DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Janome Continental M7 Professional - nasza recenzja tego modelu.
Niecałe półtora roku temu prezentowaliśmy dla Was na blogu i na naszym kanale na YouTube półprzemysłową wieloczynnościową maszynę marki Janome o symbolu MC6700. Recenzję tej maszyny możecie przeczytać w tym wpisie, a dzisiaj chcemy zaprezentować Wam nowe, rozbudowane wydanie tego modelu -Janome Continental M7 Professional Janome M7 Continental - maszynę, która porwała nasze serca. Zanim przekierujemy Was do filmiku, w którym prezentujemy najważniejsze funkcje, to, co chcielibyśmy podkreślić, to informacja, że Janome Continental M7 Professional M7 Continental nie jest zastępstwem dla MC6700, a bardziej jej rozwinięciem, dodaniem jeszcze większej ilości udogodnień oraz wprowadzeniem przez markę Janome produktu premium. I na całe szczęście, bo Janome MC6700 zbiera cały czas bardzo dobre opinie wśród użytkowników i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Tak wygląda radość wynikająca z ekscytującego pierwsze spotkania z modelem Janome M7 Continental :) W trakcie testów na pewno nie udało mi się odkryć wszystkich funkcji i przetestować ich w praktyce, choć oczywiście zanim usiadłam do tego "kombajnu" (bo maszyna absolutnie poraża swoim gabarytem), zapoznałam się z obszerną instrukcją obsługi (naturalnie dostępna w języku polskim, ponadto maszyna sama w sobie komunikuje się z nami "po polsku" - po pierwszym uruchomieniu sprzętu w ustawieniach należy wybrać język polski).
Janome M7 Continental Professional recenzja
Pierwsze testy maszyny do szycia Janome M7 Continental Professional uwieczniliśmy i na nich podstawie stworzyliśmy materiał video z recenzją, z którą możecie zapoznać się poniżej:
Obejrzane? Robi wrażenie, prawda? :) Ale żebyście mogli przyjrzeć się tej maszynie z jeszcze "większego bliska" postanowiliśmy wykonać zdjęcia kilku szczegółów. Skupiliśmy się przede wszystkim na tych cechach, które zdecydowanie wyróżniają Janome M7 Continental Proffesional od najcześciej spotykanych modeli maszyn dostępnych na rynku. Zatem... przejdźmy do wybranych cech:
1. Najdłuższa.... ale naprawdę bardzo długa przestrzeń od igielnicy do korpusu:
2. W pełni metalowa powierzchnia szycia - zarówno korpus maszyny Janome M7 Continental Proffesional jak i płytka ściegowa są wykonane z metalu:
3. Ogromny stolik powiększający pole pracy z dodatkową szufladką. Jego wymiary: 40 cm głębokość, 68 cm szerokość;
4. Szybka zmiana płytki ściegowej za pomocą przycisku na ekranie dotykowym:
5. Specjalna, dodatkowa płytka ściegowa z lewym położeniem igły (do szycia cienkich, delikatnych, elastycznych i trudnych materiałów) - udogodnienie jak w maszynie przemysłowej;
6. Gigantyczny zestaw akcesoriów w cenie, w zestawie standardowym oraz pudełko, wśród akcesoriów górny transport!
7. Stojak na duże szpule zamontowany w ramach obudowy/korpusu maszyny:
8. Prawdziwie zautomatyzowane szybkie nawlekanie igły:
9. Osobny, niezależny silnik do nawijania szpulki, odbija automatycznie (czyli sam się zatrzymuje po nawinięciu odpowiedniej ilości nici), ma przycisk startowy (czyli nie uruchamiasz nawijania rozrusznikiem nożnym), pracuje bardzo ale to bardzo cicho;
10. Ogromny i bardzo czuły dotykowy ekran (to szczególnie docenią osoby przyzwyczajone do spędzania godzin nad tabletem lub telefonem komórkowym, w wielu maszynach komputerowych ekrany są starszej generacji i nie są aż tak bardzo czułe na dotyk palca, w Janome M7 Continental ekran jest bardzo wygodny do pracy);
Janome M7 Continental posiada całą masę funkcjonalności, udogodnień i parametrów, których nie sposób ująć na zdjęciach. To, co warto jeszcze wiedzieć o tej maszynie to fakt, że posiada czujnik nitki na dole (daje sygnał, gdy nitka się skończy), podpowiada nam, kiedy powinniśmy wykonać czyszczenie pod płytką, posiada gigantyczny wybór ściegów: ręcznych, ozdobnych, ponadto ma wbudowany stitch composer, dzięki któremu zaprojektujesz swoje własne wzory.
Co jeszcze? Udogodnieniem wspierającym proces szycia z całą pewnością jest automatyczne schodzenie ząbków transportera w dół - dzieje się to w momencie podniesienia stopki. Po co? Odpowiemy pytaniem - ile razy zdarzyło Ci się wsuwać materiał pod stopkę po kilka razy, bo był tak delikatny albo tak cienki albo miał taką fakturę, że zahaczał się o ząbki transportera? W Janome M7 Continental Proffesional tego problemu nie ma: podnosisz stopkę, ząbki się chowają, wsuwasz materiał bez problemu, opuszczasz stopkę i ząbki wracają do właściwej pozycji, gotowe do szycia.
To jeszcze nie koniec :) W Janome M7 pikowanie z wolnej ręki jest jeszcze łatwiejsze dlatego, że możesz sobie samodzielnie ustawiać wysokość stopki. Ponadto bardzo fajną opcją jest aplikacja czytająca kody QR wyświetlane na ekranie maszyny. Po wybraniu konkretnego ściegu, po zainstalowaniu aplikacji na telefonie, możesz zeskanować kod i aplikacja podpowie Ci, jaki ścieg został wybrany, do czego służy, jak możesz go wykorzystać i jak prawidłowo ustawić. Reasumując... Janome M7 Continental jest coraz bliżej do maszyny, która... w dużym stopniu myśli i szyje za nas :)
Podsumowując nasze testy, bazując na dotychczasowej pracy z klientami hobbystami i profesjonalistami, rekomendujemy ten sprzęt przede wszystkim dla:
Czy M7 Continental ma jakąś konkurencję? Pewnie, że tak - doskonałym przykładem jest maszyna Janome MC9450. Oczywiście wszystkich, dokładnie tych samych cech, nie znajdziemy w żadnym innym modelu, zwłaszcza, że przypominamy - Janome M7 jest maszyną jednocześnie wieloczynnościową i półprzemysłową, ale jest kilka maszyn, z którymi możemy ją zestawić i są to:
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive