DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Jeśli planujesz zamianę swojej podstawowej maszyny do szycia lub od razu chcesz zakupić bardziej zaawansowany model, przed dokonaniem wyboru, zapoznaj się z serią zaawansowanych maszyn do szycia Juki.
Po ukazaniu się recenzji maszyny do szycia Janome MC 6700 wiele z Was pytało, jakie inne modele zasługują na szczególną uwagę, biorąc pod uwagę takie czynniki jak: wytrzymałość, stabilną konstrukcję i metalowe podzespoły oraz szereg praktycznych udogodnień ułatwiających i przyspieszających szycie.
Spośród wysokich modeli wieloczynnościowych maszyn komputerowych na Waszą uwagę z całą pewnością zasługuje marka Juki i jej wyjątkowa seria maszyn F oznaczona kolejno numerami: F300, F400, F600.
Jako, że na jednej z tych maszyn szyłam przez długi czas prywatnie (a dokładnie na modelu F600), a cała seria pracuje z nami na warsztatach krawieckich, mogę z perspektywy czasu z pełną wiedzą i spokojem, przedstawić Wam wszystkie mocne i słabsze (o ile w ogóle takie są) strony tych modeli.
Technolodzy marki Juki zastosowali specjalną konstrukcję stopki oraz ząbków, które wykonano z dodatkowo wzmacnianej stali. Metalowa płytka ściegowa posiada linie pomocnicze z podziałką ułatwiającą prowadzenie materiału.
Chwytacz rotacyjny zapewnia bardzo cichą pracę, a rozbudowany, siedmiopunktowy transport pozwala na sprawne szycie różnorodnych materiałów.
System Box feed oznacza, iż ząbki poruszają się nie tak jak w niższych modelach maszyn po elipsie a po kwadracie – czyli przez dłuższy czas stykają się swoją powierzchnią z powierzchnią szytego materiału.
Wygodne i łatwe w sterowaniu pokrętło znajdziesz z tyłu górnej części maszyny, zaraz za klapką z wykazem dostępnych ściegów.
Płynna regulacja gęstości i szerokości każdego ściegu.
Na tym poziomie maszyn jest to absolutny standard zatem w przypadku tej serii nie mogło być inaczej – do dyspozycji mamy płynną regulację szerokości i gęstości (inaczej długości) ściegów. Dzięki płynnej regulacji szerokości, w momencie, w którym mamy wybrany ścieg prosty, dodatkowo możemy sterować położeniem igły względem otworu w stopce – płynnie od prawej do lewej stron.
Szerokość możemy regulować w skali od 0 do 7mm natomiast długość od 0 do 5.
Jasno, prawda :) ?
Oczywiście możliwość ustawiania igły w pozycji dolnej lub górnej po zatrzymaniu szycia – dzięki temu, nasza ręka nie musi co chwilę wędrować do koła zamachowego; ponadto przycisk szycia wstecz zamiast klasycznej dźwigi jak w maszynach mechanicznych, funkcja START/STOP, która umożliwia szycie bez użycia rozrusznika nożnego, do dyspozycji również regulacja prędkości szycia i przycisk obcinania nici górnej i dolnej.
Wygodny system nawlekania nitki na szpulkę dolną.
Powyżej wymieniłam zdecydowaną większość cech charakteryzujących całą serię. Wprawiony użytkownik po przeczytaniu ich mógłby dojść do wniosku: "No dobrze... ale przecież takie funkcje występują w większości maszyn w cenie powyżej 3 tysięcy dlaczego zatem mam postawić na Juki?" I w tym pytaniu byłoby sporo racji gdyby nie kilka wisienek na torcie, które sprawiają, że seria F wyróżnia się na tle konkurencji.
Prowadzisz nitkę w standardowy sposób zgodnie z instrukcją umieszczoną na górze maszyny (swoją drogą bardzo czytelną i dokładną), następnie cyfry 6, 7 i 8 prowadzą Cię do użycia zautomatyzowanego nawlekacza:
Po wprowadzeniu nitki w punkt 8 opuszczasz dźwignię na dół i nawlekacz sam przewleka nitkę przez oczko.
Na koniec kilka słów o każdym modelu z tej serii.
Jeśli postawisz na ten model do dyspozycji będziesz mieć 106 programów ściegowych (czyli rozsądnie i bez przesady), w tym 16 wzorów dziurek oraz ścieg z automatycznym ryglowaniem; ponadto alfabet i 3 kroje pisma do dyspozycji.
W zestawie standardowym z maszyną znajdziesz prezentowaną wcześniej na zdjęciach sztywną walizkę oraz 6 dodatkowych stopek, listę pozostałych akcesoriów znajdziesz w opisie modelu w naszym sklepie internetowym.
Moc silnika zamontowanego w tym modelu to solidne 65 W.
157 programów, w tym aż 16 wzorów dziurek oraz ścieg z automatycznym ryglowaniem, ponadto alfabet i 3 kroje pisma do dyspozycji; różnica w zestawie ściegów między tym modelem a F300 to przede wszystkim dodanie ściegów ozdobnych.
W zestawie standardowym znajdziesz 9 stopek, sztywną walizkę oraz podnośnik kolanowy, za pomocą którego można podnosić stopkę (bez użycia rąk).
Silnik, podobnie jak w F300, o mocy 65 W.
W tej maszynie do dyspozycji bogaty zestaw 225 programów ściegowych, 16 dziurek i rozbudowany alfabet, w tym modelu dostępne są 4 kroje pisma.
Silnik 65 W
W zestawie standardowym 12 stopek, stolik powiększający pole pracy, sztywna walizka oraz podnośnik kolanowy.
Którą wybrać :-) ? Nie wiem. Ta trudna decyzja należy do Ciebie!
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive