DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Wśród maszyn z dodatkową liczbą funkcji i udogodnień wyróżniamy dwie podgrupy: modele elektroniczne i modele komputerowe. Czym różnią się od siebie? Na pierwszy rzut oka niekiedy trudno ocenić, którą maszynę zaliczymy do pierwszej grupy, a którą do drugiej. Wystarczy Ci jednak kilka informacji uzupełniających, żeby stać się w tym temacie ekspertem.
Maszyny elektroniczne Minerva:
W poniższych punktach, znajdziesz takie cechy, które pojawią się we wszystkich modelach elektronicznych.
Dodatkowa regulacja prędkości szycia
Jak działa? Po ustawieniu suwaka przy pierwszej strzałce maszyna, niezależnie od tego jak mocno naciśniesz na rozrusznik, będzie szyć wolno, z kolei przy trzech strzałkach możliwe będzie szycie zarówno na najwolniejszym tempie, jak i najszybszym.
Pozycjonowanie igły góra-dół.
Zdarza Ci się sięgać ręką do koła zamachowego, żeby wbić igłę w materiał lub odwrotnie - ścieg jest już zakończony, chcesz wyjąć materiał spod stopki, igła go blokuje i musisz ręcznie wyciągnąć ją do góry? Z tym przyciskiem ręka nie będzie musiała sięgać na bok maszyny. Jednym kliknięciem możesz ustawić, czy igła ma być maksymalnie w górze czy też maksymalnie w dole. Przycisk start - stop czyli… ...szycie bez użycia rozrusznika nożnego (nazywanego potocznie pedałem)
Wyobraź sobie, że masz do wykonania długi prosty odcinek i maszyna może go w pewnym sensie wykonać za Ciebie. Brzmi nieźle? Wystarczy wyjąć kabel zasilający rozrusznik, podłożyć materiał, opuścić stopkę i wcisnąć przycisk start. Maszyna będzie szyć do momentu, aż ponownie naciśniesz ten sam przycisk, tym samym wykona komendę “stop”.Ta funkcja jest bardzo przydatna w trakcie zamkniętych operacji, takich jak np. “dziurka” - o tym przeczytasz więcej w punkcie 5.
Maszyna sama zasugeruje Ci ustawienia potrzebne do wykonania danego ściegu.
Koniec z zastanawianiem się, jaką gęstość i szerokość powinien mieć dany ścieg, żeby wyglądał tak, jak na grafice umieszczonej na obudowie maszyny. Zmieniasz ścieg za pomocą przycisków, a maszyna podpowiada Ci, jakie parametry mają być ustawione. Możesz oczywiście regulować zarówno gęstość, jak i szerokość, ale w dopuszczalnym zakresie - maszyna nie przyjmie od Ciebie ustawień, które mogłyby zaburzyć wygląd ściegu lub doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.
W pełni automatyczne obszywanie dziurki W pełni automatyczne oznacza, że w trakcie robienia dziurki nie będziesz w nią w ogóle ingerować - Ty wybierasz program ściegowy, a maszyna wykonuje obszycie z każdej strony samodzielnie. O sposobach obszywania dziurek, w tym - jak wygląda obszycie automatyczne - przeczytasz w tym wpisie.
Poza powyższymi cechami praktycznie każda maszyna elektroniczna będzie mieć dołożone dodatkowe udogodnienia. Jakie? Zapoznaj się z charakterystyką dwóch modeli marki Minerva:
100 ściegów
Do dyspozycji otrzymujesz dość bogaty zestaw programów ściegowych. Spośród tych istotnych najważniejsze to: kilka wariantów ściegów tzw. owerlokowych/obrzucających oraz kilka wariantów ściegów, łączących w sobie funkcję obrzucania i zszywania (odpowiednik czteronitkowego ściegu owerlokowego). Ponadto ważne do szycia dzianin i wszywania/doszywania gum ściegi elastyczne oraz ściegi do naszywania aplikacji, cerowania i pikowania, nie wspominając o sporym zasobie ściegów dekoracyjnych.
Przycisk podwójnej igły
Prawie każda maszyna do szycia na rynku może szyć z zamontowaną podwójną igłą. ALE - tak, jest tu istotne ale, w przypadku maszyn mechanicznych samodzielnie należy sprawdzić, czy po montażu podwójnej igły nie ma ryzyka, że któraś z igieł uderzy w stopkę. Przycisk podwójnej igły, dostępny w niektórych w modelach maszyn elektronicznych i komputerowych, zabezpiecza Cię przed wypadkiem. Po wciśnięciu maszyna pozwoli Ci wybrać tylko te ściegi, które nadają się do szycia podwójną igłą.
Nawlekacz igły
Zautomatyzowane nawlekanie igły równa się mniejszy problem z przewleczeniem nitki przez otwór w igle.
Pozostałe cechy, istotne z perspektywy użytkownika, które w maszynie na tym poziomie są w pewnym sensie standardem ale na pewno warto o nich wspomnieć: - chwytacz rotacyjny zapewniający cichą pracę - zdrowe dla oka i wygodne do pracy chłodne oświetlenie LED - rozbudowany transport, co w połączeniu z mocą silnika pozwala na szycie różnorodnych materiałów - zatrzaskowy system mocowania stopek
Więcej o tej maszynie przeczytasz tutaj.
Drugi model elektroniczny marki Minerva to maszyna o symbolu MC90C, która względem wcześniej omawianego, różni się przede wszystkim wzmocnioną konstrukcją. Obszerną recenzję video możesz zobaczyć w filmie poniżej a pod materiałem video znajdziesz szczegółowy opis wraz ze zdjęciami:
Funkcja obcinania nici
Jedno z najfajniejszych udogodnień! Po każdym zakończonym przeszyciu możesz wcisnąć przycisk obcinania nici i maszyna obetnie zarówno nitkę górną, jak i dolną. Oczywiście po tym nie musisz maszyny nawlekać ponownie - zostawia sobie nitki o takiej długości, że bez problemu możesz rozpocząć kolejny ścieg.
Możliwość lustrzanego odbijania wzorów wzdłuż osi pionowej
Serduszka wzdłuż dekoltu symetrycznie raz w lewą stronę a raz w prawą, kwiatki na jednym rękawie w jednym kierunku, a na drugim rękawie w drugim… Lubisz ozdabiać? Musisz mieć tę funkcję!
Regulacja docisku stopki
Bardzo przydatny parametr jeśli rozważasz szycie różnorodnych surowców. Nie jest to wyróżnik maszyny elektronicznej, ale jest to na tyle ważna funkcja, że warto o niej wspomnieć w tym miejscu.
Pozostałe cechy, istotne z perspektywy użytkownika, które w maszynie na tym poziomie są w pewnym sensie standardem, ale na pewno trzeba o nich napisać: - automatyczne obszywanie dziurki - chwytacz rotacyjny zapewniający cichą pracę - 90 programów ściegowych, w tym oczywiście ściegi niezbędne do obrzucania, imitujące owerlok, zszywające, elastyczne, do cerowania, aplikowania i ozdabiania foto - wyświetlacz LCD, który będzie Ci podpowiadać m.in. jaką stopkę należy założyć do określonego ściegu foto - zdrowe dla oka i wygodne do pracy chłodne oświetlenie LED - silnik o mocy 70W - rozbudowany transport, co w połączeniu z mocą silnika pozwala na szycie różnorodnych materiałów - zatrzaskowy system mocowania stopek
Więcej o tej maszynie przeczytasz tutaj.
Teraz czas na maszyny komputerowe i odpowiedź na pytanie: po czym natychmiast poznać, czy mamy do czynienia z maszyną elektroniczną czy komputerową.
Wbudowana pamięć
Maszyny komputerowe różnią się od elektronicznych tym, że mają wbudowaną pamięć. To oznacza, że po pierwsze do dyspozycji wśród programów ściegowych będziesz mieć litery, znaki interpunkcyjne i cyfry, a po drugie te wszystkie wzorki będzie można ustawiać w dowolnych sekwencjach, a następnie zapamiętywać.
Jakie modele znajdziesz w ofercie marki Minerva?
Na pierwszy rzut oka wygląda jak wyższy model maszyny Minerva MC90C i tak rzeczywiście jest, ale elektroniczna 90C staje się komputerową 250C dzięki wbudowanej pamięci. To znaczy, że 250tka jest niczym innym jak rozbudowaną/rozszerzoną wersją 90tki.
Zapisywanie wzorów:
W tym modelu ściegi możesz wybierać spośród aż 197 wzorów, a wśród nich oczywiście litery, znaki interpunkcyjne i znaki specjalne. Możesz ustawiać je w dowolnych sekwencjach, oddzielać znakami, odwracać lustrzanie, zapisywać w folderach i wyszywać. Ponadto wszystkie funkcje, które występują w tej maszynie to dokładnie to, co znajdziesz w modelu MC90C. Zatem jeśli szukasz solidnej i wytrzymałej maszyny komputerowej, z ciekawymi udogodnieniami i opcją wyszywania napisów, możesz postawić na model MC250C. Ale… nie jest to jedyny model komputerowy w ofercie tej marki - przed Wami:
To, co rzuca się w oko, jako pierwsze wrażenie to bardzo czysty, minimalistyczny i w sumie rzadko spotykany design. Jeśli szukasz maszyny, która poza tym, że będzie dobrze szyć, będzie również ładnie wyglądać w Twojej przestrzeni, to Decor Professional jest zapewne jedną z lepszych kandydatek wartych rozważania.
Co wyróżnia tę maszynę na tle konkurencyjnych modeli? Na pewno wygodne i intuicyjne sterowanie. Podstawowe ściegi zostały umieszczone w panelu szybkiego wyboru:
Za pomocą przycisku MODE przełączasz się pomiędzy poszczególnymi grupami ściegów i wybierasz ten, który jest Ci potrzebny w danym momencie - do wyboru masz 5 podgrup z programami użytkowymi, dekoracyjnymi i liternictwem, łącznie 400 wzorów. To, co jeszcze wyróżnia ten model to - wyszywane ściegi, które możesz zapamiętywać, odbijać lustrzanie i łączyć pomiędzy sobą.
Maszyna na tym poziomie została oczywiście wyposażona w automatyczne udogodnienia takie jak: - automatyczne obszywanie dziurki (12 kształtów) - automatyczne ryglowanie (mocowanie ściegu poprzez szycie przód-tył) - przycisk podwójnej igły automatycznie zabezpieczający przed wybraniem ściegu, który nie sprawdziłby się po założeniu dwóch igieł - automatyczny dobór parametrów - po wybraniu ściegu maszyna sama podpowiada jaką gęstość i szerokość powinien - możliwość szycia bez użycia rozrusznika nożnego (przycisk START/STOP).
Po przeczytaniu wszystkich powyższych informacji prawdopodobnie wiesz już, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ale… może być tak, że nadal nie do końca wiesz, która maszyna będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku. Dlatego spieszymy z krótkim podsumowaniem i informacją który model jest dedykowany dla konkretnych potrzeb.
Jeśli szukasz swojej pierwszej maszyny i zależy Ci na elektronicznej, wiesz, że chcesz skorzystać z dodatkowych udogodnień, żeby po prostu było Ci łatwiej stawiać pierwsze kroki w szyciu, do tego nie wiesz, jak dużo będziesz szyć i jak często skorzystasz ze sprzętu - wybierz Minervę 1000. To idealna odpowiedź na potrzeby: nie chcę za dużo wydawać, nie wiem jak dużo i jak długo będę szyć.
A co w przypadku jeśli przesiadasz się z którejś maszyny z rzędu i szukasz czegoś dedykowanego do bardziej natężonej pracy? Tutaj do wyboru masz 3 modele: MC90, MC250 oraz Decor Professional. Zacznijmy od modelu Decor, bo tutaj sprawa jest bardzo prosta - to maszyna dedykowana dla osób, którym zależy na szyciu dekoracyjnym i ozdabianiu swoich wyrobów. Szyjesz artykuły wnętrzarskie, ubranka dla dzieci, patchworki, narzuty, obrusy itd.? Decor Professional został stworzony dla Ciebie. Natomiast jeśli szukasz maszyny z automatycznymi udogodnieniami do szycia różnorodnych ubrań, planujesz drobne przeróbki i poprawki - wybieraj pomiędzy MC90 a MC250. Oba te modele zapewnią Ci komfort pracy, bardzo dobrze radzą sobie z transportem różnorodnego materiału, zarówno cienkiego, jak i grubszego. Konstrukcja maszyny jest bardzo solidna, a sprzęt nie “ucieka” nam na stole. Jeśli nie potrzebujesz alfabetu MC90 będzie w zupełności wystarczająca, jeśli zależy Ci na tej funkcji - MC 250 na pewno spełni Twoje oczekiwania. Minerva MC 90 i Minerva MC 250 to naprawdę bardzo dobre propozycje tej marki. Warto również dodać, że stosunek jakości do ceny jest w przypadku obu tych maszyn - bardzo uczciwy.
Pytania?
Zostaw komentarz, odpowiemy najszybciej jak to możliwe :)
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive