Nowa seria maszyn Minerva Next II

Szukasz prostej, łatwej i przyjemnej w obsłudze maszyny do szycia na start, która potencjalnie sprawdzi się również w przypadku, w którym zaczniesz szyć więcej?
Koniecznie przeczytaj ten wpis do końca i sprawdź, czy przypadkiem nowa seria maszyn marki Minerva Next, stanowi odpowiedź na Twoje poszukiwania.

Marka Minerva zasłynęła na polskim rynku kilkoma bardzo dobrymi, wszechstronnymi maszynami do szycia. Wśród nich na pierwszych miejscach warto byłoby wymienić takie modele jak: Minerva Decor Professional, Minerva Long Arm oraz w przypadku tańszych modeli maszyn: serie Next i serie B.

W 2022 roku na rynku pojawiła się nowa generacja sprawdzonej i dobrze spisującej się w praktycznych testach, drugiej generacji serii Next, a w ramach niej takie modele jak:

Minerva Next 141D II, Minerva Next 363D II oraz zupełne nowości Minerva Next 421A i Minerva Next 532A.

Czym różni się nowa seria od tej dotychczas obecnej na rynku? Jest sporo ulepszeń i wszystkie opisujemy dla Was poniżej, ale zanim do nich przejdziemy, krótkie przypomnienie pierwszej serii Minerva Next.

Przeczytaj nasz wpis na blogu poświęcony pierwszej serii Minerva Next oraz zobacz naszą recenzję wideo na naszym kanale na YouTube:

 

 

Co kusi w nowej serii?

Zanim zajmiemy się poszczególnymi ulepszeniami, krótkie wprowadzenie, który model drugiej generacji jest odpowiednikiem konkretnego modelu z pierwszej generacji.

  • Next 141D (1wsza generacja) - odpowiednikiem jest Next 141D II
    w modelu 141D II względem poprzedniej wersji dodano regulację długości ściegów oraz szerokości zygzaka,   
  • Next 363D (1wsza generacja) - Next 363D II za wyjątkiem w/w zmian funkcjonalnie model bliźniaczy do poprzedniej wersji.

Dwa nowe modele, które pojawiają się w serii NEXT II teoretycznie swoich odpowiedników nie mają ale jeśli uwzględnimy wszystkie funkcje, parametry i możliwości to: 

  • Next 421A jest stworzony na bazie Next 232D tyle, że posiada wśród programów ściegowych program automatycznego obszycia dziurki,
  • Next 532A jest stworzony na bazie Next 363D tyle, że posiada wśród programów ściegowych program automatycznego obszycia dziurki.

Next 421A różni się natomiast od Next 532A ilością zaprogramowanych ściegów. 

Co sprawia, że druga generacja może być określana mianem “lepszej” generacji?

Po kilku latach funkcjonowania pierwszej serii producent zebrał uwagi użytkowników, przy czym trzeba podkreślić, że wszystkie trzy modele sprawdziły się na rynku świetnie, a model Minerva Next 363 stał się absolutnym bestsellerem w segmencie domowych maszyn mechanicznych w budżecie do 700 zł.
Niemniej rzadko kiedy jest tak, żeby nie mogło być minimalnie lepiej i zgodnie z tą zasadą seria Next otrzymała swoją nową odsłonę.

Najważniejsze zmiany w nowej serii to:

1. Wzmocniona została konstrukcja - szkielet maszyny został na nowo zaprojektowany tak, aby zapewnić większą sztywność i wytrzymałość. Ta zmiana zapewnia większą trwałość podzespołów, co jest szczególnie istotne przy długotrwałym szyciu cięższych, grubszych i twardszych materiałów.

2. Igielnica, do której wpina się stopkę zapewnia w nowej serii wyższy wznios a co za tym idzie większą przestrzeń między stopką a płytką ściegową. W nowej serii Next możesz włożyć pod stopkę materiały o maksymalnej grubości aż 1 cm co zdecydowanie ułatwi Ci szycie grubszych materiałów

3. Poprawiony został również transport dolny, co zapewnia płynniejsze i bardziej równomierne prowadzenie materiału oraz jednocześnie mniejsze ryzyko utraty ustawionych parametrów ściegu. Dzięki temu dużo rzadziej Twoja ręka sięgnie do regulacji docisku stopki.

4. Wprowadzono automatyczny program obszycia dziurki (w pierwszej generacji wszystkie modele miały czteroetapowy, starszy, bardziej tradycyjny sposób obszycia dziurki, żaden model nie posiadał programu automatycznego obszycia dziurki)

5. Duży plus to poprawiona ergonomia pracy - w nowej serii zamontowano większe koło zamachowe

We wszystkich wymienionych modelach do dyspozycji masz praktyczną i wygodną regulację docisku stopki, metalową konstrukcję, mocny 70W silnik, oświetlenie LED, wolne ramię, wybór najważniejszych i najbardziej przydatnych ściegów. 

A co z pierwszą generacją? Czy Minerva Next 141D, 232D i 363D - modele z pierwszej generacji, będą nadal dostępne? 

I tak i nie, to znaczy po wyprzedaniu się pierwszej generacji modele o bliźniaczych funkcjonalnościach nadal będą dostępne. 

Pod jakimi nazwami ich szukać? 

  • Minerva 141D nie będzie mieć swojego odpowiednika
  • Minerva 232D - odpowiednikiem będzie model M819b oraz M823b
  • Minerva 363D - odpowiednikiem będzie model M832b