DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Jaka maszyna do szycia dla babci?
Pamiętasz czasy, kiedy podczas odwiedzin u dziadków na półce zawsze stał stary Łucznik? Jeśli Twoja babcia jest pasjonatką szycia albo z chęcią rozpoczęłaby swoją krawiecką przygodę w domowym zaciszu, pamiętaj, że niebawem zbliża się idealna okazja, by spełnić jej marzenia! Przygotowaliśmy dla Was listę pomysłów na prezent z okazji Dnia Babci. 21 stycznia tuż, tuż :) Zatem jaka maszyna dla babci będzie odpowiednia, opowiemy w teście poniżej.
Jeśli Twoja babcia kiedyś szyła, to najprawdopodobniej pracowała na starym modelu Łucznika albo Singera. Warto zadbać o to, by nowa maszyna była możliwie podobna w budowie, żeby ułatwić jej naukę obsługi. Polecamy Twojej uwadze w szczególności modele mechaniczne, czyli takie, które działają tylko z pomocą rozrusznika nożnego, a wszystko w nich ustawiamy manualnie, za pomocą suwaków i pokręteł. Maszyny mechaniczne nie posiadają być może niezrozumiałych dla naszych babć elektronicznych wyświetlaczy, sensorów i przycisków. Istotną kwestią będzie w tym przypadku również chwytacz. Zdecydowanie rekomendujemy wybór maszyny z chwytaczem wahadłowym, w pełni metalowym, a przez to bardziej solidnym i zarazem najbardziej tradycyjnym sposobem nawlekania. Dobrze, by maszyna wyposażona była również w:
Warto również rozważyć maszyny, które mogą szyć na uniwersalnych szpulkach, dzięki temu unikniemy problemu, kiedy się zgubią, bo będzie można je znaleźć w dowolnej pasmanterii.
Modele 419S i 423S marki Janome to jedne z najsolidniejszych maszyn domowych na rynku. Od lat z powodzeniem działają w naszej pracowni, zarówno podczas pracy na kursach szycia dla początkujących, na których szyjemy odzież z różnorodnych materiałów, ale także na kursie szycia torebek, gdzie kursanci pracują z kilkoma warstwami ekoskóry czy nubuku. Seria ta to maszyny o wzmocnionej konstrukcji, z metalowymi podzespołami wewnątrz oraz metalowym korpusem. Do dyspozycji mamy pełen zestaw ściegów użytkowych (prosty, zyg-zak, trójskok, owerlokowy, ściegi elastyczne, obszywanie dziurek automatyczne lub półautomatyczne), metalowe trzpienie na nici, bardzo solidny chwytacz wahadłowy (z tradycyjnym bębenkiem), wolne ramię, schowek na dodatkowe stopki i akcesoria, a także nawlekacz igły. Maszyny te doskonale radzą sobie z różnorodnymi materiałami, zatem nie musicie martwić się o to, że nie sprosta krawieckim oczekiwaniom babci. Wszystkie ustawienia wybieramy za pomocą intuicyjnych suwaków, oznaczenia są dość duże, czytelne, a obsługa tych modeli jest naprawdę prosta. Dystrybutor marki oferuje aż 6-letnią gwarancję na każdy z tych modeli. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach klikając w zdjęcia.
Te dwa modele to na pewno faworytki pod kątem odporności ale mamy jeszcze kilka asów w rękawie. Kolejny model warty rozważenia to Janome 523S - najnowszy model marki, który swoimi możliwościami jest niemal bliźniaczy z maszynami, o których pisaliśmy wyżej.
Ma mocny silnik, metalowe podzespoły, wytrzymałość i solidność – wiemy, bo prześwietliliśmy tę maszynę na wskroś :) Tutaj dla odmiany wszelkie ustawienia możemy regulować za pomocą wygodnych pokręteł. Zmiana gęstości czy szerokości ściegu jest bardzo prosta, wszystko jest bardzo czytelne i zasadzie nie musimy czytać instrukcji obsługi, ponieważ intuicyjnie wiemy. Śmiało możemy powiedzieć, że maszyna jest niezawodna. Czarno-biała kolorystyka sprawia, że jej design, mimo iż tradycyjny, nabiera jednak świeżego, minimalistycznego charakteru. Kolejne propozycje warte rozważenia, w nieco niższym budżecie ale poziom solidności dokładnie ten sam, co wyżej: Elna 220 eXplore i Elna 240 eXplore – te dwa modele szwajcarskiej marki Elna to również bardzo dobra propozycja, którą od wielu lat możecie testować w naszej pracowni.
Zarówno model 220, jak i model 240 doskonale radzą sobie z lekkimi, jak i bardziej wymagającymi, grubszymi materiałami. Modele te mają w pełni metalowe podzespoły. Są odrobinę lżejsze niż wcześniejsze modele Janome, o których pisaliśmy, ponieważ nie posiadają dodatkowo metalowego korpusu. Również mamy tu metalowy chwytacz wahadłowy, a także przyjemny dla ucha dźwięk pracy. Wszelkie ustawienia zmieniamy za pomocą wygodnych pokręteł. Ściągawka ze ściegami jest czytelna, a same ściegi – rzecz jasna typowo użytkowe, a więc tak, jak w przypadku poprzednich maszyn – znajdziecie tam ściegi niezbędne do wykonania większości krawieckich zadań. Gwarancja na obie te maszyny może być wydłużona do 5 lat.
Ostatnią naszą propozycją jest seria B marki Minerva. Znajdziecie tutaj model maszyny o wzmocnionej konstrukcji. Tak jak w poprzednich modelach – mamy do czynienia z solidnym chwytaczem wahadłowym, lepszym dla oka ledowym oświetleniem i mocnym, 70W silnikiem. Maszyna z tej serii dobrze radzi sobie z materiałami o różnej grubości i jest stabilna podczas pracy. Dystrybutor oferuje nam ponadto 5-letnią gwarancję na ten model.
Komfort krojenia jest bardzo ważny, dlatego każda krawcowa ucieszy się nowej pary, ostrych nożyczek do cięcia materiałów. Warto więc rozważyć parę niezawodnych modeli: np. japońskie super ostre nożyczki KAI 23 cm lub Fiskars 21 cm
Jeśli Twoja babcia jeszcze nie szyła, lub szyła bardzo dawno temu - nasze kursy, w tym 9 godzinny kurs "Pierwsze spotkanie z maszyną do szycia" będzie świetnym przygotowaniem do pierwszych krawieckich kroków lub przypomnieniem swoich umiejętności Krawieckich. Na kursie będzie okazja zapoznać się:
Pełną ofertę zaproszeń na kursy możesz sprawdzić tutaj.
Nie zapomnijcie dołączyć do prezentu pięknej kartki z życzeniami i mocy uścisków! Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam i że znajdziecie idealny prezent.
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive