DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Cześć! Witaj w naszym kolejnym wpisie poświęconym szyciu w domu. Na naszym blogu znajdziesz podpowiedzi związane z wyborem właściwego sprzętu do szycia - domowego i przemysłowego, podpowiedzi dotyczące akcesoriów do szycia - nici, igieł oraz wiele instrukcji i tutoriali krawieckich!
W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jak nabić napy, zatrzaski w domu?
Montaż nap i zatrzasków w domu może wydawać się skomplikowanym zadaniem, ale z odpowiednimi narzędziami i wskazówkami jest to całkiem proste. W tym artykule dowiesz się, jak zamontować napy bez praski, jak nabić napy, jak zamontować napy plastikowe oraz gdzie kupić napy zatrzaski.
Napy są praktycznym, uniwersalnym i łatwym w użyciu elementem wykończenia odzieży. Metalowe lub plastikowe zatrzaski, znane jako napy, doskonale sprawdzają się jako zapięcia kurtek, kombinezonów i mundurów. Mniejsze napy, zwane springami, są idealne do ubrań dziecięcych, takich jak bluzeczki czy body. W ofercie naszego sklepu znajdziesz napy i springi wykonane z różnych metali oraz plastiku.
Napy składają się z części wewnętrznej i zewnętrznej. Część zewnętrzna to gniazdo zatrzasku, które mocuje się do odzieży, a część wewnętrzna to główka. Obie części razem tworzą solidne połączenie. Napy można wykorzystać również jako zapięcia w obuwiu, rękawiczkach, galanterii skórzanej, takich jak torebki, nesesery, portfele, a także w parasolkach i plecakach. Napy są powszechnie używane w branży odzieżowej, zarówno w odzieży codziennej, jak i sportowej, gdzie wygoda i szybkie zapinanie są kluczowe. Spotykane są w sportowych kurtkach, bluzach, dresowych spodniach i innych ubraniach. Napy, zarówno metalowe, jak i plastikowe, są trwałe i wytrzymują wielokrotne zapinanie oraz odpinanie, często przewyższając guziki pod względem trwałości.
Napy do samodzielnego montażu, wraz z napownicami i końcówkami, można kupić w specjalistycznych sklepach krawieckich oraz online. Nasz sklep Ultramaszyna oferuje szeroki wybór nap i akcesoriów do ich montażu. Znajdziesz u nas napy metalowe, plastikowe, zestawy do ręcznego montażu oraz różnorodne napownice.
Montowanie nap w domu jest prostsze, niż się wydaje, a odpowiednie narzędzia i materiały pozwolą Ci uzyskać profesjonalne rezultaty. Niezależnie od tego, czy wybierzesz napy metalowe, plastikowe czy springi, samodzielne montowanie nap to praktyczna umiejętność, która może wzbogacić Twoje projekty krawieckie.
Jeśli nie masz specjalnej praski, możesz samodzielnie zamontować napy za pomocą prostych narzędzi dostępnych w domu. Jak zamontować napy bez praski? To bardzo proste! W naszym sklepie internetowym mamy dostępne napy z zestawem do samodzielnego montażu w różnych kolorach oraz oczka do samodzielnego montażu. Śmiało możesz użyć zestawu do montażu, jaki dołączony jest do tego produktu. Ułatwi on montaż nap. Jeśli zaś nie posiadasz takiego domowego zestawu, możesz zrobić to samodzielnie.
Jak zamontować napy bez praski czy napownicy? Potrzebujesz młotka, igły, nożyczek, zestawu nap oraz twardej powierzchni do pracy, np. deski do krojenia. Upewnij się, że materiał, na którym chcesz zamontować napy, jest czysty i wyprasowany. Warto również zabezpieczyć to miejsce flizeliną, aby materiał w miejscu otworu na napę był dodatkowo wzmocniony. Wykonaj niewielki otwór w materiale w miejscu, gdzie chcesz zamontować napę. Otwór musi być odrobinę mniejszy niż napa - w trakcie użytkowania na pewno się rozciągnie. Jeśli otwór, który wytniemy będzie za duży, napy będą z niego wypadać. Umieść część wewnętrzną napy na otworze z jednej strony materiału, a część zewnętrzną z drugiej strony. Użyj młotka, aby delikatnie uderzać w napę, aż obie części się połączą. Upewnij się, że napa jest dobrze zamocowana, ale nie uderzaj zbyt mocno, aby nie uszkodzić materiału.
Napy plastikowe to rodzaj zapięć wykonanych z tworzywa sztucznego, które są popularne w różnych zastosowaniach, w tym w odzieży dziecięcej, akcesoriach i tekstyliach domowych. Są lekkie, elastyczne i bezpieczne, co sprawia, że są idealnym wyborem do delikatniejszych materiałów i projektów, gdzie kontakt z metalem mógłby być niewskazany.
Napy plastikowe są wykorzystywane w wielu produktach, takich jak:
Jak zamontować napy plastikowe? Montowanie nap plastikowych jest proste i można to zrobić samodzielnie z pomocą ręcznej napownicy. Napownica ręczna to proste urządzenie przypominające kombinerki, które są łatwe w użyciu. Napownica ręczna do nap plastikowych KAM jest wykonana z lekkich ale twardych tworzyw. Są to przydatne cechy jeśli zależy Ci na łatwym i nie męczącym ręki nabijaniu zatrzasków. Nie ważne czy potrzebujesz nabić małe czy duże zatrzaski, wraz z napownicą otrzymasz od razu końcówki do trzech średnic zatrzasków. Od najmniejszych 10 mm (T3), przez najpopularniejsze 12,5 mm (T5) aż po największe 15 mm (T8). Do tej napownicy nie potrzebujesz dodatkowych dziurkaczy, wystarczy ona i oczywiście zatrzaski które znajdziesz poniżej. Dodatkowo dla Twojego komfortu otrzymasz jeszcze śrubokręt przystosowany do rozmiaru śrub użytych w tym narzędziu, dzięki którym z łatwością założysz szybko potrzebną końcówkę lub usztywnisz bądź poluzujesz ramiona praski. Do tej napownicy pasują napy typu KAM. Takie napy możesz również montować za pomocą ręcznej praski kaletniczej, korzystając z odpowiedniej końcówki do nap KAM.
W ofercie naszego sklepu dostępne są również popularne napownice PRYM. To urządzenie to nitownica, praska ręczna i napownica w jednym. Służy do montażu takich metalowych dodatków jak: nity, napy czy oczka z serii Prym Love. Można nią również nabijać elementy pasujące wielkością, a produkowane przez inne firmy. Do tej napownicy szczególnie polecamy napy z serii LOVE. Napy plastikowe to wszechstronne i łatwe w użyciu zapięcia, które można zamontować samodzielnie w domu. Są idealne do delikatnych materiałów i różnych projektów odzieżowych oraz akcesoriów. Chociaż montowanie nap plastikowych jest proste, inwestycja w napownicę może znacznie ułatwić ten proces, zwłaszcza jeśli planujesz używać nap regularnie
Jeśli zastanawiasz się, jak nabić napy, zatrzaski czy oczka w różnych rozmiarach, wzorach w domowym zaciszu - urządzeniem, które będzie do tego niezbędne jest na pewno napownica- praska ręczna, kaletnicza.
Napownica ręczna znana również pod takimi nazwami jak praska ręczna, praska kaletnicza czy napownica krawiecka to urządzenie bardzo przydatne w każdej większej pracowni krawieckiej.
Prasa kaletnicza pomoże nam np. podczas szycia dresu, najpierw wyciąć przy pomocy specjalnego dziurkacza odpowiedniej średnicy dziurkę pod oczko, a następnie zamontować je w celu estetycznego wykończenia dziurki pod sznurek. Z jej pomocą zamontujemy również napy w zimowych kurtkach, parkach, bezrękawnikach czy bluzach. Przy wykańczaniu odzieży dziecięcej użyjemy plastikowych zatrzasków w wielu wesołych kolorach, a napy spring sprawdzą się jako zapięcie do śpioszków i body. Używając końcówki do nitów możemy tworzyć różnego rodzaju ozdoby na jeansowych lub skórzanych kurtkach.
W pracowniach kaletniczych napownica ręczna znajdzie zastosowania podczas robienia dziurek w paskach czy nabijaniu nitów i zatrzasków na różnch elementach torebek. Napownica krawiecka przyda się również podczas tworzenia akcesoriów dla zwierząt takich jak smycze i obroże.
Szyjąc jeansy lub jeansowe kurtki użyjemy napownicy ręcznej do nabicia nitów oraz specjalnych guzików. Dzięki dużej sile nacisku wszystkie elementy nabite przy pomocy praski są trwałe (oczywiście jeśli zastosujemy odpowiednie usztywnienie pod nabijane elementy) i estetycznie wykończone. Galanteria metalowa nabita przy pomocy tej napownicy posiada nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną.
Warto pamiętać że do konkretnego modelu praski ręcznej pasować będą konkretne akcesoria (gwint potrafi znacząco się różnić). Z tego powodu najlepiej kupować wszystkie elementy zestawu w jednym miejscu.
W naszym sklepie do tego modelu znajdziesz pasujące:
Do praski ręcznej montujemy (wkręcamy) odpowiednią końcówkę przy pomocy specjalnego gwintu. Następnie podkładamy dwa elementy napy, nitu, guzika lub oczka (umieszczając pomiędzy nimi materiał) i przy pomocy dźwigni w łatwy sposób “zgniatamy” ze sobą elementy na stałe.
Stabilna konstrukcja napownicy oraz jej duża waga sprawiają, że w przeciwieństwie do małych domowych napownic ten model nie wymaga użycia dużej siły do prawidłowego zamocowania nabijanych elementów. Dla kogo przydatna będzie praska ręczna?
Praska kaletnicza znajdzie szerokie zastosowanie w:
Montowanie nap i zatrzasków w domu nie jest trudne, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać. Z odpowiednimi narzędziami i krok po kroku możesz łatwo zamontować napy, zarówno metalowe, jak i plastikowe. Pamiętaj o delikatności i precyzji, aby nie uszkodzić materiału. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w samodzielnym montażu nap i zatrzasków w domu.
Powodzenia!
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive