DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Maszyny do szycia marki Singer z całą pewnością cieszą się w Polsce dużą popularnością, zaraz obok maszyn marki Łucznik. Jest to zupełnie zrozumiałe biorąc pod uwagę, iż pierwsza maszyna marki Singer została wyprodukowana w 1850 roku i przez kolejne lata modele tej marki zdobywały serca użytkowników na całym świecie.
Współczesne maszyny do szycia produkowane przez tę markę różnią się jednak znacząco od tradycyjnych modeli, które znały nasze babcie i prababcie. Najstarsze typy maszyn marki Singer były wbudowane w stół lub szafkę, która pozwalała na całkowite schowanie maszyny do środka w okresach, w których nie była ona używana. To, co różni te historyczne modele od dzisiejszych to również kwestia zasilania. Najstarsze modele były napędzane mechanicznie poprzez ruch nóg osoby, która zasiadała do maszyny. Poprzez naciskanie na nożny pedał na dole konstrukcji, igielnica, w której była zamontowana igła, była wprawiana w ruch. Dzięki temu maszyna wykonywała kolejne wkłucia igły i zszywała materiał.
Dzisiejsze maszyny marki Singer, tak jak inne sprzęty, są zasilane prądem i owszem - nadal posiadają rozrusznik nożny, dzięki któremu wprawiamy maszynę w ruch ale nasza praca wygląda zdecydowanie inaczej. Wystarczy bowiem nacisnąć na taki rozrusznik raz i trzymać stopę na pedale. Tak długo, jak naciskamy na rozrusznik nożny tak długo maszyna szyje. Po zdjęciu stopy z rozrusznika silnik maszyny zatrzymuje pracę igielnicy.
We współczesnych modelach maszyn (elektronicznych) możliwe jest jeszcze uruchamianie procesu szycia poprzez naciśnięcie przycisku START/STOP (funkcja dostępna w droższych modelach elektronicznych) - po naciśnięciu przycisku maszyna zaczyna szyć i szyje tak długo aż nie naciśniemy tego przycisku ponownie. W tym czasie prędkość pracy możemy regulować za pomocą suwaka lub przycisków żółw i zając (rozwiązanie i oznaczenia graficzne uzależnione od modelu maszyny). Opisywana funkcja najlepiej jednak sprawdza się w przypadku operacji zamkniętych na przykład obszywanie dziurek na guziki.
Czy marce Singer udało się utrzymać jakość i renomę budowaną przez tyle lat? Zdania użytkowników są podzielone. Przed przystąpieniem do napisania tego artykułu oraz przed wprowadzeniem marki Singer do oferty naszego sklepu zapoznałam się z opiniami użytkowników pojawiającymi się na stronach sklepów niespecjalistycznych (markety) oraz z recenzjami na blogach i opiniami użytkowników na forach społecznościowych. O tyle o ile modele z linii heavy duty cieszą się bardzo dobrą renomą, są dostępne na polskim rynku od wielu lat i znane są statystyki serwisowe, które świadczą o niezawodności i bardzo niskiej awaryjności, o tyle obok tej linii pojawiają się modele budżetowe, co do których użytkownicy zgłaszają różne uwagi. Zatem przed dokonaniem ostatecznego wyboru koniecznie prześledź opinie użytkowników. Na pewno powinno się na taką czynność poświęcić chwilę, tak aby prześledzić większą ilość opinii a nie te pojedyncze; w przypadku pojedynczych negatywnych opinii zawsze należy wziąć poprawkę na to, że ktoś nie do końca wiedział jak poradzić sobie z maszyną, nie miał do niej cierpliwości albo nie zapoznał się dokładnie z jej przeznaczeniem i możliwościami. Reasumując, marka Singer przez lata wypracowała sobie renomę dzięki w pełni metalowym, bardzo solidnym i ciężkim maszynom do szycia.
Obecność takich modeli maszyn w wielu domach sprawiła, że Singer przez wiele lat był synonimem niezniszczalności i długowieczności. Po przejściu rewolucji związanej z całkowitą zmianą sposobu produkcji (ze stuprocentowo metalowych maszyn do szycia na kompaktowe i łatwe do przenoszenia maszyny z częścią podzespołów metalowych i podzespołów z tworzywa) wcześniej wspomniana niezniszczalność na pewno uległa zmniejszeniu. Aktualna oferta Singera dzieli się na maszyny budżetowe, dla osób początkujących lub szyjących bardzo sporadycznie, od święta; maszyny dla osób, które szyją więcej, są początkujące ale wiedzą, że będą szyć lub dla osób średnio zaawansowanychoraz wyższe modele komputerowe dla osób zaawansowanych.
Który model maszyny do szycia Singer wybrać dla siebie? O tym dowiesz się z kolejnych akapitów tego artykułu.
Proces nawlekania starego typu maszyn marki Singer różni się od sposobu nawlekania maszyny nowoczesnego typu. W przypadku starych, tradycyjnych typów maszyn marki Singer, w każdym modelu spotkasz chwytacz wahadłowy. Niektóre nowe modele maszyny do szycia Singer również posiadają wbudowany metalowy chwytacz wahadłowy. Żeby nawlec nitkę dolną najpierw należy wyjąć z chwytacza metalowy bębenek, z niego wyjąć metalową (w przypadku nowych modeli plastikową) szpuleczkę i umieścić ją na przodzie maszyny (w prawym górnym rogu przedniej części).
Chwytacz wahadłowy - elementy
W przypadku nowych modeli maszyny do szycia Singer bolec do nawijania znajduje się na samej górze maszyny po prawej stronie.
Jeśli chodzi o przeprowadzenie nitki górnej (do igły) to, co jest najistotniejsze to zaczepienie nitki (lub jej przeciągnięcie) przez wszystkie haczyki, talerzyki naprężacza itd. Jeśli nitka nie przejdzie przez któryś z punktów nawleczenia, maszyna nie będzie prawidłowo wiązać ściegu. O najczęściej popełnianych błędach w trakcie nawlekania i jak sobie z nimi radzić dowiesz się z tego wpisu (kliknij TUTAJ).
Jak maszyny każdej marki, również maszyny marki Singer mogą być czasami zawodne. Dzisiaj o żadnej marce nowoczesnych produktów nie można powiedzieć, że jest w 100 procentach bezawaryjna i zawsze niezawodna. Niemniej na pewno samą markę można zaliczyć do renomowanych i mało awaryjnych. W samym portfelu tej marki będą jednak modele mniej i bardziej awaryjne. Dlatego też za każdym razem, kiedy zastanawiasz się nad danym modelem, koniecznie należy zapoznać się z różnorodnymi opiniami użytkowników i zasięgnąć informacji w sklepie specjalistycznym. Najlepiej, jeśli osoba, która będzie udzielać Ci porady miała styczność z danym modelem. Przy zakupie maszyny w naszym sklepie masz tę pewność, że każdy model jest przez nas testowany i sprawdzany pod tym kątem, jak radzi sobie z poszczególnymi rodzajami materiałów, dla jakiego użytkownika jest polecany i do jakiego zakresu zadań się nadaje. W przypadku wszystkich marek i modeli maszyn do szycia jest tak, że poszczególne modele są dedykowane do sporadycznego szycia, dla osób początkujących, do wykonywania prostych prac krawieckich lub dla użytkowników bardziej zaawansowanych, szyjących trudniejsze projekty lub szyjących materiały specyficzne, trudne w obróbce. Jedne modele maszyn są bardziej przystosowane do szycia cienkich i średnio grubych materiałów, inne posiadają wbudowane udogodnienia np.: regulację docisku stopki czy rozbudowany transport (ilość ząbków przesuwających materiał). To, czy właściwie dobierzemy dany model do rzeczy, które mamy zamiar szyć i realizować przy użyciu danego sprzętu, bardzo często decyduje o tym, czy będzie on mniej lub bardziej awaryjny.
Wszystko zależy od tego co i w jakich ilościach masz zamiar szyć. Jeśli bez wiedzy, jakie ktoś ma szyciowe plany, miałabym wskazać w ciemno jaką maszynę marki Singer najlepiej wybrać, odpowiedziałabym: któryś z modeli z linii heavy duty. Niezależnie od tego, czy masz zamiar szyć sporadycznie, czy dużo, czy cienkie, czy grube materiały, modele z tej serii poradzą sobie z większością zadań. To, który model z serii wybrać jest uzależnione od indywidualnych kwestii. Dlaczego ze spokojem można polecać tę serię każdemu? Ponieważ jest to bardzo dopracowana, mocna, flagowa i moim zdaniem najlepsza linią marki Singer. W jej ramach dostępne są zarówno modele mechaniczne jak i jeden model z uproszczoną elektroniką, która z uwagi na poziom rozbudowania nie wpływa na poziom awaryjności.
z obszywaniem dziurki w czterech etapach, regulacją szerokości zygzaka i regulacją gęstości ściegów, wbudowany zestaw najpotrzebniejszych ściegów.
Singer 4423 z linii Heavy Duty
z płynną regulacją gęstości i szerokości ściegów, z regulacją docisku stopki, mocnym silnikiem i wzmocnioną konstrukcją.
Dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, które wykorzystają jeszcze więcej udogodnień wpływających na łatwość wykonywania trudniejszych zadań:
Singer 6605 z linii Heavy Duty
wszystko to, co dobrego w linii heavy duty plus dodatkowe udogodnienia - po wybraniu konkretnego ściegu maszyna sama sugeruje właściwe parametry
Cena maszyny do szycia marki Singer jest uzależniona od tego, który model, z jakim zakresem funkcji wybierzemy. Maszyny budżetowe oscylują w granicach 500-600 złotych. Segment bardzo wytrzymałych i solidnych modeli waha się w przedziale cenowym od 800-1200 złotych. Droższe modele z elektroniką zaczynają się od około 2 tysięcy złotych.
Jeśli po przeczytaniu naszego wpisu nadal nie jesteś przekonany, który model będzie najlepszy dla Ciebie - napisz do nas. Z przyjemnością doradzimy Ci w wyborze.
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive