Ranking najlepszych maszyn do szycia do 800zł | Kwiecień 2022

Czy w budżecie do 800 zł można kupić dobrą maszynę do szycia nie tylko na początek nauki, ale również na rozwój Twojej krawieckiej przygody?

Chcesz kupić dobrą jakościowo maszynę do szycia, która wystarczy na początek nauki i pozwoli dalej się rozwijać, a przy tym nie nadwyręży Twojego domowego budżetu? Zapraszamy do lektury wpisu o maszynach do 800 zł :)

 

UWAGA
Jeśli chcesz przeczytać samo porównanie modeli bez wstępu wyjaśniającego na jakiej podstawie dokonaliśmy wyboru, przewiń wpis na dół.

 

Ten post doczekał się przynajmniej kilku edycji przed opublikowaniem. Z racji specyfiki pracy w ultraMaszynie, gdzie na co dzień spotykamy się z kursantami, którzy przychodzą do nas na warsztaty, z klientami, którzy odwiedzają sklep i kupują sprzęt, każdego dnia rozmawiamy z kimś, kto dopiero zaczyna szyciowe hobby i w związku z tym bardzo słyszymy pytania:

 • "Jaką maszynę do szycia wybrać dla początkującego?"
 • "Czy na start wystarczy maszyna mechaniczna?"
 • "Czy do prostego, domowego szycia, wystarczy maszyna z marketu za 300-400 złotych?"
 • "Czy jeśli kupię maszynę w budżecie do 700 złotych, a szycie z czasem okaże się moim hobby, to czy taki model mi wystarczy, czy może okaże się ograniczający?"

Kiedy pisałam tego posta po raz pierwszy, udało mi się nawet stworzyć bardzo krótkie i konkretne odpowiedzi. Taka, wiecie, pigułka, zawierająca jedynie wyselekcjonowane informacje. Ale zawsze jest jakieś ale. 

W międzyczasie na zajęciach “Pierwsze spotkanie z maszyną” miałam bardzo dociekliwych kursantów i jakoś tak się stało, że całe zajęcia przegadaliśmy o sprzęcie, o tym jaką kwotę przeznaczamy na hobby (nie mówimy tu o mężczyznach i ich wydatkach na auta:-)), czy warto wydać najpierw mniej żeby potem się przekonać, że wystarczyło dołożyć niewiele i jednak mieć coś niezawodnego, czy naprawdę maszyny z marketu różnią się od tych sprzedawanych w autoryzowanych punktach ze sprzętem szyjącym i taaaak daaalej.

Dyskusja ciekawa i wartościowa, bo po zderzeniu kilkunastu zupełnie innych podejść, spostrzeżeń i też stopnia zagłębienia w temat (czyli stricte samej wiedzy krawieckiej) udało mi się wyodrębnić czynniki, które według mnie powinny laikowi pomóc w wybraniu maszyny na start:

 • Jeśli czytasz posta zatytułowanego “...budżet do 800zł” zakładamy, że kwestia ceny jest tu kluczowa. Jeśli masz podejście takie, że w sumie możesz jeszcze trochę dołożyć, to bardzo przepraszam, ale w zasadzie ten post nie jest napisany dla Ciebie :)) Ale chętnie doradzę Ci w innym poście, mailu, telefonicznie lub po prostu odpowiedzią na komentarz. W każdym razie, skoro mamy jasno i konkretnie określony budżet, nie przekraczajmy go. Dzięki temu mamy za sobą część selekcji - ograniczyliśmy budżet i zawęził nam się wachlarz modeli do wyboru.
 • Zanim odpowiemy sobie na pytanie z jakiego źródła możemy kupić maszynę (market czy sklep specjalizujący się w sprzedaży sprzętu szyjącego) należy odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

 

"Jak dużo masz zamiar szyć?”

Czy maszyna ma być takim urządzeniem, jak maszynka do mielenia mięsa u osoby, która gotuje tylko w święta czy ma to być jednak sprzęt, z którego będziesz korzystać w miarę często. Przez często rozumiemy: szycie w sobotę, jak jest wolna chwila, zabicie nudnego popołudnia, kiedy na zewnątrz pada, naprawianie ubrań za każdym razem, gdy się popsują zamiast zanosić je do krawcowej.

 

"Czy należysz do osób, które zawsze coś w domu robiły, siedziały już kiedyś przy maszynie, jesteś techniczny/a, sprzęt Cię generalnie lubi i zwykle chce z Tobą współpracować?”

Jeśli masz zamiar szyć, a nie trzymać maszynę w szafie, maszyna z marketu raczej odpada. Jeśli ma to być Twoja pierwsza maszyna, a Ty nie należysz do osób, które mają anielską cierpliwość, maszyna z marketu ponownie raczej odpada. Po prostu w wielu sytuacjach nie będziesz w stanie sobie z nią poradzić. Zresztą, nie po to mamy kupować nową maszynę, żeby być zmuszonym do samodzielnego usuwania choćby drobnych usterek. 

 

Dla kogo maszyna z marketu a dla kogo nie? 

Maszyna z marketu (czyli budżet do 400 złotych, np. modele marki Łucznik) świetnie sprawdzą się używane "od wielkiego dzwonu". Jeśli chcesz mieć w domu maszynę do szycia na zasadzie urządzenia alarmowego i planujesz używać jej tylko do skracania spodni (przy czym należy zaznaczyć, że tańsze maszyny różnie radzą sobie z jeansem) lub podwinięcia firanki, zacerowania dziury itd. możesz celować w tzw. maszynę marketową. 

Jeśli natomiast planujesz z szycia uczynić swoją pasję, chcesz mieć możliwość uszycia ubrania z dzianiny, tkaniny, grubszej, cieńszej, obrzucania i częstej pracy, pewnie, że też możesz kupić na początek maszynę z marketu, ale w tym przypadku musisz liczyć się z tym, że w stosunkowo krótkim czasie trzeba będzie zakupić nową maszynę i tu dochodzimy do sedna sprawy (a przynajmniej do takiego wniosku doszli kursanci), a mianowicie, jeśli już wiem, że chcę szyć, spodobało mi się i wiem, że będę to robić coraz częściej, kupowanie maszyny w hipermarkecie w kwocie bliskiej 400 zł nie ma większego sensu, skoro maszyny marek renomowanych zaczynają się powyżej 500 zł.

W ten sposób dochodzimy do porównania konkretnych modeli maszyn renomowanych marek. W zestawieniu nie spotkasz maszyn marketowych oraz, tym razem, pominęłam maszyny dla dzieci i nastolatków, które w bardzo przejrzysty sposób opisała Marta z bloga Noszki.pl, a skoro coś raz zostało porządnie zrobione i jest ogólnodostępne nie ma sensu tego powielać :)

 

Modele w budżecie do 800 zł

Zestawienie zrobiłam z podziałem na poszczególne marki.

Brother

Król w kategorii “Ilość proponowanych najtańszych modeli oraz ich jakość vs cena”. Brother to marka, która w zaplanowanym budżecie ma dostępnych najwięcej modeli, będą to kolejno:

Wszystkie modele mają chwytacz rotacyjny, co oznacza zdecydowanie cichszą pracę (te modele są naprawdę bardzo ciche), łatwiejsze nawlekanie i lepszy transport materiału. Bardzo łatwe w obsłudze, intuicyjne, lekkie. Na modelu BQ17 i BQ25 pracujemy na warsztatach krawieckich od prawie 5 lat i póki co… żadna sztuka nas nie zawiodła. 

Bardziej szczegółowe porównanie z naciskiem na najważniejsze funkcje:

Ściegi

Tabele w sklepach internetowych nieco zawyżają ilość ściegów dostępnych w tych modelach; wszystko dlatego, że każdy z nich nie ma osobnego pokrętła do regulowania szerokości ściegu, co skutuje tym, że ten sam ścieg występuje w programatorze w kilku wariantach. BQ17 nie ma ani regulacji długości, ani regulacji szerokości ściegów, zatem: ścieg prosty występuje w kilku gotowych wariantach długości (inaczej gęstości), zygzak występuje w kilku wariantach szerokości i gęstości i finalnie okazuje się, że ściegów mamy do dyspozycji 7 (+dziurka) a nie 17. Czy to wada? I tak i nie. Jeśli nie masz zamiaru szyć bardzo, bardzo dużo, te opcje w zupełności Ci wystarczą. Dla osoby dużo szyjącej brak możliwości ingerowania w gęstość i szerokość może okazać się ograniczający.

Ścieg prosty i ścieg zygzak w kilku wariantach

Łatwe nawlekanie - ściąga ze schematem jak prawidłowo przeprowadzać nitkę

Schemat nawlekania nitki górnej i nawijania

BQ25 i RL425 mają dołożone pokrętło do regulowania długości (gęstości) ściegów, nie mają natomiast regulacji szerokości ściegów (to pojawi się dopiero w modelu RH127). Skoro brak regulacji szerokości, to tutaj też pojawi się zygzak w kilku gotowych wariantach szerokości i finalnie do dyspozycji mamy 18 ściegów (+dziurka), a nie 25.

Nawlekanie

Jeśli chodzi o samą kwestię intuicyjności nawlekania i łatwości obsługi wszystkie modele są tak samo dogodne i przystępne. W BQ25 pojawi się dodatkowe udogodnienie w postaci nawlekacza do igły.

Dodatkowe informacje

Wszystkie trzy modele mają dwuletnią gwarancję z możliwością przedłużenia do trzech lat po wykonaniu płatnego serwisu. Wszystkie mają miękkie pokrowce w zestawie, oświetlenie LED (w mojej ocenie lepsze niż oświetlenie standardową żarówką bagnetową z żółtym światłem), silniki o mocy 51W. 

Waga i wymiar

BQ17 jest nieco lżejsza od pozostałej reprezentacji, natomiast wymiarowo wszystkie są takie same.

 

Janome

W tym przedziale cenowym ta marka będzie miała do zaproponowania dwa modele: Juno E1015 by Janome oraz model Juno J15 by Janome. Zacznijmy od Janome E1015.

Laur za siłę wkłucia igły i prostotę obsługi oraz 2 spore minusy (o których poniżej), ale pamiętajmy też, że w tym zestawieniu jest to jeden z najtańszych modeli.

Nie powinno się zaczynać od minusów, ale miejmy to za sobą:

 • stosunkowo głośny (Co to znaczy stosunkowo? Jeśli Twoja mama/tata/babcia lub ktoś w rodzinie miał kiedyś maszynę w domu i pamiętacie ten dźwięk, który uniemożliwiał oglądanie telewizji lub słuchanie radia to w zasadzie trochę możecie przenieść się w czasie); jeśli ktoś chce mieć maszynę, którą słychać i dzięki temu ma się pewność, że szyje (a proszę mi wierzyć, że są takie osoby i nie ma się co tego wstydzić) to jest to maszyna dla Was;
 • mniej wygodny w obsłudze chwytacz wahadłowy, do którego po prostu trzeba się przyzwyczaić, po czasie staje się dobrym kumplem;

Pozostałe cechy

Podobnie, jak modele Brothera, Juno E1015 by Janome nie posiada regulacji szerokości wszystkich ściegów. Można więc uznać, że w tej klasie maszyn jest to po prostu standardowa cecha. O dziwo to Juno E1015 by Janome w komentarzach w sieci dostaje za to cięgi ;-) Brak regulacji szerokości każdego ściegu to z punktu widzenia osoby bardzo dużo szyjącej rzeczywiście minus, dla osoby mało szyjącej nie będzie to aż tak odczuwalny brak, zwłaszcza, że sam zygzak w Juno E1015 by Janome możemy regulować płynnie (czyli nie tak, jak w Brotherze gdzie mieliśmy kilka zaprogramowanych wariantów).

Z punktu widzenia osoby początkującej, mało szyjącej, większą przeszkodą będzie obsługa chwytacza wahadłowego, który jednak lubi sobie czasem wplątać nitkę, ale jeśli już się do niego przyzwyczaimy i nauczymy z nim współpracować to okaże się, że Juno E1015 by Janome będzie wytrwałym kompanem w trakcie realizowania różnorodnych zadań. Jak na maszynę w tym przedziale cenowym posiada stosunkowo dużą siłę wkłucia igły i mocny silnik - 60 W.

Juno E1015 by Janome to model trudnozniszczalny (nie napiszę, że niezniszczalny, bo ktoś na pewno byłby w stanie udowodnić mi, że jest inaczej :) w każdym razie, jest to jeden z tych modeli, który pracuje na naszych kursach od samego początku i jeszcze nigdy nie odwiedził serwisu. 

 Czym w takim razie model Juno J15 różni się od E1015? Janome Juno J15 to model o identycznych funkcjonalnościach, takich samych podzespołach i możliwościach. Drobną różnicą jest w przypadku tych dwóch maszyn uchwyt matic - J15 ma uchwyt metalowy, w E1015 uchwyt ten wykonany jest w tworzywa. Ponadto - Janome J15 posiada osłonkę na igłę, która zabezpiecza nasze palce przed przeszyciem, więc model ten w szczególności jest polecany dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją krawiecką przygodę, a nawet dla dzieci. Tak, tak - choć to pełnowymiarowa maszyna z chwytaczem wahadłowym, również najmłodi użytkownicy radzą sobie z nią bez problemu.

 

Minerva 232D i Minerva 363D

 

 

Austriacka marka Minerva również posiada w swojej ofercie dwie maszyny, które mieszczą się w założonym budżecie i są to: Minerva 232D i Minerva 363D. Zanim przedstawimy Ci cechy tych maszyn do szycia, dedykowanych dla osób początkujących, zapraszam Cię do obejrzenia video, w którym występują obydwa modele:

 

 

Mam nadzieję, że udało Ci się obejrzeć video z powyższego okienka! Bo jeśli tak... to potrzebne Ci jest tak naprawdę podsumowanie w pigułce. Jakie są najważniejsze cechy obydwu tych modeli i czym różnią się między sobą?

 • zestaw najpotrzebniejszych ściegów: od zygzaka i trójskoku, przez ściegi do cerowania, naszywania aplikacji, krawędziowego łączenia tkanin i obrzucania po pojedyncze, proste ściegi, które można wykorzystać do dekorowania; 232 posiada 23 ściegi, a 363 posiada 36 ściegów;
 • nawlekacz do igły: oba modele go posiadają
 • WYRÓŻNIK na tle innych modeli: regulacja docisku stopki za pomocą płynnego pokrętła;
 • wolne ramię i schowek na akcesoria;
 • regulacja długości inaczej gęstości ściegu w modelu 232, pełna regulacja długości i szerokości ściegu w 363; 
 • oświetlenie LED
 • WYRÓŻNIK mocny silnik 70W 
 • tradycyjny metalowy chwytacz wahadłowy odporny i wytrzymały; 

 

Myślę, że po przeczytaniu opisów każdej maszyny wiecie już, że nie można wskazać jednego uniwersalnego modelu, który odpowiadałby wszystkim potrzebom każdej osoby, która szuka maszyny na start. Wszystko zależy od tego, do czego jest Wam potrzebna maszyna, ile macie miejsca do jej przechowywania, czy będziecie mieć pierwszą styczność z maszyną, czy może kiedyś już siedzieliście przy starej maszynie i przede wszystkim, czy zarazicie się miłością do szycia i nie będziecie w stanie wyobrazić sobie dalszego życia bez możliwości tworzenia za pomocą własnych rąk i ukochanej maszyny <3

A jakie jest Wasze zdanie na temat poszczególnych modeli? Może mieliście styczność, z którąś z opisywanych maszyn? Może sprawiały Wam jakieś problemy, jeśli tak, jakie? 

A jeśli stoisz przed wyborem pierwszej maszyny lub zamiennika spadku po babci, pisz - jesteśmy dla Ciebie, chętne do pomocy i udzielania rad <3

 

UWAGA
Wszystkie ceny maszyn zawarte w tym artykule są aktualne na dzień 27.11.2017 i w przyszłości mogą ulec zmianie. Tym samym ceny te nie stanowią oferty w myśl przepisów art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Aktualne ceny znajdziesz zawsze w naszym sklepie internetowym.

Komentarze

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad kupnem Janome Juno e1019 lub brother bq17. Jestem osobą początkującą, jednakże chciałabym kiedyś zacząć szyć poważniejsze projekty- ubrania, nie tylko robić poprawki. Janome Juno ma regulacje gęstości i szerokości ściegu, brother ma większą ilość ściegów w porównaniu do Janome, ma również większą moc.

Która z tych cech przewyższa drugą: regulacja gęstości i szerokości ściegu/ moc?
I nie do końca rozumiem na czym polega wyższe miejsce w rankingu brother bq17 a janome juno e 1019, prosiłabym o krótkie wytłumaczenie.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
Dzień dobry,
Po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się nad Minerva Next 232D, JANOME JUNO E1019 i najzwyklejszym Łucznikiem polecanym przez znajomą (ma go ok 30 lat)... Którą najlepiej wybrać? Liczę na podpowiedź, lub polecenie jakiejś innej. Czy któraś z nich będzie dobra dla osoby kompletnie początkującej? Nie chcę wymieniać po jakimś czasie maszyny na lepszą, ale z drugiej strony nie chcę wydać fortuny. Jak wychodzi cenowo z naprawami/kupowaniem części do wcześniej wspomnianych maszyn i dostępnością części? Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Dzień dobry:)
Jeśli Minerva, to warto popatrzeć na model 363 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d - ten model będzie miał pełną regulację ściegu, zestaw ściegów użytkowych oraz regulowany docisk stopki (kolejna dostawa to niestety dopiero koniec sierpnia). Janome to też jak najbardziej dobra propozycja - model dosyć podstawowy, ale z pełną regulacją oraz zestawem przydatnych ściegów. Do rozważenia jeszcze np. Brother BQ25 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25 Model będzie pracował cicho, jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Tak naprawdę wszystkie modele są bardzo podobne, nie jestem w stanie jednoznacznie wskazać, który będzie znacząco łatwiejszy czy przyjemniejszy w obsłudze. Są to na pewno modele dosyć podstawowe, ale też takie, na których będzie można stworzyć różnorodne projekty.
 
hej, również chce kupic pierwszą maszynę do szycia i znalazłam:
1. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore
2. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo1
3. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127
którą lepiej wybrać? Będę wdzięczna za podpowiedź, lub polecenie jakiejś innej.
Czy warto inwestować, aż tyle jeśli dopiero będę się uczyć szyć?
Dziękuję :)

 
Cześć:) Wszystkie maszyny są naprawdę solidne i dobre na początku przygody z szyciem. Warto przyjrzeć się Berninie - to mniej znana u nas marka, a maszyna jest naprawdę solidna, łatwa w obsłudze i sprawdzi się przy różnorodnych projektach. Można popatrzeć jeszcze na jej starszą siostrę https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 Maszyna ma więcej ściegów oraz w pełni regulowaną szerokość ściegu.
 
Cześć! Chcę kupić swoją pierwszą maszynę i potrzebuję pomocy :) Budżet do 1200zł, do domowego użytku - jeans, zasłony, koce, bawełna etc. Potrzebuję prostą w obsłudze maszynę, jednocześnie fukcjonalną - nigdy wcześniej nie szyłam :) Będę wdzięczna za każdą sugestię! Proszę o polecenie co najmniej dwóch modeli. Dzięki!
 
Cześć, Ula:) Moją pierwszą propozycją będzie Bernina Sew&Go 5 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 - mocna, łatwa w obsłudze, przyjemny dźwięk pracy. Drugi model to Brother XT27 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-xt27 - cichy i nieco łatwiejszy w nawlekaniu chwytacz rotacyjny, pełen pakiet ściegów użytkowych, wytrzymała konstrukcja. Ostatnią propozycją ode mnie, nieco powyżej budżetu to Elna 340 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-340-explore - cichy chwytacz rotacyjny, powiększone pole pracy, pełna regulacja ściegu i aż do 5 lat gwarancji. Dodatkowo spory pakiet gratisów od nas:)
 
Dzień dobry:) po pierwsze gratuluję cierpliwości do odpisywania na wszystkie nasze -dość podobne- komentarze:)

Dokładnie miesiąc temu zaczęłam szyć. Torebki, worki i plecaczki nie są już tajemnicą, i nawet stebnownie wychodzi mi w miarę prosto:) Chciałabym kupić pierwszą, ale też przyszłościową maszyne, która nada się także na szycie ubrań z delikatnych wiskozowych materiałów, ale także dresówek.
Najlepiej dość cichą( moja sąsiadka jest dość wrażliwa;) i ze sprawdzonym ściegiem overlockowym. Aktualnie szyje na starym łuczniku bez wolnego ramienia, ale chyba to jest już w normie w aktualnych standardach:) Cena może być wyższa, jeśli maszyna zostanie ze mną na dłużej:)

Ps. cudowne filmiki! Dziękuję:)!
 
Regulacja docisku jest naprawdę wygodnie rozwiązana - mamy pokrętło oznaczone numerami, które dodatkowo porusza się w górę i w dół. Na płytce ściegowej mamy podziałkę, która pozwala równo prowadzić materiał, ale nie ma tam miarki jako takiej.
 
Dziękuję za wskazówki:) mam jeszcze 2 pytanka. Husqvarne widziałam na youtubowej bitwie z elna, ale Bereniny nie znam;)

Proszę mi powiedzieć czy regulacja ma oznaczenia numeryczne i czy na płytce są wskaźniki szerokości szwu ( bardzo nieprofesjonalnie powiedziałam, ale mam nadzieję, że zrozumiale:)

Pozdrawiam!
 
Dzień dobry, Gosiu:) Będę miała dla Ciebie dwie propozycje. Pierwsza to Husqvarna E20 (będziemy ją mieć prawdopodobnie w przyszłym tygodniu) - pracuje całkiem cicho mimo chwytacza wahadłowego, jest mocna, ma regulowaną zarówno długość jak i szerokość ściegu oraz regulowany docisk stopki. Myślę, że naprawdę porządna maszyna, nawet przy bardziej zaawansowanych projektach i zróżnicowanych materiałach. Druga opcja to Bernina Sew&Go 5 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 Solidna konstrukcja, przyjemny dźwięk pracy, mocne wkłucie igły i także pełna regulacja ściegu. Myślę, że warto do nich nieco dołożyć, maszyny z tej półki będę zdecydowanie bardziej przyszłościową opcją:)
 
Dzień dobry ☺️ postanowiłam szyć akcesoria dla psów, jednak nigdy nie miałam styczności z maszyną ???? będę musiała przeszywać nałożone na siebie dwie taśmy nośne. Obawiam się, że to może być duże obciążenie dla maszyny. Nie chce wydawać więcej niż 700zl, ponieważ tak jak mówię dopiero zaczynam swoją przygodę i nie mam pojęcia jak potoczą się moje losy. Czy któraś z wyżej wymienionych maszyn może być lepsza/gorsza do tego typu pracy ?
 
A czy brother bq17 też mógłby się sprawdzić? Oglądałam porównanie i obawiam się, że szycie "po godzinach" głośną maszyną typu 1015 mogłoby zaburzyć sen maluszka ????????
 
Dzień dobry, Marta:) Myślę, że warto spróbować z modelem 1015 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1015 Maszyna jest dosyć prosta, nieco głośna, ale myślę, że najlepiej poradzi sobie z tego typu zadaniami, w tym budżecie. Warto popatrzeć jeszcze na J15 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-j15 Jest to niemal identyczna maszyna, ale uchwyt stopki jest metalowy, a nie plastikowy, będzie bardziej wytrzymały.
 
Dzień dobry, chciałabym zakupić maszynę do szycia i przyznam się że potrzebuję modelu typowo domowego czyli do szycia ubrań, firanek, zasłon wszelkiej maści ozdób do domu czyli maszynę w miarę mocną bo podejrzewam że moje zainteresowania będą z czasem ewoluować :) Jestem w stanie zapłacić więcej ale chciałabym maszynę, która przetrwa lata a w razie awarii i problemów będzie łatwa do naprawy (czyli łatwo dostępne części). Z funkcjami które ułatwią pracę i są obecnie wręcz niezbędne przy szyciu.
 
Dzień dobry, Aniu:)
Myślę, że dobrym i przyszłościowym modelem może być: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 Solidna konstrukcja, klasyczny chwytacz wahadłowy, pełna regulacja ściegu. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 Tu jeszcze druga propozycja, nieco większy pakiet wyposażenia standardowego, nieco cichszy chwytacz rotacyjny.
 
Dzień dobry chciałabym zakupić maszynę do szycia służąca do domowych, prostych rzeczy typu: skracanie, podszywanie, wymiany zamków. Materiał zarówno gruby typu Jeans jak i cienki typu satyna. Nauczyłam się szyć na starej, rosyjskiej Czajce, niestety zepsuła się i pora na coś nowoczesniejszego. Ogranicza mnie budżet dlatego proszę o jakąś poradę, żeby tego budżetu nie "wyrzucic w błoto".
 
Dzień dobry:) Często wybierany model do szycia typowo domowego: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10Maszyna jest łatwa w obsłudze, ma pakiet ściegów użytkowych, regulowany docisk stopki i całkiem solidną konstrukcję.
 
Dzień dobry, jestem początkująca i szukam maszyny, która będzie ze mną trochę czasu ;) Planuję szyć oczywiście przeróbki krawieckie na potrzeby domowe z różnych materiałów (skracanie jeansu, zasłony, firany, poszewki ozdobne) ale z czasem też coś dla dzieci z dresówki czy bawełny. MAm bzika na punkcie dekoracji wnętrz, więc pewnie jakieś tapicerskie materiały też się pojawią. Ze względu na małe dziecko szukam czegoś co będzie w miarę ciche, ale też uniwersalne do moich pomysłów. Budżet to nieprzekraczalne 800zł.
Wpadły mi w oko dwie maszyny: Minerva Next 363D i Janome Juno 1019. Minerva ma zdecydowanie większą moc i regulację docisku stopki. Janome nie ma regulacji docisku stopki, ale posiada chwytacz rotacyjny, czyli cichszy. Jednak moc tylko 40W - czy da sobie radę grubymi tkaninami?
Pomożecie podjąć ostateczna decyzję? A może jest coś jeszcze na co powinnam zwrócić uwagę? (Wiem, że Minerva jest chwilowo niedostępna, ale mogę poczekać)
 
Dzień dobry:) Myślę, że Janome Juno 1019 może być jednak trochę za słaba do tak wymagających materiałów. Minerva 363 nie będzie specjalnie cicha, ale na pewno silnik ma mocniejszy. Do rozważenia jeszcze model https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10 Też raczej mocna maszyna, sporo możliwości, całkiem cicha.
 
Dzień dobry. Szukam drugiej maszyny do szycia i trochę już dostaję oczopląsu od tych wszystkich pięknych maszyn. Moja obecna maszyna lidlowy silvercrest sprawdzała się całkiem nieźle póki się nie sprecyzowałam z szyciem, niestety warstwy nubiku przy torebkach, czy warstw filcu przy ozdobach to trochę dopingowanie „dasz radę dasz radę”. Bardzo proszę o pomoc, największym problemem jest dla mnie chyba fakt, że w moim budżecie (700-900) dużo maszyn nie posiada regulacji szerokości ściegu, a to opcja której używam ciągle. Nie ukrywam, że po obejrzeniu filmu na youtube i zobaczeniu tych warstw jeansu wpadła mi w oko minerva next 363d(szczególnie, że wydaje się dość podobna w obsłudze do mojego silvercresa, którego w sumie lubię), ale trudno mi wybrać kiedy to jedyna, do której taki szalony test widziałam. Wiem, że są braki w dostępności ale maszynę mam, mogę wybrać idealną i się wstrzymać i poczekać aż wrócą. :D
Pozdrawiam serdecznie w tych czasach.
 
Dzień dobry:) Mogę zaproponować ten model https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 Ma regulację gęstości i szerokości ściegu, regulowany docisk stopki i całkiem mocny silnik - ostatnio testowaliśmy ją na poskładanym płótnie tapicerskim i przeszyła je bez problemu. Przy okazji nie "lata" po stole i ma bardzo przyjemny dźwięk;)
 
Witam. Poszukuje pierwszej maszyny do szycia. Zależy mi na maszynie z ktora poradzi sobie laik zaczynajacy swoja przygodę ???? glownie przerobki domowe materiały roznego typu. Marzy mi sie również uszycie ubranek dla synka???? w tym wypadku glownie dresowka i bawełna. Oprocz wyzej wymienionych budżet jest dla Mnie również ważny. Szukam dobrej latwej w obsludze maszyny w dobrej cenie ???? pomożecie w wyborze? ❤️
 
Cześć, Olu:)
Spójrz proszę na ten model https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d - łatwa w obsłudze, zestaw ściegów użytkowych, ma też regulowany docisk stopki, przydatny przy szyciu np. z dzianin.
Tu jeszcze propozycja nieco droższa: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 Pozycja jeszcze bardziej przyszłościowa - pełna regulacja ściegu, regulacja docisku stopki, solidna konstrukcja, mocne wkłucie igły - poradzi sobie z bardzo zróżnicowanym materiałem.
 
Witam.
Zdecydowałam się na zakup maszyny Brother RH 127, niestety jest niedostępna???? Czy alternatywnie może Pani polecić maszynę z tej firmy, może być wyższy model, droższa, która będzie będzie miała funkcję jak w Rh127? Zależy mi na maszynie dosyć cichej, z chwytaczem rotacyjnym, dość prostej w obsłudze. W głowie mam mnóstwo pomysłów do szycia, głównie z dzianin, ale również może jakieś kołderki, kocyki dla dzieci i już po prostu nie mogę się doczekać???????? Będę wdzięczna za pomoc ????
 
Cześć Aleksandra :) Na ten moment nie mamy niestety informacji, kiedy RH 127 będzie dostępny, ale myślę, że z powodzeniem możesz rozważyć również te modele:
1. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 która będzie miała również regulowany docisk stopki. Chwytacz jest co prawda wahadłowy, natomiast maszyna ma przyjemny dźwięk pracy i świetnie radzi sobie z różnorodnymi materiałami, również elastycznymi i grubszymi.
2. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-xt27 solidniejsza wersja Brothera, która będzie bardziej stabilna i wytrzymała niż RH127.
 
Dzień dobry,
Szukam dla siebie maszyny dzięki której będę mogła skracać rzeczy ale też uszyć jakieś ciuchy dla siebie z bawełny, wiskozy itp. ale też ciuszki dla malucha np. z dresowki. Po długiej (naprawdę długiej;)) analizie jestem na etapie dwóch maszyn Juno E1019 oraz brother rh127. Która z nich lepsza? I kiedy ewentualnie ta druga będzie dostępna? Ewentualnie jeśli moja analiza jest błędna:P to co ewentualnie z tej półki cenowej jest jeszcze lepsze:)?
 
Cześć Kasiu :) Nadal czekamy na potwierdzenie informacji o dostępności modelu RH127. Janome Juno E1019 jest już w spedaży na naszej stronie, wysyłki będą realizowane po 13 maja. Oba te modele z powodzeniem poradzą sobie z takimi projektami, o jakich piszesz.Warta rozważenia jest jeszcze ta maszyna: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 co prawda wchodzimy w ciut większy budżet, ale będzie to opcja mocniejsza, z regulowanym dociskiem stopki, więc zpowodzeniem będziesz mogła pracować z dresówką, czy jerseyem bez obaw, że maszyna porozciąga Ci materiał.
 
Witam, mogłaby Pani coś polecić podobnego do Minerva 363d, zależy mi żeby był chwytacz rotacyjny. Zastanawialam sie tez nad Brother BQ25, Brother RL425.
Pozdrawiam :)
 
Cześć, Aniu:)
Popatrz jeszcze na https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127 Ta maszyna ma pełną regulację ściegu jak Minerva i cichy chwytacz rotacyjny. Jeśli zależy Ci na budżecie zbliżonym do Minervy, to wtedy rzeczywiście BQ25. Niestety maszyny nie są obecnie dostępne, czekamy na informację o kolejnej dostawie. Od ręki dostępne mamy ostatnie sztuki https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 Jest niestety droższa, ale ma powiększone pole pracy, regulowany docisk stopki, pełną regulację ściegu i bardzo bogaty pakiet wyposażenia.
 
Witam, poszukuje maszyny na początek mojej przygody, chciałabym szyc sobie sukienki, spódnice z szyfonu, wiskozy, ale też z bawelny, również tej grubszej. Proszę o poradę :)
 
Cześć, Dominika:)
Popatrz proszę na maszynę Minerva 232 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d Sprawdzi się do szycia zróżnicowanych materiałów, także bardziej zaawansowanych projektów - maszyna ma regulowany docisk stopki i solidną konstrukcję.
 
Witam
Szukam pomocy w wyborze maszyny, umie trochę szyć kontakt z szyciem miałam od dziecka na maszynie Singer, mój Łucznik ponad 20 letni nie nadaje się do szycia , a chciałabym szyć różne rzeczy od firanek po dzianinę, i przeróbki ubrań
 
A z droższych np Janome 523S Easy Jeans HD lub Janome
Jubilee 60507,bo jak to w domu bywa nigdy nie wiadomo jakie wyzwanie może czekać do szycia za rogiem :-)
 
Cześć Teresa :)
Przesyłam link do solidnego, prostego modelu: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d lub model wyżej, z pełną regulacją szerokości ściegów: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d
 
Witam,
Czytałam Pani post kilka razy, jest bardzo pomocny. Dopiero zaczynam przygodę z szyciem na maszynie i nie jestem pewna, którą wybrać. Zastanawiam się nad modelami Brother BQ25 i Brother RL425. Potrzebuję dobrej jakościowo maszyny, prostej w obsłudze bo jestem naprawdę początkująca ale mam zamiar nauczyć się szyć coś więcej niż tylko podwinięcie spodni czy maseczka ;) wiec prosta na poczatek, ale nie za skromna na przyszłość ;) chcialabym móc uszyć dzieciom np bluzeczki :)
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 
A jakaś z chwytaczem rotacyjnym? Zależy mi żeby była też cicha ;)
 
Cześć Aniu :)
Zerknij na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d spokojnie poradzi sobie zarówno z podwinięciem spodni, jak i z bluzeczkami z dzianiny, dzięki regulowanemu dociskowi stopki. To naprawdę dobrze wyposażony model, na którym możesz zacząć i z powodzeniem kontynuować swoją przygodę. Pracujemy na nim również na naszych kursach :)
 
Dzień dobry
Nie wiem w której dyskusji pytać. Chciałam się zapytać który chwytacz nici jest cichszy wachadlowy czy rotacyjny
 
To są lepsze pod względem głośności ale nie koniecznie pracy ? :)
 
Cześć Emi :)
Chwytacz rotacyjny zawsze pracuje ciszej od wahadłowego. :)
 
Witam
Szukam maszyny lekkiej bo nie moge dźwigać jestem bardzo początkująca teraz do szycia maseczek nam pożyczona maszynę od teściowej ale ona ma ok 20 lat A zawsze marzyłam o swojej. Koleżanka która ma łucznik Zofię średnio mi ja poleca bo jest głośna ale podpowiedział że dobrze żeby miała regulacje docisku stopki i ścieg owerlokowy, maszyna nie musi mieć dużo ścieków bo i tak krawcowa nie zostanę to na być dla mnie ( podożyć spodnie, wszyć gumke, czy tasme w firanie)
 
Model 232 z Minervy ma mniej ściegów i nie ma regulowanej szerokości, ale to na pewno dobra opcja. Dwóch pozostałych modeli, o których piszesz nie mamy w ofercie, więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć konkretnie o ich możliwościach i funkcjonalnościach. :)
 
No to powiem jeszcze że miałam dwa modele na myśli redstar CR7 bo jest lekka , Brother J17s i Minerva Next 232D bo miala te wszystkie funkcje o kture mi chodzilo a ten model ktory został polecony przez Was to podobny
 
Cześć Magda :) Zerknij na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d myślę, że sprawdzi się w szyciu, o którym mowa. Ma regulowany docisk stopki, zestaw potrzebnych ściegów użytkowych (prosty, zyg zak, owerlokowy, trójskok, etc.). Posiada metalowy chwytacz wahadłowy, jest naprawdę dobrą propozycją w tym budżecie.
 
Witam jestem początkująca czasem czyli teraz pożycza maszynę od teściowej do szycia maseczek albo przeżycia taśmy do firany ale chciała bym coś swojego prawicowej ze mnie nie da ale zawsze marzyłam o swojej maszynie zależało by mi na cichej i niezbyt ciężkiej maszynie nie musi mieć dużo ścieków bo i tak tego nie wykorzystam koleżanka mi tylko podpowiedziała że musi mieć ściekg owerlokowy i regulacje docisku stopki czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź
 
Cześć Magda :) Polecam Twojej uwadze ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d - to solidna maszyna mechaniczna, na której z powodzeniem wykonasz większość operacji krawieckich. Posiada regulowany docisk stopki i ścieg owerlokowy, w którym wspominałaś, a przy tym ma mocny, 70W silnik i dobrze radzi sobie z różnorodnymi materiałami, również elastycznymi i grubszymi.
 
Witam, zastanawiam się nad kupnem maszyny Husqvarna Viking E10, planuję szyć smycze i obroże dla mojego psa z taśmy nośnej i może jeszcze inne domowe robótki.czy to dobry wybór?dodam,że to moja pierwsza maszyna. z góry dziękuję za poradę (:
 
Cześć Joanna :)
Myślę, że niestety ten model się nie sprawdzi. Potrzebujesz solidnego modelu z mocnym wkłuciem igły, jak na przykład: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-xt37 lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-523s-easy-jeans-heavy-duty
 
witam, dziękuję za pomocny wpis, po przeczytaniu wpisu jak i komentarzy zainteresowała mnie wcześniej przez państwa polecana Husqwarna E20, natomiast w sklepie jest to artykuł niedostępny. Proszę mi powiedzieć czy jest szansa na powrót tego modelu do sklepu, oraz przybliżony termin :D
 
Dzień dobry, Magda:)
Model na chwilę obecną jest niestety wyprzedany, wróci z pewnością, natomiast sami oczekujemy na informację od dystrybutora, nie jestem w stanie podać terminu.
 
Witam, również rozważam zakup maszyny na start w kwocie do 700 złotych. Chciałbym zapytać jak się w tym zestawieniu ma model Juno J15?Chciałbym szyć podstawowe rzeczy dla domowników bluzki, bluzy i kocyki również z Minky, ale już powiem szczerze zaczęłam się sama gubić kompletnie czego potrzebuje. Strona jest wspaniała, ale dla tak początkującej osoby jak ja to za dużo wiedzy na raz :D Byłabym wdzięczna za poradę :-)
 
dziękuję :-)
 
W tym budżecie możesz zerknąć na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-27z lub jeśli ciut zwiększymy budżet, warto rozważyć: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127 :)
 
Witam, zastanawiam się nad moja pierwsza maszyna, obecnie jestem tzw. Żółtodziobem, ale chcę się uczyć docelowo Szyc ubrania dla siebie i rodziny, kocyki itp dla dzieci, a może w przyszłości też dla innych. Chcę spróbować różnych tkanin. Jednak na początek chciałabym maszynę na której nauczę się tego wszystkiego. Zależy mi aby była cicha, bo pracować będę mogła tylko gdy dziecko śpi. Myślałam o Juno 1015 ale po przeczytaniu artykułu widzę że jest głośny. Następnie interesowałaby mnie elna 160,kusi mnie w niej ta stopka lamownik i stolik przedłużający miejsce pracy. Czy taki stolik rzeczywiście się przydaje? Czy to dodatkowy gadżet? I czy te 40w nie będzie za słabe? Na koniec spodobała mi się Minerva 363 I myślę że ona by miała już wszystko co potrzebne I na długo by starczyła, ale jej nigdzie nie ma w sprzedaży ???? co innego ewentualnie podobne było by do Minervy?
 
Cześć Katarzyna :) Minerva będzie na podobnym poziomie głośności co Janome E1015. Myślę, że możesz zerknąć na: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-27z lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-b21
Przy czym Minerva będzie głośniejsza, a Juki będzie pracowała ciszej, ze względu na rodzaj chwytacza.

 
Witam,
Jestem osobą początkująca i szukam dobrej maszyny do szycia właśnie tak do 700 zł. Chce żeby była w miarę prosta w obsłudze i żeby posłużyła mi troche lat. Myślałam nad którąś z firmy Brother ;) Czy mogłaby mi Pani coś doradzić? Z góry Dziękuję ;)
 
Cześć Karolina :) Podsyłam Ci ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq17 - używamy go na naszych warsztatach. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, ma przyjemny, dość cichy dźwięk pracy i chwytacz rotacyjny, który dla osoby początkującej jest łatwiejszą opcją, niż tradycyjny chwytacz wahadłowy. Myślę, że bez problemu dasz radę wykonywać na tej maszynie domowe przeróbki, ale także tworzyć swoje projekty ;)
 
Witam, szukam swojej pierwszej maszyny w życiu. Przeczytałam Pani artykuł na temat maszyn do 700 zł. Nie ukrywam ze w tej kwocie chciałabym się zmieścić (jednak gdyba warto było dołożyć pare złoty .... jestem w stanie rozważyć inne propozycje). Jestem duszą artystyczną i mam ogromną potrzebę wyżycia się :)
Planuję zacząć od szycia i tworzenia ubranek dla mojej małej córeczki, ale nie ukrywam że z powodu nadmiaru wolnego czasu chciałabym pomyśleć w przyszłości o rozwinięciu swoich projektów. Po przeczytaniu artykułu myśle ze powinna to być maszyna rotacyjna, z regulowanym dociskiem stopy, z regulacją szerokości i długości ściegów. Czy może mi Pani coś doradzić ? Z góry dziękuję :)
 
Cześć, Agnieszka:)
Zerknij proszę na maszynę Husqvarna E20 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20 Ma regulację docisku stopki, szerokości i długości ściegu, a także stabilną konstrukcję. Ma chwytacz wahadłowy, natomiast pracuje całkiem cicho. Drugą propozycją jest Brother RH127, łatwa i komfortowa w obsłudze, ma regulację szerokości i długości ściegu, automatyczną regulację docisku stopki. Nieco droższe, natomiast rozwojowe maszyny, poradzą sobie z nawet bardziej zaawansowanymi projektami.
 
Jestem zainteresowana zakupem maszyny domowej do szycia można powiedzieć wszystkiego . Według potrzeb w domu. Uszycie firanki ,podlożenie jeansów , przyszycie taśmy do firan,przyszycie koronki do sukienki , itp Maszyna dobrze ,żeby miała podzespoły metalowe. może być z wyswietlaczem lub bez. Podstawowe sciegi nie musi być 1000 sciegów., ustawienie długości i szerokości ściegu , obrzucenie dziurki , obcinanie nici , automatyczne nawlekanie igły. docisk stopki, .Jednym słowem wszystko to co posiada normalne wyposażenie maszyny
 
Dzień dobry,
W przedziale do 700zł zebrać te wszystkie funkcje wbrew pozorom nie jest łatwo, ale mam trzy bardzo dobre pozycje do domu. Pierwsza to Brother RH127 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127 Maszyna ta ma regulację szerokości i długości ściegu, automatyczna regulację docisku stopki, zestaw ściegów użytkowych. Jest też łatwa i intuicyjna w obsłudze, poradzi sobie ze zróżnicowanym szyciem domowym. Drugą propozycją będzie Janome Juno 1019 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1019 Maszyna jest solidna, ma chwytacz rotacyjny, więc pracuje stosunkowo cicho, ma regulację szerokości i długości ściegu, jest to częsty wybór do domu. Ostatnią propozycją jest Husqvarna E20 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20 Mocna i wytrzymała maszyna, posiada pakiet funkcji (w tym regulację docisku stopki), 32 programy ściegowe, ma mocny chwytacz wahadłowy, ale mimo to pracuje całkiem cicho.
 
Witam, potrzebuję maszyny do domowego użytku. Przeszycia ubrań, zasłon, firanek. Czasem lubię uszyć coś od nowa. Zastanawiałam się nad Juki HZL-27Z a Janome Juno E1019. Zależy mi na dobrej maszynie aczkolwiek mam ograniczony budżet. Czy jest jakaś przewaga któregoś z tych dwóch modeli? (Juno nie ma chyba, regulacji docisku stopki) Który lepiej wybrać? Chyba, że lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy i wybrać trochę wyższy model (niekoniecznie tych dwóch producentów). I może to głupie kryterium wyboru maszyny, ale mimo wszystko zależy mi by była ładna, gdyż będzie ona stała na wierzchu. ;) Pozdrawiam
 
Maszyny są bardzo do siebie zbliżone. Juki ma nieco lepszy transport, bo 7-punktowy, więc ma szansę lepiej prowadzić materiał, ale za to ma krótszą gwarancję:) Obie dobre, solidne maszyny, bez problemu poradzą sobie z domowym szyciem.
 
Dzięki za odpowiedź ;) A jak ma się porównanie Janome Jubilee 60507 oraz JUKI HZL-353ZR-A? Wiem, że na razie nie mają Państwo na stanie, ale nie śpieszy mi się :)
 
Cześć, Domi:)
Modelu Juki HZL-27 obecnie nie mamy i na chwilę obecną jej powrót nie jest planowany. Juno Janome 1019 to bardzo łatwa w obsłudze maszyna, ma regulację szerokości i długości ściegu, zestaw podstawowych ściegów, chwytacz rotacyjny, pracuje cicho. Mogę polecić jeszcze nieco droższą maszynę, ale o dodatkowych funkcjach. Janome Jubilee 60507 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 Maszyna ta ma możliwość regulacji szerokości i długości ściegu, ma także płynna regulację docisku stopki, większe pole pracy pod igielnicą, a także chwytacz rotacyjny - maszyna pracuje cicho. Dodatkowo maszyna ma spore wyposażenie standardowe, na pewno pozycja warta rozważenia.
 
Witam. Jaka będzie różnica pomiędzy elna 160 , a elna 75 (juno 1015).? Czy chwytacz rotacyjny w elna 160 jest wystarczającym argumentem który przeważy większą moc modeli z chwytaczem wahadłowym w podobnej cenie? Czy jednak coś jeszcze przemawia za tą maszyną i nie okaże się że 40w to jednak mało nawet do użytku domowego?
 
Witam ☺️ chcę zacząć swoją przygodę z szyciem, nastawiam się na szycie ubranek dziecięcych, więc maszyna musi mieć opcję szycia materiałów elastycznych, dzianiny, jaką maszynę Pani poleca? ☺️
 
Cześć Edyta :) Powiedz proszę troszkę więcej - jak często chciałabyś szyć? Czy szukasz modelu mechanicznego czy może elektronicznego? Chętnie pomogę, ale potrzebujemy więcej szczegółów :)
 
Witam, chcę zacząć swoją przygodę z szyciem, nastawiam się głównie na szycie ubranek dziecięcych ☺️ więc maszyna musi radzić sobie z materiałami elastycznymi, bawełna itd którą maszynę Pani poleci? ☺️
 
Witam, szukam maszyny do szycia hobbystycznego, dzianiny, bawełny, może jeansu. Zależy mi na tym aby była cicha. Co może Pani polecić?????
 
Cześć, Weronika:)
Obejrzyj Elne 160 - maszyna wytrzymała, ma chwytacz rotacyjny (będzie pracować cicho), łatwa w obsłudze, poradzi sobie z różnorodnym materiałem. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-160 Druga propozycja do rozważenia to Brother BQ17 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq17 Także cicha, intuicyjna w obsłudze, dobry transport oraz automatyczna regulacja docisku stopki.
 
Witam a co powie mi Pani na remat maszyny Singer brilliance 6180?
 
Dzień dobry, Sylwia:)
Niestety nie posiadamy tej maszyny w naszej ofercie, nie jestem w stanie wypowiedzieć się na jej temat.
 
Witam , a co Pani powie pomiędzy maszynami Juno 1015 a Elna ,ale z serii Sew ? Np. Sew zebra ?? Która byłaby lepsza ,mocniejsza ?? Chodzi o szycie delikatnych materiałów ale często też jeansu kilku warstw ...
 
Maszyna powinna w tym tygodniu być z powrotem dostępna:)
 
Super , dziękuje Pani bardzo za pomoc .. obecnie strasznie ciężko dostępna ta maszyna Juno 1015
 
Cześć, Malina:)
Zdecydowanie Juno 1015 - maszyna bardzo wytrzymała, poradzi sobie zarówno z jeansem i cieńszym materiałem. Dużo pewniejsza opcja w tym budżecie.
 
Dzień dobry :) od jakiegoś czasu chodzi za mną potrzeba aby podstawowe poprawki krawieckie móc wykonać własnymi rękoma w domu a w przyszłości może nauczyć się coś samemu uszyć (głównie dzianiny). Dlatego szukam maszyny dla siebie na start ale z myślą aby była to maszyna na której będę mogła zrobić coś więcej niż tylko uszyć poszewkę lub podwinąć spodnie.

Na początku myślałam, że wybiorę Janome Juno e1015 (polecana dla początkujących) jednak trochę obawiam się chwytacza wahadłowego (nie mam doświadczenia w szyciu a nie chciałabym się zniechęcić, poza tym cichsza praca przy rotacyjnym oczywiście na plus). Następnie myślałam o Janome E1019 ze względu na ten chwytacz natomiast ten model nie posiada regulacji docisku stopki a przy dzianinach to chyba będzie pomocne, dlatego sama już nie wiem.
Czytając poniższe komentarze zwróciłam uwagę głównie na Minerve 232D oraz 363D jednak tutaj mamy chwytacz wahadłowy ale także płynną regulację stopki oraz sporą moc. Gdzieś mignęły mi też modele marki Brother ale powiem szczerze, że już mam mętlik w głowie. Co do ceny oczywiście najlepiej jakby była jak najniższa i spełniania te wymogi, powiedzmy maks 700 zł.

Czy poradzi Pani coś? Nie bać się tego chwytacza wahadłowego czy może na początek bez regulacji stopki? Chciałabym aby ta maszyna została ze mną na dłużej. Będę wdzięczna za pomoc :) Pozdrawiam
 
Dziękuję serdecznie za odpowiedź :) Myślę, że zdecyduje się na Minerve model 363. Już nie mogę się doczekać aby zacząć naukę :)
 
Dzień dobry, Justyna:)
Chwytacza wahadłowego nie ma się co obawiać. Jest to solidne rozwiązanie, nie ma aż takiej różnicy w głośności, a obsługi można nauczyć się bez problemu. Janome Juno nie posiadają regulacji docisku stopki, a jeśli rzeczywiście planujesz szyć z dzianin, to na pewno warto mieć tę funkcję. Jeśli zależy Ci, aby zmieścić się w podanym budżecie, to Minerva będzie dobrym wyborem, zwłaszcza model 363, który posiada także regulację szerokości ściegu. W tym budżecie zerknij jeszcze na https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10 Także mocna maszyna, posiada regulację docisku stopki, sporo ściegów, do 5 lat gwarancji. Jeśli jesteś w stanie lekko nagiąć budżet - https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore Maszyna o bardzo solidnej konstrukcji, wytrzymała, wysoka kultura pracy i, mimo chwytacza wahadłowego, pracuje całkiem cicho.
 
Witam. Szukam porady odnośnie zakupu maszyny do szycia. Można na stronie znaleźć bardzo dużo informacji, jednak brakuje tego co mi potrzeba.
Chcem uszyć tapicerke do samochodu z eko skóry, dla siebie do ciężarówki (tak wiem będzie to trudne jeśli tego nie robiłem, lepiej zlecić, bla bla bla) chcem spróbować i się nauczyć.
Będzie to główne zadanie maszyny. Może czasem spróbuję zawęzić koszule czy skrócić spodnie.
Nie wiem czy spodoba mi się szycie czy maszyna będzie jako kolejny eksponat w garażu lub prezent. Dlatego nie chcem zbyt wiele wydać.
Chciałbym żeby była możliwość z szycia dwóch kawałków eko skóry i wykonanie szwu Nk21 jeśli dobrze nazywam.
JUNO E1015 o tej maszynie piszecie ze ma mocny silnik i dużą siłę wkłucia, czy nada się do moich celów?
27Z jest mała więc mogła by pojechać w trasę co przełoży się na więcej czasu do nauki szycia, można szyć na dwie igły co myślę będzie mi potrzebne do moich celów tylko czy wystarczy jej mocy?

Może jest jakaś nie droga alternatywa? Proszę o poradę
 
Dziękuję za odpowiedź. Nie chcem wydać zbyt dużo ponieważ nie wiem czy będzie mi się to podobać.
Coraz bardziej jestem przekonany do Juno
 
Cześć Maciej :)
Na pewno wyczytałeś, że najlepszą opcją będzie maszyna przemysłowa, natomiast jeśli nie możesz sonie na nią pozwolić, sugeruję rozważyć:
1) Janome Juno E1015 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1015
2) Singer https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4411-heavy-duty
3) ELna 220 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore

Tylko modele z chwytaczem wahadłowym, tylko takie, które mają mocne wkłucie igły i radzą radę z tak trudnym materiałem. Nie będzie to łatwe zadanie, ale na pewno jest do zrobienia :)
 
Potrzebuję pomocy w wyborze maszyny do szycia. Mam pewne typy ale może wpierw jakie mam wymagania czego potrzebuje.
Musi być cicha- małe dziecko i sąsiedzi, wiec pewnie rotacyjne.
Szycie domowe- firanki, zasłony, zamki, podszywanie jeans 3warstwy, pościel, lamówka i przeróbki krawieckie.
Materiały cienkie i grube wiec docisk stopki.
Częstotliwość- różna, w zależności od potrzeb nawet kilka godzin dziennie, bo rozważam w przyszłości szycie zarobkowe, ale czas pokaże.
Metalowe podzespoły-solidność.
Ogólnie potrafię uszyć podstawowe rzeczy.
Cena nie jest aż tak istotna, ale wolałabym raczej coś w przystępnej cenie (coś tańszego co spełni moje oczekiwania do szycia amatorskiego). Wolałbym 2 typy do 700 zł i do 1000zł.

A teraz moje typy rotacyjne
Brother RL425 i BQ17 RH127
Elena 160

Wahadłowe
Redstar R20s
husqvarna E10 lub E20
Elna 220
Texi joy48
Toyota jeans

Texi black- jeśli zamarzy mi się haftowanie napisów.

A może jeszcze coś innego.
 
Cześć, Edyta,
Jeśli zastanawiasz się nad szyciem zarobkowym, to obawiam się, że podane przez Ciebie modele mogą nie podołać zadaniu. Są to świetne maszyny domowe, natomiast eksploatowane kilka godzin dziennie, po pewnym czasie mogą odmówić współpracy, bo nie są po prostu do tego przystosowane. Z maszyn typowo domowych na uwagę zdecydowanie zasługuje Elna 220, będzie to wytrzymała maszyna, która poradzi sobie ze zróżnicowanym szyciem domowym. Mimo, że ma chwytacz wahadłowy, to pracuje całkiem cicho. W budżecie do 1000zł można przyjrzeć się także Elnie 320, jest to po prostu starsza siostra 220, która wyposażona jest już w chwytacz rotacyjny. Jeśli zależy Ci na wytrzymałej maszynie domowej, która sprawdzi się także przy szyciu intensywnym, zarobkowym, to zerknij na Janome 1800 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 Ma wzmocnioną konstrukcję, metalowe podzespoły, dużą moc. Poradzi sobie zarówno z kilkoma warstwami jeansu jak i delikatnym materiałem. Ma rozbudowany transport i co ważne - chwytacz rotacyjny. Kosztuje ok. 1500zł, ale cena jak najbardziej przekłada się w tym przypadku na komfort pracy, jakość i stabilność maszyny.
 
Hej! Szyję na maszynie z Lidla Silvercrest (+overlock ). Przymierzam się do zmiany maszyny. Szyję na potrzeby rodziny. Moją uwagę przyciągnęła Minerva 363 ale również Brother rh127. Czy można jednoznacznie wskazać "wyższość " którejś z tych maszyn ????
 
Cześć, Joanna:)
Tak naprawdę obie maszyny będą do siebie zbliżone. Co przemawia za Brother'em, to chwytacz rotacyjny - maszyna będzie pracowała ciszej niż Minerva, nawlekanie jest nieco łatwiejsze. Jeśli jesteś w stanie nieco dołożyć do maszynowego budżetu, to zerknij na maszynę Elna 220 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore Będzie to bardzo solidna i wytrzymała maszyna, ale łatwa i komfortowa w pracy. Ma małą awaryjność, mocne podzespoły, świetnie radzi sobie nawet z grubszymi materiałami. Ma chwytacz wahadłowy, ale jak na to rozwiązanie, pracuje cicho. Zdecydowanie maszyna na lata, warto się nad nią zastanowić:)
 
Cześć :) Nigdy nie próbowałam szycia na maszynie, ale na fali nowo odkrytej miłości do robótek ręcznych chciałabym spróbować swoich sił w szyciu i jestem całkiem przekonana, że się wciągnę, więc nie chcę kupować bardzo byle jakiej maszyny. Oczywiście muszę uczyć się od podstaw, ale docelowo marzę o tym, żeby to było takie weekendowe hobby i żebym była w stanie uszyć coś z dzianiny (także grubszej), ale też np. skrócić jeansy itp. Przeczytałam już mnóstwo artykułów i nadal nie wiem, która maszyna byłaby dla mnie najlepsza, zawęziłam poszukiwania do: Minerva 232 lub 363, Elna 220 (przy czym ta jest dla mnie lekko za droga, ale gdyby się okazało, że dla mnie najrozsądniejsza, to mogę się szarpnąć i zaoszczędzić na razie na akcesoriach) lub Brother BQ17. Czy mogę prosić o poradę, która maszyna byłaby dla mnie najlepsza? :)
 
Cześć, Ewelina,
Jeśli nie wiesz do końca co będziesz szyć, to Elna będzie mimo wszystko opcją najbezpieczniejszą. Jest to maszyna o wzmocnionej konstrukcji, metalowych podzespołach i szerokich możliwościach. Bez problemu przeszyjesz na niej zarówno cienkie i elastyczne materiały jak i podwiniesz bez problemu jeansy. Będzie to opcja rozwojowa i nieawaryjna, szyje się na niej bardzo komfortowo, nie zniechęcisz się tak łatwo:)
 
Która z tych maszyn najlepiej nada się do dresówki?
 
Szycie hobbystyczne w domu weekendami lub wieczorami. Również inne materiały, zależy mi na jak najbardziej uniwersalnej maszynie. Maszyna najchętniej mechaniczna, bez konkretnych udogodnień, do 700zł byłoby super
 
Cześć :) Będę potrzebowała ciut więcej informacji. Jak często planujesz szyć? Będzie to szycie zarobkowe czy hobbystyczne? Tylko dresówka, czy również inne materiały? Mówimy o maszynie mechanicznej czy elektronicznej/komputerowej? Czy są jakieś funkcje, udogodnienia, które chcesz mieć? W jakim budżecie chcesz się poruszać?
 
Dobry wieczór :) zastanawiam się nad kupnem pierwszej maszyny do szycia i wybór padł na Brother RL417 lub RL425. Zastanawiałam się tylko ,czym właściwie one się różnią? Nie mogę doszukać się nigdzie tej informacji. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
 
Cześć Dominika,
Nie mamy swojej ofercie modelu 417, więc nie jestem w stanie obiektywnie się wypowiedzieć na temat tego modelu. Model 425 to na pewno bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze maszyna. Jest częstym wyborem naszych kursantów ;) A co chciałabyś szyć? Jak często?
 
Witam! Zastanawiam się nad maszyną Minerva 363D, ale obawiam się jej głośności, bo niestety ma chwytacz wahadłowy. Czy warto dopłacić i kupić Juki 353 (to mój drugi typ), skoro maszyna ma służyć tylko do użytku domowego? Jakie są w praktyce różnice między tymi tymi modelami? Różnica w cenie jest spora, a na pierwszy rzut oka mają takie same parametry, tylko różnią się tym chwytaczem. Zamierzam szyć i delikatne materiały i skórę czy gruby dżins, ale ogólnie niedużo. Co jeszcze przemawia za Juki 353, że warto do niej dopłacić?
Moje wymagania mniej więcej to:
- różne materiały (bardzo grube, jak cienkie i delikatne, elastyczne)
- lampka LED
- cicha
- nie potrzebuję dużo ściegów
- solidna, na lata, do niezbyt częstego użytku
- łatwość w obsłudze
 
Cześć Joanna:)
Juki jest prawie dwa razy droższa, natomiast to wyższa klasa maszyny, inny gabaryt, większe pole pracy i większa wytrzymałość. Minerva pod kątem funkcjonalności jest podobna, natomiast jest to opcja dla początkujących lub szyjących raz na jakiś czas. Będzie głośniejsza właśnie ze względu na chwytacz. Jeśli nie zamieszasz szyć często, Minerva powinna wystarczyć.
 
Witam. Chcemy sprezentować córce pierwszą maszynę do szycia. Jaki model poleci Pani do zakupu u Was w sklepie dla początkującej 8-latki :)
 
Super! :) Trzymam kciuki, żeby prezent się spodobał! ;)
 
Super. Dziękuję za informację. Zaraz składamy zamowienie
 
Myślę, że sprawdzi się ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-kd144-little-angel - to prawdziwa maszyna do szycia, na której będzie można pracować zarówno na początku, jak i na późniejszym etapie szyciowej drogi. :) Zerknij również na ten film: Maszyna dla dziecka - https://www.youtube.com/watch?v=KKClJXGMbSs - Ewa i Pola testują własnie ten model :)
 
Czy mogłabym prosić o radę co by Pani polecała dla początkującego tapicera do szycia ciężkich, grubych materiałów?
 
Na pewno nie maszynę domową, nawet dla początkującego tapicera a właściwie tym bardziej dla początkującego, współpraca z domówką byłaby nie lada wyzwaniem :) Zdecydowanie konieczna maszyna przemysłowa, do końca roku mamy promocję -8% na maszyny przemysłowe, polecałabym do rozważenia https://www.ultramaszyna.co... z gwarancją i serwisem co w przypadku początkującego jest na pewno bardzo istotne :)
 
Dopisując do poniższego posta chcialbym sie dowiedzieć o Husqvarna E20. Jak wypada na tle Juno E1019 oraz Elna 220. Którą wybrać dla żony? Jutro black friday i chciałbym u Was kupić korzystajac z promocji ????.
 
Chwytacz wahadłowy jest ciut głośniejszy, natomiast to nie jest jakaś wielka sztuka, aby nawlec taką maszynę :) Nie ma się czego bać :) Tak, Juno ma więcej ząbków, natomiast Elna w swojej prostocie naprawdę zyskuje na tym, że jest solidniejsza. Bez problemu podwiniemy na niej jeansy, uszyjemy coś z ekoskóry. Na naszym kanale youtube jest też filmik, na którym porównujemy ELnę 220 i Husqvarnę: Husqvarna E20 vs Elna 220 - https://www.youtube.com/watch?v=wT8R07erSN0&t=95s Zerknij proszę :) Mam nadzieję,że będzie przydatny ;)
 
Dziękuję Emilio. Boję się jedynie tego, iż Elna ma wahadłowy chwytacz, a Juno rotacyjny, który podobno jest dożo prostszy w obsłudze i ma więcej ząbków podających. Czy nie będzie wahadłowy zbyt głośny i trudny w obsłudze dla początkującej - żona dopiero zacznie przygodę z szyciem :)?
 
Cześć Jarku :) Elna i Husqvarna są bardzo podobne i są mocniejsze niż Juno E1019. Wahałabym się między tymi dwiema :) Natomiast Elna, mimo wszystko, jest bardziej solidna. Huqsvarna w samej obudowie ma więcej plastikowych elementów, choćby trzpień na nici.
 
Dzień dobry. Chciałbym kupić żonie prezent na gwiazdkę. Model Juno E1019 będzie ok czy w tej granicy cenowej poleci Pani coś innego? Elna 220 nie będzie lepsza? Zapewne w większości sprawy odzieżowe ale także przypuszczam zasłony, firanki, może jakieś nakrycia na łóżka, fotele itp. Proszę o radę co kupić ponieważ jestem "całkiem zielony".
 
Która z tych maszyn, ewentualnie do 1000pln nada sie do szycia np. jeansu / skóry , kilka warstw materiałów. Ogólnie do produkcji odzieży customowej.
 
Cześć:)
Możesz rozważyć tę maszynę: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4432-heavy-duty lub wzmocniony model Janome: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-415 Niczego mocniejszego i solidniejszego wśród maszyn domowych w tym budżecie nie ma na rynku.
 
Dzień dobry. Od tygodnia czytam różne artykuły tutaj chyba po kilka razy te same i nadal nie wiem jaka maszyna będzie dla mnie najlepsza. Jestem osobą, której ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję a zakupu to już w ogóle. Będzie mi miło jeśli doradziła by mi Pani jakaś maszynę.???? mój budżet przeznaczony na maszynę to 450 zł, zależało by mi na tym żeby była cicha (mam małe dziecko), to będzie moja druga maszyna pierwszą miałam jak byłam mała taka dla dzieci ???? chciałabym szyć pościele, zasłony w przyszłości, ubranka z dresówki oraz zaszywac dziurki, przyszywac guziki.????
 
Z chwytaczami jest tak, że zasadniczo rotacyjny jest cichszy, natomiast w praktyce maszyny działają głośniej i ciszej, nawet w obrębie tego samego chwytacza. Minerva pracuje całkiem przyjemnie, Juno Janome E1015 jest głośniejsza. Najciszej pracują maszyny elektroniczne.
 
Posiada chwytacz wahadłowy na pewno będzie cicha?
 
Cześć Monika :) Pomyśl o tej Minervie: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-m819b
Odrobinkę przekracza budżet, ale to naprawdę bardzo dobra propozycja i dobry stosunek ceny do jakości. :)
 
Dzień dobry. Od tygodnia czytam różne artykuły tutaj chyba po kilka razy te same i nadal nie wiem jaka maszyna będzie dla mnie najlepsza. Jestem osobą, której ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję a zakupu to już w ogóle. Będzie mi miło jeśli doradziła by mi Pani jakaś maszynę.???? mój budżet przeznaczony na maszynę to 450 zł, zależało by mi na tym żeby była cicha (mam małe dziecko), to będzie moja druga maszyna pierwszą miałam jak byłam mała taka dla dzieci ???? chciałabym szyć pościele, zasłony w przyszłości, ubranka z dresówki oraz zaszywac dziurki, przyszywac guziki.????
 
Cześć! Myślę nad kupnem Juno E1019. Dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem i chciałabym się dowiedzieć z jakimi materiałami ta maszyna na pewno sobie poradzi - również z grubszymi czy przede wszystkim z lekkimi?
Pozdrawiam!
 
Cześć Patrycja :) Na pewno lekkie i średnie materiały bez problemu. Grubsze - również powinna dać radę, pod warunkiem, że będziesz je szyła raz na jakiś czas. Ten model nie jest przeznaczony stricte do tzw. ciężkiego szycia, natomiast bez problemu powinnaś na nim wykonać większość krawieckich czynności :)
 
Cześć czy Brother RL425 da radę z jeansem?
 
Cześć Julia ;) Ten model jest stworzony do pracy z lekkim i średnim materiałem. Jeśli chciałabyś szyć co grubszego, warto rozważyć inne modele - albo RH 127 z Brohera albo Elna 220.
 
A ja właśnie niedawno kupiłam Singer overlock z Lidla. Co chce szyć, przede wszystkim materiały elastyczne, dzianinę, dla dzieci głównie. Wszyscy doradzali mi overlock, a ja teraz waham się czy przypadkiem jej nie oddam, bo tylko obrabia, nie wykonuje normalnych szwów. Więc się zastanawiam, zostawić overlock i dokupić inną maszynę, która pozwoli mi na podszycie rękawów czy pod szyją. Miejsce w domu mam, ale nie wiem czy jest to zasadne :/ Proszę o poradę.
 
Cześć Anna:)
Co do zasady - overlock będzie świetnym narzędziem do szycia dzianin, natomiast nie służy on do ich wykańczania. Jeśli chciałabyś w estetyczny sposób wykańczać dzianiny, musisz zainwestować w cover, ewentualnie kupić maszynę, tzw. 2 w 1, czyli coverlock, który będzie miał zarówno funkcję overlocka, jak i covera, a więc będzie obrzucał i zszywał jednocześnie, a także będzie posiadał ścieg łańcuszkowy do zszywania elastycznych materiałów i drabinkowy, do ich wykańczania. Covery i coverlocki znajdziesz tutaj: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/kategoria/szycie-domowe-covery-coverlocki
 
Witam, pomimo przeczytania artykułu nadal mam dylemat co wybrac. Szukam maszyny do 700zl i zależy mi głównie na prędkości i niezawodności (szycie długich nawet 50m pasów materialu). Czy ktoś mógłby doradzić coś w tym temacie? Oczywiście nie będę narzekał jeśli maszynę będzie posiadać dodatkowe udogodnienia :) pozdrawiam Kuba.
 
Cześć Kuba ;) Czy możesz proszę sprecyzować jeszcze, jakiego rodzaju materiał chciałbyś szyć?
 
Dzień dobry, do tej pory szyłam na starych Łucznikach po babciach i mamach. do zakupu rozważam Brother RH127 oraz Janome Juno E1019. Będę szyć amatorsko wszystko czyli firanki, pokrowce, drobne naprawy, dzianiny. Proszę o poradę, którą maszynę wybrać.
 
Cześć Ewa :) Te modele są do siebie bardzo zbliżone, natomiast Brother posiada większy zestaw ściegów oraz jednoetapowe obszywanie dziurki, które uważam mimo wszystko za wygodniejsze w użyciu. :)
 
A jaka mi zaproponujecie? Podkładam spodnie jeansowe, wszywam do roznych kurtek zamki , do cienkich jak i zimowych.czesto reperuje jakies porwania. Lubie szyc firany ale ostatnio mam dosc ! Szyje na lucznik natalia 2007 i czasem chce ja wywalic przez okno!pomocy jaka maszyna dla mnie? Mile widziany overlock.
 
Myślę, że możesz wziąć pod uwagę albo Juki 353, Janome 415 lub Minerva B32 - to bardzo solidne modele, które na pewno długo posłużą i poradzą sobie z większością zadań.
 
poprostu mile widziana ze sciegiem overlocowym ,ale nie koniecznie zygzak mi wystarcza.Model jaczej mechaniczny niż niż elektroniczny ,bo jakos tej elrktronice nie wieże.Budżet najwiecej do 1000 zł.

 
Cześć Urszula :) Widzę, że pełen zakres usług :) Chciałabyś maszynę ze ściegiem overlockowym? Czy overlock jako osobną maszynę? Napisz proszę, czy bardziej celujemy w model mechaniczny, czy elektroniczny? I ostatnia prośba - określ proszę mniej więcej budżet, jaki chciałabyś przeznaczyć na ten zakup. Postaram się pomóc :)
 
Dzień dobry! Czy jeśli kupię maszyne Brother BQ25, mogę mieć problemy z szyciem jakiś rodzajów materiałów? I czy właśnie przy szyciu bardziej ambitnych ubrań mogę napotkać ograniczenia spowodowane przez maszynę?
 
Cześć Sylwia :) Ten model to dobry wybór na początek. Natomiast przy szyciu bardziej zaawansowanych projektów, może okazać się nie wystarczającym sprzętem. Proponuję rozważyć maszynę o większej mocy silnika, z pełną regulacją długości i szerokości ściegu, a także regulacją docisku stopki, np. Husqvarna E20, Minerva Next 363, Minerva M832., Juki 353.
 
Dzień dobry, zastanawiam się nad kupnem maszyny do domowego użytku (średnio raz / mc) : firanki, jeans, przeróbki ubrań, dzianina, torebki.... Myślałam o Brother BQ25 , Minerva Next 363D lub Redstar R20 , która kusi ceną i 5letnią gwarancją... i naprawdę nie mogę się zdecydować. Proszę o pomoc - budżet do 700zł
 
O Redstarze rzeczywiście mniej informacji można znaleźć w sieci. Myślę, że oba modele są naprawdę porównywalne, natomiast jeśli chodzi o wybór, dochodzi jeszcze faktor estetyczny ;) Funkcjonalnie - naprawdę łudząco podobne do siebie maszyny ;)
 
Dziękuję za odpowiedź. A który z tych modeli jest lepszy? O Minerwie obejrzałam filmik na Youtube, o redstar r20 jest mało informacji
 
Cześć Sylwia:) Spośród modeli, które wymieniasz, najwięcej funkcjonalności będą miały Minerva i Redstar, ponieważ znajdzie się tam i nawlekacz igły i regulacja docisku stopki. :)
 
Dzień dobry

Czy Juki HZL-12Z i Brother BQ17 poradzą sobie z szyciem:
- grubszych rzeczy jak na przykład torby czy nerki
- dzianiny bawełnianej (również cienkich)
- tkanin lejących jak np podszewki
 
Cześć:) Powinny sobie poradzić, ale chyba lepiej zainwestować w coś z mocniejszym silnikiem, np. Minerva 232 lub Janome Juno 1015.
 
Witam ,
Właśnie stoję przed wyborem maszyny .Chciałabym szyć czapki,opaski,bluzy głównie z dzianiny dresowej czasami jersey .Co moglibyscie polecić? Czy może model janome Juno E1015 się tu sprawdzi czy może w coś innego zainwestować? Budżet do 700 zł . Fajnie jak by posiadała scieg overlokowy.
 
Również nie ma regulacji docisku stopki. W elektronicznych modelach taką funkcję będzie posiadała Juki HD 40 lub Minerva MC 90.
 
A Juno e1030 w moim przypadku sprawdzi się?
 
Cześć :) Jeśli szycie dzianiny, to zdecydowanie weź pod uwagę maszynę z regulacją docisku stopki. W tym zakresie cenowym możesz pomyśleć o Minervie 232/363 lub Husqvarnie E10/E20. Juno nie ma niestety tej regulacji, więc może rozciągać dzianinę.
 
Dzień dobry!

Jestem zainteresowana kupnem maszyny. Bakcyla szycia i robótek ręcznych złapałam jeszcze jako dziecko, ale nic prócz malutkich haftów nie robiłam. Chciałabym się zająć szyciem głównie materiałów naturalnych (bawełna, może bardzo okazjonalny poliester) i robić proste rzeczy typu torby na zakupy czy poszewki na poduszki. W chwili obecnej mam w planach projekt uszycia czapki i płaszcza czarodzieja na pluszaka - coś, z czym mogę sobie poradzić ręcznie - ale w niedalekiej przyszłości chciałabym sobie też uszyć komplet pościeli. Szycie całego kompletu ręcznie byłoby masochizmem, ergo - maszyna do szycia.

Bardzo mi zależy na dwóch rzeczach - relatywnie cichej pracy i żeby maszyna nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Jestem biednym studentem w akademiku i każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota, a wypadałoby też lokatorki nie wkur... :)

Budżet mam niestety niewielki - do 200zł jeśli maszynę miałabym kupić sama "na teraz", albo do 400-600zł jeśli prosiłabym o przysługę rodzinę na święta lub miała zaoszczędzić i odepchnąć marzenia w czasie. Czy znalazłoby się coś, co spełnia te wymagania, czy trzeba czekać na lepsze czasy? :)
 
Cześć :)
Do 200 zł możesz kupić tylko używany sprzęt, ale nigdy nie wiadomo, jakiej będzie on jakości, czy naprężacz, transport, etc. działa bez zarzutu. Uważam, że dobrze zainwestować w sprzęt, który będzie Cię zachęcał do pracy na nim, aniżeli odwrotnie.
W przedziale 400-600 zł możesz znaleźć naprawdę kilka świetnych propozycji, np. Minerva 232D, Janome Juno 1015, Juki 27Z. Małe, kompaktowe, ale naprawdę solidne modele. Jeśli nie chcesz czekać do świąt, możesz wziąć pod uwagę rat 0% - mamy takie dostępne :)
 
Jestem zainteresowana maszyną brother bq17, jestem osobą początkująca. Czy poradzi sobie z szyciem dzianiny?
 
Cześć Karolina :) Tak, myślę, że ten model to jedna z ciekawszych propozycji dla osób początkujących. Pracujemy na niej od lat na warsztatach i jest naprawdę intuicyjna w obsłudze. :)
 
Dzień dobry, skłaniam się do wymiany mojego starego łucznika bo już ledwo zipi. Generalnie to szyje tylko dla siebie czasami ciuchy sukienki, spodnice, zakiety itp ale również różnego rodzaju firanki zasłonki itp.więc różnego rodzaju materiały wchodzą w gre. Maszyne wyciągam statystycznie raz w miesiącu z powodu braku czasu. Zastanawiam się nad Janome e1019, husqvarna e20 oraz minerva next 363 d. Biorę też pod uwagę inne propozycje w kwocie około 700 zł. Z góry dziękuje za porade.
 
Cześć Olu :) spośród modeli, które wymieniasz, najwięcej funkcjonalności będą miały Husqvarna e20 i Minerva 363d. Te modele będzie cechował również mocniejszy niż w Janome E1019 silnik i zdecydowanie lepiej poradzą sobie z szyciem grubszych materiałów. Niemal identycznym modelem jak Husqvarna e20 będzie Elna 220. Zerknij również na Minervę B21 - to również bardzo solidna maszyna. W razie dodatkowych pytań, pisz śmiało :)
 
Dzień dobry, chcę zmienić maszynę "marketową" na coś bardziej profesjonalnego. Zależy mi na maszynie, która poradzi sobie zarówno z grubymi tkaninami tapicerskimi oraz z gąbką tapicerską 2cm jak również z cieńszymi i elastycznymi tkaninami jak polar. Czy maszyny Juno by Jenome E1019 i Brother RH127 sobie z tym poradzą? Która będzie lepsza?
 
Dzień dobry,
wskazane przez Panią maszyny są przeznaczone jedynie do użytku domowego, nie poradzą sobie z tak grubym materiałem.
Co więcej sugerowałbym zakup maszyny przemysłowej, która jako jedyna przeszyje materiał tapicerski efektywnie i nie ulegnie szybkiej awarii z powodu wykorzystywania sprzętu wbrew przeznaczeniu:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/stebnowka-jednoiglowa-texi-tronic-one-premium

Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań jestem dostępny pod numerem 881223393.
 
Dzień dobry, stoję przed wyborem pierwszej w zyciu maszyny. Jestem nowicjuszką nigdy nie szyłam... ale mam dużo chęci i zapału :) który model z firmy brother będzie najlepszy na start? zdecydowałam się na tą markę poniewaz pisze Pani ze używane są te maszyny podczas kursów. jakoś to do mnie przemówiło :)
będę chciała głównie szyć ubranka dla córki i synka.
 
Dzień dobry!
Jeśli może Pani poświęcić nieco więcej niż 700 zł, wtedy świetnym wyborem będzie Brother RH127, który ma pełną regulację szerokości i gęstości szycia, wiele programów ściegowych oraz co najważniejsze, do tego modelu nagraliśmy kurs obsługi online! Dostęp jest darmowy, pod warunkiem dokonania zakupu w naszym sklepie jako zarejestrowany użytkownik:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127

Maszyna jest naprawdę łatwa w obsłudze :)
 
witam, zastanawiam sie czy Janome Juno E1015 poradzi sobie z podszyciem jeansów po skróceniu czy jednak powinnam wybrac inny model?
 
Poradzi sobie spokojnie :)
 
Dzień dobry. A co mogą Państwo powiedzieć o maszynie łucznik teresa? Byłaby to pierwsza maszyna ale nie chciałabym jej szybko zamieniać. Będę wdzięczna za informację
 
Nie mamy jej w ofercie i niestety nie mieliśmy okazji jej testować.
 
Cześć!
Chcę kupić swoją pierwszą maszynę, która pozwoli mi nie tylko na naukę, ale też późniejszy rozwój.
Waham się między Janome Juno E1019 a Brother RH127. Która według Ciebie spisze się lepiej? :)
 
Obydwie spiszą się równie dobrze :) Na korzyść Brothera: jednoetapowe obszywanie dziurki, na korzyść Juno: niższa cena :)
 
Dzień dobry, właśnie przymierzam się do zakupu pierwszej maszyny na potrzeby domowe. Ma ona służyć głównie do skracania jeansów, zszywania dziur itp., ale z czasem może coś bardziej zaawansowanego :) Przeczytałam kilka artykułów na Waszym blogu, ale nadal mam dylemat :) Zastanawiam się między Minerva 232D (ze względu na regulowany docisk stopki, ale obawiam się czy są części zamienne do niej?), Janome Juno E1015 a Brother BQ17? Czy może maszyna np. z Łucznika w zupełności wystarczy?
 
Części zamienne do maszyn na tym poziomie cenowym są raczej łatwo dostępne, natomiast regulowany docisk stopki jest czymś, co może się przydać :)
 
Zaczęłam się zastanawiać nad kupnem maszyny, bo narzeczony w pracy ciągle robi dziury w jeansach i koszulkach... Ale nigdy wcześniej nie miałam styczności z maszyną i szyciem. Trafiłam na Wasze artykuły ale trudny wybór... Wiem, że nic nie wiem :-) Jaki model maszyny byłby dobry dla mnie?
 
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie :) Jeżeli to ma być maszyna do prostych prac domowych, w szczególności do cerowania, to powinna też być w miarę prosta maszyna, np. Minerva 232D (https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25 lub Redstar R10 (https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25
 
Witam serdecznie :)

Chciała bym rozpocząć przygodę z szyciem, przede wszystkim szycie firan, zabawek dla mojego maluszka i innych podstawowych prac. Zaciekawił mnie model Juno by Janome e1015, jednak kiedy spojrzałam na następce e1019 zrodził się dylemat, który z tych modeli wybrać. Nie ukrywam,że budżet mam dostępny bardziej dla e1015, ale czy Pani zdaniem mogę faktycznie uderzyć w ten model, czy dozbierać na e1019? Jestem jeszcze zielona w tematyce szycia,a zależy mi na solidnej maszynie, która mi posłuży i będzie cierpliwa na moje początki :)
 
Owszem - na plus w stosunku do powyższych 5 lat gwarancji :) Ma również regulowany docisk stopki.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) jeszcze jedno pytanko - co możecie powiedzieć o maszynie Redstar r10? Czy jest to maszyna godna uwagi? :)
 
Z istotnych różnic na korzyść E1019 - nawlekacz igły oraz regulacja szerokości ściegu :) Możesz także rozważyć alternatywę pośrodku tych 2 modeli - Minerva 232D (https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25 Przemawia za nią większa moc i regulowany docisk stopki :)
 
Witam. Zastanawiam się nad 3 modelami: brother rh127, elna 220 i husqvarna e20? Zależy mi na szyciu małych elementów jak ubranek dla lalek czy ciuszków dla dzieci oraz na tym, żeby była w miarę cicha. Która z nich jest najlepsza?
 
Widziałam te porównanie :) dziękuję za odpowiedź. Kusi mnie brother ze względu na cichą pracę.
 
Brother będzie najcichszy, ale Elna i Husqvarna będą miały regulowany docisk stopki. Między Elną a Husqvarną niestety trudno wybrać faworyta - zobacz nasze porównanie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=wT8R07erSN0
 
witam czy
Maszyna do szycia Minerva Next 232D poradzi sobie z jeansem?
 
Tak, poradzi sobie.
 
Witam! Planuję zakup swojej pierwszej maszyny do szycia z założeniem, by niepotrzebnie nie przepłacać, czyli do 700zł ;) Trafiłam na ten artykuł i rozwiał trochę moje wątpliwości (swoją drogą, świetnie i rzeczowo napisany, czegoś takiego szukałam!).
Aktualnie waham się między Brother BQ25 i Juno E1019, ewentualnie Brother RL425. Na kursie poznałam markę Brother i bardzo dobrze mi się na niej pracowało, ale jestem otwarta.
Sprzęt ma mi posłużyć przede wszystkim do częstego (w myśl definicji z powyższego artykułu ;)) domowego szycia - poprawki krawieckie, jakieś elementy dekoracyjne (typu poszewki, zasłonki itp), drobne projekty odzieżowe na własny (ewentualnie znajomych i rodziny) użytek. Dobrze by było, gdyby radziła sobie z jeansem.
Zdecydowanie z chwytaczem rotacyjnym, metalowymi podzespołami i regulacją docisku stopki. Nawlekacz igły dobrze by było mieć, ale nie jest to obligatoryjne ;)
Interesuje mnie również jak wygląda kwestia obsługi klienta i serwisu w Polsce dla maszyn Brother i Janome?
Więc by tu wybrać...? ;)
Pozdrawiam!
 
Cześć Agnieszka! to jeśli chwytacz rotacyjny to bierz Brotherka :-) Będziesz z niego na pewno bardzo zadowolona :)
 
Dziękuję za odpowiedź! :)
To nie upieram się już przy regulacji docisku stopki, ponieważ zdecydowanie (z paru powodów) wolę zostać przy chwytaczu rotacyjnym ;)
Instruktorka z kursu też poleciła mi Brother RL425, więc jak na razie ten model prowadzi :)
 
Cześć Agnieszka :-) Bardzo się cieszymy, że trafiłaś na nasz artykuł i że okazał się pomocny. Spieszymy z odpowiedziami! Jeśli chodzi o regulację docisku stopki - żeby maszyna do 700,00 miała ten parametr musi mieć chwytacz wahadłowy. Rotacyjne w tej cenie nie będą miały wbudowanej regulacji. Ja bym się tego wahadłowego nie bała na Twoim miejscu zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę te modele, które pomimo wahadła pracują cichutko i są dwa takie: Minerva 232 i Husqvarna E10 - dwie bardzo dobre maszyny i obydwie z regulacją docisku stopki, na metalowych podzespołach.
Natomiast jeśli wrócimy jednak do tego Brothera i tutaj rekomendowałabym RL425 lub Juno E1019 no to tutaj regulacji docisku nie będzie ale trzeba przyznać, że maszyny radza sobie bez tego parametru calkiem niezle :-)
Odnośnie serwisu - wszystkie marki, które mamy pod skrzydłami mają bardzo dobre serwisy na europejskim poziomie a i tak jak cokolwiek się dzieje to w pierwszej kolejności masz nas :)
 
Cześć, jestem swiezynka w temacie szycia i właśnie stoję przed wyborem narzedzia pracy????
Początkowo miotałam się między Juno 1019, a Jubilee 60507 ale specjalnej różnicy w funkcjonalności nie wylapalam, natomiast moją uwagę przykuła różnica w mocy obu maszyn. Juno ok 40 W, a Jubilee ok 80 W, czy ta różnica jest jakoś szczegolnie "namacalna" czy może nie warto dokładać 300 zl więcej?
Chciałabym jeszcze się dowiedzieć jak do tych modeli realnie ma się Heavy Duty 4411, której moc jest najwieksza, a której do chwili przeczytania waszej opinii w ogóle nie brałam pod uwagę.
Podobno Janome ma rewelacyjnie działający serwis, co też zasługuje na uwage...
Miotam się między tymi 3 modelami...
 
Jeżeli bierzesz pod uwagę zwiększenie budżetu do 1000 zł, to najlepszym wyborem będzie Jubilee 60507. Poza różnicą w mocy (w odniesieniu do Juno E1019), dostaniesz także regulację docisku stopki oraz możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat. Singer możliwościami faktycznie dorówna Jubilee (a nawet będzie trochę mocniejszy), ale będzie miał krótszą gwarancję. Poza tym, serwis Janome faktycznie oferuje wysoki poziom obsługi.
 
Witam,proszę o pomoc,chcę oczywiście kupić dla siebie maszynę i jak to zwykle bywa jestem w kropce,nawet po przeczytaniu wpisu :)
Budżet max700-800 zł,zależy ma na chwytaczu rotacyjnym(bo z wahadłowym mam kiepskie wspomnienia),maszyna do typowych domowych prac(czyli i grube i delikatne i elastyczne). Oczywiście mam już coś na oku,ale chcę przeczytać radę specjalistów.
Będę wdzięczna za odp.
 
Jak z chwytaczem rotacyjnym w tym budżecie to Juno E1019 lub Brother RH127 :)
 
Witam. Wszystkiego Naj na nowy nadchodzący rok 2019. DO rzeczy. Z zestawienia wynika, że godną polecenia jako czarny koń do domowych napraw, poprawek, prostych uszyć itd ale rozwojową będzie JUNO E1019. Tzw wszystkomająca za ten poziom finansowy. Zgadza się ? Nic dodać nic ująć ? Czy jest coś drobnym druczkiem na co warto zwrócić uwagę. Głośność akurat nie ma znaczenia - bardziej trwałość, niezawodność i skuteczność. Pozdr. Marek
 
Witaj, dziękujemy i wzajemnie! Jak najbardziej Juno E1019 jest maszyną godną polecenia i... nie ma nic drobnym druczkiem ;-) Na różnorodne domowe szycie o małej lub średniej intensywności jeden z lepszych modeli - można brać w ciemno!
 
Cd jeszcze zastanawiałam się nad Husqvarna e10, widzę, że ma lepszą moc i płynną regulacje stopki, ale pewnie jest głośniejsza. Pytanie czy jej inne zalety są lepsze niż brothersy?
 
Husqvarna ma też dłużą gwarancję niż Brother na chwilę obecną :)
 
Dzień dobry :) szukam maszyny do 700pln. Używałam raz lub dwa razy na rok starego Lucznika, ostatnio skończyłam kurs szycia i chciałabym szyć na lepszym sprzęcie. Pewnie znajdę czas na szycie raz lub dwa razy w miesiącu. Planuję głównie przeróbki odzieży - sukienki, bluzki, spodnie, może jakieś swetry (chyba, że do takich materiałów potrzeba już lepszego sprzętu? ) ale myślę, że może to pójść potem w stronę szycia własnej odzieży (tylko dla mnie, bez "produkcji" masowej :)) ogólnie zależy mi żeby to była maszyna, która pozwoli mi na robienie przeróbek, a jeśli spodoba mi się to również będzie miała potencjał na szycie czegoś więcej. Zależy mi aby była cicha. Zastanawiam się między Brother bq25, bq17 i RH127. Z tego co widzę różnią się one obszywaniem dziurki, ilością ściegów i wagą. Dodatkowo bq25 ma regulacje długości ściegów i nawlekacz na igły. Czy jest może jeszcze jakaś znacząca różnica między nimi?
 
Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Dużo dobrego na nowy rok! :)
 
Cześć Paulina! Spośród tych modeli, które wskazałaś, najlepszą opcją byłby Brother RH127 - jako jedyna maszyna Brothera do 1000 złotych posiada on płynną regulację szerokości i długości ściegów - czyli możesz sterować obydwoma parametrami. W BQ25 możesz zmieniać tylko długość a w BQ17 ani długości ani szerokości. Nawlekacz do igły będzie zarówno w BQ25 jak i RH127 :-) Natomiast ta regulacja obydwu parametrów jest szalenie istotna - w sensie im bardziej się rozwiniesz, im dalej w las, tym to bardziej przydatne. Więc na pewno warto troszkę dołożyć i już to mieć niż za rok zmieniać sprzęt na inny.
Odnośnie drugiego komentarza czyli Husqvarny E10 - przede wszystkim ta maszyna ma inny chwytacz. Nitkę dolną montuje się w metalowym bębenku a nie pod przezroczystą płytką. Pracuje nieco głośniej niż Brothery ale też bez przesady, ta różnica nie jest aż tak duża. Jeśli chodzi o regulację docisku stopki w E10 rzeczywiście jest ale pamiętajmy, że jest to podstawowa regulacja a nie rozbudowane rozwiązanie. Generalnie prawda jest taka, że czy wybierzesz Brothera RH127 czy Husqvarnę E10 - będzie to dobra decyzja w obydwu przypadkach. Musisz zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy wolisz nowoczesny sposób nawlekania (szpulka z nitką dolną ukryta pod przezroczystą płytką) czy ten nieco starszy, tradycyjny - chwytacz wahadłowy, gdzie trzeba odsłonić wolne ramię, otworzyć pokrywę i wyjąć metalowy bębenek. Reszta parametrów naprawdę będzie porównywalna a co najważniejsze jeden i drugi model sprawdzi się w tych zadaniach o których piszesz :-)
 
Witam. Zastanawiam się nad Vikingiem 10 a Vikingiem 20. Czym właściwie poza ceną różnią się te 2 modele. Czy chwytacz jest w rotacyjny?
 
W obu przypadkach, chwytacz jest wahadłowy. Model E20 posiada dodatkowo regulowaną szerokość ściegu, automatyczny docisk stopki oraz jest nowością na rynku :)
 
Witam.Poszukuje maszyny na "start", mysle o uzywanej Husqvarna viking e20 czy to bedzie dobry wybor?
Aneta
 
Ten model jest dobrym wyborem, jednak w przypadku maszyny używanej wszystko będzie zależało od obecnego właściciela :)
 
Dzień dobry, świetny artykuł, świetne zestawienie! Właśnie tego szukałam. Waham się między Brother BQ25 lub Juno E1019. Chciałabym aby maszyna była stosunkowo cicha i uniwersalna. Najważniejsze jest to abym mogła uszyć na niej zarówno strój kąpielowy i sukienkę, a także jeansy. Proszę o radę, o wskazanie modelu który według Pani będzie najlepszym wyborem. Pozdrawiam serdecznie!
 
Cichsza i łatwiejsza w obsłudze będzie Brother BQ25.
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25
Bez problemu przeszyje wskazane materiały i da mnóstwo satysfakcji :)
 
Witam. Szukam maszyny dla 9 latki jak i do domowych obróbek typu jeansy, cienkie czy grube materiały. Poszukuję produktu do 800 zł i dość prostej obsłudze. Oglądałem produkty firmy Janome lecz wciąż nie jestem zdecydowany. Wolałbym aby była to maszyna elektroniczna. Zdecydowanie nie szukam maszyny, do której trzeba dokupić stolik. Głośność pracy nie gra roli. Czy dostałbym propozycje maszyn/maszyny spełniające te warunki? Pozdrawiam.
 
Witamy, niestety do 800 zł nie ma na rynku maszyny elektronicznej, która przeszyje również grube materiały i nie będzie awaryjna. Najtańszą, godną polecenia będzie Brother NV15 https://www.ultramaszyna.co...
Dla 9-latki świetną maszyną będzie również Brother KD144s, który jest stworzony do nauki szycia dla najmłodszych:
https://www.ultramaszyna.co...
 
Witam. Poszukuje maszyny do szycia. Jestem osoba początkująca, ale chciałabym żeby maszyna służyła mi zarówno do cienkich materiałów ale i również do czegoś grubszego typu kurteczka dla dziecka na zimę. Tak naprawdę poszukuje maszyny która będzie nadawała się do każdego materiału ale zarazem nie zabije mnie cenowo. Myślałam o przedziale do 700zl. Czy macie jakaś maszynę spełniająca te warunki? Pozdrawiam:)
 
Jasne, zerknij proszę na komentarze do tego artykułu oraz na modele Brother RH127 i Elna 220. Te dwie maszyny cieszą się największym zainteresowaniem, co przekłada się na ich wysoką jakość pracy i wykonania.
 
Dzien dobry! Szukam maszyny ktora moglabym uzywac w wolnej chwili aby szyc na cienszych i grubszych materialach. Jestem osoba sredniozaawansowana a moj budzet to ok. 700 zl. Chcialabym aby maszyna byla cicha. Zastanawialam sie nad przedstawionymi powyzej modelami Brother'a ale wciaz sie waham… Prosze o rade.
 
Nie napiszę nic więcej niż jest ujęte w artykule lub komentarzach :) Mogę tylko dodać, że ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Brother RH127 jak i Elna 220. W tym momencie są to najlepsze maszyny do około 700 zł.
 
Witam. Jaka wybrać maszynę do szycia w domu? Będzie to moja pierwsza maszyna do szycia min. ubranek dla syna z dzianiny, pościeli czy kocykow. PROSZĘ O RADĘ.
 
Wszystkie z wymienionych w artykule będą idealne do szycia w domu! :)
 
Dzień dobry, potrzebuję pomocy :) rozważam zakup Brother BQ25 lub Juno E1019, do różnych domowych prac. Już niemalże zdecydowałam się na drugą opcję, jednak zastanawia mnie, czy jest ona wystarczająco cicha (jest to dla mnie ważne, ponieważ szyję kiedy dzieci śpią). A może jeszcze inna maszyna o zbliżonych parametrach i w podobnej cenie?
 
Dziękuję za radę :)
 
Jeśli poszukuje Pani cichej maszyny to polecam Brother BQ25. Seria Juno jest nieco głośniejsza od innych maszyn, a maszyny od Brother w tej cenie słyną z tego, że są dość dyskretne :)
 
Witam, od niedawna jestem cosplayerką i przyszedł czas na zakup
pierwszej maszyny do szycia ^^ Myślałam nad singerem 3221 ale może
jednak znajdę coś innego. Będe z niej korzystać bardzo często zszywać
różne tkaniny, małe elementy na pewno też czasami trochę grubsze np jak
eko skórka, cienkie jak tiul, jakieś futerka. Budżet jaki
posiadam to ok 800 zł
 
Dziękuje za odpowiedź
 
Witam również!
Myślę, że bardzo dobrą propozycją będzie Elna 240, która jest aktualnie po obniżce cenowej:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-240-explore
Jest to model bardzo wytrzymały, bez problemu pracuje z grubszym materiałem, a dzięki regulacji docisku stopki świetnie szyje również dzianinę i delikatne elementy :)
Zachęcam do zapoznania się ze specyfikacją na stronie produktu.
W razie pytań jestem do dyspozycji.
 
Witam, proszę o radę w wyborze mojej pierwszej maszyny do szycia. Zamierzam używać jej głównie na typowo domowe potrzeby od podwijania jeansów przez szycie kocyków, pościeli do szycia delikatnych i elastycznych materiałów. Rozważam powyższe modele Brothera oraz model RH127 a także Janome Juno E1019. Chciałabym aby była to maszyna uniwersalna, cicha, łatwa w obsłudze ale pozwalająca też na tworzenie bardziej zaawansowanych projektów. Czy do wszystkich wymienionych przeze mnie modeli można dokupić stolik powiększający pole pracy? Nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat a jest to dla mnie dodatkowy atut. Do tej pory do dyspozycji miałam starego Łucznika mojej mamy, nie dawał rady z grubszymi i cienkimi taninami jak jeans czy tiul ale miał spory stolik :D Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
 
Dzień dobry, Pani Justyno, zarówno RH127 jak i E1019 bez problemu da sobie radę z Pani wymaganiami. Mogą szyć zarówno jeans jak i dzianinę czy jedwab. Niestety dystrybutorzy marki Brother oraz Janome nie posiadają w swojej ofercie stolików powiększających pole pracy do tej maszyny. Maszyny są bardzo podobne funkcjami i parametrami, więc decyzję pozostawiamy Pani :)
 
Dzień dobry, zastanawiam się jaką maszynę do szycia dla siebie wybrać. Chciałbym kupić coś lepszego niż marketówka, tak aby zostało i posłużyło na lata. Nie zależy mi szczególnie na bajerach, przewiduję przede wszystkim zwężanie ubrań, do tego jakieś skracanie jeansów, fajnie byłoby też zrobić jakiś pokrowiec z twardszego materiału (jak torby na urządzenia). Zastanawiam się, czy w półce cenowej niżej wymienionych maszyn znajdzie się taka, która bez problemu da radę tym zadaniom. Nie wiem też, na co szczególnie zwrócić uwagę, dobierając maszynę pod swoje potrzeby. Poczytałem co nieco i zdaje się, że dobrze byłoby mieć cichą maszynę (podczas robienia czegokolwiek często słucham muzyki, a także nie mieszkam sam), koniecznie wolne ramię. Reszta różnic jest mi znana, ale nie wiem co powinno zadecydować.

Opcje które rozważam to: używany Singer 2282 (350 zł zamiast 585 zł), używany Brother RL 425 (500 zł zamiast 620 zł), nowy Redstar R10 (500 zł), nowy Janome Juno E1015 (500 zł), nowy Brother BQ17 (540 zł) i nowa Husqvarna Viking E10 (600 zł).

Będę wdzięczny za rady!
/
 
Dzień dobry, Panie Adrianie, wybierając maszyny pod siebie, przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak grube materiały zamierza Pan szyć oraz jak często. Z tego co Pan napisał wynika, że raczej idzie Pan w stronę grubszych materiałów typu jeans. Już przy kilku warstwach ważne jest, aby podzespoły oraz moc silnika były więcej niż zadowalające. Dlatego, ze swojej strony polecałbym Juno E1015, która jest najmocniejsza z całego zestawienia. Skoro ma to nie być marketówka to odstawiamy Singera na bok, Brother RL425 to też bardzo udany model i wart uwagi, Redstar R10 podobnie jak Brother BQ17 oraz Husqvarna E10 może być trochę za delikatny.
 
Witam,
Poszukuję maszyny do szycia w cenie do 800zł. Zastanawiam się miedzy Janome Juno E1019, Brother Rh127 i Husqvarna E20.
Maszyna potrzebna jest do szycia w domu - przeróbki, odzież dla dziecka, zabawki, może w przyszłości odzież dla siebie.
Która z nich jest godna uwagi? Która ma wszystko co potrzeba? Która z nich jest najmniej awaryjna? A może zupełnie jakaś inna?
Proszę o pomoc w wyborze.
 
Pani Magdo, najwięcej funkcji i możliwości posiada Husqvarna E20, ponieważ ma pełną regulację szerokości i gęstości szycia, regulowany docisk stopki, pracuje cicho i łatwo się ją nawleka. Juno E1019 pracuje dosyć głośno w porównaniu do E20 oraz tak jak RH127 nie posiada regulowanego docisku stopki. Myślę, że warto postawić w tym wypadku jednak na Husqvarnę https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20
 
Witam,
Poszukuję maszyny do szycia która poradzi sobie z grubszymi tkaninami lub dzianinami, do szycia kilku warstw ze sobą, szycia np kocyków z wypełnieniem z watoliny bądź łączenia lekkich materiałów tapicerskich czy skórzanych itd itp. Czytałam że przyda się do tego maszyna z możliwością regulacji docisku stopki. Czy jest taka maszyna w tym zestawie w cenie do 700 zł która poradzi sobie z tymi jakże trudnymi zadaniami ? :) Bardzo proszę o poradę :)
 
W takim razie Janome HD1800 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 lub Elna 3210 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans To są najwyższe modele mechaniczne dostępne na rynku, które świetnie pracują z grubym materiałem :) Zachęcam poczytać ich opis na naszej stronie.
 
Dzień dobry. Tak samo jak Wiola, potrzebuję maszynę do szycia wielu warstw, grubych materiałów. Z tym, że potrzebuję do tego też ściegu zygzakowego. Budżet do 1500 zł. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Pani Wiolu, do tak grubego materiału jedynie maszyna przemysłowa. Dlatego też, mogę polecić automatyczną stebnówkę Zoje https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/stebnowka-jednoiglowa-zoje-zj9513g-5-02, która bez problemu poradzi sobie z trudnym materiałem i będzie szyła znacznie szybciej niż maszyna domowa. Cena dotyczy maszyny złożonej i przygotowanej do pracy :)
 
Witam. Poszukuję maszyny dla mamy. Jest krawcową i do tej pory szyła na starym i niezawodnym typie Łuczniczka... Niestety jej padł i szyke na moim nowym Łuczniczku. Tutaj o ile przy cienkich materiałach daje radę, to już z grubszymi nie ma szans...
Maszyna nie musi mieć duzd funkcji i być cicha... Potrzebuje czegoś podobnego do starego Łucznika. Na pewno bez żadnych elektrycznych ulepszen...
 
Witamy również! Pani Anno, jedną z najmocniejszych maszyn w tym zestawieniu jest Juno by Janome E1015 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1015
Bardzo dobrze radzi sobie z grubym materiałem i w obsłudze jest podobna do starego Łucznika (ma chwytacz wahadłowy, podstawowe regulacje) a dodatkowo ma takie udogodnienia jak wolne ramię, które świetnie sprawdza się przy szyciu wąskich elementów. Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją :)
 
Chciałabym kupić pierwszą maszynę do szycia. Zależy mi na tym, by poradziła sobie z szyciem zabawek, firan, zasłon, poszewek, skracanie spodni, przeróbki ubrań oraz ich szycie - typowe domowe szycie, a jednocześnie hobby dające możliwość twórczej realizacji siebie. Chciałabym, aby posłużyła mi ona jak najdłużej, dlatego zależy mi na tym, by była solidna i posiadała kilka funkcji przydatnych, gdy już wejdę na wyższy poziom wtajemniczenia krawieckiego. Jaka maszyna byłaby najlepszym wyborem? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc ;)
 
Myślę, że świetnym wyborem będzie Janome E1019, ponieważ dokonując zakupu w naszym sklepie jako zalogowany użytkownik, otrzyma Pani darmowy, dożywotni dostęp do kursu online obsługi tego modelu. - co znacznie ułatwi rozpoczęcie przygody z szyciem :) Każda z wymienionych maszyn w artykule bez problemu poradzi sobie z zadaniami, o których Pani wspomniała.
 
Chciałabym kupić pierwszą maszynę do szycia i im więcej czytam, tym większy mam w głowie mętlik... Podobają mi się maszyny Brother i Juki. Czy poradzą sobie sobie z domowym szyciem ubrań? Różne grubości materiałów, a także czy da się na nich zszyć coś z tiulu i koronki? Czy będzie na nich możliwe skracanie spodni z grubszych materiałów? Czy do takich wszechstronnych zastosowań lepsza jednak będzie maszyna z regulacją docisku stopki? Bardzo proszę o radę. :)
 
Oczywiście, poradzą sobie, a nawet zostały do tego stworzone :) Co prawda, w przypadku materiałów elastycznych bardzo pomocny jest regulowany docisk stopki, więc warto wtedy zwrócić swoją uwagę np na Redstar R10 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-redstar-r10
Jednak nie jest to niezbędna funkcja do domowego szycia.
 
Witam, która maszyna lepiej sprawdzi się na początek do domowych przeróbek (podwijanie spodni, skracanie, szycie poszewek, maskotek itp.) Brother BQ25 czy Juki HZL-27Z ?
 
Witamy! Zarówno Brother BQ25 jak i Juki 27z mają solidne podzespoły oraz podobną moc silnika. W naszej ocenie równie dobrze spiszą się w przypadku domowych przeróbek :)
 
Która maszyna sprawdzi się lepiej przy dzianinach: Brother BQ25 czy Juno E1015 by Janome?
 
Jak najbardziej :-)
 
A czy Husqvarna Viking E10 poradzi sobie z dzianiną? Z opisu wynika, że ma regulowany docisk stopki.
 
Raczej żadna z powyższych, maszyna do dzianin powinna mieć przynajmniej regulowany docisk stopki np https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20
Warto też rozważyć zakup overlocka :)
 
Zastanawiam się nad zakupem maszyny na start - myślałam o którymś z modeli Juno, prawie się zdecydowałam na 1019 ale mam pewne wątpliwości na temat jej uniwersalności. Juno 1015 ma mocniejszy silnik, mimo, że z treści artykułu odniosłam wrażenie, że 1019 jest jednak bardziej polecana.
Czy 1019 poradzi sobie np. ze skracaniem/przerabianiem spodni jeansowych (jak/jeśli dojdę do takiego etapu :D )? Chciałabym sprzęt, który będzie jak najbardziej uniwersalny - wiadomo na start.
Ewentualnie może polecacie Państwo coś innego w podobnej (lub niewiele większej) półce cenowej?
 
Janome E1019 posiada chwytacz rotacyjny, który jest cichszy i łatwiejszy w nawlekaniu. Dodatkowo posiada regulację szerokości i gęstości szycia, E1015 tylko regulację gęstości szycia. E1015 faktycznie ma mocniejszy silnik, lecz E1019 również poradzi sobie z jeansem.
 
Witam, kupiłam u Pani maszynę brother bq17 ale niestety coś robię nie tak. Przy szyciu nici wplątują się do środka maszyny . Nie wiem co mogę robie źle, ale już przy próbie wyciągnięcia dolnej nici ona nie wychodzi tak jak na instrukcji. Gdzie popełniam błąd? Pozdrawiam
 
Czy możemy prosić o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie? :) Najprawdopodobniej maszyna jest źle nawleczona
 
A ktora z nich szyje elastyczne tkaniny ?
 
w zasadzie wszystkie poradzą sobie z takim zadaniem :-) oczywiście trzeba pamiętać o założeniu odpowiednich igieł, w niektórych przypadkach trzeba też będzie zmienić stopkę na stopkę z górnym transportem, stopkę z rolkami lub stopkę do szycia cienkich i delikatnych surowców :)
 
Witam!
Krążę po sieci w celu odnalezienia odpowiedniej dla mnie maszyny i widzę, że znalazłam :) Mam w planach szyć akcesoria dla zwierząt: obroże, smycze, legowiska... Jest to moja pierwsza maszyna, więc raczej nie chciałabym na pierwszy rzut wydawać ponad 700 zł. Mam nadzieję, że któraś z tańszych się nada :) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
 
Najlepiej wybrać igły do jeansu, np te -->https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/igly-organ-do-skaju-folii-ceraty-5szt-5x110
A nici np Ariadna 120 lub do jeansu :)
 
Maszynka zakupiona tylko teraz problemik... :) Chciałam zapytać jaką igłę i jakie nici dobrać do szycia obróżek i smyczy. Miałam w planach, żeby składały się z taśmy kaletniczej, taśmy rypsowej i polarku. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością i dziękuję już na przód :)
 
Witamy!
W zasadzie każda z wyżej wymienionych maszyn spokojnie spełni Twoje wymagania :) Myślę, że ciekawą propozycją jest Brother BQ25, który jest cichy (dzięki temu że posiada chwytacz rotacyjny), łatwy w nawlekaniu (posiada nawlekacz oraz szybko-wymienną szpulkę) oraz jest w bardzo korzystnej cenie:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-bq25

W razie pytań jestem do dyspozycji :)
 
Witam,
Chcialabym kupić córce na Komunie maszynę do szycia, zastanawiam się jednak nad komputerowa, czasami używa mojej i jest zdecydowanie łatwiejsza w obsludze, start - stop, suwak zwalniajacy prędkość itd.. Czy moglavym poprosic o pomoc w wyborze modelu.

Pozdrawiamy serdecznie
 
Świetną propozycją jest Redstar S200, który jest zdecydowanie najtańszą maszyną komputerową, która pozwala regulować prędkość szycia suwakiem, wyszywać literki i zapamiętywać sekwencję ściegów żeby tworzyć całe napisy. Jest łatwa w obsłudze i nie sprawia problemów początkującym :)
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-redstar-s200

W razie pytań jestem do dyspozycji :)
 
Dla mnie maszyna do szycia np. na urodziny czy dzień dziecka to rewelka, niech się dzieciaki uczą praktycznych rzeczy, a nie tylko "internety" :)
 
Mnie też taki prezent na komunię interesuje. Maszyna do szycia byłby na pewno fajnym pomysłem, oczywiście pod warunkiem, że będzie kompaktowa, bo jednak, moja chrześnica mieszka z rodzicami w dość małym mieszkanku, a wiem, że prace typu szycie bardzo ją interesują:).
 
Najmniejszą, a zarazem najbardziej "mobilną" maszyną jest Juki hzl - 12z - idealny model dla najmłodszych. Jest bardzo łatwa w obsłudze oraz posiada funkcje, które pozwolą uszyć praktycznie każdy element garderoby :)
 
Witam serdecznie
Chciałabym zakupić maszynę do szycia na Komunię, ale zdecydowanie zależy mi na nieco droższym modelu. Który będzie odpowiedni?
Pozdrawiam
Rita
 
Powiem tak, dziecko dla którego nie liczy się tylko kasa na pewno doceni taki prezent na Komunie, a może nawet będzie mogło pochwalić się przed koleżankami np. własnoręcznie uszyta spódniczką. Jak dla mnie maszyna do szycia to jest to:)
 
A maszyna do szycia na komunie to dobry prezent od chrzestnego?
Tak się zastanawiam chyba już od miesiąca, co niestandardowego kupić i nie wiem, czy postawić na taką powiedzmy droższą maszynę, czy jednak coś np. z elektroniki?
 
Ja natomiast mam pytanie, czy te nieco tańsze maszyny do szycia na start, poradzą sobie dobrze także z trudniejszymi do szycia materiałami? Nie ukrywam, że maszyna do szycia miałaby być także czasem przeze mnie używana, ale oczywiście w początkowej fazie będzie to kreatywny prezent na Dzień Dziecka:).
 
Oczywiście :) Każda z wymienionych przez nas maszyn w tym artykule przeszyje nawet jeans :)
 
A która z wymienionych przez Państwa maszyn jest taka totalnie najłatwiejsza w obsłudze, bo przyznam szczerze, że pomysł aby maszyna do szycia stanowiła prezent na Dzień Dziecka wydaje mi się genialnym rozwiązaniem, nie mniej jednak sama za bardzo z szyciem sobie nie radzę, a chciałabym jednak w razie czego móc pomóc córce w przygodzie z szyciem.
 
Maszyny, które są najłatwiejsze w obsłudze mają chwytacz rotacyjny i nawlekacz igły. I na to należy zwracać uwagę wybierając maszynę, która nie sprawi problemów początkującemu :)

 
Mnie też interesuje maszyna do szycia na Dzień Dziecka, ale koniecznie w różowym odcieniu. Co możecie polecić ?:)
 
Najbliżej koloru różowego jest Juki 27Z, którą opisaliśmy w tym wpisie :)
 
O ja też chcę taką maszynę na dzień dziecka, róż musi być :)
 
W najbliższym czasie zamierzam zakupić u Państwa maszynę do szycia, która miałaby być prezentem na Dzień Dziecka. Tylko teraz tutaj moje pytanie, która maszyna w późniejszym czasie ew. mogłaby być używana także przeze mnie, przy takich powiedzmy drobnych przeszyciach, ale radząca sobie np. z jeansem?
 
Każda z wymienionych maszyn w tym artykule jest świetnym wyborem, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Wszystkie posiadają na tyle solidne podzespoły oraz mocny silnik, że poradzą sobie również z jeansem :)
 
Witam, szukam następcy Singerki 834, na której szyi moi rodzice ale mimo regulacji nie radzi sobie już z każdym materiałem (głównie cienkim i jerseyem). Szyję pościel, koce, ochraniacze dla dziecka, czasem jeans. Myślę o Juno E1019 lub Brother RH127. Czy może inny model byłby lepszy i bliższy Singerce? Byleby nie pracował jak traktor :)
 
E1019 oraz RH127 nie różnią się specjalnie od siebie :) Obie mają prosty w nawlekaniu chwytacz rotacyjny, lecz sam mechanizm pracuje zdecydowanie głośniej w przypadku E1019. Dodatkowo, RH127 posiada więcej ściegów, w tym ściegi tzw overlockowe więc myślę, że w Twoim wypadku to będzie lepszy wybór :)
 
Dziękuję, niestety nie na taką odpowiedź liczyłam :)
Jak napisałam, potrzebuję maszyny cichej a budżet mam ograniczony. Stąd moje pytanie o wybór między tymi dwoma modelami
 
Witamy! Agnieszko zwróć uwagę na to, czy maszyna ma regulowany docisk stopki - jest bardzo pomocny przy pracy z trudnym, elastycznym czy cienkim materiale. Dlatego zwróciłbym Twoją uwagę na Singer 4423 - ma pełną regulację szerokości i gęstości szycia, regulowany docisk stopki, bardzo dużą moc (90W), radzi sobie z bardzo grubymi materiałami jak i z bardzo delikatnymi. Niestety pracuje jak traktor... Jest wyjątkowo głośny --- https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4423-heavy-duty

Jeśli nie ten model, to musimy wejść w budżet do 1000 zł i wtedy z czystym sercem polecam Janome Jubilee 60507 lub Juki 353
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353

Obie maszyny świetnie sprawują się na naszych warsztatach, szyjąc prawie codziennie po kilka godzin.

W razie pytań jestem do dyspozycji :)
 
Czy mogę liczyć na odpowiedź?
 
Witam, Po przeczytaniu wszelakich dostępnych internetowych recenzji MOCNO zastanawiam się nad zakupem Husqvarny e20. Aktualnie pracuję na wysłużonym łuczniku 466. Szyję dużo i często, od pościeli z wypełnieniem po przeróbki z jeansu i kilku warstw dzianin. Zależy mi na kilku ściegach ozdobnych typowo odzieżowych, ściegu pseudoowerlokowym i na łatwości dopasowania akcesoriów (stopek nie za "miliony"), oraz na gabarycie (w miarę stabilna, nie lekka). Aktualnie cena Husqvarny e20 to ~800 zł . Czy w tym przedziale 800/1000 znajdę coś równie atrakcyjnego co mogę wziąć pod uwagę?
 
Zdecydowanie lepiej zwrocic uwagę na juki 353 lub Janome Jubilee 60507, które to oprócz regulacji docisku stopki czy też pełnej regulacji szerokości i gęstości szycia posiadają dużo cichszy i łatwiejszy w nawlekaniu chwytacz rotacyjny :) wskazane modele mają też metalowy korpus oraz wytrzymałe podzespoły, idealne do pracy również z grubszym materiałem https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507
 
Witam, proszę o pomoc w doborze maszyny. W obecnej chwili jestem posiadaczką Łucznika. Szyję zarówno firany jak i torebki z filcu, pościel, bluzy z dzianiny, a niekiedy skracam też jeansy. Mam określony budzet na poziomie 1000 zł. Co mozecie mi Państwo polecić?
 
Dzień dobry!
Joanno, potrzebujesz maszyny z mocnym silnikiem i solidnymi podzespołami, które zagwarantują Ci spokojną pracę z bardzo grubym materiałem.
Dlatego zwróć proszę uwagę na Singer 4432:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4432-heavy-duty

Maszyna ma moc aż 90W, więc bez problemu przeszywa kilka warstw jeansu, skórę czy filc.
To taki mały "traktorek" :)
Niestety jest dość głośna ale .. coś za coś :)
 
Dzień dobry, jestem zdecydowana na zakup u Państwa maszyny (do 800 zł) w prezencie dla mojej 70-letniej mamy.Wiele lat temu szyła hobbystycznie, najpierw na zabytkowej maszynie Singer, później na modelach bardziej nowoczesnych.W tej chwili chodzi głównie o przerabianie ubrań, najczęściej spodni z grubszych materiałów.Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
 
Dzień dobry :) biorąc pod uwagę konieczność pracy z jeansem sugeruję zakup:
1) Janome Juno E1015 - silnik 85W, solidne podzespoły, "maszyna nie do zajechania"
2) Singer 4423 - silnik 90W, nieco ponad budżet ale w zamian mamy łatwiejszy w nawlekaniu chwytacz rotacyjny, pełną regulację szerokości i gęstości szycia, regulację docisku stopki oraz automatyczne obszywanie dziurki.
 
Witam, na Państwa stronie jest informacja o niedostępności modelu Janome E1019. Mam pytanie, czy pojawi się na początku maja, czy raczej w połowie? I druga kwestia, czy w przypadku szycia domowego warto poczekać na ten model, czy zdecydować się na zakup innej maszyny, rozważam model Brother RL425 lub RH127?. Z góry dziękuję za informację.
 
Dzień dobry,
E1019 będzie dostępna dopiero w drugiej połowie maja. Na ten moment uważam, że dobrze byłoby zainteresować się właśnie modelem Brother RH127, który posiada więcej ściegów, w tym overlockowe oraz automatyczne obszywanie dziurki. Brother będzie również nieco cichszym urządzeniem. Będzie lepszym wyborem niż model RL425 m.in. z powodu możliwości pełnej regulacji szerokości i gęstości szycia.
 
Dzień dobry, jestem przed zapidaniem sie nankurs i szukam maszyny dla siebie. Przekonuje mnie juno e1019, ale zastanawiam się, czy brak rrgulacji docisku stopki to duzy minus. Tylko w przypadku maszyny Singer ten temat byl poruszony, a ja juz nie moge sie doczrkac zakupu wlasnej maszyny i tylko to mnie powstrzymuje.
 
Uprzejmie dziękuję, zdecydowałam się właśnie na juno e1019. Myślę, że spełni oczekiwania :) W końcu to od krawcowej zależy jak będzie szyć, a maszyna to tylko narzędzie :)
 
Dzień dobry :) Brak docisku stopki nie jest dużym minusem. Na pewno jest pomocny przy pracy z elastycznym, cienkim oraz grubym materiałem. Juno E1019 jest świetną maszyną więc nie ma powodów do obaw :)
 
Witam!
Szukam maszyny do szycia dla początkującej, będzie ona używana sporadycznie, ale musi sobie radzić z grubym materiałem (ubrania robocze). Byłoby świetnie gdyby maszyna nie była zbyt głośna. Limit ok. 700 zł.
 
Dzień dobry,

zgodnie z tym artykułem :) maszyna, która w tym budżecie najlepiej poradzi sobie z grubym materiałem to Juno E1015 :)
 
Dzień dobry! Zdecydowanie najmocniejszy silnik ma Janome E1015. Maszyna posiada wytrzymałą konstrukcję, jest bardzo prosta w obsłudze i świetnie radzi sobie z grubymi materiałami. Tak jak napisała Ewa, maszyna jest od kilku lat na naszych kursach i jeszcze nigdy nie odwiedziła serwisu :) https://www.ultramaszyna.co...
 
ja się właśnie zastanawiam nad zakupem maszyny za ok 800 zł. Miałam kiedyś starą Arkę Radom, ale nie lubiłyśmy się i ją sprzedałam. Teraz zastanawiam się nad Janome E1019 lub jednym z modeli Husqvarna Viking E10/E20. Chciałabym szyć dla moich dzieci plus czasem coś dla męża i dla siebie. Fajnie gdyby miała możliwość haftu i była cicha, bo czasem szyć będę przy małych śpiochach.
 
Niestety w tym budżecie nie będzie możliwe, aby maszyna mogła haftować (musi to być maszyno-hafciarka lub hafciarka w zdecydowanie wyższej cenie). Ze wspomnianych modeli lepszą opcją będzie jednak E1019 ze względu na zastasowanie chwytacza rotacyjnego, który jest nieco cichszy niż wahadłowy (stosowany w obu modelach Husqvarny).
 
Komentuj