Ranking overlocków do 1500zł - wrzesień 2021

Posiadasz już maszynę wieloczynnościową, szyjesz coraz więcej, częściej i chcesz, aby Twoje nowe wyroby wyglądały bardziej estetycznie? Marzą Ci się profesjonalnie wykończone ubrania, wyglądające nawet lepiej niż te ze sklepu? A może szyjesz bardzo dużo z dzianin i chcesz usprawnić proces zszywania i obrzucania?

 

Jeśli na każde z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, warto pomyśleć o uzupełnieniu swojego domowego parku maszyn o overlock. Jeśli na ten moment chcesz dowiedzieć się, czym w ogóle jest overlock i jakie ściegi można na nim tworzyć, zapoznaj się z tym artykułem

W tym wpisie zebraliśmy dla Ciebie kilka konkretnych propozycji, które są warte rozważenia w przypadku zakupu overlocka na domowe potrzeby, mieszczącego się w budżecie do 1500zł. Wszystkie modele, które wybraliśmy do tego zestawienia, dedykowane są zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, szyjących na potrzeby własne lub bliskich, którzy nie chcą na początku inwestować w bardzo drogi sprzęt, ale nadal zależy im na wysokiej jakości.   

 

Miejsce 4. Minerva 640


Najtańszy overlock w naszym zestawieniu, niemniej jednak z całą pewnością sprosta oczekiwaniom początkującego użytkownika. Zdecydowaną zaletą jest łatwe nawlekanie - maszyna została wyposażona w automatyczny nawlekacz chwytacza dolnego. Jest to bardzo przyjazna propozycja dla osób początkujących również ze względu na swoją prędkość - nie jest zbyt szybki, a co za tym idzie nie będzie zbyt wyrywny w trakcie rozpoczynania poszczególnych przeszyć.
Posiada barwny system nawlekania nici, dzięki czemu nie pogubisz się w trakcie nawlekania. To, co będzie dla Ciebie kolejną korzyścią to możliwość obrabiania cienkich i delikatnych tkanin - można nim wykonać mereżkę (ścieg rolujący) oraz szyć za pomocą 3 nitek (wykańczanie krawędzi tkanin) oraz 4 nici (zszywanie i obrzucanie dzianin).
Overlock ten zdecydowanie posiada wszystkie niezbędne funkcje i bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dźwięk pracy tej maszyny jest przyjemny.


 
Miejsce 3. Elna 264

 

Klasyk wśród overlocków. Elna 264 jest obecna na rynku od wielu długich lat. Model nie do zdarcia, bezawaryjny (bo mało co mogłoby się w nim zepsuć) może pracować często i z różnorodnymi materiałami. Nawlekanie jest nieco trudniejsze (brak nawlekacza chwytacza dolnego), ale wynagradza nam to duża moc silnika oraz regulowany docisk stopki. Jeśli nie możesz lub nie chcesz pozwolić sobie na większy wydatek, a wiesz, że będziesz szyć dużo, to jest to bardzo dobra propozycja dla Ciebie. Model ten jako jedyny w naszym zestawieniu ma aż do 5 lat gwarancji.  

 

Miejsce 2. Brother 2104 oraz Minerva 840

 

Nie mogliśmy się zdecydować i na miejscu drugim ustawiliśmy ex aequo dwa modele - Brother 2104 oraz Minerva 840. Za co otrzymały tak wysoką pozycję? Przede wszystkim za łatwe nawlekanie z przejrzystą, kolorową drogą. Za wolne ramię (przydatne przy szyciu nogawek czy rękawów w ubraniach dla dorosłych), za łatwe przełączanie na mereżkę i estetyczny ścieg fabryczny. W Brotherze 2104D na dodatkowe pochwalenie zasługuje uchwyt do podnoszenia stopki ulokowany z prawej strony maszyny, a nie tak jak w większości owerloków, z tyłu igielnicy (na lewą rękę). Minerva natomiast pracuje ciszej od Brothera - jej dźwięk pracy jest przyjemniejszy dla ucha. Obydwa modele będą bardzo komfortowe w pracy, są dedykowane do szycia w domu i nie sprawią problemu osobom bardzo początkującym.   

 

Miejsce 1. Juki MO50

 

 

Na pierwsze miejsce zasługuje naszym zdaniem model Juki MO50. Na plus zasługuje solidne wykonanie, metalowe podzespoły i niezawodność zarówno przy szyciu cienkiej wiskozy, jak i grubszej wełny. Model ten pracuje stosunkowo cicho i jest stabilny podczas pracy (wyposażono go od spodu w przyssawki). Dodatkowo w zestawie otrzymujemy bardzo przydatny pojemnik na ścinki oraz miękki pokrowiec do przykrycia chroniący overlock od kurzu. Sama maszyna ma z boku wygodny schowek, w którym możemy przechowywać najpotrzebniejsze akcesoria.  

 

Jeśli nadal nie wiesz, jaki overlock wybrać i czego szukać, to zerknij na nasz poprzedni wpis lub napisz do nas na adres sklep@ultramaszyna.com.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Komentuj