Ranking maszyn do szycia do 500zł

Ranking maszyn do szycia do 500zł

Witaj w kompleksowym i rozbudowanym wpisie poświęconym najtańszym maszynom do szycia. Choć w tytule tego artykułu wskazałam magiczną granicę 500 zł jako maksymalną cenę za omawiane modele maszyn, tak naprawdę będę trzymała się tutaj cyfry “5” jako początku kwoty, wokół której będziemy się poruszać. Mając na względzie wahania kursów walut, w jednym okresie dany model maszyny zmieści się w kwocie 500 zł lub będzie blisko niej, w innym okresie może tę cenę przekraczać. Dlatego nie zdziw się proszę, jeśli w przypadku niektórych modeli ceny będą bardzo blisko 500 zł czyli 449 zł czy 499 zł, a w przypadku niektórych będą to kwoty 549 zł czy też nawet 599 zł. To, co mogę Ci obiecać, to że wybrane do tego rankingu modele nie zmienią swojej pierwszej cyfry czyli “5” :) 

Wszystkie modele, które omówię dla Ciebie w tym wpisie oscylują w przedziale cenowym od 449 zł do 599 zł. Różnice w kwocie wynikają oczywiście ze zmieniających się w poszczególnych modelach ilości funkcji, udogodnień i długości gwarancji - o tych i jeszcze kilku innych kwestiach, na które warto zwrócić uwagę, dowiesz się z tego artykułu. Najwyższy czas, żebym zaprosiła Cię do lektury wpisu, który w całości poświęcam najtańszym ale przy tym solidnym maszynom do szycia.

 

Jaka maszyna do szycia do 500 zł?

Zanim będę mogła odpowiedzieć Ci na pytanie, jaką maszynę do szycia wybrać z tego przedziału cenowego i które modele z tego segmentu są najlepsze, potrzebne jest kilka słów wprowadzenia. Musisz bowiem zorientować się, czym w ogóle charakteryzują się najtańsze modele maszyn do szycia, jakie mogą mieć funkcje i do czego będą dedykowane. Zacznijmy od początku, czyli od tego, czego w ogóle możemy oczekiwać od modeli w tym przedziale cenowym. Zakładam, że szukasz pierwszej maszyny dla siebie (dla dorosłego). Wpis poświęcony maszynom do szycia dla dzieci znajdziesz TUTAJ. Maszyny do szycia, których cena oscyluje w granicach 500 złotych, na które jednocześnie warto zwrócić uwagę, powinny być: 

  • pełnogabarytowe, czyli mieć taki rozmiar jak standardowa maszyna do szycia, (w tym miejscu pragnę Cię uczulić, że w segmencie najtańszych maszyn do szycia znajdziesz również maszyny do szycia dla małych dzieci (LINK), które są dużo mniejsze niż maszyny dedykowane dla nastolatków i osób dorosłych); pełnogabarytowa maszyna będzie cięższa niż mniejsze maszyny a to oznacza, że nie będzie przesuwać się po stole w trakcie szycia (zwłaszcza nieco cięższych i grubszych materiałów);

  • posiadać zestaw najpotrzebniejszych ściegów takich jak: ścieg prosty stębnowy, zygzak, trójskok, obszycie dziurki (w tym przedziale cenowym będzie to zawsze obszycie czteroetapowe, nie automatyczne); w przypadku nieco droższych modeli - przekraczających kwotę 500 zł, w maszynie będziesz mieć do dyspozycji jeden bardzo ważny ścieg a mianowicie ścieg potrójny stębnowy wzmocniony (który będzie również odpowiednikiem ściegu elastycznego, bardzo przydatny w trakcie szycia dzianin i elastycznych tkanin);

  • metalowe - oczywiście nie w całości bo takiej maszyny (nowej) w tym przedziale cenowym nie znajdziemy; mam tu na myśli takie części jak: płytka ściegowa, chwytacz, stopka;

Cechy wymienione powyżej to niezbędne minimum jeśli planujesz zacząć szyć i korzystać z maszyny w miarę często. Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę a które nie będą standardem w tym przedziale cenowym to:

  • czy maszyna posiada nawlekacz igły? najtańsze modele będą wymagały ręcznego nawleczenia, to może okazać się istotne w przypadku starszych użytkowników o słabszym wzroku - nawlekacz wbudowany w maszynę samodzielnie przeprowadza nitkę przez otwór w igle;

  • czy maszyna posiada regulację gęstości ściegu prostego, trójskoku i zygzaka? czy też ma zaprogramowane gotowe warianty gęstości dla poszczególnych ściegów? jeśli planujesz minimalnie bardziej zaawansowane prace (a mam tu na myśli nawet naszywanie łat i cerowanie) może okazać się, że maszyna z gotowymi, zaprogramowanymi ściegami, w które nie da się ingerować i zmienić ich gęstości, okaże się dla Ciebie w określonych sytuacjach niewystarczająca;

ściegi w maszynie bez regulacji:

ściegi w maszynie z regulacją

  • jaką gwarancję ma dany model? gwarancja w przypadku maszyn do szycia może wynosić kolejno: dwa, trzy, pięć lub nawet sześć lat; nawet w tym przedziale cenowym, w którym poruszamy się w tym artykule, znajdą się maszyny z aż 5 letnią gwarancją!
  • czy w maszynie jest ścieg tzw. owerlokowy (widoczny na zdjęciu wyżej wśród ściegów) czy do dyspozycji będziesz mieć tylko zygzak? w najtańszych modelach do zabezpieczania krawędzi przed strzępieniem użyjesz zygzaka lub trójskoku, w nieco droższych modelach do dyspozycji będziesz mieć nieco bardziej rozbudowany ścieg który ma za zadanie imitować pracę owerloka - na takie maszyny potocznie mówi się “maszyna z owerlokiem”;
  • czy maszyna ma regulację szerokości zygzaka? najtańsze modele nie będą mieć tego rozwiązania, ciut droższe obok ściegu zygzak będą mieć narysowany wzór zwężającej się błyskawicy, który symbolizuje, że jest możliwa regulacja tego programu;

Powyżej wymieniłam wszystkie najważniejsze funkcje, które będą pojawiać się w modelach z omawianego przedziału cenowego. Jaki zakres udogodnień w maszynie będzie Ci potrzebny? To jest oczywiście ściśle połączone z tym jak często masz zamiar używać maszyny do szycia i co planujesz na niej robić. Z całą pewnością maszyny do szycia w tym budżecie nie są dedykowane dla osób szyjących na poziomie średniozaawansowanym czy zaawansowanym - chodzi tutaj przede wszystkim o poziom rozbudowania transportu, regulację docisku stopki, ogólną moc maszyny i ilość dostępnych funkcji i parametrów. Maszyny z niższej półki cenowej dedykowane są albo dla osób, które szukają podstawowej maszyny do sporadycznego wykorzystania, szycia raz na jakiś czas w razie potrzeby (skrócenie spodni, podwinięcie zasłony, zacerowanie) lub dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z szyciem i w zasadzie nie wiedzą jeszcze jak długo ta przygoda może potrwać. Mając podstawową wiedzę na temat parametrów możemy przejść do wytypowania konkretnych modeli maszyn do szycia mieszczących się w przedziale cenowym od 449 zł do 599 zł.


Najlepsze maszyny do szycia do 500 zł

W naszej ofercie znajdziesz przetestowane przez nas modele maszyn - staramy się aby każda maszyna przed wprowadzeniem do sklepu najpierw trafiła pod nasze krawieckie ręce i została poddana wnikliwym testom. Podobnie w przypadku najtańszych modeli, przetestowaliśmy je pod kątem zakresu funkcji oraz tego, jak radzą sobie z różnymi rodzajami materiałów. Niektóre modele zdecydowanie rekomendujemy do sporadycznego szycia, niektóre stanowią idealne narzędzie do rozpoczęcia swojej krawieckiej przygody, a niektóre z nich spokojnie wystarczą Ci nawet na kilka lat średnio intensywnego szycia - tę ostatnią grupę umieściłam na samym końcu tego wpisu.

Wszystkie modele maszyn, które mieszczą się w omawianym przedziale cenowym znajdziesz tutaj:


  • Maszyny, które idealnie sprawdzą się w przypadku sporadycznego szycia, będą wykorzystywane od czasu do czasu i są dedykowane do prostych domowych przeróbek i poprawek krawieckich to:

Arka Radom 888 N

Brother X17s

Texi Joy 13 (cała kolorowa seria)

Singer 2250

 

  • Maszyny, które sprawdzą się w przypadku częstszego szycia, szycia raz na jakiś czas (na przykład raz w tygodniu), pozwolą Ci na rozwinięcie krawieckich zainteresowań, posiadają zestaw najpotrzebniejszych funkcji, poradzą sobie z szyciem bardziej zróżnicowanych materiałów to:


Texi Joy 25 (aktualnie model zastąpiony przez Texi Fox 25)

Singer 8280

Łucznik Polonia 2018

Łucznik Paulina 512

 

A co, jeśli chcesz szyć więcej ale nie masz dużego budżetu? Czy w okolicach 500 zł da się kupić sensowną maszynę? Odpowiedź brzmi TAK.

 

Polecane maszyny do szycia za 500zł - modele do średnio intensywnej pracy dla osób, które mają zamiar szyć stosunkowo często:

W ostatnim akapicie artykułu umieszczam ranking wnikliwie przetestowanych modeli, dedykowanych dla osób, które wiedzą na pewno, że chcą nauczyć się szyć i że będą szyć w miarę często. Wskazane modele mają większy zakres funkcji i całkiem dobrze radzą sobie z bardzo różnorodnymi rodzajami materiałów, w tym z surowcami elastycznymi i technicznymi.

Miejsce 1

należy do dwóch maszyn tego samego producenta. W zależności od tego, jak dużo chcesz szyć i jaki masz budżet wybierz albo prostszą albo rozbudowaną wersję. Modele zajęły pierwsze miejsce z uwagi na swoją konstrukcję, użyte podzespoły, zakres funkcji, długość gwarancji (uwaga aż 5 lat!) i relację tych wszystkich czynników do ceny.

Maszyna do szycia Redstar R09s 

Wyższy model Redstar R10s nieco droższy, z nawlekaczem igły, który stanowi świetną pomoc dla osób mających trudność w nawleczeniu igły (lub po prostu wolą wygodniej pracować:))

 

Miejsce 2

również należy do dwóch maszyn i prawidłowość jest tutaj taka sama. W zależności od tego, jak dużo masz zamiar szyć, wybierz albo model prostszy albo model bardziej rozbudowany. Jeśli chodzi o moc silnika, konstrukcję i zastosowane podzespoły, obydwa modele prezentują taki sam poziom. Są solidne i stosunkowo wytrzymałe:

Maszyna do szycia Minerva Next 141D

Wyższy model Minerva Next 232D nieco droższy z nawlekaczem igły i dodatkową regulacją gęstości ściegów

Komentarze

Wiadomość główna
 
Odpowiedź testowa 2
 
odpowiedź testowa
 
odpowiedź z innego maila
 
Komentuj