DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Masz w domu młodą artystkę, która potrafi spędzać godziny przy ręcznych pracach? A może Twój syn interesuje się pracą maszyny do szycia i samodzielnie próbuje łączyć kawałki materiałów przy pomocy igły i nitki? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z dzieckiem, które interesuje się szyciem i nie wiesz jakie kroki podjąć, żeby rozwijać tę pasję, koniecznie przeczytaj wpis, który dla Ciebie przygotowałam. Potem oczywiście zapraszam Cię do naszej pracowni na specjalne warsztaty przygotowane z myślą o najmłodszych.
Znalezienie idealnego czasu, w którym Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoje kreatywne zainteresowania to prawdopodobnie jedno z większych wyzwań, które stoi przed rodzicami w obecnym świecie. Wśród priorytetowych zajęć, jakie zwykle wybieramy dla swojej pociechy w pierwszej kolejności zwykle znajdują się lekcje związane z nauką języków, sportem i dodatkowe korepetycje. A co z treningiem kreatywności?
Wypełnienie czasu zajęciami manualnymi to ogromny rozwój wyobraźni, nie tylko tej odpowiedzialnej za działania kreatywne i pomysłowość, ale również wyobraźni przestrzennej, która w starszym wieku niezwykle wpływa na orientację w terenie i pracę w takich zawodach jak np. architekt, budowniczy itd. Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów to także nauka cierpliwości (jeśli sami nie szyjecie, uwierzcie mi na słowo, że szycie uczy ogromnej i niezłomnej cierpliwości).
Ponadto dziecko w trakcie takich warsztatów uczy się pokory wobec pracy ręcznej; przed wykonaniem zadania musi zastanowić się nad konsekwencjami poszczególnych etapów - błędów w szyciu nie da się poprawić za pomocą naciśnięcia przycisków CTRL+Z.
Zatem kiedy najlepiej zapisać dziecko na zajęcia z szycia, projektowania i samodzielnego krojenia?
Po pierwsze takie zajęcia to rewelacyjna odpowiedź na pytanie "Co zrobić z dziećmi w wakacje?" Lato w mieście to idealny czas na naukę szycia dla dzieci, w przerwie między kolejnym rokiem szkolnym z powodzeniem możesz skorzystać z oferty letnich półkolonii dla najmłodszych:
Następnie pozostają ferie zimowe i okres półkolonii zimowych dzielących semestry w szkole oraz wolne weekendy.
Kolejne wyzwanie, które niekiedy powstrzymuje rodziców przed zapisaniem dziecka na zajęcia krawieckie, to wydatek związany z zakupem maszyny do szycia. Czy aby na pewno od razu potrzebujemy sprzętu?
Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie. A na pewno nie, dopóki nie upewnimy się, że nauka szycia nie jest chwilową zachcianką. Ulga, prawda? :-) Bardzo dużą część projektów i ćwiczeń dziecko jest w stanie wykonać ręcznie, przy użyciu igły, nitki i różnorodnych rodzajów ściegów. Wszystkie kursy, które dedykujemy najmłodszym rozpoczynają się od nauki samodzielnego szycia, bez konieczności użycia sprzętu. Na późniejszych etapach warto również pokazywać dziecku, że dużo rzeczy można zrobić bez użycia maszyny.
Jeśli dojdziemy do momentu, w którym zaangażowanie dziecka jest bardzo duże i widzimy, że maszyna do szycia zdecydowanie ułatwiłaby i przyspieszyła realizację kolejnych pomysłów, wówczas warto zastanowić się nad prezentem umożliwiającym dalszy rozwój. Tym bardziej, że podstawowa maszyna (np. taka, jaką widzisz powyżej na zdjęciu: Minerva Max20 - zobacz w sklepie) nie stanowi dużego wydatku. Najtańsza maszyna do szycia, która nie jest zabawką, może startować ze swoją ceną od kwoty ok. 290 złotych. Na takim sprzęcie będzie można wykonać wszystkie najbardziej podstawowe ściegi, niezbędne do tworzenia zabawek, woreczków, ubrań itd.. Potrzebujesz więcej informacji?
W tym miejscu odsyłam Cię do przygotowanego wcześniej wpisu o maszynach konstruowanych specjalnie z myślą o dzieciach: ZOBACZ: Maszyna do szycia na prezent dla dziecka
Przygodę z szyciem, zwłaszcza z szyciem na maszynie, na pewno należy rozpocząć od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi, następnie warto zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami (przecież zawsze lepiej uczyć się na czyichś ).
Tutaj znajdziesz listę takich: Pierwsze spotkanie z maszyną do szycia - 20 podstawowych problemów
W tym przypadku nie ma znaczenia, czy pierwsze kroki z maszyną stawia dziecko, czy dorosły, zasada działania maszyny jest bowiem taka sama.
Jeśli uczysz dziecko samodzielnie, może Ci pomóc mój poradnik: Jak nauczyć się szyć w domu? Dalej mam dla Ciebie kilka porad, na bazie których budujemy swoje kursy dedykowane dla dzieci:
Nie możesz do nas dojechać? Inspiracje znajdziesz na naszym Pintereście w folderze "Dzieci Szyją!"
A teraz... dzieci i rodzice do maszyn!
©UltraMaszyna 2011 - 2024.Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Draft Interactive