Cover Brother CV3550 - recenzja i opis funkcji

Szukasz sprzętu, który pozwoli Ci w profesjonalny sposób wykańczać dzianinę? Przedstawiamy Ci cover Brother CV3550.

Szukasz sprzętu, który pozwoli Ci w profesjonalny sposób wykańczać dzianinę? Masz już overlock i szukasz dodatkowych ściegów? Jesteś w dobrym miejscu! :) Zanim podejmiesz ostateczną decyzję jaki sprzęt kupić, zapoznaj się z najnowszymi coverami marki Brother - modelem CV3440 oraz CV3550.


Unikatowy Brother CV3550

Dzisiejszy wpis w całości poświęcam cover'owi CV3550, poniewaz jest na ten moment modelem unikatowym i zdecydowanie wyróżniającym się na tle innych sprzętów z tej kategorii.

Model CV 3440 jest natomiast bezpośrednim odpowiednikiem takich maszyn jak: Janome 2000CPX, Bernina B42 oraz Juki MCS-1500. Szukając standardowej renderki i mając te modele do wyboru możesz wziąć pod uwagę takie czynniki jak: długość gwarancji, cena, moc silnika, maksymalna prędkość (ilość wkłuć na minutę).

Od razu po premierze tego modelu w Polsce, postanowiliśmy włączyć go do pracy w trakcie warsztatów. Nikt nie podda sprzętu bardziej trudnemu testowi niż kursanci na zajęciach z kroju i szycia dzianin. Przetestowaliśmy Brothera zarówno na cienkich i lejących dzianinach jak i na bardzo grubych drapanych dresówkach, z którymi inne covery niekiedy miewają problemy (zwłaszcza na spotkaniach szwów).

Jakie wnioski po testach? Zobaczcie w w filmie, który przygotowaliśmy dla Was razem z maszynybrother.pl

 

 

Zalety cover'a

Ogromny plus za: 

 • podwójny zatrzymywany wznios stopki, tego nie spotkasz w żadnym innym coverze; dzięki temu parametrowi ułożenie grubszej dresówki pod stopką nie jest aż tak problematyczne jak w innych modelach:

 • górny przeplot, w coverach zwykle dostępna jest stebnówka łańcuszkowa oraz podwójna i potrójna drabinka, w tym coverze dodatkowo do dyspozycji masz górny przeplot! W materiale video możesz zobaczyć wszystkie dostępne ściegi;
 • banalne montowanie górnego transportu: bez śrubokrętów, tylko dwa dodatkowe akcesoria i montaż na dwa zatrzaski
 • proste nawlekanie, bardzo duża przestrzeń do nawlekania (zaledwie jednego) chwytacza

 • dodatkowo przy dolnym chwytaczu znajduje się banalny w obsłudze mechanizm do wysuwania całego mechanizmu na czas nawlekania

 • łatwe nawlekanie nitki do górnego przeplotu;
 • wbudowany nożyk w obudowie:

 • trzy igły, pracuje na jednej (wkręconej w obojętnie które gniazdo), dwóch (w różnym rozstawie) lub w komplecie na trzech

Ponadto do dyspozycji masz następujące ściegi do zszywania i wykańczania wyrobów z dzianiny: 

 • stebnówka łańcuszkowa czyli elastyczny ścieg prosty do zszywania lub stebnowania na prawej stronie (ścieg widoczny w samym środku próbki)
 • drabinka: podwójna (w wąskim i szerokim rozstawie) oraz potrójna stebnówka z dolnym przeplotem - różowe ściegi po prawej stronie;
 • górny przeplot: wąski i szeroki przy wykorzystaniu 2 igieł i 4 nici oraz szeroki przy wykorzystaniu 3 igieł i 5 nici - srebrne ściegi po lewej stronie;

Tutaj możesz zobaczyć jak poszczególne ściegi wyglądają na lewej (wewnętrznej stronie):

Przypomnę tylko, że ze standardowego covera bez górnego przeplotu (Cover Janome 2000CPX i Elny Easy Cover), uzyskasz takie ściegi jak: stebnówka łańcuszkowa, drabinka potrójna, drabinka podwójna w szerokim i wąskim rozstawie:

Prosta obsługa - zmienisz takie parametry jak: 

 • docisk stopki;
 • prędkość pracy transportera - mechanizm różnicujący (zapobiegniesz rozciąganiu lub marszczeniu materiału);
 • gęstość ściegu;
 • zacieśnianie ściegu - dodatkowa regulacja pracy naprężacza (zapobiega przepuszczaniu wiązania, ściąganiu lub zrywaniu nici) 

Akcesoria w zestawie z maszyną, pozostałe parametry i warunki zakupu znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym tutaj :)