadku wszystkich tych, którzy na szyciu chcą zarabiać i nie mają czasu na ewentualne kaprysy maszyn z niskiej lub średniej półki cenowej i jakościowej. Zatem, co jeszcze sprawia, że Bernina B480 jest maszyną z factorem ultra wow?:

  • wbudowany czujnik górnej i dolnej nitki - spadła, zerwała się, skończyła? Maszyna nie szyje, tylko to komunikuje :)
  • wbudowany konsultant szycia - koniec z zadawaniem sobie pytania: a do czego to służy? Wybierasz ścieg lub funkcję, klikasz w znak zapytania i maszyna podpowiada co to jest, do czego służy i jak tego używać;
  • bardzo długi kabel - tak, dokładnie to napisaliśmy; jedni powiedzieliby: a co to za różnica? Inni powiedzieliby: właśnie na to czekaliśmy! Dla wszystkich, którzy szyją na podwyższonych stanowiskach pracy i potrzebują dłuższego kabla: Bernina B480 to 2,5 metra przedłużenia drogi  do źródła prądu; 
  • prędkość: 900 wkłuć na minutę 
  • moc 90 W i pulsacyjny mechanizm pracy igły (czyli posiada zdolność do przebijania się przez najgrubsze materiały, uwaga: maszyna przeszyje również bardzo grubą i twardą tekturę!)

Potrzeba jeszcze więcej argumentów, żeby choć na chwilę chcieć do niej zasiąść? Zostaw komentarz lub odwiedź nasz sklep stacjonarny na Woli (Warszawa) przy ul. Kasprzaka 7/u12 i przekonaj się sam/a!

Komentarze

To zależy tak naprawdę do jakich celów zamierzamy wykorzystywać maszynę. Obie to modele zdecydowanie premium, Bernina będzie miała większą moc i zacięcie niemal przemysłowe - to maszyna naprawdę do zadań specjalnych.
Zastanawiam się między Janome S7 a Berniną B480 która lepsza ?
Komentuj