Jak wymienić noże w overlocku? Poradnik

Wymiana noża w owerlocku krok po kroku

Wymiana noża w overlocku to czynność, którą możesz wykonać samodzielnie, bez potrzeby oddawania maszyny do serwisu.

Potrzebujesz do tego jedynie:

  • kompletu noży do swojej maszyny (noża górnego i noża dolnego)
  • śrubokrętów, które będą pasować do śrub w overlocku (nie ma ich w zestawie z maszyną, zatem zweryfikuj, co masz dostępne w domu).

Nóż w overlocku - jaki wybrać

Jakie noże będą odpowiednie do Twojej maszyny? W naszym sklepie internetowym znajdziesz osobną zakładkę z nożami do overlocków - zawsze zwracaj uwagę na to, czy dany nóż na pewno jest kompatybilny z Twoim modelem maszyny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem noży, możesz śmiało się z nami skontaktować.

Jak ustawić noże w overlocku samodzielnie

Kiedy masz już komplet noży i śrubokręt, pierwszą czynnością, którą należy zrobić, aby wymienić nóż w overlocku zawsze jest odłączenie maszyny od zasilania. Kiedy maszyna jest wyłączona z prądu, możemy przystąpić do działania. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie ustawienie noża overlock powinien mieć, możemy na wszelki wypadek sfotografować obecne położenie noży. Śrubokrętem odkręcamy najpierw nóż górny, później nóż dolny. Przykręcamy nowe noże analogicznie. Jeśli mamy wątpliwości jak ustawić noże w overlocku, warto sięgnąć do instrukcji obsługi naszej maszyny - znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje oraz schematy budowy naszego overlocka, a jeśli nie mamy akurat pod ręką instrukcji - nic straconego - w naszym filmie krok po kroku pokazujemy jak to zrobić. Pamiętajmy, aby noże przykręcić bardzo mocno, tak, jak to było pierwotnie - to jedne z częściej eksploatowanych i niezwykle istotnych elementów w overlocku.

Powodzenia :)

 


Komentarze

Postów nie znaleziono

Komentuj