Jaką maszynę do szycia wybrać?

Jeśli zastanawiasz się jaką maszynę do szycia kupić, zobacz na co koniecznie zwrócić uwagę dokonując wyboru konkretnego wyboru.

Jeśli właśnie stoisz przed decyzją jaką maszynę do szycia kupić, prawdopodobnie wiem, co czujesz. Masz za sobą kilka przeczytanych artykułów, wpisów na różnych blogach, za Tobą jest też lektura opinii i komentarzy użytkowników na temat poszczególnych modeli maszyn i im więcej się dowiedziałaś/dowiedziałeś, tym masz większe poczucie, że jeszcze bardziej nie wiesz jaka maszyna będzie dobrym wyborem.

Przy obecnym natłoku informacji w Internecie (czasami zresztą sprzecznych) zupełnie Ci się nie dziwię i dlatego właśnie przybywam z pomocą :-) Moja mama, Jolanta Wójcik, sprzedaje maszyny już od ponad trzydziestu lat, a ja pierwszą styczność z maszyną miałam mając 3 lata. Maszyna do szycia to moja przyjaciółka z dzieciństwa.

 

Ostrzegam jednak, że nie wybiorę maszyny za Ciebie, bo tego nie da się zrobić. Ten zakup to musi być Twoja świadoma i przemyślana decyzja - maszynę najczęściej kupuje się na lata użytkowania. Postaram się jednak przeprowadzić Cię przez cały proces decyzyjny, podpowiem na co warto zwrócić uwagę i wskażę Ci, które modele w poszczególnych grupach i zakresach cenowych są potencjalnie najlepszym wyborem.

W tym miejscu warto nadmienić, że maszynę najlepiej kupić stacjonarnie, a nie przez Internet. Stacjonarnie nie oznacza w markecie; w dużym sklepie raczej nie będzie nikogo, kto podpowie Ci jak prawidłowo obsługiwać nowo zakupiony sprzęt ani nie będzie stanowił dla Ciebie podpory w przyszłości; maszyna do szycia to specyficzny sprzęt AGD. Warto ją zakupić u kogoś, kto później pomoże Ci w przypadku kłopotów w użytkowaniu. 

Poniżej znajdziesz usystematyzowanie wiedzy, na jakie grupy dzielą się maszyny do szycia, jakie mają funkcję w zależności od tego, do której grupy należą i na co należy koniecznie zwrócić uwagę. Zatem jedziemy z tym tematem, czas przebić się przez gąszcz informacji i znaków zapytania :-)

 

W czym możesz wybierać?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli maszyn. Wszystkie wywodzą się wprost od wynalazku Isaaca Singera z XIX wieku, rzeczą jednak naturalną (wiążącą się z postępem technologicznym) jest to, że coraz więcej maszyn różni się od tradycyjnej maszyny mechanicznej. Typów jest sporo, różni je nie tylko liczba funkcji, ale też automatyzacja, dlatego decyzja o wyborze odpowiedniej maszyny powinna być poprzedzona wnikliwą analizą tematu.

W kontekście usystematyzowania bieżącej wiedzy, pierwsza podstawowa kwestia - maszyny, które występują dzisiaj na rynku można podzielić na 3 podstawowe grupy.

1. Maszyny mechaniczne

To takie, które będą mieć najwięcej wspólnego ze starszymi typami, sterowane manualnie np. Brother RL425, Juki HZL-357, Minerva 363D, Elna 220, Janome Juno E1019 itd. Tu już od razu sugestia, że bardzo często osoby starsze lub nielubiące nowinek technicznych najlepiej będą się czuć z nową maszyną z tej grupy.

2. Maszyny elektroniczne

Od modeli, które elektroniki mają bardzo mało np. Brother NV-15 lub Juki HZL-HD80, do bardziej rozbudowanych, które mają wbudowane większe wyświetlacze, np. z sugestią jaką stopkę należy założyć do wybranego ściegu (np. Janome 5060DC czy Elna 560Ex).

3. Maszyny komputerowe

Maszyna z tej grupy ma zawsze wbudowaną pamięć, a co za tym idzie możemy zapamiętywać sekwencje wzorów i konkretne ustawienia dla danego ściegu; po wyłączeniu i włączeniu maszyny możemy wracać do zapisanych ustawień (np. Brother F410, Minerva Decor Professional, Juki HZL-G220, Janome Skyline S5).

Maszyna do szycia dla początkujących

Jeśli szukasz swojej pierwszej maszyny do szycia, Twoje kryteria wyboru powinny być inne, niż w przypadku osoby o zaawansowanej wiedzy i umiejętnościach. Przede wszystkim nie ma sensu przepłacać - lepiej kupić dobrą maszynę (mechaniczną lub elektroniczną) wyposażoną w podstawowe, przydatne funkcje niż komputerowe cudo, którego możliwości prawdopodobnie nie wykorzystasz.

Oto, jakie cechy powinna mieć maszyna dla osoby, która zaczyna przygodę z krawiectwem:

 • niewielka ilość ściegów; najważniejsze z nich to ścieg prosty i ściegi do obrzucania; dobrze, jeśli będzie mieć ścieg elastyczny dedykowany typowo do szycia dzianin, ale nawet jeśli go nie będzie to ze ściegu typu zygzak, który jest w każdej maszynie, również jesteś w stanie zrobić ścieg elastyczny do szycia dzianiny;
 • regulacja szerokości i gęstości ściegu; płynne w wyższych modelach, skokowe w podstawowych, prostszych typach; o skokowej regulacji szerokości możesz przeczytać dużo w naszym porównaniu modeli maszyn do 700 zł; jeśli budżet nie ogranicza Cię bardzo, najlepiej jeśli wybierzesz model, który będzie miał płynną regulację gęstości i szerokości każdego ściegu;
 • możliwość zmiany położenia igły (przynajmniej podstawowa: od centrum stopki do lewej); jeśli w danym modelu występuje płynna regulacja położenia igły względem otworu w stopce - super, w którymś momencie ta funkcja na pewno się przyda.

Dodatkowe funkcje, których istnienie bardzo przydaje się w trakcie nauki i dalszego szycia (wpływają na wygodę i ergonomię pracy), to:

 • nawlekacz igły
 • nożyk w obudowie maszyny (do obcinania nici)
 • metalowa płytka ściegowa z choćby podstawową podziałką (ułatwia proste i równe szycie)
 • regulacja docisku stopki
 • z droższych (znacznie wpływają na wyższą cenę danego modelu):
  • dodatkowa regulacja prędkości szycia w postaci suwaka
  • pozycjonowanie igły góra-dół (czyli niezależnie w którym momencie zdejmiesz nogę z rozrusznika maszyna dobije igłę w dół, w materiał, lub pozostawi ją w górze, ponad powierzchnią płytki ściegowej)
  • przycisk nożyczek (obcina nici tuż przy materiale po wykonaniu szwu, nasza robótka jest czyszczona z nici na bieżąco - tylko modele elektroniczne i komputerowe)
  • w 100% automatyczna dziurka (tylko modele elektroniczne i komputerowe)

  PAMIĘTAJ

Nawet w przypadku pierwszej maszyny, zwracaj uwagę na markę. Nie kupuj tak zwanych „niemarkowych” modeli, może się bowiem okazać, że nie posłużą Ci długo lub będą sprawiać Ci więcej problemów w trakcie obsługi niż realnej radości z szycia.  

Mechaniczne maszyny do szycia

Maszyny mechaniczne dzielimy wewnątrz grupy na te z chwytaczem wahadłowym oraz te z chwytaczem rotacyjnym.

Chwytacz i wybór ściegów

Chwytacz rotacyjny jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze, ale dla wielu osób to drugie rozwiązanie będzie lepsze ze względu na przyzwyczajenia (starsze maszyny zwykle mają chwytacz wahadłowy) lub osobiste upodobania. 

Z chwytaczem będzie związana głośność pracy i charakter dźwięku maszyny - modele z chwytaczem wahadłowym najczęściej są najgłośniejsze i ich dźwięk przypomina klasyczną maszynę starej generacji. Maszyny z chwytaczem rotacyjnym najczęściej pracują dużo ciszej, a ich dźwięk jest bardziej szumiący niż terkoczący.

Z rodzajem chwytacza powiązany jest również transport (czyli ząbki pod stopką, które są odpowiedzialne za przesuwanie materiału). Maszyny z chwytaczem wahadłowym mają słabiej rozbudowany transport, maszyny z chwytaczem rotacyjnym mają bardziej rozbudowany transport. Jeśli ta charakterystyka nie pomaga Ci w podjęciu decyzji, jaki chwytacz powinna mieć Twoja nowa maszyna, nie pozostaje nic innego jak udać się do najbliższego sklepu i wypróbować różne typy.

W maszynach mechanicznych ściegi (programy) wybieramy za pomocą pokrętła lub suwaka, czyli sterowanie odbywa się manualnie. Samodzielnie wybierasz ścieg, samodzielnie ustawiasz jego gęstość i jego szerokość. Poszczególne warianty ściegów może podpowiadać Ci instrukcja, metoda prób i błędów lub własne doświadczenie. Wyłączenie i włączenie maszyny nie powoduje żadnego resetu czy zmiany ustawień (nie mówimy o sytuacjach, w której do maszyny pod Twoją nieobecność usiądzie dziecko lub przemknie kot ;-)). W każdym razie, w maszynie mechanicznej wszystko należy ustawić samodzielnie, maszyna nic nam sama nie podpowiada w odróżnieniu do maszyn elektronicznych i komputerowych ale o tym za moment. 

Pozostałe funkcje w maszynach mechanicznych

Regulacja docisku stopki jest bardzo ważnym atrybutem dobrych maszyn, może być skokowa lub płynna, trzystopniowa lub nawet sześciostopniowa. W maszynach mechanicznych prędkość pracy (tempo szycia) jest regulowana dzięki nożnemu rozrusznikowi (regulatorowi/pedałowi); wyjątkiem jest maszyna Janome HD1800, która co do zasady jest maszyną mechaniczną, ale posiada kilka udogodnień maszyny elektronicznej, m.in. dodatkową regulację prędkości szycia (w pedale).

Maszyny mechaniczne mają z reguły maksymalną szerokość ściegów wynoszącą 5 mm (rzadko 6 lub 6,5 mm, ale zdarza się) oraz możliwe jest sterowanie igłą od centralnej pozycji tylko do skrajnej pozycji lewej (niestety rzadko możliwość sterowania lewo - centrum - prawo, wyjątkiem jest np. Brother HF37).

Większość modeli maszyn mechanicznych posiada nawlekacz igły (proszę nie mylić z automatem, ponieważ automat do nawlekania posiadają np. maszyny komputerowe firmy Brother; automat nie występuje w maszynach mechanicznych), nie mają automatycznego ryglowania (zakańczania ściegów), ale można to zrobić manualnie - szyjąc przód i wstecz. W takich maszynach maksymalna szerokość ściegów wynosi 5 mm, a długość ściegów przeważnie waha się w granicach 4 - 5 mm.

Polecane wybory w tej kategorii

Jeśli ogranicza Cię budżet i interesują Cię najtańsze modele przeczytaj artykuł o wyborze maszyny w budżecie do 700 zł.

Rozsądny wybór w przedziale od 700 zł  do 1200 zł: 

Jeśli nie ogranicza Cię budżet i chcesz zakupić najlepszą z możliwych opcji wśród maszyn mechanicznych (najlepszą w sensie posiadają maksimum możliwych funkcji) przeczytaj artykuł "Porównanie najwyższych modeli maszyn mechanicznych".

Maszyny elektroniczne

Maszyna elektroniczna to taka, w której wybieramy ścieg, a parametry gęstości i szerokości są ustawione fabrycznie (są predefiniowane); ustawienia te można modyfikować za pomocą przycisków w dopuszczalnym zakresie (maszyna nie przyjmie błędnych ustawień). Zmiany te kasują się po wyłączeniu maszyny - nie możemy ich zapisać na stałe.

Maszyny elektroniczne standardowo posiadają ekran LCD, który ułatwia obsługę; znajdziemy tam informacje o wszystkich ustawieniach i doborze stopek do konkretnego ściegu. Posiadają większą liczbę ściegów ozdobnych, mają więcej funkcji niż maszyny mechaniczne; mają automatyczne ryglowanie (wystarczy nacisnąć przycisk i maszyna sama wykona rygiel lub wybrać ścieg, który rozpoczyna się ryglowaniem).

Szycie bardzo ułatwi nam pozycjonowanie igły - możemy zadecydować czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać w pozycji dolnej (wbita w materiał) czy też ma być na górze. W tej grupie spotkamy maszyny z automatem do obcinania nici (przycisk nożyczek) np. Janome QXL605 lub Minerva MC250C. Działa to w ten sposób, że gdy zakończymy szyć i naciśniemy odpowiedni przycisk maszyna sama obetnie nici (górną i dolną, zrobi to pod materiałem, w taki sposób, że na wierzchu wszystko wygląda perfekcyjnie). Maszyny elektroniczne mają specjalną funkcję zakańczania każdego wzoru (w praktyce oznacza to, że łatwo i precyzyjnie możemy zakończyć szycie ciągu ściegów ozdobnych całym wzorem lub wyszyć jeden raport wybranego wzoru dokładnie z początkiem i końcem elementu). Maszyny tej klasy mają z reguły 7 mm szerokość ściegu.

Ściegi ozdobne lepiej wyglądają jak są szersze (są wtedy czytelniejsze), zwłaszcza, gdy zastosujemy ozdobną nitkę; warto o tym pamiętać już przy wyborze maszyny. Ma to również wpływ na to, jak szeroką igłę podwójną będziemy mogli zastosować w swojej maszynie. Maszyny elektroniczne mają zawsze automat, który obszywa dziurkę w jednym cyklu (różne rodzaje dziurek; z oczkiem, bieliźniana itd.). Wystarczy, że włożymy guzik w stopkę i naciśniemy na pedał lub przycisk START/STOP. To jest następna cecha takich maszyn – mogą szyć bez użycia pedała a prędkość ustawiamy wówczas za pomocą dodatkowego suwaka.

Jakie maszyny w tej kategorii warto wziąć pod uwagę? Najlepsze będą te modele, które pomimo posiadania dużej ilości elektroniki nie będą awaryjne. 

 • Elna: model Elna 560 lub Elna 550, obydwa modele nie są przeładowane elektroniką, są bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze;
 • Brother: bez dwóch zdań model Brother NV-15, rozsądna cena, nieawaryjna, bardzo cicha, stabilna, rozsądna ilość funkcji;
 • Janome: w przypadku marki Janome zróżnicowanie i wachlarz modeli elektronicznych jest bardzo duży i jest w czym wybierać, najtańsze modele zaczynają się w granicach 1500 zł, kończą w granicach 3000 zł; jeśli chcemy zakupić maszynę elektroniczną marki Janome ale nie chcemy przekraczać budżetu 2000 zł bardzo dobrym wyborem będzie model Janome DXL603, powyżej 2000 zł niezawodny Janome 5060DC, powyżej 2500 zł tysiąca Janome DC6100
 • Juki: do wyboru dwa modele: Juki HZL-HD40 lub Juki HZL-HD80 i z tej pary zdecydowanie lepiej postawić na Juki HZL-HD80 z uwagi na możliwość precyzyjnego sterowania i łatwość obsługi;
 • Minerva: Minerva MC90C;

Maszyny komputerowe

Maszyny elektroniczne i komputerowe to w zasadzie jedna grupa, jednak należy je rozgraniczyć ponieważ komputerowe (np. Janome TXL607, Juki HZL-G220, Juki HZL-F400, Brother F410, Brother NV-1100, Elna 580, Minerva MC250C, Minerva Decor Professional) to takie, które umożliwiają zapisywanie własnych ustawień. Dzięki temu mamy możliwość zachowania w pamięci własnych parametrów ściegu i każdej wprowadzonej zmiany w ustawieniach fabrycznych. Tworząc własne kombinacje ściegowe, napisy itd. możemy to zapisywać w pamięci maszyny.

Maszyny komputerowe mają też literki, co pozwala wyszywać alfabet. To najbardziej nowoczesne modele maszyn. Nadają się dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy szukają uproszczeń obsługi. Posiadają wszystkie możliwości wymienione przy opisie maszyn elektronicznych. Warto zwrócić uwagę na to, że najwyższe modele mają szerokość zygzaka 9mm - dotyczy to maszyn komputerowych takich jak np. Janome Skyline S5.

Ściegi

Liczba wzorów ściegów to jeden z podstawowych parametrów każdej maszyny do szycia, chyba że szukasz modelu wyłącznie do obszywania brzegów tkanin (w takim wypadku wystarczy Ci maszyna typu overlock). Liczba ta w maszynach waha się od 10 do nawet 1000. Najmniej wzorów mają najtańsze i najprostsze maszyny mechaniczne, za to najwięcej maszyny komputerowe.   Najważniejsze ściegi, które powinna posiadać każda maszyna, nawet dla początkującego amatora, to:

 • ścieg prosty (używany do zszywania tkanin, do wszywania zamków, do pikowania)
 • zygzakowy (używany do obrębiania i wszywania gumek, guzików).

Inne ważne podstawowe ściegi to:

 • ścieg kryty – stosuje się go razem ze stopką z prowadnikiem, umożliwia obrębianie, skracanie spodni, spódnic, szwy dzięki niemu są praktycznie niewidoczne;
 • ścieg overlockowy (owerlokowy) – stosuje się go do zszywania i obrębiania tkanin; najbardziej przydatne to: zamknięty ścieg overlockowy i ścieg overlockowy ukośny; najładniej prezentuje się ścieg superoverlockowy; nie należy go mylić go z prawdziwym overlockiem (czyli osobnym sprzętem) - na maszynie do szycia nigdy nie uzyskamy dokładnie takiego ściegu jak na overlocku;
 • potrójny ścieg prosty – ścieg do wzmacniania szwów, nadaje się też do obrębiania elastycznych tkanin, np. stretchu;
 • ścieg cerujący – w połączeniu z odpowiednią stopką umożliwia cerowanie dziur, bardzo przydatny;
 • ściegi elastyczne – stosuje się je do delikatnych tkanin, popularne odmiany to: ścieg siatkowy, ścieg łukowy, ścieg zygzakowy elastyczny;
 • ściegi satynowe – służą jako ściegi dekoracyjne, są bardzo gęste;

  Oprócz ściegów podstawowych, niektóre nowoczesne maszyny mają też szereg wzorów ściegów dekoracyjnych, ozdobnych. Przydadzą się osobom, które szyją z fantazją, nie ograniczają się wyłącznie do obrębiania, obrzucania.

Funkcje

W funkcjach maszyny do szycia nietrudno się pogubić, tym bardziej że najbardziej nowoczesne modele mają ich dziesiątki. Część funkcji zostało już omówionych, a poniżej zebrałam wszystkie najważniejsze:

 • funkcja szycia wstecznego (ścieg wsteczny, szycie wsteczne) – to bardzo ważna i przydatna funkcja, która służy przede wszystkim do rozpoczynania i zakańczania ściegów; w elektronicznych i komputerowych są automatyczne ryglówki; w maszynie mechanicznej będzie do tego służyła dźwignia, w maszynie elektronicznej i komputerowej przycisk;
 • automatyczne nawlekanie igły - taka funkcja dotyczy tylko kilku modeli (np. Juki HZL-F300), większość ma klasyczne nawlekacze do igieł, dwuręczne i jednoręczne;
 • automatyczne obcinanie nici – to funkcja, w którą wyposażone są niektóre maszyny elektroniczne np. Janome QXL605 i komputerowe np. Janome Skyline S3, Skyline S5Juki HZL-F400 umożliwia obcięcie nici za pomocą rozrusznika – wystarczy nacisnąć go piętą;
 • regulacja prędkości szycia – przydaje się, jeśli zależy Ci na precyzji i zamierzasz np. przy minimalnej prędkości wyszywać/naszywać aplikacje; będzie potrzebna, jeśli praca z rozrusznikiem jest dla Ciebie zbyt trudna, niewygodna; dzięki takiej funkcji możesz ustawić pożądaną prędkość szycia i nie przejmować się zbyt mocnym naciśnięciem regulatora; funkcję tę posiadają maszyny elektroniczne i komputerowe;
 • manualne regulowanie docisku stopki - przydatne, jeśli szyjesz raz cienkie, raz grube tkaniny; jest dokładniejsze niż regulowanie automatyczne; w taką funkcję jest wyposażonych jest większość maszyn; warto sprawdzić, czy maszyna umożliwia wysokie podnoszenie stopki; taka opcja przyda się podczas szycia grubych tkanin; posiada ją m.in. Juki HZL-357, Elna 340- jest to zatem funkcja, która pojawia się zarówno w maszynach mechanicznych jak i elektronicznych i komputerowych;
 • zmiana położenia igły – maszyny mechaniczne umożliwiają przesuwanie igły płynnie, najczęściej od środka stopki w lewo (np. Juno by Janome E1019, Juki HZL-353, Janome HD1800), w pojedynczych przypadkach możliwe trzy pozycje: lewo, centrum, prawo np. Singer 4432 i bardzo rzadko sterowanie płynne np. Brother HF 37; modele elektroniczne i komputerowe posiadają regulację zawsze płynną, od lewej do prawej – to znacznie wygodniejsze rozwiązanie; możesz ustawić igłę w dowolnym punkcie względem otworu w stopce;
 • transport górny – przydatny, umożliwia płynne podawanie tkaniny, co przydaje się szczególnie podczas pikowania, szycia dwóch warstw tkanin lub łączenia trudnych materiałów takich jak minky, bardzo elastyczne dzianiny, tkaniny techniczne itd.; czasem jest zainstalowany fabrycznie (np. Janome MC6700P) a niektóre maszyny (większość) wymagają wymiany stopki; górny transport można dokupić zarówno do maszyny mechanicznej np. Janome HD1800 jak i do modeli elektronicznych i komputerowych;
 • przyszywanie guzików – niektórzy uważają, że ta funkcja jest zbędna, warto jednak o niej wspomnieć; przyszywanie guzików umożliwia specjalna stopka, która coraz częściej jest dodawana przez producentów do wyposażenia standardowego;
 • obrzucanie dziurki – bardzo potrzebna funkcja; niektóre modele posiadają kilka, inne kilkanaście wzorów , a jeszcze inne umożliwiają ustawienie szerokości dziurki; zobacz nasz artykuł o obszywaniu dziurki
 • cerowanie – czyli koniec z rozpruciamii! bardzo przydatna funkcja, która działa po założeniu specjalnej stopki; funkcja cerowania dostępna w większości maszyn komputerowych;
 • pikowanie – dzięki takiej funkcji uszyjesz narzutę, ciepłą kołdrę czy kurtkę.

Producenci i ceny

Jeśli szukasz maszyny, która funkcjonuje na rynku od lat, ma sprawdzony, autoryzowany serwis w Polsce, jest produkowana w sposób odpowiedzialny, nie pochodzi z chińskiej produkcji i nie jest maszyną stricte marketową, możesz skoncentrować poszukiwania wśród takich marek jak:

Pora na wzmiankę o cenach. Za maszynę do domu zapłacisz od 500 zł do nawet 5000 zł (tak naprawdę i wyżej jeśli zależy nam na bardzo nowoczesnym modelu, który będzie posiadał wszystkie aktualnie dostępne udogodnienia technologiczne). Przyzwoitej jakości model mechaniczny dostaniesz już za 600 - 1200 zł. Za maszyny elektroniczne zapłacisz od ok. 1300 zł do 2900 zł; komputerowe będą Cię kosztować od ok. 2500 zł w górę.

Podsumowanie

Pamiętaj, że wybór maszyny powinien być podyktowany przede wszystkim Twoimi potrzebami, dlatego oprócz opanowania znaczenia podstawowych funkcji i elementów budowy maszyny, musisz też wiedzieć, które z nich rzeczywiście Ci się przydadzą.

Skontaktuj się z nami: zadzwoń +48 881 22 33 93 (w godz 10-18), a jeśli nie odbieramy bo akurat szyjemy ;-) napisz na sklep@ultramaszyna.com, chętnie doradzimy i omówimy z Tobą wszystkie wątpliwości.

Zobacz także

Komentarze

Dzien dobry, szukam pierwszej maszyny do szycia zaslon i poscieli do uzytku domowego
 
Witam, czy poszukujesz czegoś wśród maszyn mechanicznych, elektronicznych czy komputerowych? Do szycia zasłon należy wybrać model, który poradzi sobie z grubszymi przeszyciami i z mechanicznych propozycji to Minerva 363, Husquarna E20 lub Janome 523. Wśród elektronicznych też będzie spory wybór. Wszystko zależy od budżetu :)
 
Witam, chciałabym zakupić pierwszą maszynę do szycia. Chciałabym ją użytkować tylko dla potrzeb "domowych", do np. szycia poszewek, wszywania zamków w jeansach, obrabiania firanek, czy zasłon. Czy mogliby Państwo polecić jakie modele by się sprawdziły.
 
Witaj, z tego co czytam musi być to maszyna , która poradzi sobie zarówno z cienkimi jak i grubszymi surowcami. Czy ma to być model mechaniczny, elektroniczny czy komputerowy?
 
Witam poszukuje maszyny do szycia która poradzi sobie z materiałami tapicerskimi i dżinsowym. Jaką maszyne polecacie?
 
Jedyna maszyna do użytku domowego, która poradzi sobie z grubymi przeszyciami i grubymi materiałami, to maszyna z serii Heavy Duty o wzmocnionym, metalowym korpusie i mocnych metalowych podzespołach. Jest to maszyna https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800/
 
Tak do użytku domowego
 
Witam,
czy maszyna ma być maszyną do użytku domowego czy tych uszytków będzie sporo i po głowie chodzi już maszyna przemysłowa? Jest to istotna informacja, która pozwoli mi dobrać odpowiedni model :)
 
Mam pytanie, czy bardzo odczuwa się różnicę w mocy między Janome Juno 1015 a 1019? Czy 40W w zupełności wystarcza by podwinąć jeansy i nie musieć ręcznie obracać kółkiem w maszynie?
 
Tak, różnica jest mocno odczuwalna. W przypadku 1015 szycie grubszych materiałów, podwinięć, złożeń, szycie jeansu i tkanin tapicerskich, obiciowych, jest dużo wygodniejsze i płynniejsze. Maszyna ma większą siłę wkłucia igły a sam chwytacz wahadłowy jest w całości z metalu i jest w związku z tym dużo bardziej wytrzymały i odporny.
Juno E1019 jest bardziej polecana do szycia cieńszych i średnio grubych materiałów, średnio nadaje się do szycia jeansu.
 
Witam, jaka maszyna poradziłaby sobie z szyciem obroży i smyczy dla psa - są to grube materiały. Chcę coś w miarę uniwersalnego co posłuży też do codziennych przeróbek. Mogę prosić o radę?
 
Dzień dobry,
do takiego szycia nadają się tylko i wyłącznie maszyny o wzmocnionej, metalowej konstrukcji typu "heavy duty". Z szyciem taśm, pasków rypsowych, wzmocnień, poradzą sobie takie modele jak:
Janome 419
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-419s/
Janome 423
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-423s/
Janome 523
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-523s-easy-jeans-heavy-duty/
Wszystkie wyżej wymienione modele posiadają regulację docisku stopki i wybór podstawowych najważniejszych programów ściegowych w związku z czym jak najbardziej poradzą sobie również z szyciem cieńszych materiałów.
 
Dzień dobry, czy Minerva MC250 będzie wystarczająca do zrobienia torby z grubszego materiału typu jakiś drelich włącznie z przeszyciem pasków materiałów (czyli. w sumie kilka warstw takiego drelichu)? Pozdrawiam
 
Modela Janome 6100 jak najbardziej jest dobrą opcją.
Proszę również rozważyć
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-singer-6605-heavy-duty/
 
Zależy mi na komputerowej i funkcji obcinania - czy w takim razie Janome 6100 dałaby radę?
 
lub ewentualnie z maszyn elektronicznych
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40/


 
Witam :)
Do takich grubych przeszyć dużo mocniejsza będzie:
1.https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-523s-easy-jeans-heavy-duty/
2.https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800/
lub ewentualnie z maszyn elektronicznych
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40/

 
Cześć :)
Chciałabym nauczyć się szyć... Przede mną wybór pierwszej w życiu maszyny i zastanawiam się nad którąś z marki Janome lub nad tą: bernette by BERNINA b33. Czy mogłabyś mi coś doradzić? Ze względu na małe dziecko w domku zależy mi na cichej maszynie i niezbyt skomplikowanej w obsłudze, ale również takiej, która nie będzie miała zbyt dużo funkcji na początek. Czy mój pierwszy wybór (chodzi o tą bernina) byłby dobry? Chciałabym szyć ubranka dla mojego dziecka, pościele i dodatki do domu. Z czasem może ubrania dla siebie i męża ( w zależności od tego jak będzie mi szło ;)). Pozdrawiam i ściskam serdecznie
 
Cześć Patrycja :)
Super, że się odzywasz :) Myślę, że dobrym rozwiązaniem na start byłyby poniższe modele:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-bernette-milan-3
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-320-explore
Przy czym na pewno najciszej będzie pracowała Janome Jubilee i Elna 320, Bernina, ze względu na inny rodzaj chwytacza będzie odrobinę głośniejsza.
 
Witam :) chciałam podpytać o maszynę Juki HZL-357ZP-C, czy będzie ona wystarczająca dla osoby, która całe życie była szwaczką a obecnie dokonuje w domu wielu przeróbek (zaczynając od jeansu kończąc na puchowych kurtkach)?? i jak to jest z tym ściegiem overlockowym, który niby posiada ta maszyna - rozumiem, że po prostu ma podobny ścieg jak typowy overlock? ale nie obcina od razu materiału? ile typów ściegów overlockowych posiada?
 
Cześć Tinka :)
Tak, model 357 to dobra propozycja - dobrze radzi sobie z różnymi materiałami, ma mocne wkłucie igły, regulowany docisk stopki i jest stabilna podczas pracy. Alternatywnie do rozważań podrzucam Ci również ten model: https://www.ultramaszyna.co... - to jedyny model mechaniczny ze ściegiem, przypominającym błyskawicę, który rewelacyjnie sprawdza się w szyciu dzianin. Model ten ma też mocniejszy silnik i rewelacyjnie sprawdza się podczas pracy.
Jeśli chodzi o ścieg owerlockowy - sprawa wygląda w ten sposób, że każda maszyna domowa taki ścieg posiada (jeśli nie ma stricte takich ściegów, alternatywnie można stosować zwykły zyg zak), natomiast ścieg z maszyny domowej to zawsze ścieg dwunitkowy (w owerloku mamy czteronitkowy), zatem ich estetyka będzie różna, natomiast oba spełnią swoją funkcję. Mam nadzieję, że pomogłam, a jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, pisz śmiało :)
 
Witam serdecznie. Szyję dla siebie i bliskich. Posiadam w domu starego łucznika od mamy. ostatnio zaczęłam szyć rekreacyjnie czapki i szale z dzianiny. Mam dylemat czy wymienić łucznika na coś nowszego - maszynę mechaniczną, czy szukać overloka? Czy opcja overloku w maszynie jest wystarczająca i spełnia swoją funkcję...Proszę o pomoc.
 
Każdy domowy overlock będzie miał możliwość zszywania (ścieg trzynitkowy) lub równoczesnego zszywania i obrzucania (ścieg czteronitkowy). Dobrą propozycją na początek jest choćby ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/overlock-minerva-m640ds
:)
 
Dziękuję. Jaki overlok wybrać dla początkującej osoby?najlepiej jakby też zszywal nie tylko obrzucał? Pozdrawai/
 
Cześć Aniu :)
Jeśli Twoja obecna maszyna działa bez zarzutu, na pewno warto zainwestować w owerloka, bo zdecydowanie usprawni Twoje szycie i będzie o wiele bardziej estetyczny niż obrzut na maszynie wieloczynnościowej. Jeśli natomiast obecna maszyna nie do końca Ci odpowiada, wówczas warto rozważyć jakiś inny model, na którym komfortowo będzie CI się pracowało.
 
Dzień dobry. Proszę o poradę w wyborze maszyny do szycia dla mojej mamy, która od wielu lat szyje. Potrzebuje maszyny do użytku domowego, różnego rodzaju domowych przeróbek. Myślałam o modelu mechanicznym, w cenie do 800 zł. Fajnie by było jeśli miałaby opcję owerloku. Proszę o pomoc :)
 
Każda maszyna wieloczynnościowa wyposażona jest w ściegi owerlokowe :) Owerlok to osobna maszyna, przeznaczona do obrzucania lub obrzucania ze zszywaniem: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/kategoria/szycie-domowe-owerloki
 
A ile musiałabym dopłacić żeby był owerlok, albo pół-owerlok?
 
Cześć Martyna :) W tym budżecie możesz już znaleźć dobry model mechaniczny. Modele, które warto wziąć pod uwagę przesyłam poniżej: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d lub https://www.ultramaszyna.co.... Do rozważenia również: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1019
Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, pisz śmiało:)
 
Dzień dobry. Proszę o poradę dotycząca wyboru lepszej opcji dla mnie. Maszyna będzie wykorzystywana głównie do szycia kostiumów ze sztucznego futerka. Ale również do normalnych domowych przeróbek . Zależy mi tez aby dało się nią przerabiać czy skracać np jeansy lub grubsze materiały. Myśle o Broter FS40 lub Husqvarna E10. Która będzie bardziej uniwersalna a jednocześnie spełni kryteria?
 
Dzień dobry,
Jaką maszynę mechaniczną polecają Państwo do szycia czapek dla dzieci? Typu prążek, a także grubszych materiałów?
 
Cześć Justyna :) Myślę, że Husqvarne E10 jest dość wszechstronnym modelem i sprawdzi się również przy szyciu trudniejszych materiałów, takich jak sztuczne futerko. Brother będzie bardziej hobbystycznym modelem do domowych przeróbek. :)
 
Witam, planuje zakup maszyny. Jestem osobą początkującą. Natomiast planuje jej używać do szycia pościeli poszewek, ciuszkow dla dzieci i dla mnie również z różnych materiałów takze kocyki z minky a także szyc wieksze materialy, ktore beda służyły np.jako zadaszenia tarasu. Jakie maszyny mozecie mi Państwo zaproponować?
 
Cześć Małgorzata :) Myślę, że możesz rozważyć kilka modeli, które z powodzeniem poradzą sobie z takimi zadaniami, o jakich wspominasz. Poniżej moje propozycje:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507
Jeśli będziesz miała jakieś dodatkowe pytania, pisz śmiało :)
 
Witam, chcę zacząć przygodę z szyciem ???? planuję zakup maszyny. Mam dylemat między dwoma modelami, Husqvarna e20 czy Janome Juno e1019. Proszę o pomoc ????
 
Nie, maszyna ma regulację docisku stopki oraz płynną regulację szerokości i gęstości ściegów także można poradzić sobie z naprawdę przeróżnymi zadaniami w tym z szyciem cienkich materiałów.
 
A czy przy husqvarnie nie pojawia się problem z trudnością obszywania cienkich materiałów?
 
Cześć Karolina!
Janome e1019 to maszyna bardziej subtelna, posiada chwytacz rotacyjny, pracuje ciut ciszej i jest dedykowana dla użytkowników zupełnie początkujących. Idealna do umiarkowanego szycia jeśli chodzi o częstotliwość, do drobnych poprawek krawieckich, szycia tkanin cienkich i średnio grubych.
Husqvarna E20 to maszyna troszeczkę cięższa, bardziej wytrzymała, z chwytaczem wahadłowym (metalowy bębenek), na początek ciut trudniejsza jeśli chodzi o nawleczenie ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Na pewno nadaje się do bardziej intensywnego szycia, do szycia grubszych surowców i do szycia większą ilość godzin.
Reasumując - jeśli szukasz maszyny rozwojowej i przyszłościowej - wybierz E20 (tym bardziej, że ma regulację docisku stopki). Jeśli natomiast szukasz łatwej i przyjemnej maszyny na start do sporadycznego szycia - e1019 będzie bardzo ok :)
 
Witaj. Mam pytanie o tzw mini maszynę. Jestem kompletnie początkująca, a one są stosunkowo niedrogie. Maszyna ma mi służyć do szycia książeczek sensorycznych. Jakie funkcje powinna mieć i czy właśnie taka mini maszyna będzie wystarczająca?
 
Witam, jaka maszyna poradziłaby sobie z szyciem obroży i smyczy dla psa - są to grube materiały. Chcę coś w miarę uniwersalnego co posłuży też do codziennych przeróbek. Mogę prosić o radę?
 
Cześć, Beata:) Obawiam się, że taka mini maszyna nie udźwignie zadania. Warto popatrzeć na modele o nieco większej mocy silnika, pełnej regulacji ściegu, regulowanym docisku stopki. Napisz do nas maila na sklep@ultramaszyna.com, a pomożemy Ci w wyborze:)
 
Nie mam jeszcze żadnej upatrzonej maszyny. Tak się zastanawiam dlaczego w artykule nie ma nic mowy o maszynach Łucznik?
 
Dzięki za odpowiedź :) przepraszam jeszcze, że drążę temat. Skoro na nich nie pracujecie to raczej nie są zbyt dobre? Tak się zastanawiam nad tymi maszynami bo chciałabym wspierać rodzime firmy, ale wiadomo, jeśli taka maszyna miałaby mnie zniechęcić do szycia to lepiej odpuścić.
 
Cześć Teresa :) Nie mamy w swojej ofercie sprzedażowej tej marki. Piszemy o sprzętach, na których sami pracujemy na warsztatach, które są przez nas sprawdzone i pewne ;)
 
Które maszyny posiadają automatyczny naprężacz nici??? I nie są bardzo drogie????Zależy mi na tym szczególnie, ponieważ akurat z tym naprężeniem zawsze mam kłopoty.
 
Tak naprawdę w nowej maszynie pracuje się zazwyczaj na środkowym naprężeniu przy większości materiałów i zadań (zwykle należy wybrać 4 na pokrętle). Jeśli trzeba bardzo manewrować tym parametrem, to może oznaczać uszkodzenie samego naprężacza, czasem niepoprawne nawleczenie (nić może nie wpadać w talerzyki naprężacza) lub jeszcze coś innego, ciężko stwierdzić to na odległość. Z maszyn, które mają automatyczne naprężenie, to będzie to np. Juki F300 https://disq.us/url?url=https%3A%2F%2Fwww.ultramaszyna.com%2Fsklep%2F-%2Fs%2Fprodukt%2Fmaszyna-do-szycia-juki-hzl-f300%3AXDolBKK1DBfXtmoanSOI0cO8Pvw&cuid=5366607
 
Witam, chcialem kupic maszyne do szycia swojej mamie ktora szyje od lat na maszynie mechanicznej, czy maszyna brorher A 50 bedzie dla niej ok? Z gory dziekuje bardzo za odp.
 
Dzień dobry:) To dobry model, niestety na chwilę obecną niedostępny. Proszę popatrzeć na maszynę Minerva https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c Jest to bardzo podobny model maszyny elektronicznej, ale o większej ilości ściegów i z funkcją automatycznego obcinania nici.
 
Witam. Jam mam pytanie na temat maszyny do szycia firmy Paff czy jest godna uwagi ?? Czytałam ze każdy materiał przeszyje bez żadnego problemu czy to będzie jedwab czy strach i jest dobra do pikowania
 
Witam serdecznie,
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze mojej pierwszej maszyny do szycia. Natchnęło mnie na szycie, i mam nadzieję że to będzie zajęcie które będę wykonywać w każdym wolnym czasie jaki się tylko znajdzie. Bardzo chciałabym,aby wybrana maszyna radziła sobie z podstawowymi przeróbkami, tj. skrócenie sukienki, czy podszyciem firan, zasłon, poszewki na poduszki, pościel. Bardzo chciałabym także nauczyć się szyc ubranka dla dzieci, dla córci opaski, czapki,sukieneczki, ale myślałam też o szyciu kocyka z minky czy otulaczy do wózka, a także dla siebie sukienki, spódnice, czy bluzki. Póki co jestem w tym temacie zielona ale moje chęci są ogromne, próbowałam szyć na starym Łuczniku od teściowej, ale jednak chciałabym zainwestować w swoją własną maszynę do szycia???? Będę wdzięczna za pomoc w wyborze takiej maszyny. Jeśli chodzi o budżet, to wydaje mi się że najlepiej byłoby wybrać coś do 700 zł,ale prosiłabym może jakieś dwa modele do 700 zł i do 1000.☺️
A jeszcze myślałam o kursie u Państwa takim dla początkujących, tylko chciałabym w takim trybie dość szybkim, bo już nie mogę się doczekać aż zacznę szyć ????
Z góry dziękuję i Pozdrawiam
 
Dzień dobry, Sylwia:) Najtańszą opcją, jaką poleciłabym do Twoich projektów, to Husqvarna E10 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10 Maszyna jest mocna, ma regulowany docisk stopki (przydatny przy szyciu materiałów elastycznych) i w zasadzie wszystkie szwy użytkowe. Warto popatrzeć także na model wyżej Husqvarnę E20 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e20 - ten model będzie miał w pełni regulowaną szerokość ściegu. Na pewno świetną opcją do 1000zł będzie Bernina Sew&Go 5 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 . Pełna regulacja ściegu, regulowany docisk stopki, bardzo dobre wkłucie igły i przyjemny dźwięk pracy. Bardzo zbliżona opcja https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore - Elna ma natomiast dłuższą gwarancję, bo do 5 lat:) Co do kursów, to myślę, że warto do nas zadzwonić, wtedy najłatwiej będzie nam coś zaproponować - 881 61 63 61
 
Z tych modeli najbardziej skłaniałabym się ku maszynie Brother Rh127 lub Minerva 363. Obie mają pełną regulację ściegu, zestaw ściegów użytkowych oraz są raczej solidne i spokojnie posłużą zarówno na początku przygody z szyciem jak i w późniejszych etapach. Minerva ma dodatkowo regulowany docisk stopki i nieco dłuższą gwarancję. Pozostałe maszyny to także ciekawe modele, jednak o nieco ograniczonych możliwościach.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź, chciałam jeszcze zapytać o maszyny które wcześniej oglądałam, chodzi mi tu o Brother RH 127, Janome Juno J15, Janome Juno E1019 albo Monerva Next 363D. Czy do moich potrzeb któraś z tych byłaby dobra czy jednak poleciałaby Pani te które Pani wymieniła w odpowiedzi?z góry dziękuję i Pozdrawiam????
 
Witam serdecznie. Proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej maszyny do szycia. Dotychczas szyłam maseczki i kapelusze. Interesuję się modą i chodzę do szkoły plastycznej , chcę zacząć swoją przygodę z szyciem na maszynie. Chciałabym aby była intuicyjna i niezawodna. Ponieważ świetnie sobie radzę z elektroniką to być może maszyna komputerowa będzie dla mnie najlepsza? Zastanawiam się nad wyborem między Texi Black&White , Singerem Starlet 6680 ,a 6699.
 
To myślę, że warto zostać przy solidnej maszynie mechanicznej. Pierwsza propozycja to Elna 320 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-320-explore - ma nieco większą powierzchnię pracy, więc będzie wygodna nawet przy projektach o dużej objętości, ma mocny silnik, bardzo dobrze radzi sobie ze zróżnicowanymi materiałami. Drugi model godny polecenia Bernina Sew&Go 5 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 - klasyczny chwytacz wahadłowy, mocne wkłucie igły, przyjemny dźwięk pracy. Grubsze materiały nie robią na niej większego wrażenia;)
Jeśli jednak kusi opcja maszyny elektronicznej, to polecam maszynę Brother A16 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-a16 Bardzo podstawowy model maszyny elektronicznej, natomiast solidny, bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze.
 
Dzieńdobry ,
Chcę szyć na maszynie odzież vintage ,bardziej sukienki ,spódnice i kapelusze. Zazwyczaj kupuję materiały typu naturalne płótna i dresówka. Mój budżet wynosi maksymalnie 1500 zł
Pozdrawiam Aleksandra
 
Dzień dobry, Aleksandro:) Jakiego rodzaju materiały i projekty masz w głowie? Jaki mniej więcej budżet chciałabyś na ten zakup przeznaczyć? Co do tych modeli Singer się nie wypowiem, ponieważ nie mamy ich w naszej ofercie. Texi Black&White będzie maszyną o dosyć delikatnej konstrukcji, raczej do szycia okazjonalnego, materiałów lekkich do średnich. Jeśli nie do końca wiesz, co zdarzy Ci się szyć, to warto przyjrzeć się mimo wszystko maszynom mechanicznym - będzie to wybór nieco pewniejszy i solidniejszy, zwłaszcza przy szyciu trudniejszych materiałów czy szyciowych eksperymentów:)
 
Witam serdecznie.
Na wstępie zaznaczę, że jestem absolutnym laikiem w zakresie maszyn/szycia.
Chcę żonie sprawić prezent i po przeczytaniu setek postów porównań wybrałem markę Janome, jednak wybór modelu pozostał nierozstrzygnięty :)
Wytypowałem trzy: S7 , mc9450 i m7 continental. Dodam, że żona szyje tylko z zamiłowania dla domowników i znajomych. Nie zarobkowo.
Nigdy nie miała maszyny komputerowej.
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
 
Cześć Marcinie :) Celujemy w modele premium i jestem przekonana, że każda z nich spotkałaby się z aprobatą Twojej żony :) Oczywiście jeśli możesz sobie pozwolić na Continentala, to absolutnie warto, bo nie ma na rynku modelu lepszego. Czy widziałeś może naszą recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=4VsW3IRrNx4
CO do pozostałych modeli - dobrze mi się też pracowało na Skyline S7. Twoim rozważaniom polecę również inny model z półki premium, absolutnie wart wzięcia pod uwagę: https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/maszyna-do-szycia-bernina-b480-recenzja-opinie
Gdybym kupowała dla siebie - w Continentalu absolutnie na tak jest już na wstępie odległość igielnicy od korpusu maszyny - ogromne pole pracy, którego w zwykłych, domowych modelach niestety czasem brakuje.
Nawet jeśli żona nie miała maszyny komputerowej, jestem przekonana, że z łatwością będzie w stanie taką obsługiwać. Modele komputerowe są o wiele bardziej intuicyjne i ułatwiają użytkownikom wiele operacji. W mechanicznych wszystko robimy sami. Niezależnie od tego, na który z wymienionych modeli padnie wybór, jestem przekonana, że komfort pracy na nich będzie wyraźnie odczuwalny. :)
 
Witam,
Szycie nie jest moja pasją, ale jakoś sobie radze... firanki, skracanie, pościel, proste torby materiałowe, etc.. stary łucznik odmówił już posłuszeństwa. Uparłam się na Singera, ale po przeczytaniu artykułu poszedł w odstawkę. Nie zamierzam przeznaczać miliona monet gdyż jak wspomniałam raczej pasjonatka nie będę. Dobrze gdyby moja nowa maszyna miała ścieg do obszywania bo tego mi bardzo brakowało. regulacja docisku ściegu oraz jego gęstości mile widziana. Wszycie guzika również bo tego nie cierpię :) Fajnie jak łatwo nawlekę igłę. Na swoje potrzeby wybrałam Minerva 232D a w następnej kolejności Juno E1019. Czy to dobry wybór?
 
Cześć Agnieszko :)
Tak, myślę, że z powodzeniem możesz pomyśleć o tych modelach. Minerva będzie na pewno ciut głośniejsza, a to ze względu na specyfikę chwytacza. Juno E1019 pracuje ciszej. Modelem wartym jak najbardziej rozważenia jest jeszcze ta maszyna: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-j15 podobna do E1019, ale z mocniejszym chwytaczem.
 
Halooo :)

Mam takie pytanie:
Lubię szyć wszystko od poszewek po koszule i sukienki.
Ostatnio bawię się w przerabianie kurtek i ciężkiej odzieży i moja maszyna niestety nie domaga.
Jaka maszynę mogę wybrać aby jednoczesnie się sprawdzała i w szyciu lekkich materiałów oraz przeszycia jeansu czy skóry? czy budzet 1000 zł wystarczy na to?

i czy jest może taka maszyna z wbudowaną hafciarką? takie 3 w 1:)

z góry dziękuje za informację

Pozdrawiam
 
Podobnej obawiam się, że w tym budżecie niestety nie znajdziemy. Nieco powyżej 650zł będzie Janome Juno J15 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-j15 Model praktycznie identyczny jak Juno 1015, ale z metalowym uchwytem stopki - będzie nieco trwalszy.
 
mam też pytanie odnośnie podobnej maszyny co wyżej, która radzi sobie z grubymi materiałami np jeansem, ale do 650 zl ?:) Oczywiście bez hafciarki.
 
To musi być już sprzęt z trochę wyższej półki ponieważ zupełnie podstawowa maszyno-hafciarka może mieć problem z szyciem na zgrubieniach. Rekomendowałabym ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyno-hafciarka-janome-mc9850
 
Hafciarka byłaby super dodatkiem.
Przerabiam raczej stare ubrania i daje im nowe życie, także różne materiały się trafiają. Można powiedzieć, że trochę szyje zarobkowo, ale nie tak by zrobić to od podstaw:) Chodzi raczej o doszywanie elementów.

Piszę o klasycznych katanach jeansowych czasami tez torebki z wash papy.
Skóra trafia się rzadko, ale czasami jest i wtedy bawię się w to ręcznie. Szycie skóry to nie jest piorytet.
Jeżeli mam wybierać to wole maszyne z hafciarką niż maszynę, która przeszyje skórę :)

także jeżeli chodzi o maszyno hafciarkę, która poradzi sobie też z jeansem to... ?
 
Dzień dobry:)
Zacznę od końca. Tak, jak najbardziej istnieją maszyno-hafciarki, budżet niestety będzie znacznie wyższy niż 1000zł. Czy natomiast budżet do 1000zł wystarczy na samą maszynę? I tak, i nie. W tym budżecie znajdziemy już maszyny, które poradzą sobie nawet z grubym jeansem, tkaninami tapicerskimi, grubszymi. Ze skórą sprawa ma się nieco inaczej. Szyjesz tylko dla siebie czy także zarobkowo lub czy jest to w Twoich planach? Mówimy o skórze naturalnej, grubej jak kurtki czy torebki? Tu niestety może być problem, łatwo można szyjąc takie materiały uszkodzić igielnicę. Myślę, że warto popatrzeć na maszyny sygnowane jako Heavy Duty i tu mogę zaproponować na przykład: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-523s-easy-jeans-heavy-duty lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-423s . Są to modele o wzmocnionej, metalowej konstrukcji, mocnym silniki i dobrym wkłuciu igły. Poradzą sobie nawet ze skórą, o ile nie mają być wykorzystywane wyłącznie do jej szycia:)
 
Witam
Szyję gównie firanki, również na sprzedaż, mam zwykłą Janome . Bardzo chciałabym stebnówkę, ale nie znam się na tych maszynach. Proszę o poradę - Juka albo Jack ? cena do 2500 zł
 
Dzień dobry, a ja chciałabym o pomoc w zakupie maszyny, która posłużyłaby za około 1 rok jako maszyna ubrań na sprzedaż. Czy mogę prosić o poradę?
 
Dzień dobry, Gosiu:) A jaki budżet chciałabyś przeznaczyć na tę maszynę?
 
Dzień dobry, prosiłabym o pomoc w wybobrze maszyny, która będzie służyć do szycia dość dużej ilości ubrań, jeansów, kurtek. Maszyna musi być porządna i wytrzymała, powinna mieć dobry silnik, automatyczne nawlekanie nici. Fajnym dodatkiem byłoby gdyby posiadała możliwość alfabetu :) budżet tak do 1500zl.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :))
 
Dzień dobry:) Nie wiem czy szycie będzie zarobkowe, ale przy dużej częstotliwości szycia i bardziej wymagających materiałach polecam przyjrzeć się https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 Jest to maszyna mechaniczna, ale o wzmocnionej konstrukcji, mocnym silniku i dobrym wkłuciu igły - poradzi sobie z bardzo różnorodnym materiałem, jest łatwa w obsłudze, wytrzymała i ma aż do 6 lat gwarancji. Nieco tańsza - https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/kategoria/szycie-domowe-maszyny-do-szycia/s-1_p-5 Bardzo podobna maszyna, praktycznie nie do zdarcia, natomiast głośniejsza. Obie będą dostępne na samym początku czerwca.
 
Dzień dobry, chce się nauczyć szyc. Mój budżet do 1500 zł, czy znajdę w tej cenie jakaś dobra maszynę komputerową bądź elektroniczna? Jak najmniej awaryjna. Pozdrawiam
 
Dzień dobry:) W tym budżecie warto popatrzeć na modele od firmy Brother np. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-a16 Łatwa w obsłudze, wytrzymała, a dodatkowo otrzymuje Pani od nas kurs jej obsługi online. Druga propozycja to Juki HD40 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40. Także podstawowa, ale solidna maszyna elektroniczna.
 
Dzień dobry. Proszę o radę, nie wiem co wybrać. Chciałabym mocna maszynę komputerową lub elektroniczną z metalowymi podEspolami, tylko nie wiem z której firmy i jaki model Janome Juki czy Brother. Będę szyć zarówno lekkie i cięższe rzeczy. Budżet to 2,5tys. Do 3tys. Potrzebna do pracy chalupniczej. Będę wdzięczna za pomoc.
 
Dzień dobry:) Dobrą i solidną propozycją będzie https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200 Maszyna ma spore możliwości, wytrzymałą konstrukcję i jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Drugi model do rozważenia: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g120 Maszyna ma bardzo dobry transport, solidnie stoi na stole, ma powiększone pole pracy i całkiem mocny silnik.
 
Dzień dobry, poszukuję maszyny dla osoby początkującej. Chciałabym jej używać do domowych przeróbek jak np. skrócenie spodni, poszewki, podszycie firan, zasłon, wszycie zamków. Z czasem może jakieś ubranka dziecięce. Budżet to max 800zł. Na które funkcje zwrócić uwagę? Którą maszynę by Pani poleciła? :)
 
Cześć Agnieszko :)
Myślę, że świetną opcją na początek będzie ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-j15 spokojnie poradzi sobie z większością krawieckich zadań, zarówno na początku, jak i w dalszych etapach szycia. Mamy ten model w pracowni i naprawdę super nam się sprawdza.
 
Dzień Dobry,
chcę dopiero zacząć szyć, na początek np poszewki na poduszki, ale potem także ubranka dla dzieci, no i może w przyszłości jakąś sukienkę dla siebie:). Ale chcę też żeby dobrze szyła i grubsze materiały w przyszłości. Poszukuję solidnej maszyny, z overlockiem, i takiej przyjaznej i możliwie intuicyjnej w obsłudze. Budżet tak maks do 1100 zł. Czy mogą Państwo coś doradzić?:)
 
Dziękuję za odpowiedź:) rozumiem, że te maszyny będą również dobre dla mnie pod kątem osoby początkującej? Pozdrawiam!
 
Cześć Dorota :) Jeśli szukasz modelu, któremu nie straszne również grubsze materiały, tapicerskie, czy gęściej tkane, warto rozważyć te modele: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo5 lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-xt27
Różni je chwytacz - Brother będzie pracował ciut ciszej, natomiast Bernina ma regulowany docisk stopki. W Brotherze regulacja ta je automatyczna.
 
Hej, chciałabym zacząć przygodę z szyciem, budżet do ok 750 zł. Chciałabym w przyszłości móc uszyć również tą maszyną takie rzeczy jak ubranka czy kocyki dla dzieci więc fajnie jak by maszyna miała chociaż 1 ścieg overlokowy, proszę o poradę :)
 
Cześć Zuzanna :) Zerknij na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-j15 będzie u nas dostępna lada moment. To dobry, solidny model zarówno na początek drogi,
jak i na późniejsze, hobbystyczne korzystanie. Do rozważenia podrzucam Ci jeszcze jeden model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d
Każda z nich posiada najpotrzebniejszy zestaw ściegów użytkowych, również ścieg owerlokowy. :)
 
Dzień dobry, proszę o poradę. Od dłuższego czasu szyję maskotki ręcznie, chciałabym się wyleczyć maszyna. Zależy mi by była niezawodna przy różnych materiałach, bym mogła z jej pomocą wyszywac oczy, buzię, literki. Która maszyna będzie najlepsza do 3 tys- oczywiście im tańsza z wieloma funkcjami tym lepsza. Proszę o doradzenie 3 najlepszych modeli w różnych przedziałach cenowych. Z gory bardzo dziekuję za odpowiedź.
 
A jaka maszyno-hafciarke do 3 tyś by Pani poleciała?
 
Cześć Milena:)
Czy rozważałaś zakup maszyno-hafciarki? Myślę, że byłaby to dla Ciebie najkorzystniejsza i dająca najwięcej możliwości opcja. Zerknij na naszą ofertę: https://www.ehafciarki.pl/maszyno-hafciarki
Jeśli chodzi o wybór maszyny, tutaj w zasadzie nie będziesz miała tak wielu możliwości, jak w przypadku maszyno-hafciarki - litery i ściegi ozdobne będą mniejsze, inna będzie też jakość. Jeśli miałabym polecić dobre maszyny wieloczynnościowe, na pewno warto rozważyć: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-skyline-s3 która odrobinę wykracza poza budżet, ale ma również polskie znaki. Z tańszych sprzętów zwróć uwagę również na: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g120 czy https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-innov-is-a150
 
Dzień dobry ;), chciałabym zacząć szyć i zastanawiam się nad odpowiednią dla mnie maszyną do szycia przy przeszukiwaniu internety skupiłam się na marce Brother (jest mi najbardziej znana z użytkowania). Skłaniam się do zakupu jednej z: Brother FS20, Brother NV15, Brother FS40 wiem, że Pani napisała, że w przypadku początkujących najlepsze są jednak mechaniczne czy mogłaby Pani pomóc mi w wyborze? Nie koniecznie musi to być maszyna Brother i te podane przeze mnie po prostu potrzebuję fachowej porady. Na początku chciałabym zacząć szyć opaski do włosów, które uwielbiam, gumki może kosmetyczki, ale w przyszłości chciałabym żeby taka maszyna radziła sobie z grubszymi materiałami i cięższymi zadaniami. dziękuję za pomoc ;)
 
Niestety nie znajdziesz bardziej budżetowego odpowiednika tej maszyny. Modele ciut tańsze będą miały już mniejszą tolerancję, jeśli chodzi o szycie różnorodnych (grubszych, trudniejszych) materiałów.
 
Bardzo dziękuję za podpowiedź ! To jeszcze jedno czy jest może jakiś nieco tańszy odpowiednik NV 15 :)?
 
Cześć Ewelina :)
Myślę, że spokojnie możesz pomyśleć o modelu NV 15: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/-do-szycia-brother-nv-15
Maszyny mechaniczne, owszem, są proste w obsłudze, ale elektroniczne modele mają zdecydowanie więcej udogodnień, które dla osób początkujących będą dużym ułatwieniem
 
Dzień dobry, długo się zastanawiałam i wybrałam dwie maszyny: Minerva Next 363D i Brother 127. I teraz mam dylemat: która lepsza? Będę szyła bardzo różne rzeczy, od grubych po cienkie, domowe poprawki, sukienki, może torebki. Te dwie maszyny mają dobre opinie, w Minervie podoba mi się docisk stopki, a z kolei Brother ma automatyczne obszywanie dziurek... Nie mam pojęcia, co wybrać
 
Hej, Zastanawiam się nad dwiema maszynami Juno by Janome E1019 lub Minerva Naxt 363D . Wiem, że w tej chwili nie ma ich w sklepie, ale poczekam:-) Co do pierwszej przekonuje mnie chwytacz rotacyjny (bo do tej pory miałam maszyny z wahadłowym i mnie denerwował), druga ma lepsze oświetlenie. Ale to takie niuanse. Czy jest coś co przeważa na korzyść jednej albo drugiej?
 
Cześć, Agnieszko:)
A powiedz proszę, co planujesz szyć? Maszyny będą rzeczywiście bardzo do siebie zbliżone, ale może na tej podstawie podpowiemy co może się nieco lepiej sprawdzić.
 
Dzień dobry, szukam maszyny dla mnie i nastoletniej córki. Kilka lat temu kupiłam Łucznika 2009 Julię i zupełnie zraziłam się do szycia maszynowego. Nie ogarniam tej chimerycznej maszyny w ogóle i zastanawiam się czy ja w ogóle potrafię szyć na maszynie:-( Ciagle sie psuje, plącze, zrywa nitki, nie sposob na niej szyć. Córka miała zajęcia na kółku szycia na maszynach Janome i była szczęśliwa, że dobrze jej idzie. Potrzebujemy maszyny do drobnych poprawek, różnych tkanin, sukienek dla lalek i dla nas:-) W miarę łatwej do ogarnięcia.
 
Cześć Livia :) Zwróć uwagę na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d to dobra maszyna do domowych przeróbek i prostych projektów krawieckich.
 
Dzień dobry, mam nadzieję, że mi Pani odpowie. Nie znam się totalnie i chce zacząć swoją przygodę z szyciem. Jaką maszynę by mi Pani poleciła? Mam zamiar szyć sobie spódniczki i kurtki z koszul, ale myślę, że się rozkręcę. Czekam na radę!!!
 
Powiedz proszę, czy planujesz szycie zarobkowe, w większych ilościach? Jakiego rodzaju materiały tapicerskie masz na myśli?
 
Jakie maszyny mechaniczne proponujecie do szycia tapicerki meblowej. nie mam doświadczenia w szyciu
 
Warto dokupić na pewno dodatkowe igły - uniwersalne i do dzianin, jeansu. Jeśli chodzi o zestaw akcesoriów, polecam: szpilki, kredę, nożyczki, miarkę krawiecką i linijkę. Na start taki zestaw powinien wystarczyć :)
 
W takim razie co muszę dokupić przy zakupie poleconej przez Panią maszyny :DD?
 
Cześć Julka :)
Zerknij na ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363d będzie idealny zarówno na przeróbki, jak i na inne, ambitne projekty. To dobrze wyposażony model z mocnym wkłuciem igły. Spokojnie poradzi sobie z kilkoma warstwami bawełny, jeansem, czy materiałami elastycznymi, ze względu na regulowany docisk stopki.
 
Dzień dobry
Interesuje mnie maszyna Brother hf 37. Ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o prędkości szycia. Czy można ją regulować czy tylko szyje szybko?
 
Cześć :)
Niestety ten model nie jest już dostępny w Polsce. Alternatywnie możesz zerknąć na te modele: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-240-explore lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
przy czym HD 1800 jest modelem klasy heavy duty, natomiast Elna 240 to naprawdę solidny model, na którym z pewnością wykonasz wszystkie rzeczy, wo których wspominasz. Testowaliśmy ją na webinarze o maszynach do ciężkiego szycia, ale też regularnie korzystamy z niej na naszych kursach, więc maszyna jest sprawdzona na wskroś w najróżniejszych sytuacjach. :)
 
Dzień dobry, Inga:)
Jest to maszyna mechaniczna, więc nie ma suwaka do regulowania prędkości. Prędkość możemy regulować jak w każdej maszynie poprzez kontrolę docisku na rozrusznik nożny..
 
Dzień dobry
Proszę o opinie eksperta, którą maszynę by Mi Pani poleciła, zastanawiam się nad Janome 5060dc; Janome Skyline S3; Skyline S6. Będę szyła dla siebie i domowników w tym dla moich skarbów wnucząt ( dzianiny jeans i inne czyli większy zakres materiałów). Bardzo dziękuję za fachową pomoc. Pozdrawiam
 
Cześć :) Z tego zestawu wybrałabym albo Skyline S3 albo S6. O ile model 5060DC jest naprawdę w porządku, o tyle uważam, że większe pole pracy w Skyline jest na wagę złota. Na takiej maszynie pracuje się o wiele wygodniej, jest stabilniejsza podczas pracy. Dodatkowo, jeśli będziesz szyła dla wnucząt, w Skyline'ach znajdziesz też zdecydowanie więcej ściegów ozdobnych oraz alfabet. Jeśli zależy Ci na ilości ozdobnych, to zdecydowanie model S6 ma ich najwięcej.
 
Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc w wyborze maszyny. Szukam dobrej, solidnej i niezawodnej maszyny do użytku domowego. Mam zamiar dopiero nauczyć się szyć, będę szyć głównie dla domowników.
Która maszyna do ok 1000 zł poradzi sobie z jeansem???
Dziękuję z góry za pomoc.
 
Cześć Michaela :) Zobacz ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 myślę, że to naprawdę superpropozycja do domowego użytku, która poradzi sobie z różnorodnymi materiałami. Używamy jej na kursach i śmiało mogę stwierdzić, że to jedna z ulubionych maszyn naszych kursantów :)
 
Dzień dobry, proszę o podpowiedz w sprawie wyboru maszyny. Jestem totalnie początkująca i szukam swojej pierwszej maszyny. Zastanawiam się nad maszynami Janome Juno E1019, singer 4423, elna 220 oraz brother RH127. Zależy mi żeby była odpowiednia dla osoby początkującej ale też była na lata gdyby szycie okazało się moim hobby. Na początku moim faworytem była Janome Juno E1019 ale później zaczęłam się zastanawiać czy da sobie radę np. z jeansem. Będę wdzięczna za pomoc w wyborze :)
Z góry dziękuję,
Gabrysia
 
w takim razie będę czekać:) dziękuję za pomoc
 
Myślę, że około 28.04 możesz sprawdzać na naszej stronie, ale nie mam pewności, które konkretnie modele do nas trafią. Sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna i ciężko cokolwiek prognozować na 100%. :)
 
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź:) mam jeszcze jedno pytanie czy wiadomo kiedy te modele będą ponownie dostępne?
 
Cześć Gabrysiu :) Modele, o któych mówisz to bardzo dobre propozycje na początek, natomiast w tym momencie żadna z nich nie jest dostępna. Twojej uwadze polecam również tę maszynę - https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-363dspokojnie poradzi sobie z większością materiałów, również z jeansem czy materiałami tapicerskimi. Posiada regulowany docisk stopki, pomocny też przy szyciu dzianin. :)
 
Witam,
proszę o podpowiedź w sprawie wyboru maszyny. Szyję wyłącznie na potrzeby domowe, nic skomplikowanego. Na podstawie informacji powyżej zdecydowana jestem, że ma to być maszyna elektroniczna. Wstępny wybór padł na Juki HZL HD80, ale chciałabym jeszcze dopytać, czy w podobnej klasie znalazłabym trochę tańszy sprzęt? Przy sporadycznym użytkowaniu wolałabym, żeby zejść trochę z kosztów, ale bardzo zależy mi na jakości i łatwości obsługi + raczej podstawowe funkcje (ściegi głównie użytkowe - nie chciałabym płacić za możliwości, których i tak nie będę potrafiła wykorzystać).
Dziękuję!
Ewa
 
A czy cena będzie jeszcze promocyjna?????
 
Te modele są do siebie bardzo zbliżone, ale chyba pozostałabym przy Janome, ze względu na dłuższą gwarancję. 603 będzie u nas dostępna w przyszłym tygodniu.:)
 
Dziękuję! A gdyby pozostać w kosztach rzędu ok. 1600 zł, to czy poleciłabys maszyny Juki, czy jakiejś innej firmy, npJanome DXL 603?
 
Cześć Ewa :) Myślę, że możesz pomyśleć o modelu niżej z Juki - HD 40. Model ten będzie miał odrobinę mniej ściegów, w zasadzie będą to głównie ściegi ozdobne, które w żaden sposób nie obniżą funkcjonalności użytkowych maszyny. HD 40 również ma regulowany docisk stopki oraz typowe funkcjonalności maszyny elektronicznej, tj. regulacja tempa szycia, pozycjonowanie igły, etc.
 
Witam, proszę o pomoc w wyborze maszyny Janome 5060Dc lub Brother F410, lub Juno Janome J100. Jestem początkującą osobą miałam kontakt z maszyną elektroniczną. Prosta, bezawaryjna ale z nutą nowoczesności, chodzi o ryglowanie automatyczne start/stop, powolna praca na początku szycia. Bardzo będę wdzięczna za pomoc w wyborze, jakaś konkretna sugestia Janome czy Brother. Dziękuję z góry Ewa
 
Cześć Ewa :)
Spośród tych modeli najlepszą opcją będzie Brother F410 - jako jedyna jest maszyną komputerową - z alfabetem i pamięcią. Posiada też większy gabaryt niż pozostałe, przez co będzie zdecydowanie najwygodniejsza. Jako jedyna ma też w pełni automatyczny nawlekacz, który jest znacznym ułatwieniem. Pracuje naprawdę ultracicho, ma bardzo estetyczne ściegi dobrej jakości i dobrze radzi sobie z różnymi materiałami - testowałam bawełnę, lycrę, dresówkę i kilkukrotnie złożony flausz - jestem zachwycona tym modelem :)
 
Bardzo ciekawy artykuł, ale i tak mam problem z tym, która maszyna byłaby dla mnie najlepsza: elektroniczna czy mechaniczna.
Ostatnio więcej szyję i moja maszyna Anna 510 Łucznik doprowadza mnie do szewskiej pasji. Albo zrywa nitkę albo pętelkuje nitkę dolną albo wciąga materiał. Czyściłam, rozkręcałam, błagałam, ale nic to nie daje. Już normalnie nie mam siły.
Siedzę zatem do dwóch dni i szukam maszyny dla siebie.
Potrzebuję maszyny, która byłaby cicha i niezawodna. Myślę, że mogłabym na nią wydać od 800 do 1600zł.
Proszę, doradź mi coś :)
Pozdrawiam
Kinga
 
Cześć :)
Chciałabym dużo szyć z różnych materiałów. Na ten moment bardziej hobbystycznie, ale być może w przyszłości mogłabym połączyć przyjemność z zarobkiem :) Potrzebuję cichej i solidnej maszyny. Bardziej skłaniam się ku elektronicznej, bo wydaje mi się, że daje więcej możliwości. Ale kompletnie się nie znam, więc zwyczajnie potrzebuję rady.
 
Cześć Kinga :)
Powiedz proszę, jakie materiały najczęściej szyjesz? To szycie hobbystyczne czy zarobkowe? Bez tego ciężko będzie mi polecić CI jakiś konkretny model, bo w tym budżecie mamy spory wachlarz maszyn o zróżnicowanym przeznaczeniu.
 
Dzień dobry,
bardzo podoba mi się artykuł i możliwość zapoznania się z podstawami. Jednak i ja mam problem, jak większość początkujących ;)
Bardzo proszę o poradę, będę mocno wdzięczna. Od dawna myślę o zakupie maszyny, ale nie mam za bardzo do kogo zwrócić się o doradzenie w tym temacie. Interesuje mnie zakup maszyny do codziennego użytku, nie bardzo profesjonalnego póki co. Maszyna miałaby służyć do podstaw - skracanie i obróbka odzieży, czasem realizacja projektów takich jak bluzka, żakiet; szycie poszewek na poduszki, pościeli, tekstylia z dodatkiem minky, itp. Okresowo jakieś projekty z gatunku "DIY". Kożuchy i tym podobne nie wchodzą w grę ;) Budżet w zasadzie niesprecyzowany, choć mile widziany zakup nie za wygraną w lotto ;) Zależy mi na maszynie dobrej jakości, z paroma funkcjami przydatnymi w przyszłości, bo chcę aby był to zakup na lata (nie lubię wydawać pieniędzy na darmo ;)). Jednocześnie chodzi o maszynę niezbyt skomplikowaną w obsłudze dla początkującego.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź, na którą czekałam niecierpliwie ;) Chcę jak najszybciej zadecydować i złożyć zamówienie.
Polecono mi też Janome 60507. Ponoć ma być niezła. Przeszkadza mi w niej to, że podobno problematyczna może być wymiana żarówki (problem z dostępnością), a zdecydowanie bardziej wolę światło ledowe.
Elna z kolei ma chwytacz wahadłowy, a po wyczytaniu z opinii - rotacyjny ma więcej plusów (na cichszej pracy też bardziej mi zależy, bo nawlekanie nici to kwestia nauczenia i wprawy, jak wiadomo).
Czy jeszcze jakieś alternatywy dla tej Elny są? ;) Budżet taki w okolicach 800 - 1200 zł, ale jeśli jakiś model ciut droższy ma więcej plusów, to jestem skłonna dodać kilka złotych do zakupu ;)
 
Cześć Joanka :)

https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-240-explore
zerknij na tę Elnę - to nieskomplikowany w obsłudze model mechaniczny, który poradzi sobie z domowym szyciem, ale też trudniejszymi projektami, jak kocyki z minky, o których wspominałaś. Maszyna ma metalowe podzespoły, mocne wkłucie igły i regulowany docisk stopki - myślę, że to jeden z modeli maszyn "na lata" - sami używamy jej na warsztatach - to bezawaryjne, solidne maszyny z możliwością wydłużenia gwarancji do 5 lat.
 
Co sądzicie o maszynie do szycia Pfaff Passport 3.0 ?
 
Cześć Marku,
Możesz zdradzić, jakie materiały chciałbyś szyć na tym modelu? Jak często? Wówczas będę mogła podzielić się konkretną opinią :)
 
Dzień dobry,

Chciałbym mamie kupić maszynę do szycia, ponieważ stara się jej zepsuła a poza tym i tak nie była dobra. Ale poniewasz, aż tak się na tym nie znam, to prosił bym o poradę. Myślę że najlepsza byłaby klasyczna maszyna mechaniczna. Dobrze by było gdyby można było na niej szyć też materiały elastyczne np. jersey. Budżet tak do 800 zł, w ostateczności do 1000zł. Ze względu na hałas lepszy byłby bębenek rotacyjny ale w miarę cichy bębenek wahadłowy też mógł by być. Mamie wahadłowy by nie przeszkadzał. Nie wiem czy czasem do elastycznych materiałów nie byłaby dobra regulacja naćisku stopki, czy może też inny gadżet? Szycie domowe jako hobby, ale dość częstę od czasu do czasu też grubsze materiały. Ważne by maszyna długo chodziła i była w miarę niezawodna. Ozdobne ściegi nie są aż tak istotne.

Pozdrowienia
Marek
 
Dzień dobry, Marku:)
Mogę zaproponować Ci maszynę Elna 220 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore Maszyna jest bardzo klasyczna i nieskomplikowana, ale ma duże możliwości. Ma chwytacz rotacyjny, ale pracuje naprawdę cicho, nie łomocze i nie "lata" po stole. Maszyna ta ma solidną konstrukcje, metalowe podzespoły i dużą moc. Mamy także pełną regulację - szerokości, długości ściegu jak i docisku stopki. Maszyna poradzi sobie naprawdę dobrze zarówno z materiałem cienkim i elastycznym jak i grubszym, bardziej wymagającym. Maszyna jest mało awaryjna, ma aż do 5 lat gwarancji i została dokładnie przetestowana przez lata szycia na niej na naszych kursach. W nieco niższym budżecie proponuję maszynę Brother Rh127 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127 Łatwa i intuicyjna, 3 lata gwarancji, automatyczna regulacja docisku stopki, ale za to nieco lepszy transport, bo 6-punktowy.
 
Witam serdecznie, proszę o pomoc w wyborze pierwszej maszyny do szycia. Dopiero zaczynam przygodę z szyciem więc wolałabym jednak maszynę elektroniczną a może nawet komputerową, żeby było łatwiej zacząć naukę. Mój budżet wynosi do 1500 zł. Na razie chciałabym szyć dla siebie i rodziny, raczej delikatne i średnie materiały a także tekstylia do domu i różne rzeczy dekoracyjne. Zależy mi na solidnej maszynie a także możliwości wyszywania literek. Nie ukrywam, że może w przyszłości chciałabym szyć także zarobkowo jeśli spodoba mi się szycie. Z drugiej strony czy do tej kwoty znajdę solidną maszynę, czy na początek wystarczy z tego przedziału cenowego a w przyszłości kupić coś z wyższej półki? Zastanawiam się nad maszyną Redstar s 200 czy lepiej dołożyć i wybrać model Minerva MC250 lub Minerva Decor Professional ale czy te modele będą solidniejsze od Redstara czy też w przyszłości musiałabym szukać czegoś lepszego? A może jakiś inny model? Dziękuję i pozdrawiam.
 
Model MC 250 jako jedyny będzie posiadał przycisk obcinania nici. Decor na pewno ma największy zestaw ściegów ozdobnych, natomiast nie ma regulowanego docisku stopki. Juki za to ma wygodną regulację docisku i jest modelem lubianym przez naszych kursantów. Funkcjonalnie te maszyny są porównywalne, natomiast wybór oczywiście należy do Ciebie :)
 
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, jednak te modele nie posiadają alfabetu. A co poleci mi pani w budżecie do 2000 zł i co sądzi pani o tych modelach jak Minerva MC 250 C, Minerva Decor Professional i Juki HZL-HD197, która będzie bardziej solidna i mniej awaryjna? A może jest jeszcze inny model do tej kwoty? Dziękuję i pozdrawiam.
 
Cześć Joanna :)
Do 1500 zł najlepszą propozycją jest zdecydowanie: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40
jeśli odrobinę zwiększysz budżet, to warto zwrócić uwagę na: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-emerald-118
 
Dzień dobry,
Chciałabym rozpocząć przygodę z szyciem: proste ubranka dla dziecka, podszywanie, skracanie, drobne przeróbki. Poszukuje intuicyjnej maszyny, prostej w obsłudze. Czytając artykuł, myślę o maszynie elektronicznej.
Wazne dla mnie aby była instrukcja obsługi maszyny, gdyż jestem zielona w tym temacie. Budzet do 1400zł. Czy mogliby Państwo mi coś doradzić?
Pozdrawiam
 
Jeśli szukasz porządnej maszyny mechanicznej, świetną opcją jest: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-240-explore
lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-357 z innym rodzajem chwytacza, która będzie pracowała ciszej.
Jeśli model elektroniczny, który będzie mimo wszystko bardziej intuicyjny w obsłudze, to warto zerknąć na: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40 lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juno-by-janome-j100
 
Witam.
Jaki model maszyny polecą Państwo do szycia pościeli?
Dziękuję i pozdrawiam
 
Uszyć pościel dla swojego dziecka i maluchów z rodziny. A jeśli mi wyjdzie to może i na tym kiedyś zarobić, kto wie ???? to takie moje marzenie od dawna, ale zawsze bałam się zacząć... Bo nie wiem do końca od czego I dlatego szukam pomocy. Dziękuję!
 
Cześć Anno :)
Potrzebuję więcej szczegółów :) Czy będzie to szycie hobbystyczne czy zarobkowe? Czy myślisz o maszynie wieloczynnościowej? Jeśli tak, to powiedz proszę: elektronicznej czy mechanicznej? W jakim mniej więcej budżecie? A może maszynę już masz, ale potrzebujesz 5-nitkowego coverlocka, aby wykończyć wewnętrzne szwy? Daj proszę znać :) Postaram się pomóc!
 
Dzień dobry!

Nie zaskoczę Pani/Pana - jestem zainteresowana kupnem maszyny do szycia :-). Ostatnio trochę zainteresowałam się tą czynnością i chciałabym nabyć jakiś porządniejszy sprzęt. Do tej pory korzystałam z 30-letniego Łucznika, ale nadszedł czas na zmianę. Chciałabym poduczyć się szycia najpierw na delikatnych materiałach (bluzki, spódnice), a potem może przyjdzie czas na inne elementy garderoby. Jaką maszynę można polecić? Budżet - do 1600 zł. Zwróciłam uwagę na Janome 725s oraz na maszynę Elna 340 Explore... A może jakaś inna sugestia? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
 
Dzień dobry,
Obie maszyny, które Pani wskazała będą wysokiej jakości, nie sprawiają problemów i są to modele, które sprawdzą się zarówno na początku jak i w późniejszych etapach przygody z szyciem. Janome jest nieco cięższa, solidniejsza, pracuje odrobinę szybciej, regulacja docisku stopki jest 4-stopniowa, poza tym maszyny są bardzo zbliżone do siebie, mają metalowe podzespoły i do 5 lat gwarancji. Elny 340 na chwilę obecną nie ma dostępnej w dystrybucji, wróci prawdopodobnie pod koniec maja. Jako alternatywę, proszę obejrzeć maszynę Brother A16 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-a16 Jest to podstawowa maszyna elektroniczna. Bardzo komfortowa w pracy, cicha, a dodatkowo mamy rozbudowany, 7-punktowy transport oraz ułatwienia maszyn elektronicznych jak sterowanie prędkością szycia, pozycjonowanie igły oraz automatyczne ryglowanie.
 
Dzień dobry,
Chciałabym kupić dobrą maszynę do szycia, ale mam mało doświadczenia i nie wiem którą wybrać. Interesuje mnie taka w przedziale do 700/800 zł, którą można przerabiać ubrania (skracać nogawki, zwężać talię, cerować dziury), ale która również nadawałaby się do tworzenia nowych ubrań od podstaw. Proszę bardzo o pomoc.
 
Dzień dobry, Amelia:)
Popatrz na maszyny Brother np. https://www.ultramaszyna.co.... Łatwa w obsłudze, intuicyjna, regulacja długości ściegu i automatyczna regulacja docisku stopki, częsty wybór jako maszyna dla początkujących, ale poradzi sobie także z bardziej zaawansowanym szyciem. Kolejną propozycją będzie Janome Juno 1019 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1019 Ma chwytacz rotacyjny, pracuje cicho, ma regulację szerokości i długości ściegu, zestaw podstawowych ściegów użytkowych, także wytrzymała i łatwa w obsłudze maszyna.
 
Mam powaźny problem. Potrzebuję solidnej maszyny dla szycia butikowej odzieży. Wszystko powinno być uszyte bardzo dokładnie (precyzyjnie). Musi być to maszyna solidna ponieważ muszę ją zabrać parę tysięcy kilometrów z Polski. Jakie maszyny wchodzą w grę do 1600 złotych.
 
Dzień dobry,
Bardzo solidną maszyną, która nada się do wytężonej pracy zarobkowej będzie Janome 1800 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 Maszyna o wzmocnionej konstrukcji, metalowe podzespoły, spore pole pracy, duża moc, ładne ściegi. Co do precyzji - tu już potrzebne są same umiejętności krawca:)
 
Dzień dobry, szukam maszyny do domu. U nas potrafi szyć tylko teść, żona też by może chciała się nauczyć ale póki co nie mamy na czym bo stara maszyna się zepsuła. I teraz tak, maszyna potrzebna raczej do prac naprawczych, może od czasu do czasu uszycie jakiegoś pokrowca, obszycie nogawki przy spodniach. Ja lubię kupować sprzęty lepsze jakościowo, nie ufam tym marketowym produktom. Nie wiem jak to jest z maszynami do 900zł, czy są lepsze i gorsze czy to wszystko chińszczyzna? Proszę coś doradzić.
 
Dzień dobry:)
Jak w każdym przypadku, są modele lepsze i gorsze - w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Proszę popatrzeć na model Janome 415 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-415 Maszyna o wzmocnionej konstrukcji, metalowe podzespoły, duża moc silnika, japońska produkcja. Spokojnie poradzi sobie z bardziej wymagającym szyciem jak i standardowymi zadaniami domowymi. Nieco droższą pozycją, ale również świetną propozycją będzie Janome Jubilee https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507Maszyna ma chwytacz rotacyjny, będzie pracowała nieco ciszej, także solidna, łatwa w obsłudze, bogaty pakiet wyposażenia standardowego, regulacja docisku stopki oraz niezły transport.
 
Dzień dobry,
nie jest dostępna maszyna Elna 3210 Jeans, a poza odpowiednim dla mnie zestawem funkcji, po prostu bardzo mi się podoba :-) Czy jest jeszcze szansa na jej zakup? Jeśli nie, czy może Pani polecić inną z podobnym zestawem funkcji? Zależy mi na automatycznym obszywaniu dziurek, łatwym wszywaniu zamków i wykonywaniu lamówek oraz ściegu overlockowym.
 
Dzień dobry. szukam dla siebie maszyny. zastanawiam się pomiędzy Elna 560 a Janome 5060. Szyję wszystko od trykotu po skórę. To nie będzie moja pierwsza maszyna ale do tej pory miałam mechaniczną Singera. Co wybrać? Proszę pomóż bo mi mózg wybuchnie.
Magda
 
Dziękuję. Zapytam w takim razie co myślisz o Redstar S200 husqarna i oczywiście jak się ma do tych powyżej.
 
Cześć Magda :)
Oba te modele to dobre opcje :) Subiektywnie mogę powiedzieć, że mnie bliżej do 5060 DC :) Natomiast to jest bardzo indywidualna kwestia, upodobania, przyzwyczajenia, etc. Oba modele są do siebie zbliżone funkcjonalnie i tak naprawdę, niezależnie który wybierzesz, myślę, że będzie Ci się na nich dobrze pracować :)
 
Dzien dobry. Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o maszynie HUSQVARNA e10, jak glosno pracuje, czy nadaje sie do pracy w bloku :) Zaczynam właśnie rozwijać swoje. hobby. Maszynę potrzebuje głównie docelow domowych, na wlasne nieskomplikowane potrzeby.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 
Mam do wyboru Singer 8280, elna 160 , minerva 141d i brother rl417. Maszyny używam niedbale i nie zwracam uwagi na niuanse, bo szyję jakieś worki na pieczywo, maseczki na twarz, czy inne małe gadżety jako relaks po pracy. Co Pani proponuje?
 
Witam:)
Zależy o jakim szyciu mówimy i jakie mamy oczekiwania. Do szycia typowo domowego, raczej cieńszych materiałów, ale także okazjonalnego podwinięcia spodni czy zasłonek spokojnie wystarczy. Tak, Juno 1015 będzie to maszyna mocniejsza, zwłaszcza ze względu na chwytacz wahadłowy. Pracuje natomiast głośniej - coś za coś:)
 
Witam. Czy ta elna 160 nie będzie za słaba ? Da sobie radę z kilku warstwami materiału. Juno 1015 czy Singer 8280 mają po 60-70w.
 
Dzień dobry:)
Jeśli masz porównanie z maszynami starego typu, to nie masz się czego obawiać - Husqvarna E10 nie pracuje tak głośno jak one i nie powinna zaalarmować całego bloku. Natomiast nie jest to model najcichszy, tutaj lepiej poszukać czegoś z chwytaczem rotacyjnym np. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-160
 
Jestem w stanie wypowiedzieć się tylko na temat dwóch maszyn, podanych modeli firmy Brother i Singer nie mamy w swojej ofercie. Elna 160 będzie nieco stabilniejsza, łatwa i przyjemna w obsłudze, powinna poradzić sobie z tego typu szyciem.
 
Witam, od kilku dni poszukuje maszyny która spełniłaby moje oczekiwania, jestem początkującą osobą która chciałby w większości robić swoje ubrania w jeansie spodnie/katany i jakieś tkaniny bluzki czy bluzy ale to bardzo mocno sporadycznie. Niestety nie wiem na co się zdecydować cover czy overlock, budżet mam bardzo ograniczony myślę że w 1000zł chciałbym się zmieścić ale nie wiem dokładnie który z urządzeń wybrać lepiej jakieś mega tanie dwa urządzenia czy jedno ale bardziej "profesjonalne" ? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź :D czyli takim sprzętem będę już mógł wykonać wszystko na czym mi zależy bez problemu i bez potrzeby dokupowania dodatkowych rzeczy typu overlock ? Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam ;)
 
Cześć Tomku ;) Myślę, że raczej powinieneś kierować się w stronę maszyny wieloczynnościowej: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-415
To model, który poradzi sobie z szyciem jeansu, z częstą eksploatacją. Myślę, że będzie bardzo dobrym wyborem zarówno na początek, jak i w późniejszym etapie szycia.
 
Dzień dobry :) zaczynam swoją przygodę z szyciem, szukam czegoś do 2 000 zł. Chciałabym aby maszyna była prosta w obsłudze. Będę szyła akcesoria dla mojego psa ale również chciałabym cerować ubrania takie jak jeans, czy skracać i szyć sukienki i koszulki :) zastanawiałam się nad modelami Juki HZL-HD197 lub anome HD 1800 i nie mogę się zdecydować. Bardzo proszę o pomoc :)
 
Tak, oczywiście jest instrukcja obsługi (ważne: na płycie lub w formie pdf); dla początkującego elektroniczna na pewno będzie przyjemniejsza i łatwiejsza do opanowania :)
 
Już sobie wszystko zobaczyłam i chyba zdecyduję się na Elna 550 :) czy do maszyny jest dołączona instrukcja? czy dla totalnego laika lepsza jest maszyna mechaniczna czy elektroniczna?
 
Rozumiem, chyba wybiorę maszynę Elna 550 :) wydaje się łatwiejsza w obsłudze niż mechaniczna :) czy przy zakupie maszyny dostanę do niej instrukcję?
 
Żadna maszyna komputerowa w okolicach 2 tysięcy nie wyszyje literek na grubszej smyczy czy obroży - niestety. Musiałabyś osobno wyszywać literki a potem naszywać taką aplikację na smycz. Ważne też, żebyś wiedziała jak takie literki wyglądają. Podsyłam wpis na blogu z naszego drugiego sklepu: https://www.ehafciarki.pl/pl/blog/5
 
Dziękuję za radę! Na pewno będę szyć obroże, smycze i zabawki dla psa :) jest bardzo niszczycielski jeśli chodzi o zabawki więc chciałam zacząć sama coś robić ze starych materiałów jakie mam :) myślałam o elektronicznej maszynie bo może będę chciała wyszywać imię lub numer telefonu na obrożach lub jakieś napisy na ubraniach.
 
Cześć Asiu, super, że napisałaś, już spieszę z poradą i postaram się pomóc Ci w podjęciu decyzji. Maszyny, które ze sobą zestawiasz to dwa różne typy - HD197 to maszyna komputerowa a HD1800 to maszyna mechaniczna. Jeśli chodzi o maszyny mechaniczne to w zasadzie nie mogłaś wybrać lepiej, HD1800 jest mega, jedna z bardziej wytrzymałych, solidnych, z długą gwarancją. Jestem na tak. Natomiast jeśli chodzi o maszyny elektroniczne/komputerowe to Juki w tym budżecie nie jest najmocniejszą pozycją. W budżecie do 2000 tysięcy polecam do rozważenia: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-550-explore - to jest model, który pod względem mechanizmów nie odstaje od HD1800 a dochodzą dodatkowe elektroniczne udogodnienia. Polecam zdecydowanie mocne maszyny na solidnych podzespołach bo jeśli myślisz o akcesoriach dla psa - jakaś smycz, obroża, legowisko to przeciętna maszyna może mieć z tym problem.
 
Witam,
szyję w domu amatorsko. Ale jest tego sporo. Są to rolety, zasłony, sukienki. Poprawiam gotowe ubrania, podkładam, zwężam itp. Największe problemy mam zawsze z ustawieniem ściegu, bo np. ściąga mi zszywany materiał. Chciałabym maszynę, która "rozpoznaje" właściwe ustawienia i nie pozwoli mi na rozregulowanie wszystkiego. Myślę o Janome, bo oglądając jakiekolwiek poradniki dotyczące szycia najczęściej widzę takie maszyny. Oglądałam Janome QXL605 - może jakaś inna dla amatora szycia?
 
Obie są dosyć łatwe w obsłudze i żadna nie powinna sprawiać problemu. Z doświadczenia dodam tylko, że obcinanie nici zdecydowanie jest przydatną i wygodną funkcją:)
 
witam,
teraz zastanawiam się między Juki HD197 a Janome QXL605. W Juki kusi możliwośc wyszywania literek, jednak częściej potrzebne jest automatyczne obcinanie nici a to oferuje Janome. Proszę tylko jeszcze o informację, która jest łatwiejsza w obsłudze.
 
Cześć, Edyta:)
Warto przyjrzeć się także Brother A50 https://www.ultramaszyna.co...
Bardzo dobry transport, wytrzymałe podzespoły i intuicyjna obsługa. W podobnym budżecie możesz także rozważyć Juki HD197 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd197 Będzie to solidna maszyna komputerowa, 197 programów ściegowych w tym czcionka, 7-punktowy transport oraz płynna regulacja docisku stopki. Janome QXL605 to także świetna propozycja. Co przemawia na jej korzyść, to aż do 5 lat gwarancji oraz jako jedyna posiada przycisk automatycznego obcinania nici. Zamawiając ją przez naszą stronę internetową dostajesz dodatkowo kurs jej obsługi online.
 
Dzień dobry. Chciałbym zakupić maszynę do szycia. Szyłam głównie na maszynach przemysłowych,a teraz chciałabym maszynę do szycia w domu. Budżet około 1500 zł. Potrzebuję maszyny do szycia ubranek dziecięcy, buzy sukienki itp typowo instagramowe ubranka też na sprzedaż. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
Cześć Hania :)
Szukasz modelu elektronicznego czy bardziej mechanicznego? Jeśli mechanik - polecam Ci najlepszą opcję w tym budżecie: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
Jeśli maszyna elektroniczna - zerknij na poniższe modele:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-a16
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo7
 
Dzień dobry,

Jeszcze nigdy nie szyłam, ale bardzo chcę zacząć. Planuję szyć ozdobne poszewki na poduszki, obrusy, narzuty, torby, spódnice itp. Rzeczy proste, ale z dość grubych materiałów. Maszyna powinna być cicha, tak żeby dzieci mogły słyszeć bajkę na kanapie obok stołu a mąż pracować na komputerze. Maszyna powinna mieć porządny owerlock i jakiś pokrowiec albo torbę, żeby ją zabezpieczyć przed dziećmi. Wolałabym wydać 900zł, ale jeżeli warto zainwestować w maszynę 2000, bo ma jakieś kluczowe zalety to też taką kupię.

Bardzo proszę o podpowiedź, bo przytłacza mnie liczba maszyn do wyboru.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
Dzień dobry, Kasiu:)
Jeśli szukasz porządnej i cichej maszyny to polecam Ci maszynę Elna 340 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-340-explore Maszyna ma chwytacz rotacyjny, więc będzie pracować stosunkowo cicho, ma mocny silnik, pakiet najczęściej używanych ściegów, poradzi sobie zarówno z cienkim i elastycznym jak i grubszym materiałem. Żadna maszyna do szycia nie ma możliwości wykonywania takiego samego ściegu jak overlock. Maszyna do szycia może szyć ściegiem tzw. overlockowym - będzie on imitował efekt, jaki daje nam overlock i pomagał obrzucić krawędzie materiału. Każda maszyna będzie miała jakąś wersje tego ściegu, Elna 340 także taki ścieg posiada. Maszyna ta posiada sztywną walizkę, którą nakłada się na maszynę.
 
Anna
Witam.
Od dawna chcem zacząć szyć. Moje umiejętności są zerowe. Chciałabym kupić maszynę komputerową ponieważ nie chcę się męczyć i trochę ułatwić sobie życie dlatego nie interesują mnie maszyny manualne.Szycie ma mi dawać radość, a nie frustracje ,że mi nie wychodzi. Szukam maszyny na dłuższy czas więc nie przeszkadza mi ,że na początku nie wykorzystam w pełni potencjału sprzętu. Budżet to 2500-4000.Raczej by mi zależało w zmieszczeniu w tej dolnej granicy. Czy mogą mi Państwo coś polecić?
 
Witam,
W tym budżecie znajdziemy już wiele ciekawych propozycji. Pierwszą propozycją będzie Janome 7200. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200 Bardzo wytrzymała konstrukcja, intuicyjna obsługa, rozbudowany transport. Z powodzeniem pracuje na naszych kursach:) Zerknij także na Janome Skyline S3 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g220 Bedzie to świetna maszyna do szycia zróżnicowanych materiałów i różnorodnych projektów. Jest także większa niż tradycyjnie domowe maszyny - szycie będzie bardzo komfortowe. Kolejną propozycją będzie Juki G220 https://www.ultramaszyna.co.... Maszyna ta będzie miała zaawansowany transport oparty na rozwiązaniach z maszyn przemysłowych - będzie bardzo dobrze prowadziła nawet grube i trudne materiały, ale bez problemu poradzi sobie z cienkimi czy rozciągliwymi. To oczywiście tylko trzy propozycje, ale zdecydowanie godne polecenia :)
 
Dzień Dobry
Przymierzam się do zakupu pierwszej maszyny do szycia dla mojej córki.
Córka zaczyna przygodę z tematem (obecnie jest w pierwszej klasie technikum przemysłu mody).
Widzę że bardzo jej się to spodobało i chciałbym aby mogła to czego się uczy praktykować w domu.
W szkole córka uczy się na Jack'u zapewne będą ćwiczyć na różnych materiałach i wiele technik więc pewnie nie da się wszystkiego przewidzieć na przynajmniej kolejne 4 lata nauki a mam nadzieję i dłużej.
Chcę wykorzystać jej zapał i sprawić jej prezent.
Budżet to około 1500 zł. wiem że w tej kwocie można liczyć na porządną maszynę mechaniczną lub maszynę elektroniczną z "niższej półki"
No i oczywiście standardowe pytanie ;-) jaką maszynę kupić?
 
423 widzę że ma chwytacz wahadłowy, oglądałem jeszcze brother HF37 - kusi ilością ściegów ale zniechęca gwarancja i brak docisku stopki, również Husqvarna 116/118 wyglądają na solidne maszyny tylko te mocowanie stopki :( więc rzeczywiście chyba najrozsądniejszym wyborem będzie HD1800.

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź nie pozostaje nic innego jak przetestować w sklepie i na zakupy :-)
 
Córka uczy się szycia na maszynie przemysłowej, jak sam też Pan pisze, będzie próbowała różnych materiałów i różnych technik. Maszyna elektroniczna w tym przedziale cenowym może sobie najzwyczajniej nie poradzić z tak nieprzewidywalnym szyciem. Maszyna mechaniczna w tej sytuacji jest moim zdaniem opcją pewniejszą:)
 
Dziękuję za odpowiedź, a czy w ogóle brać pod uwagę coś elektronicznego w tym przedziale cenowym?
 
Dzień dobry:)
W tym budżecie zdecydowanie postawiłabym na maszynę mechaniczną. Do zaproponowania mam dwie świetne pozycje - Janome 423 oraz Janome HD1800. Będą to solidne maszyny o wzmocnionej konstrukcji. Sprawdzą się do różnorodnych projektów, nawet bardziej zaawansowanych. Maszyny są do siebie stosunkowo podobne, co natomiast przemawia za Janome 1800, to rozbudowany transport - maszyna będzie lepiej radziła sobie z prowadzeniem materiału, szycie nawet blisko krawędzi nie będzie trudne. Maszyna ta posiada także nieco cichszy chwytacz rotacyjny. Jedna i druga opcja nie zawiodą i posłużą przez lata:)
 
Ja też serdecznie proszę o poradę. Planuję przesiąść się z kilkuletniego marketowego singera na coś bardziej zaawansowanego. Nauczona doświadczeniem chcę tym razem kupić coś porządnego, co posłuży mi naprawdę długo i nie rozczaruje swoimi możliwościami. Tak w oko wpadła mi elna 560 i jedyne co do tej pory powstrzymywało mnie przed zakupem to cena. Chciałabym koniecznie chwytacz rotacyjny, regulację docisku stopki i możliwość szycia podwójną igłą, w elnie kusi mnie jeszcze ścieg superowerlokowy. Szyję głównie dla siebie, 50% przeróbki i 50% szycie z wykrojów. Please help czy jest coś, co tą elnę przewyższy, a będzie w niższej cenie? Czy brać elnę, przez miesiąc jeść tylko ryż, ale cieszyć się super sprzętem? Proszę mnie uratować od moich rozterek ;c
 
Cześć, Wioletta:)
Jeśli zależy Ci na możliwościach jakie daje maszyna elektroniczna, to w tym budżecie Elna 560 zdecydowanie wygrywa. Ma pełen pakiet programów ściegowych, automatyczne obcinanie nici, ryglowanie i pozycjonowanie igły, mocną, stabilną konstrukcję, metalowe podzespoły i nieco większe niż standardowe pole pracy. Poradzi sobie zarówno z cienkim i elastycznym, jak i grubym materiałem. Elna to solidny i pewny wybór, zwłaszcza, że ma aż do 5 lat gwarancji. Obawiam się, że nie ma konkurencji:)
 
Witam.
Chciałabym kupić swoją pierwszą maszyne budżet oceniam na tak do 900-1000 zł. Obecnie w sumie nic nie wiem o szyciu wiem tylko że tego typu rzeczy wchodzą mi do głowy bardzo szybko bo lubię dziubac i tworzyć nowe kreatywne rzeczy . Mam małą córeczkę i masę swoich nieużywanych ubran stąd mój pomysł żeby wykorzystać je do szycia rzeczy dla małej (ubranek czy maskotek). Ważne jest dla mnie żeby nie była to skomplikowana maszyna ale też taka która nie zatrzyma mojego rozwoju jak już się w to wkrece. Gdyż nie ukrywam marzy mi się coś ala instagramowy sklep hand made z moimi projektami dla dzieci. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 
Cześć, Ania,
Popatrz na maszynę Elna 320 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-320-explore . Wyposażona jest w pakiet ściegów użytkowych, regulację docisku stopki, ma wzmocnioną konstrukcję i nieco większe pole pracy.Jest prosta i intuicyjna w obsłudze, a do tego poradzi sobie z bardzo różnorodnymi materiałami i projektami. Dodatkowo wyposażona jest w chwytacz rotacyjny, więc będzie pracowała cicho.
 
Dzień dobry
Chciałabym kupić swoją pierwszą maszynę. Marzy mi się głównie przerabianie różnych rzeczy ( np. wyszywanie napisów na tyle kurtki jeansowej, wszywanie zamków, łączenie ze sobą materiałów). Nie mam pojęcia jaką maszynę wybrać, ponieważ chciałabym żeby była dobra dla osoby początkującej, ale mogła także posłużyć w przyszłości do bardziej zaawansowanych projektów. Problem jest w cenie, ponieważ mój budżet wynosi max 1000 zł. Jest jakiś model, który sprosta moim oczekiwaniom i będzie w takiej cenie? Zastanawiam się nad Brother RL425 będzie odpowiedni?
 
Jeśli jest taka możliwość, to postawiłabym na Elne 320. Mogłabym w zasadzie powtórzyć to wszystko co napisałam o Elnach z serii 200, a dodatkowo mamy powiększone pole pracy, a także jeszcze cichszy w pracy chwytacz rotacyjny:)
 
Dziękuję za szybką odpowiedź
Zastanawiałam się również nad Singer 4432 Heavy Duty i Elna 320
Którą z tych wszystkich by Pani wybrała i która będzie najciszej pracować?
 
Cześć, Ola:)
W tym budżecie spokojnie uda się znaleźć coś fajnego i przyszłościowego. Zerknij na maszynę Brother 127: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127 Maszyna ta będzie miała już regulację szerokości ściegu, której nie ma Brother RL425. Kolejną propozycją może być Elna 220 lub 240 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore Tutaj mamy już do 5 lat gwarancji, stabilną konstrukcję i mocne, metalowe podzespoły. Maszyny te świetnie poradzą sobie z bardzo zróżnicowanym materiałem.
 
Witam.
Od kilku tygodni chodzi mi po głowie "kup maszynę do szycia i zacznij z nią przygodę". W sklepach ciężko mi znaleźć coś odpowiedniego dla mnie, przy drobnej posturze to nielada wyzwanie. Przejrzałam, przeczytałam i proszę o radę. Z racji tego że to początki mojej "drogi", to czy maszyna Singer 3342 będzie odpowiednia?
Pozdrawiam
 
Cześć. Od razu na wstępie przepraszam za poziom mojej ignorancji, długość i chaotyczność wypowiedzi.
Chcę kupić maszynę do szycia w prezencie dla Żony. Niestety minusem jest to, że budżet mam śmiesznie mały (max 450 zł). Żona jest totalnie początkująca i prawie nie miała styczności z szyciem. Lecz non stop narzeka, że "qrczę jaka fajna bluzka, ale trzeba by ją przeszyć..." Więc podejrzewam, że sprzęt będzie służył wyłącznie do okazjonalnych przeróbek.
Od tygodnia skaczę po Internecie szukając okazji i opinii. I mnożą mi się pytania i wątpliwości. Oczywiście w tym przedziale cenowym królują Łuczniki, i Arki, podstawowy model Singera i jakieś NoName'y.
Więc pytam:
Czy mi się zdaje, czy te Łuczniki w przedziale 350 zł - 450 zł różnią się tylko imieniem w nazwie i designem obudowy, a poza tym to klony o tych samych parametrach?
Czy warto zainteresować się Arką Radom 888, bo w 2 sklepach mi ją polecali?
Czy ten tani Singer Tradition 2282 jest wart uwagi, bo to Singer..?
Czy najtańszy model Janome (Juno) będzie jakoś znacząco lepszy od tych Łuczników?
Proszę o ratunek.
 
To prawda - ma 40W, ale tu jest też kwestia solidnych podzespołów, dobrej produkcji, innego oświetlenia, które nie potrzebuje tak dużej mocy :)
Jeśli zależy Ci na większej mocy - https://www.ultramaszyna.co... :)
W kwestii maszyn o pięknych imionach zbyt wiele nie powiem, bo nie mamy ich na wyposażeniu pracowni, jak również nie mamy ich w swojej ofercie. Proponuję tylko sprzęty, które sami sprawdziliśmy. Takie, co do których jestem pewna, że sprostają oczekiwaniom. :)
 
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Wow!
A ta Elna 160 nie ma trochę za mało mocy? Ja się co prawda nie znam na maszynach, ale jestem elektronikiem :). Porównywalne cenowo maszyny konkurencji mają moc 70W - 85W. Ta ma jedynie 40W. Nie mam pojęcia jak ta moc przekłada się na siłę roboczą w maszynach do szycia, a boję się, żeby nie utknęła w jakimś jeansie ;)
Z całości Twojej wypowiedzi wnioskuję zatem, że Łucznikami o ślicznych imionach i ich ziomkami z Radomia nie warto zawracać sobie głowy?
 
Cześć Karol :)
Super, że podajesz tyle szczegółów, bo zdecydowanie ułatwia to poszukiwania :) Proponowałabym Ci mimo wszystko ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-160
Co prawda odrobinkę wykraczamy poza budżet, ale myślę, że warto, zwłaszcza, że mamy tu naprawdę sporo możliwości. Maszyna ma chwytacz rotacyjny, łatwiejszy w obsłudze, gwarancję do 5 lat i nie ma problemu z tym, żeby przeszyć zróżnicowane materiały, również grubsze.
Jeśli trzymamy się budżetu - weź po uwagę inny model Elny: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-sew-fun
Jest to model funkcjonalnie bliźniaczy z Janome Juno E1015, natomiast ma dłuższy okres gwarancji, bo 5 lat, a nie 3 lata, tak jak Juno. :)
 
Witam,bardzo proszę o radę.chciałabym zakupić swoją pierwszą maszynę.Podobnie jak Maja z wcześniejszego komentarza,chciałabym na niej szyć dla moich dzieciaków,czyli z różnego rodzaju materiałów.Czasami jakąś delikatną sukieneczkę,coś z bawełny,może jakąś śliczną pościel dla córeczki( może z minky?) i na pewno podszywać jeansy dla męża.mam zamiar kupić maszynę używaną ze względu na ograniczony budżet.zastanawiam się nad którąś z tych maszyn: brother FS60 oraz brother Q17.Która byłaby dla mnie odpowiedniejsza?tzn niezbyt skomplikowana w obsłudze i do różnych materiałów.
 
Cześć Monika :) Jeśli chodzi o maszyny używane - ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie uda nam się określić, w jakim stanie będą podzespoły, naprężacz, czy ktoś używał jej zgodnie z przeznaczeniem. To dośc skomplikowana kwestia. Jeśli chodzi o nowe BQ17 jest w porządku, radzi sobie z większością zadań, natomiast polecam Ci zweryfikować na przykład ten model: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-160
 
Dzień dobry zastanawiam się nad zakupem maszyny do szycia, mojej pierwszej. Chciałabym na niej szyć głównie ubranka dla moich dzieci, ale miło byłoby też spróbować czegoś bardziej zaawansowanego dla siebie. Chciałabym kupić maszynę, która sprawdzi się z większością tkanin zaczynając od zwiewnych tiuli do sukienek dla mojej córeczki , jakieś materiały na bal kostiumowy, pewnie zaś częściej bawełnę i raz na jakiś czas rozprawić się z jakimś jeansikiem. Nie wiem czy lepiej najpierw kupić tańszy model dla początkujących czy może coś droższego i bardziej zaawansowanego ale na dłużej z myślą, że pełna zapału szybko przejdę na wyższy poziom. Proszę doradźcie jaki model dl młodej mamy z zapałem do szycia ale na początku swojej przygody z szyciem:)
 
Cześć Maju :)
Trudna sprawa, bo w przypadku maszyn mechanicznych i elektronicznych mamy do czynienia z innymi możliwościami, a także innym poziomem cenowym. Przydałoby się, żebyś wstępnie określiła budżet, jaki chciałabyś przeznaczyć na maszynę. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele mechaniczne, w okolicy 1000 zł, możesz pomyśleć np. o https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 Jeśli szukasz maszyny elektronicznej, możesz rozważyć: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-5060dc, https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g120

Natomiast są to moje wstępne propozycje. Jeśli będziesz miała jakieś pytania, to pisz śmiało lub możesz skontaktować się ze mną telefonicznie. 881 223 393. :)
 
Dzień dobry, stoję teraz przed wyborem maszyny i nie bardzo wiem na jaką się zdecydować. Jestem początkująca i poszukuję maszyny która będzie dość prosta w obsłudze, cicha i bezawaryjną. Szyję książeczki dla dzieci więc powinna radzić sobie zarówno z cienkim materiałem jak i z kilkoma warstwami ( także filc ). Najlepiej by miała duże pole pracy, ruchome ramię oraz możliwość wyszywania liter i cyfr. Czy mogłaby mi Pani coś doradzić?
 
Cześć Asiu,
jeśli weźmiemy pod uwagę jako ważny czynnik możliwość wyszywania liter i cyfr to ta kwestia od razu ustawia nas w budżecie w okolicach 2 tysięcy (biorąc pod uwagę, że obok możliwości wyszywania wzorków maszyna będzie mocna, solidna i wytrzymała). Do celów, o których piszesz najlepsze byłyby:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dc6100. lub
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-570-explore
Obydwa modele mają możliwie najbardziej rozbudowany docisk stopki, możliwość przedłużenia gwarancji do aż 5 lat, pracują bardzo cicho - na najwolniejszym biegu prawie ich nie słychać. Są proste i intuicyjne w obsłudze i radzą sobie z zarówno cienkimi jak i bardzo grubymi materiałami :-)
 
Dzień dobry.
Na co dzień szyję torby z różnych materiałów: welur, skaj, zamsz, jeans, poliester itp.

Chcę kupić maszynę nową, ponieważ do tej pory szyłam zwykłą, bez możliwości regulacji transportu, bez docisku stopki po prostu najzwyklejsza jaka może być :) Teraz zastanawiam się nad czymś solidniejszym, mianowicie: JANOME EASY JEANS HEAVY DUTY 523 lub ELNA 220ex/240ex.
Co Pani myśli? Może jeszcze jakiś podobny model w podobnej cenie. Chodzi mi głównie by była do różnych materiałów. Wśród maszyn polecanych słyszę ciągle Janome/Juno, Brother, Singer. A tu ta Elna. Proszę o radę.
 
Dzień dobry Pani Ewo :)
Elna jest dobrą propozycją, natomiast jeśli ma to być maszyna stricte do szycia akcesoriów, lepszym wyborem będzie Janome 523.
 
Dzień dobry,
MINERVA EXPERIENCE 1000 czy Janome E1019 (jest lepsza niż e105?) będzie najlepsza dla osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z szyciem? Docelowo osoba ma w planie szyć dla ubranka i zabawki. A może inny model będzie lepiej się nadawał?
 
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Czytam opinie Elny i ludzie sobie ją chwalą. Teraz to mam jeszcze większy problem ;)
 
Cześć Marcin :) Myślę, że model E1019 będzie najbardziej solidny spośród tych, które wymieniasz. E1015 to dobry model, wahadłowy, z mocnym wkłuciem igły, natomiast bardzo podstawowy. Możesz rozważyć również Elnę 220, która jako jedyna będzie miała również regulację docisku stopki, która będzie przydatna podczas szycia dzianin: https://www.ultramaszyna.co...
 
Żonie marzy się maszyna do szycia, pierwszy egzemplarz do nauki, nie miała nigdy do czynienia a chciałaby się nauczyć :) Budżet mocno ograniczony, powiedzmy do 400-600zł. Obstawiam że na początku będą to jakieś mało zaawansowane prace i prosty mało zaawansowany model będzie dobrym starter-kitem. Czy coś z takich przykładowych modeli będzie ok? : Łucznik 2014 Ewa II // Janome JUNO E1015 // Brother RL417 // Singer Tradition 2250 // Husqvarna Viking E10
 
Celowałabym w Brothera :)
 
To wybierając pomiędzy Brotherem a Husqvarną która będzie lepsza na "pierwszy kontakt" i późniejszą naukę ? :)
 
Cześć:) Na początek proponuję albo Janome https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-juno-e1015. albo Brothera https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rl425
Janome będzie głośniejsza, natomiast bez trudu poradzi sobie z różnej grubości materiałami. Brother będzie pracował ciszej i będzie bardziej intuicyjny w obsłudze. :) Do rozważania jak najbardziej również Husqvarna E10 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10 , bo jako jedyna z nich będzie miała regulację docisku stopki. Mimo chwytacza wahadłowego, nie hałasuje, jest stabilna i dobrze radzi sobie z różnorodnymi materiałami. :)
 
Bardzo mi pomógł artykuł, ale nie znam się kompletnie a chce kupić mamie maszynę w prezencie. Szyję od 40 lat na starym łuczniku. Maszyna ma być trwałą, uniwersalna, łatwa w obsłudze i intuicyjna. Dobrze aby szuka grube materiały ale i np jedwab. Zastanawiam się nad brother hf 37. Czy może w przybliżone cenie do 1400 zł może coś innego lepiej. Proszę o pomoc. Muszę do 25 grudnia kupić ????
 
Dziękuję, to mi ulatwi wybór, myslalam ze na elektrycznej jest latwiej. Ale faktycznie mama nie lubi nowinek ;)
 
Myślę, że jeśli mama szyła przez tak długi czas na maszynie mechanicznej, to ma już pewne przyzwyczajenia i oczekiwania. Brother NV 15 jest dobrą maszyną, natomiast uważam, że w tym przypadku niekoniecznie się sprawdzi. Model HF 37 lub Elna 3210 będą miały większą moc, a lepiej będą radziły sobie również z trudniejszymi materiałami.
 
Dziękuję, poczytam, czyli brother nv15 nie warto brać pod uwagę?
 
Cześć Beata :) Myślę, że Brother HF 37 będzie lepszym wyborem. Do rozważenia również Elna 3210 Jeans https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans :)
 
Witam. Mąż jest teraz we Francji i w sklepie Lidl wypatrzył maszynę do szycia model e element 1080s robiona przez Pfaff. Czy są jakieś opinie na jej temat? https://uploads.disquscdn.com/images/c3f298fdf184539e904e3f9bed5ef36c8528a1932c46d3f1a7abaa6a3b8bf66d.png
 
Cześć Irina:)
Niestety nie mieliśmy w swojej ofercie tych maszyn, co za tym idzie - nie jesteśmy w stanie podzielić się opinią. Pozdrawiam serdecznie :)
 
Witam,
Fantastycznie, że mogłam tu dowiedzieć się tak wiele z tej strony!
Niemniej jednak nadal czuję się zagubiona, może ktoś mógłby mi doradzić?
Otóż poszukuję maszyny, która będzie w stanie poradzić sobie z trudnymi i grubymi materiałami, jednocześnie będąc cichą i porządnie wykonaną (może być ciężka). Byłoby świetnie gdyby była również intuicyjna/łatwa w obsłudze. Cena nie gra roli.
Serdecznie dziękuję.
 
oraz następnie dwie kolejne maszyny, na których pracowałam i które mogę Ci polecić:
https://www.youtube.com/watch?v=ZFQ8eTh8o4Y&t=419s
 
Cześć Angela. Jeśli cena nie gra roli (czym kusisz :)) to od razu nasuwa się półka maszyn premium jako, że te, łączą w sobie wszystkie wymienione przez Ciebie cechy. Pracują bardzo cicho (nawijanie szpulki jest wręcz bezszelestne), są bardzo dopracowane i solidnie wykonane, zarówno pod względem wewnętrznej konstrukcji jak i zewnętrznej obudowy (w przypadku Janome 6700 lub M7 Continental mówimy wręcz o metalu na zewnątrz, co w większości maszyn się nie zdarza); ponadto radzą sobie praktycznie z każdym rodzajem surowca i są proste w obsłudze. Do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=_ylMqlOYSxE&t=63s
 
i następna: https://www.youtube.com/watch?v=4VsW3IRrNx4&t=94s
 
Witam :)
Chciałabym zakupić maszynę ale nie wiem jaką. Szyję bardzo często - głównie naprawiam :D. Maszynę obecnie pożyczam od mojej mamy - ma tylko dwa ściegi, jest strasznie głośna i ciężka. Potrzebuję maszyny, którą będzie lekka i dość cicha. Fajnie jakby miała różne ściegi, możliwość wyszywania imienia dziecka itp., kompletnie nie wiem jaką wybrać. Liczę na pomoc :)
edit. Zapomniałam napisać do czego najbardziej potrzebna mi jest maszyna ;) Skracanie spodni, wszywanie zamków, szycie poszewek, poduszek, worki, maskotki, firanki, podkładki na stół, czasami jakiś strój dla dziecka czy przeszycie bluzki, spodni, sukienki...
 
Ciekawe czy sobie z nią poradzę ☺️ nie jestem przyzwyczajona do techniki w maszynie, a raczej do napędzania koła żeby maszyna ruszyła ????
 
super wybór! :-)
 
Ewo dziękuję za odpowiedź. Zamówiłam już u Was Janome Skyline S5 i z niecierpliwością czekam na dostawę :D Po przeczytaniu opinii o niej czuję, że nie będę mogła się od niej oderwać ????
 
Asiu, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość ściegów to musimy iść w kierunku modeli komputerowych - zwłaszcza pod kątem możliwości wyszywania literek. Do tak różnorodnego szycia, o jakim piszesz, potrzebna jest maszyna, która nie tylko będzie mieć sporo udogodnień ale przede wszystkim będzie mieć metalowe podzespoły i będzie solidna. Najbardziej polecałabym Ci modele z pięcioletnią gwarancją np. https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-570-explore lub https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200
Jeśli te dwie przekraczają budżet daj znać, znajdę Ci coś innego fajnego :)
 
Witam. Jaka maszyna polecila by panie do szycia butow ? Chodzi i glownie o szycie cholewki a dokladnie zszywanie materialow
 
Tylko i wyłącznie przemysłowa! Maszyna domowego użytku nie poradzi sobie z takimi zadaniami. Odezwij się do nas na sklep@ultramaszyna.com - pomożemy CI wybrać najlepszy model!
 
Dzień dobry.
Planuję zakup maszyny do szycia. Ogromnie się cieszę, że przy poszukiwaniu informacji na temat jaką maszynę wybrać trafiłam na tą wspaniałą stronę. Jestem pod ogromnym wrażeniem:)
Co do szycia to jestem samoukiem, szyje okazjonalnie przede wszystkim nieskomplikowane, proste rzeczy jak firanki, zasłony, pościel, spódnice dokonuje również różnych przeróbek i poprawek odzieży. Chciałabym szyć więcej i doskonalić się w tym zakresie ale mój 30-letni Łucznik coraz częściej odmawia posłuszeństwa, co bardzo mnie zniechęca. Chciałabym maszynę do użytku domowego, która przeszyje delikatne materiały ale poradzi sobie również z przeszyciem grubych tkanin np. jeansu na szwach. Mój budżet to 1500zł. Zastanawiam się nad Janome HD 1800.
Może poleci mi Pani jakieś inne maszyny, może być również elektroniczna. Bardzo proszę o podpowiedź.
 
Cześć Magdaleno :)
Jeśli szukasz maszyny wszechstronnej, to wybrałaś bardzo dobrze. Rozważyć możesz jeszcze Elnę 3210 Jeans. To funkcjonalnie bliźniaczy model z HD 1800. Jeśli chodzi o elektroniki - w tym budżecie żadna maszyna elektroniczna nie będzie miała tak silnego wkłucia igły, jak mechaniczna, zatem cóż mogę powiedzieć - lepiej nie mogłaś wybrać :)
 
Super! Na pewno spełni oczekiwania! :) Koniecznie się pochwal, jak wrażenia! :)
 
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Jestem zdecydowana na Janome HD 1800. Pozdrawiam.
 
Witam, chcialabym kupic maszyne dla mamy na prezent, jest ona szwaczka z zawodu i bardzo dobrze szyje. Jednak nie ma maszyny w domu. Chcialabym wybrac cos fajnego, z czego bedzie zadowolona profesionalna szwaczka. Co wybrac? Budżet do 1000 zl?
 
Cześć Izabela ;) Myślę, że możesz wziąć pod uwagę Elnę 240 Explore - to bardzo solidna maszyna, która poradzi sobie z większością zadań, nie będzie miała problemu z szyciem również trudniejszych materiałów. Ma stary, dobry chwytacz wahadłowy i metalowe podzespoły w środku. Ma możliwość wydłużenia gwarancji aż do 5 lat. Korzystamy z tego modelu z powodzeniem od lat na naszych warsztatach.
 
Witam :)
Od jakiegoś czasu zajmuje się szyciem...najczęściej sukienki, tuniki, bluzy, kominy itd.
Posiadam maszynę łucznik Zofia i od początku jestem nie zadowolona...chodzi jak traktor -była już w spa, ale niewiele to pomogło.
Poszukując opinii o maszynach natrafiłam na 'ultra maszynę ' i zakochałam się po uszy :))) live'y są MEGA!!
Może ktoś potrafi mi pomóc przy wyborze nowej maszyny?
Potrzebuje CICHEJ maszyny, trwałej- która posłuży mi długi czas, silnej która poradzi sobie z grubszymi tkaninami, dodatkowo podoba mi się możliwość wyszywania literek.
Myślałam o komputerowej brother a150, poniewaz znam ta marke a o innych niewiele wiem .Budżet to +-2tyś. Wydajac taka kwotę chciałabym być już pewna że kupię coś czego nie będę żałowała... HELP :))
 
Cześć Gabriela :) Myślę, że lepiej poradzi sobie z grubszymi materiałami Janome 6100, natomiast ten model nie wyszywa liter. Jeśli zależy Ci na literach i możliwości szycia grubszych materiałów, to albo Janome DM 7200 albo Brother F410. Do rozważenia również Juki G120. Gabarytowo najmniejsza z nich wszystkich będzie Janome. Brother i Juki mają większe pole pracy. Będę na pewno solidne, wyposażone w b. dobre transporty i ciche, o czym wspominałaś.
 
Baardzo dziękuję za mega szybką odpowiedź!! :)
Dzięki pomocy dokonałam wyboru i
Zakupiłam maszyne w sklepie Ultra Maszyny :) wybór padł na brother f410. Teraz czekam aż do mnie dotrze... :)
 
Dzień dobry,
zaczęłam czytać o maszynach i trafiłam na tą wspaniałą, pełną wiedzy stronę. Szyję okazyjnie, chciałabym więcej i lepiej, by z czasem zająć się tym profesjonalnie, lecz moja stara i kapryśna maszyna mi na to nie pozwala. Tata wręczył mi 500zł, mogę dołożyć 400zł. Szukam maszyny, która da sobie radę z grubymi materiałami, jak wełna i dżins, oraz z cienkimi, jak satyna, ale również z elastycznymi zarazem. Innymi słowy, chcę żeby była do wszystkiego i żeby była solidna. Chciałabym raczej żeby była to maszyna mechaniczna, ale nie trzymam się tego kurczowo.
Chciałabym też żeby miała opcję wyszywania liter.
Czy jest taka maszyna, która pasowałaby do moich wymagań, a mieściła się w budżecie?
Pięknie proszę o poradę :)
Pozdrawiam, Justyna.
 
Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :) Myślę, że wybierając Juki 353 nie będziesz zawiedziona.Koniecznie daj znać, jak Ci się pracuje na tej maszynie :)
 
Jejku jak mi miło, że dostałam od Ciebie Emilio tak wyczerpującą odpowiedź. Bardzo się cieszę. Postanowiłam wstrzymać się odrobinę z zakupem maszyny i dozbierać na Juki 353.
Bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Justyna
 
Cześć Justyna:) Myślę, że jesteśmy w stanie znaleźć idealny dla Ciebie model:) Też raczej sugerowałabym maszynę mechaniczną, np. Juki 353 lub Elna 240, ponieważ te modele bez problemu poradzą sobie z takimi materiałami, o jakich piszesz. Jeśli chodzi o możliwość wyszywania liter - niestety w tym budżecie nie ma takiej opcji. Litery wyszywają maszyny komputerowe, a jeśli szukamy komputerowej, która poradzi sobie z trudnymi materiałami, tutaj już mówimy o wyższym budżecie. Jeśli zależy Ci na wyszywaniu liter lepszej jakości, możesz również pomyśleć o hafciarce lub maszyno-hafciarce - tutaj wielkość liter, ich estetyka będą nieporównywalne.
 
Cześć wszystkim, dopiero zaczynam przygodę z szyciem dlatego chciałabym zakupić maszynę mechaniczną w przedziale 500-600 zł. Planuję zaszywać dzieciakom dziury w spodniach, naszywac łaty, podchylać ubrania ale również szyć pokrowce i narzuty dlatego chciałabym aby mój zakup dał radę:). Dobrze byłoby posiadać regulację stopki oraz nawlekacz igły no i jedna z ważniejszych rzeczy- głośność- niska-jak najniższa:) czy w powyższym przedziale udałoby się coś znaleźć? Bardzo dziękuje za pomoc
 
Każda z tych maszyn posiada ścieg overlockowy, więc bez problemu poradzisz sobie z obrzuceniem tkanin i dzianin. Myślę, że spośród tych trzech Redstar będzie najsolidniejszy ;) Poziom głośności nie jest przerażający - te maszyny nie pracują tak, jak te, które pamiętamy u naszych babć :)
 
Dziękuję ci bardzo, W zasadzie rozważałam Minerve Next 363 lub redstar ale obawiam się ciągle tego poziomu głośności. Wynalazłam jeszcze Brother RL425 z rotacyjnym chwytaczem. W twojej opinii która z tych 3 byłaby najlepsza i starczyłaby na dłużej? Jeszcze dodatkowe pytanie związane z overlockiem- czy te w/w maszyny posiadają tę funkcję?
 
Cześć Marta :) Takie udogodnienia jak nawlekacz i regulacja docisku stopki będzie posiadała tylko Minerva - seria Next, modele 232 lub 363, natomiast będą one miały chwytacz wahadłowy. Nie są bardzo głośne, ale na pewno można by znaleźć model, który pracuje ciszej. DO rozważenia jeszcze Redstar R10 - również fajny model. Co prawda nie posiada regulacji docisku stopki, ale do prostych, domowych czynności, jak najbardziej powinien się sprawdzić.
 
Hejka dziewczyny i chłopaki

Planuję zakupić w prezencie dziewczynie jakiś ciekawy model maszyny do szycia gdyż jej stara Arka przestała gadać i chciałbym zasięgnąć języka odnośnie Janome E1030 bo mam możliwość zakupu nowej za 700 zł, czy będzie to dobry wybór w kontekście względnej uniwersalności do codziennego, prostego szycia domowego? Nie chciałbym by się męczyła z nią lub jakoś ograniczała. Relatywnie mało opinii w internetach na jej temat, czy ma jakieś ewidentne wady itp wpływające na jej taką a nie inną popularność. Mam też propozycję Brothera FS-40 za 600 zł. Jakieś sugestie...?
 
Maszyna jest nowa, po prostu mam dobre dojście w hurtowni ;)
Model E1030 opisywany jest jako maszyna komputerowa i wydaje się być rozwinięciem chwalonych modeli mechanicznych E1015 i E1019, ma wszystko co tamte plus więcej, choć chyba nie dostała regulacji docisku. Zastanawia mnie tylko niższa waga jak i moc w stosunku do tańszych modeli, czy jest to kwestia elektroniki, która jest lżejsza i mniej prądożerna niż mechaniczne odpowiedniki? Moje obiekcje wynikają po prostu z tego, że lubię obcować z solidnym sprzętem. Tak czy siak do szycia bielizny jak i grubszych rzeczy np. zasłon się nada?

Widzę też, że macie kursy konkretnie pod bieliznę, trzeba będzie pomyśleć... :D
 
Cześć :)
Ciężko mi wypowiedzieć się na temat maszyn, które były używane, ponieważ nigdy nie mamy pewności, w jakim stanie maszyna tak naprawdę się znajduje, nie mamy również gwarancji producenta. Tego konkretnego modelu Brothera nie znam. Janome Juno 1030 mieliśmy w sprzedaży i do codziennych, podstawowych czynności powinna wystarczyć.
 
Dzień dobry,
czytam artykuł już z 10 raz. Niestety za każdym razem wybieram inną maszynę. Dzisiaj chciałabym podjąć ostateczną decyzję ???? Szukam maszyny do szycia domowego. Wcześniej miałam kilka przygód z maszyną mamy, starym łucznikiem. Budżet jakim teraz dysponuję to max 800 zł.
Dzisiaj zastanawiam się nad https://www.ultramaszyna.co.... Obawiam się tylko, że maszyna nie poradzi sobie z grubym dżinsem. Może poleci mi Pani jakieś inne maszyny, albo upewni w wyborze Minevry next 363.

Pozdrawiam, Kamila
 
Część Kamila :) Ten model Minervy powinien dać radę również grubszmi materiałami, natomiast jeśli szukasz sprzętu o wzmocnionej konstrukcji, zerknij na Elnę 220 eX - myślę, że powinna spełnić Twoje oczekiwania. To prosta, ale bardzo solidna maszyna.
 
Dzień dobry ????
Bardzo ciekawy i pomocny artykuł. Biorąc przykład z poprzedniczek chciałbym również prosić o radę. Chcę kupić elektroniczną maszynę do szycia Budżet 1500 ~1800zł Potrzebuję maszyny która bardzo dobrze szyje wszelkiego rodzaju dzianiny(szycie bielizny) i w ogóle trudnych materiałów ale również bez problemu uszyje dżins i inne grubsze tkaniny Zastanawiam się nad janome Dxl603 i Qxl605. Bardzo Panią proszę o porównanie tych maszyn, czym się różnią, która lepsza? Może poleci mi Pani jakieś inne maszyny Bardzo proszę o odpowiedź Teresa ????
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli pozostaje mi wrócić do poprzedniego pomysłu. Będę teraz znów wertować Państwa podpowiedzi odnośnie overlocków. Miłego dnia!
 
Dzień dobry Pani Martyno :)
O ile model 5060 DC jest naprawdę bardzo dobrą maszyną, o tyle uważam, że w przypadku szycia dzianin owerlok jest mimo wszystko nieocenionym narzędziem pod kątem jakości pracy. am tu na myśli tempo, estetykę i czas, który mimo wszystko zaoszczędza. Żadna maszyna domowa nie wykona nigdy tak ładnego ściegu, jak ten z owerloka.
 
Cześć Teresa :) Modele 603 i 605 do szycia bielizny będą idealne, natomiast jeśli szukasz czegoś, co bez problemu poradzi sobie z grubszymi materiałami, zerknij na Janome 5060 DC z kursem obsługi online: https://www.ultramaszyna.co...
To model o wzmocnionej względem dwóch poprzednich konstrukcji, który wydaje mi się, będzie najlepszą propozycją dla Twoich potrzeb.
 
Cześć Teresa :) Modele 603 i 605 do szycia bielizny będą idealne, natomiast jeśli szukasz czegoś, co bez problemu poradzi sobie z grubszymi materiałami, zerknij na Janome 5060 DC z kursem obsługi online: https://www.ultramaszyna.co...
To model o wzmocnionej względem dwóch poprzednich konstrukcji, który wydaje mi się, będzie najlepszą propozycją dla Twoich potrzeb.
 
Dzień dobry ,mój dylemat jest taki ,że maszynę chcę kupić dla przyjaciółki .Moje pojęcie o szyciu jest żadne ,nawet po przeczytaniu wszystkiego w dalszym ciągu jestem laikiem.Moja przyjaciółka ,potrafi szyć ale tylko dla swoich potrzeb .Posiada maszynę po swojej mamie taką dużą pedałową :) I teraz mam dylemat ponieważ ,nie chcę jej wprawić w zakłopotanie jakąś drogą ,a bardzo mi zależy sprawić jej przyjemność zwykłą praktyczna maszyną .będzie to prezent świąteczny Będę bardzo wdzięczna za podpowiedz
 
Zerknij proszę na Janome Juno E1015 lub Brothera z serii BQ - to bardzo intuicyjne, proste w obsłudze maszyny, które spokojnie poradzą sobie z większością podstawowych zadań krawieckich.
 
Dobry wieczór ,koleżanka raczej nie szyje ,ale kto wie .Przeważnie ,tylko jakieś poprawki i tylko dla siebie .Więc wielkiego szycia raczej nie będzie .Myślałam o kwocie 500-600 zł.
 
Cześć Katarzyna:) Bardzo fajny pomysł na prezent ;) Natomiast potrzebuję kilku szczegółów. Co najczęściej przyjaciółka szyje? Czy jakieś proste ubrania, czy akcesoria? Prosiłabym również o określenie budżetu, jaki chciałabyś na ten prezent przeznaczyć. Postaram się pomóc :)
 
Dzień dobry ????
Z uwagą przeczytałam artykuł. Dziękuję za tak wiele przydatnej wiedzy w jednym miejscu ???? Szyję już wiele lat, ale moja aktualna maszyna (mechaniczna i bardzo głośna) niestety nie działa już tak, jak powinna ???? Czas na nową. Szyję odzież, ale również pluszaki, podusie, kocyki, rożki, itd. Szukam maszyny za ok +/- 1500 zł. Chciałabym prosić o polecenie jakichś konkretnych typów maszyn. Pozdrawiam ????
 
Cześć Monika, w tym budżecie najfajniejsze modele, którym możesz się przyjrzeć i finalnie spośród nich wybrac swoją przyszłą maszynę to te, które opisaliśmy we wpisie "Najlepsza maszyna do 1500": https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/porownanie-maszyn-mechanicznych
Ja polecałabym Twojej uwadze szczególnie Elnę 3210 i Janome HD1800
 
Witam, przeczytałam dużo Pani wpisów ale nadal nie wiem, na którą maszynę się zdecydować.
Jestem osobą początkująca i potrzebuje maszyny do uszycia kołderki, kocyka lub spodenek dla Córeczki oraz oczywiście to co zawsze czyli podkładanie i cerowanie.
Czy może mi Pani polecić 2-3 maszyny do 700-800zł?
Pozdrawiam
 
Dziękuję za szybką odpowiedź . Myślę że skłonię się do kupna Elny 220. Pozdrawiam
 
Cześć Jagoda:) Do wykonywania takich krawieckich zadań myślę, że świetnie sprawdziłaby się Elna 220 - to mocna maszyna, posiadająca solidne, metalowe podzespoły. Podobne funkcjonalności będzie miała również Husqvarna E20. Możesz również rozważyć Brothera RH 127.
 
Witam , cieszę się że trafiłam na waszą stronę .Od dłuższego czasu szukam maszyny do szycia . Nie wiem na co się zdecydować . Potrzebna mi maszyna do szycia "domowego " tj. podstawowe prace ( firany ,zasłony , podwijanie itp .). Budżet jaki mogę przeznaczyć to 600-800 zł . Chciałabym aby była to maszyna , która starczy mi na dłużej .Serdecznie pozdrawiam.
 
Dzień dobry. Przeczytałam wszystkie zamieszczone komentarze i informacje o rożnych maszynach, jednak nie ułatwiło mi to wyboru. Szyj dużo, jako amator, od strojów na bal przebierańców, po zabawki, narzuty, torby, firanki, ubrania dla dzieci. Dotychczas szyłam na maszynach mechanicznych singer ale obie się zużyły i wymagają częstych napraw i wymiany części, mam też stray Łucznik po babci ale to nie maszyna dla mnie. Szukam nowej maszyny nie konieczne elektronicznej w przedziale finansowym do 1500 zł. Chciałbym by miała ściegi owerlokowe bym nie musiała puki co kupować osobno overlooka, choc przypuszczam, iż okaże mi się niezbędny w niedalekiej przyszłości:). Proszę o trzy propozycje, co mogą Panie mi polecić.
 
Cześć Katarzyno :) Możesz pomyśleć o kilku modelach:
- Elna 3210 Jeans - posiada ścieg superoverlockowy, wymyślony i opatentowany przez Elnę, bardzo mocny model, najwyższy model maszyny mechanicznej. Funkcjonalnie - model zbliżony do Janome HD 1800, który również warto wziąć pod uwagę. Maszyny elektroniczne w tym budżecie: Janome 603 lub Juki HD 40 - myślę, że to najbogatsze w funkcje maszyny i powinny się sprawdzić w projektach, które realizujesz.
 
Dzień dobry :)
Jak dobrze, że trafiłam na ten artykuł i widzę, że odpowiada Pani na komentarze, więc bardzo bym prosiła o odpowiedź również na mój :)
Od dawna zbieram się za szycie, ale nigdy nie szyłam na maszynie. Jednak robótek w domu nazbierało się przez lata wiele, więc właśnie tej jesieni dojrzałam do nabycia umiejętności szycia na maszynie.
Bardzo kuszą mnie nowe maszyny - białe, wyglądające na lekkie, świeże ;) Ale w piwnicy miałam starego Łucznika 444. Nie kusił mnie on wcale, ale lepszy rydz niż nic, więc pojechałam do mamy na nauki i już od dwóch dni coś tam sobie zszywam. Maszyna świetnie chodzi, gładko. Ale... nie mam do niej instrukcji i żadnych akcesoriów, co utrudnia mi szycie, bo zauważyłam, że kiedy szyję grubszy materiał to jest ok, ale kiedy cieńszy np. firankę, to ząbki transportera, które są bardzo wysunięte zahaczają o materiał od spodu i maszyna szyje w miejscu i delikatny materiał się niszczy. Maszyna powinna mieć chyba możliwość żeby te ząbki schować? Albo może ten element wymienia się na inny w przypadku szycia firanek?
Czy jest sens męczyć się ze starą maszyną czy lepiej zakupić nową, która będzie posiadała wszystkie akcesoria i instrukcję obsługi? Chodzi mi o to czy do starego Łucznika, o którym nie ma żadnych informacji w internecie, mogłabym dokupić jakieś akcesoria czy to raczej jest już niemożliwe?
A jeżeli nowa maszyna to jaka? Czy mogłaby mi Pani podać nazwy jakichś modeli, które byłyby podobne do Łucznika, na których mogłabym szyć firanki i pościele (i haftować?). Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
Mam nadzieję, że to będzie to, czego szukasz :)
 
Bardzo dziękuję :) Obie podobają mi się z wyglądu. Myślę, po przeczytaniu specyfikacji, że Brother hf27 to będzie to czego szukałam :) :D
 
Czasem dwa dni wystarczy do tego, aby mieć już określone preferencje :)
Myślę, że jeśli planujesz tak szeroki zakres użytkowania, warto wybrać model, który będzie solidny i nie będzie hamował Twojego rozwoju. Elektroniczne są bardzo łatwe i intuicyjne, natomiast w tym budżecie nie znajdziemy modelu, który będzie nadawał się do długotrwałej pracy z trudniejszymi, grubszymi materiałami. Celowałabym w mocną maszynę mechaniczną, np. Juki 355 lub Brother HF 37, ponieważ te modele będą dobrze radziły sobie z przeróżnymi materiałami - od cienkich po bardziej wymagające i nie będą ograniczały Twojej "szyciowej" wizji (oczywiście w miarę rozsądku, bo to ciągle maszyny domowe, a nie przemysłowe:))
 
Cześć Emilio :) Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czytam właśnie artykuł o maszynie do 700 zł. Z początku myślałam, że taka maszyna za ok 500 zł mi wystarczy, ale mój Łucznik ma o wiele więcej funkcji niż te maszyny, więc chciałabym jakiś odpowiednik mojej maszyny, żeby nie było poczucia, że w starej maszynie coś było a w nowej tego nie ma. Chciałabym szyć w miarę często, chociaż bardziej w sezonie jesienno-zimowym ;) Budżet myślę w granicach 600-1200 zł. Chciałaby, żeby maszyna była i do nauki i zapewniała szycie na bardziej zaawansowanym poziomie. Do pościeli, firanek, zasłon. Do haftowania, obszywania dziurek. A czy mechaniczny czy elektroniczny to nie wiem. Jakbyś mi podała modele to mogłabym zdecydować. Chyba, że elektroniczna jest łatwa? No i najważniejsze, żeby nie przysparzała kłopotów i żebym mogła do niej dokupić akcesoria o ile będą potrzebne. I żeby ewentualny serwis był dostępny w Polsce. Chciałabym maszynę, która w domowych warunkach pozwoli mi na różne szycie i żeby była na lata, żebym nie miała poczucia, że za chwile przestanie być dla mnie wystarczająca. Totalnie nie wiem nawet o czym mówię, bo praktykuje dopiero dwa dni ;) :D
 
Cześć Klaudia :)
Rzeczywiście masz dwie drogi - albo spróbować reanimacji obecnej maszyny albo wybrać nową. Jeśli chodzi o reanimację, niestety nie mamy w swojej ofercie tej marki, zatem nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, czy części zamienne są dostępne. Przy szyciu delikatnych materiałów wymiana ząbków transportera może nie być wystarczająca, maszynie może brakować również regulacji docisku stopki. W maszynach również możemy całkowicie wyłączyć transport, natomiast rzadko wykorzystuje się to stricte do szycia - raczej do cerowania. Jeśli chciałabyś wybrać nową maszynę, myślę, że bez problemu znajdziemy naprawdę dobry model, który posłuży zarówno do nauki, jak i do szycia na bardziej zaawansowanym poziomie. Maszyny różnią się między sobą funkcjonalnościami, przeznaczeniem oraz ceną. Pytanie zatem, jakie parametry były dla Ciebie istotne przy wyborze nowego sprzętu? Co chciałabyś szyć, z jaką częstotliwością? Celujemy w model mechaniczny, elektroniczny? I ostatnia kwestia - w jakim budżecie będziemy się poruszać? Mam nadzieję, że pomogłam:) w razie wątpliwości możesz się ze mną skontaktować tutaj lub telefonicznie: 881 22 33 93. Pozdrawiam serdecznie :)
 
Witam serdecznie :)
Wybieram pomiędzy dwiema maszynami Brother F410 a janome 7100. Którą z maszyn by Pani poleciła ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Pomyliło mi się chodziło mi o janome 7200 .
Ale wlanie dziś zamówiłam Brother F410 i overlock Juki 644.
Jak już dojdzie i zaczne szyc to napiszę jak się sprawdzają :)
Pozdrawiam :)
 
Super ;) a kupiłaś u nas? Chętnie coś dorzucę do Twojego zamówienia :)
 
Cześć Kamila :) Modelu 7100 nie ma już na rynku, zatem siłą rzeczy jestem za Brotherem F410. :) Brother jest ultracichy, ma większe pole pracy i naprawdę rewelacyjnie radzi sobie z różnorodnymi materiałami. Robiliśmy testy tej maszyny. Jej poprzednik również świetnie radzi sobie u nasz na warsztatach. Jeśli Janome - możesz pomyśleć o Skyline S3. Jeśli inna marka - weź pod uwagę Juki G120 lub Juki F300
 
Dzień dobry, szyję teraz na maszynie Janome 6019QC i bardzo ją lubię.
Niemniej chyba najwyższy czas kupić nową... Szyję tylko dla siebie i rodziny, z
czystej przyjemności. Proszę mi poradzić jaki model Janome (tylko Janome, przez
sentyment :)) mogłabym kupić, żeby mieć nową, lepszą maszynę, ale nie za
bardzo różniącą się od mojej obecnej. W cenie między 1000 a 2000 zł.

Dziękuję i pozdrawiam całą ekipę Ultramaszyny! Lubię bardzo Waszą stronę :)
 
Dziękuję bardzo!
 
W takim razie polecam pani uwadze dwa najwyższe modele maszyn mechanicznych - funkcjonalnie niemal bliźniacze - Janome HD 1800 oraz Elna 3210 Jeans. To bardzo mocne, solidne maszyny, które poradzą sobie z większością zadań. Obie mają wydłużoną gwarancję i wśród maszyn mechanicznych nie ma w tym momencie na rynku modelu, który byłby lepszy.
 
Wolałabym maszynę mechaniczną.
Pozdrawiam!
 
Dzień dobry Pani Urszulo ;) Czy celujemy w maszynę mechaniczną czy chciałaby Pani skupić się na modelach elektronicznych?
Dziękujemy za pozdrowienia i również pozdrawiamy! Ogromnie nam miło!
 
Witam. Jam mam pytanie na temat maszyny do szycia firmy Paff czy jest godna uwagi ?? Czytałam ze każdy materiał przeszyje bez żadnego problemu czy to będzie jedwab czy strach i jest dobra do pikowania
 
Do takich materiałów nie znam lepszej maszyny niż Juki F400. To naprawdę rewelacyjna propozycja zarówno dla amatorów, jak i dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej jakości i solidności.
 
Dzień dobry, jestem osoba jeszcze początkująca, ale zastanawiam się nad zakupem maszyny Janome 5060dc, gdyż chce się cieszyć maszyna dłużej niż kilka miesięcy, która mnie nie zniechęci do szycia jak mój nabyty na szybko łucznik za 300zl. Czy jest ona warta uwagi?
 
Cześć Aneta:) Tak, ten model to zdecydowanie dobry wybór. Cichy, precyzyjny, intuicyjny w obsłudze i przede wszystkim z naprawdę trwałą konstrukcją. Podobnym, a nawet bogatszym funkcjonalnie modelem jest jeszcze Janome 6100 lub Minerva MC 250 C.
 
Dzień dobry. Zastanawiam się nad zakupem maszyny Brother A16. Jestem osobą początkującą, która na razie nie ma wielkich aspiracji krawieckich, raczej podstawowe jej wykorzystanie, np. skracanie, szycie obrusów, ale kto wie czy nie złapię bakcyla :) Proszę o podpowiedź czy wybrany przeze mnie model ma wszystkie najważniejsze funkcje. Po krótkiej analizie wydaje się, że większość. Nie doczytałam czy ma funkcję cerowania a chętnie bym się wspomogła maszyną przy likwidowaniu dziur w spodniach dziecka :) Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna.
 
Dzień dobry! Do cerowania najlepiej aby maszyna miała możliwość wyłączania transportu (ząbków przesuwających materiał) oraz specjalny ścieg do cerowania. Znajdziesz go np w Janome DXL603 pod numerem 29 (ona również posiada wyłączany transport). W tym modelu można również otrzymać wiele dodatkowych stopek jak i bardzo długą gwarancję -> https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dxl603
Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań jestem pod telefonem 881 22 33 93.
 
Mam dylemat , proszę o pomoc w wyborze. Wacham się pomiędzy Janome Juno j30 A janome janome Juno e 1030 . Maszyna będzie dużo używana i niestety budżet mnie ogranicza. Proszę o radę
 
A może Minerva Experience 1000, która jest aktualnie w dużo niższej cenie:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-experience-1000
Ma dużo więcej programów ściegowych, jest łatwa w obsłudze i pracuje bardzo cicho :)
 
Dzień dobry :) jestem na etapie kupna maszyny i proszę o pomoc w wyborze . Kiedyś pracowałam jako szwaczka w fabryce . Było to kilka lat temu ale myśle ze teraz jak by mi ktoś dał maszynę to bym podołała . Potrzebuje taka która będzie mi służyła do pracy w domu . Planuje zacząć szyć pościele dla dzieci , otulacze, rożki itp. Jestem zapisana już na kurs:) chciała bym żeby maszyna była łatwa w obsłudze ale tez żeby mi służyła do pracy . Teraz będę się na niej uczyć , ale mysle ze w przyszłości będę na niej dużo szyła . Budżet to około 1000zl . Proszę o odpowiedz
 
Cześć Monika,
W tym budżecie celowałabym w porządną maszynę mechaniczną, taką jak np.: Juki 353: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353 , Elnę 320: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-320-explore albo Brothera HF 27: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-hf27 Do rozważenia również głośny, aczkolwiek nieziemsko solidna Janome 415: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-415
Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, pisz śmiało lub kontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 881223393. Pozdrowienia :)
 
Dzień dobry.
Dużo dowiedziałem się z artykułu, jednak nie pomógł Mi do końca w wyborze maszyny.
Moją pierwszą maszyną był jakiś Łucznik za 300 zł czego bardzo żałuje.
Szyję głównie hobbystycznie, głownie stroje pod larpy czy cosplay. Potrzebuję maszyny do lekkich i delikatnych materiałów jak i do grubszych, np. do przeszycia filcu ze skajem, czy kilka warstw drelichu.
Bardzo fajnym wyborem była by Janome HD 1800, niestety mój budżet to max 1200 zł.
Proszę o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam
 
Cześć Pingu! W tym budżecie można wybrać równie dobrą maszynę, która poradzi sobie zarówno z cienkimi i delikatnymi materiałami jak i grubszymi czy wieloma warstwami. Popatrz na takie modele jak: Juki HZL 355 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-355 lub Elna 340 Explore https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-340-explore lub Janome Jubille 60507
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507
 
Bardzo przydatny artykuł i kopalnia wiedzy o maszynach.
Ja przymierzam się do kupna swojej pierwszej maszyny szukam cichej zgrabnej maszyny która ułatwi mi szycie pluszowych zabawek narazie mam jakąś starą wciągającą nici maszynę albo dziergam ręcznie proszę o jakieś propozycję
 
Dziękujemy
 
Witam,jestem posiadaczką starej maszyny mechanicznej :) poszukuje czegoś cichszego i bardziej zaawansowanego. Macham się pomiędzy bernina berette sew&go i singer 9960 i niestety nie wiem ,która z tych firm jest mniej awaryjna do szycia hobbystycznie dla siebie i dziecka ?:)
 
Zdecydowanie Bernina Sew&Go np ten model https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo7 :-)
 
Witam, Czy mogę prosić o rekomendację modelu na pierwszą własną maszynę do szycia (wcześniej wiele lat temu używałam Łucznika). Maszyna byłaby wykorzystywana do rożnego rodzaju materiałów, w zastosowaniu domowym - od lekkiego, po gruby jeans, czy drelich. Zależy mi na ściegach podstawowych i ukrytym do podkładania. W rozsądnej cenie. Bardzo dziękuję
 
Cześć Gosiu, czy kwota w okolicach 1000 złotych byłaby dla Ciebie komfortowa? Rozważ takie modele jak: Juki 353, Janome 60507, Bernina Milan2 lub Elna 320
 
Dzień dobry!
Planuję powrót do szycia. Kiedyś jechałam na starym Łuczniku, przerabiając i szyjąc ubrania dla siebie i dzieci. Teraz chciałabym wrócić do tego przyjemnego hobby. Bardzo proszę o radę - jaką maszynę powinnam kupić :) Planuję dużo jeansu - nazbierałam sobie trochę i chcę uszyć patchwork. Planuję przeznaczyć na zakup maszyny kwotę do 1000, ale jeśli będzie coś rewelacyjnego nieco drożej, to też jest brane pod uwagę :) Zacznę powoli, ale planuję się rozkręcić, więc chciałabym sprzęt, który będzie gotowy na mój rozwój :) Będę wdzięczna za podpowiedź :)
 
Ok, teraz weekend na podjęcie decyzji... Dziękuję, podpowiedź dużo mi pomogła, acz wybieranie z pięciu też nie jest łatwe :) Obecnie skłaniam się ku Husqvarnie, ale jeszcze muszę pomyśleć :)
 
Cześć Dorota :)
Jeśli planujesz szycie grubszych materiałów, to w tym budżecie możesz pomyśleć o Juki 353 - z chwytaczem rotacyjnym, regulacją docisku stopki i szerokością ściegu aż do 7 mm. Wszystkie alternatywy będą miały tradycyjny chwytacz wahadłowy, a więc będą pracowały głośniej (np. Elna 240 eX, Minerva B32). Jeśli troszkę zwiększymy budżet, do wyboru mamy Brothera HF 27, Husqvarnę Emerald 116 lub Elnę 320 eX, Janome 419). Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, to śmiało odzywaj się na facebooku ultraMaszyna, ewentualnie telefon: 881223393 :)
 
Dzień dobry, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu pierwszej maszyny do szycia. Budżet:+/- 1500zł. Szukam w miarę cichej, której nie będę musiała wymienić za rok czy dwa i która pozwoli bez problemu łączyć różne materiały i uszyć np. kostium kąpielowy,t-shirt, bluzę, przerobić płaszcz czy skrócić jeansy. Póki co zastanawiam się nad zakupem Elna 3210 Jeans czy może na dzień dzisiejszy jest coś lepszego?
 
Dzień dobry,
myślę, że w tym budżecie może Pani spokojnie pozwolić sobie na maszynę elektroniczną, która będzie cichsza niż Elna 3210J.
Aktualnie, w tej samej cenie co Elna 3210J jest Minerva MC250c. Jest to komputerowa maszyna do szycia, która ma mnóstwo dodatkowych funkcji m.in. wyszywanie literek oraz zapamiętywanie. Ten model z powodzeniem pracuje na naszych warsztatach praktycznie codziennie i świetnie sobie radzi.
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc250c
Proszę zapoznać się z moją propozycją, a w razie pytań jestem pod telefonem 881223393 :)
 
Dzień dobry, od dłuższego czasu przewija mi się myśl, by zacząć szyć na maszynie. Niestety jestem kompletnym laikiem i do tej pory widziałam jedynie jak babcia(zajmująca się szyciem krawatów, muszek) pracuje na takowej, klasycznej, starszej - mechanicznej. Zależałoby mi na maszynie, która będzie radziła sobie z szyciem bluzek, spódnic, sukienek, nawet jeansów, możliwe że również toreb lnianych(materiały bawełniane, oczywiście jeans, wszelkie materiały sztuczne/elastyczne, wiskoza, abym mogła tworzyć ubrania/dodatki podobne do tych na wieszakach w sklepach). Jeśli chodzi o budżet to pewnie jakoś do 1000zl, chociaż ciężko mi określić na ten moment. Z góry dziękuję:)
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)
 
Dzień dobry,
proszę zatem zerknąć na Juki hzl 353 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353
Jest to model, który posiada pełną regulację szerokości i gęstości szycia, regulowany docisk stopki, który ułatwia szycie materiałów elastycznych i trudnych, wiele ściegów w tym tzw owerlokowy, solidne podzespoły i wytrzymałą obudowę.
Na tym modelu również pracujemy codziennie na naszych warsztatach :)
 
Witam, ja również rozpoczynam swoją przygodę z szyciem. To będę na początku różne materiały (grubości) i struktury, zarówno szycie jak i przeróbki. Na zakup chcę przeznaczyć ok. +/- 1500 zł - prosiłabym o 2-3 propozycje w tych granicach. Chciałabym, żeby maszyna służyła mi przez dłuższy czas :)Z góry dziękuje.
 
Bardzo proszę :)
1) Maszyna mechaniczna do zwykłych prac domowych - firanki, poszewki, przeróbki krawieckie:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353
2) Maszyna mechaniczna do zwykłych prac domowych + grubszy materiał jak ekoskóra:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
3) Maszyna komputerowa, która poradzi sobie z tymi samymi materiałami co powyższe, oraz ma dużo dodatkowych ułatwień, np. automatyczne obcinanie nici, automatyczne pozycjonowanie igły, automatyczne obszywanie dziurki itd https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc250c
 
Hej! Chciałabym kupić sobie pierwszą maszynę do szycia. Planuję stworzyć rzeczy z materiałów typu: skóra, ekoskóra, pvc. Obawiam się, że maszyny z artykułu do 700zł mogą nie dać rady. Czy może jednak? Na jakie cechy maszyny oprócz tych bardziej podstawowych patrzeć pod kątem takich materiałów?
 
Z tak trudnym materiałem może poradzić sobie tylko Singer 4411
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4411-heavy-duty
ale to i tak zależy od grubości materiału i częstotliwości pracy.
Najlepiej byłoby, gdybyś pojawiła się w naszym sklepie z próbkami materiału lub podesłała je do nas.
Sprawdzimy to dla Ciebie :)
 
Witam,
Szukam maszyny o szycia hobbystycznego - raczej tkaniny naturalne (lny, bawełny i wełny czesankowe). W grę wchodzą przeróbki spodni (także garniturowych) oraz przeróbki koszul. Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny?
 
Do tego typu prac, wystarczy zwykła domowa maszyna do szycia. Dokonując wyboru należy kierować się komfortem, głośnością (jeśli ważne jest aby była cicha), oraz budżetem.
Poniżej przesyłam swoje propozycje z kilku przedziałów cenowych:
1) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-next-232d
2) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353
3) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-a16
4) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-bernina-sewgo8
5) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc250c
 
Witam,
Przede wszystkim świetny artykuł. Daję trochę światła na wybór maszyny a przede wszystkim co tak naprawdę w niej jest (jestem kompletnym laikiem a nie dla mnie ma być zakup, więc chciałbym dokonać przynajmniej dobrego wyboru :) ). Więc po przeczytaniu porównań chyba najbardziej mnie zachęcił model Elna 540, i tu moje pytanie czy osoby która nie miała styczności z maszyną chcąca wyszywać hobbistycznie poszewki obrusy etc. to będzie dobry model na teraz? (pytam na teraz bo artykuł ma już ok. 1,5 roku i może warto poszukać nowszych modeli? przedział cenowy to ok. 1500 zł)
 
Witamy również!
Niestety, w międzyczasie przestano produkować maszynę Elna 540. Zastąpił ją model bardziej zaawansowany - Elna 550.
Na ten moment w okolicach 1500 zł (+/- 200 zł) najlepszymi modelami są Juki HD40, Juki HD80 oraz Minerva MC250c.
Po krótce, HD40 jest elektroniczną maszyną do szycia głównie materiałów lekkich i średnich. Pracuje cicho i jest łatwa w obsłudze.
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40
W HD80 dodano wyświetlacz, który w czytelny sposób wskazuje wybrany ścieg. oraz przyciski do szybkiego włączania najczęściej wykorzystywanych ściegów.
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd80
Największą różnicę wnosi Minerva MC250c, która jest modelem komputerowym. Posiada możliwość wyszywania literek oraz całych napisów. Jest wyjątkowo mocna - bez problemu przeszyje kilka warstw jeansu czy eko skórę.
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc250c

Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań jestem do dyspozycji również telefonicznie - 881223393.
 
Witam,
nie znam się na szyciu, a chciałabym kupić maszynę dla 16 letniej córki, która już trochę szyje na starej maszynie babci. Postawiła główny wymóg - musi szyć elastyczny materiał, z którym babcina sobie nie radzi. Co wybrać? Koszt maksymalnie zakładam do około 1200 zł, choć nie chodzi oczywiście o przepłacanie :-) Będę wdzięczna za sugestie, bo w natłoku informacji nie mam szans sama wybrać.
Pozdrawiam,
 
Dzień dobry,
chciałbym polecić model Juki hzl-355, który świetnie sprawdza się zarówno w szyciu elastycznych dzianin, delikatnego jedwabiu czy też kilku warstw jeansu. Maszyna posiada pełną regulację szerokości i gęstości szycia, regulowany docisk stopki, który ułatwia pracę z dzianiną oraz naprawdę mocny silnik. Może być wykorzystywana przez początkującego jak i osobę średnio-zaawansowaną.
Dodatkowo, dzięki temu, że zastosowano w niej chwytacz rotacyjny, Juki 355 jest cicha i nie budzi domowników nawet gdy pracuje w nocy.
https://www.ultramaszyna.co...
Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań jestem do dyspozycji również telefonicznie - 881223393.
 
Witam,
potrzebuję rady w sprawie zakupu maszyny. Szyję kosmetyczki, torby na zakupy, torebki. Potrzebuję maszyny, która przeszyje kilka warstw materiału, ponieważ chciałabym zacząć szyć torebki z ekoskóry, lecz moja obecna maszyna (Husqvarna Emerald 116) nie radzi sobie z tak grubymi przeszyciami. Zależy mi też na wyszywaniu polskich liter i szyciu tkanin elastycznych. Mój budżet to około 3000 zł.Myślę o maszynach Janome DM 7200, Brother F410 lub Juki HZL G220. Proszę o radę.
Pozdrawiam:-)
 
Tak, maksymalna wielkość litery będzie taka, jaka jest maksymalna szerokość ściegu w maszynie. Prowadzimy również sprzedaż ratalną - informacje znajdzie Pani tutaj: https://www.ultramaszyna.com/zakupy-na-raty
 
Dziękuję bardzo za pomoc. Tylko te literki z tego co zrozumiałam będą miały wysokość ok 7 mm? A czy Państwo prowadzicie sprzedaż ratalną?
 
Tak naprawdę wybór jest dość prosty. Jeśli potrzebujesz polskiej czcionki to tylko Janome DM7200 ją posiada. Wszystkie wymienione maszyny poradzą sobie równie dobrze z trudnym i elastycznym materiałem :)
 
TEZ MAM MĘTLIK, wybrałam Maszyna do szycia Elna 340 Explore . Zależało mi żeby miała wiele ściegów i dodatkowe stopki . Przygodę z szyciem zaczynałam na babcinej maszynie chowanej w drewnianej"szafie".Czy poleca Pani tą maszyne . Czy może do 1300zł będzie coś lepszego ? Będzie wykorzystywana do szycia akcesoriów do dziecka np kokony z falbankami , zabawki, poduszki ozdobne, wyszywanie oczu? , itp. Czy to dobry wybór ?
 
Elna 340 to bardzo dobry model, ale w budżecie ok 1300 zł z maszyn mechanicznych warte uwagi jest jeszcze Janome 725s
https://www.ultramaszyna.co...
 
Witam serdecznie
Chciałabym prosić o pomoc w kwestii wyboru maszyny bo zupełnie nie wiem, która byłaby najlepsza.
Jestem typowym początkującym laikiem. Chciałabym , żeby maszyna była cicha, dość intuicyjna i żeby można było szyć głównie ubrania, grubsze jak i cieńsze, zwykłe, elastyczne itp. (bluzki,tuniki,sukienki, jeansy ..)
Myślałam nad Brother'em ale czy spełnia on te funkcje? A może są jeszcze inne maszyny w tym przedziale, które pasowałyby do mojego opisu?
Bardzo proszę o pomoc
 
Takie wymagania spełni większość maszyn do szycia :) O jakim Brotherze i jakim przedziale mowa? :)
 
Dzień dobry
Proszę o doradzenie jaki model kupić dla Mamy, która szyje bardzo dużo i od zawsze :) wszelkiego rodzaju materiały. Mama jest już starszą osoba więc raczej komputerowa odpada ale czy elektroniczna będzie do opanowania dla takiej osoby która dotychczas szyła tylko na łuczniku który niestety ale już odmówił posłuszeństwa po 30 latach.
Budżet to 1000zł dobrze by było, aby maszyna mogła dobrze przeszyć i grube i cienkie materiały, zwykłe i elastyczne (które trudno było dotychczas przeszyć na łuczniku). Chciałabym aby Mama miała przyjemność z szycia a nie irytacji że czegoś nie może "ogarnąć" bo coś jest za bardzo skomplikowane.
 
Polecamy Janome Jubile 60507 z chwytaczem rotacyjnym (https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c lub Janome 419 z chwytaczem wahadłowym https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c)
 
Witam,
dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem. Zastanawiam się którą maszynę wybrać. Wstępnie wytypowałam: JUKI HZL-HD 80 i Janome DXL603. Ta sama półka cenowa i wydaje mi się, że ma podobny zakres funkcji.
Ale w związku z tym, że jestem laikiem chciałam poprosić o podpowiedź, która z tych dwóch jest lepszym wyborem. Ewentualnie czy w tym przedziale cenowym warto jednak zdecydować się na inny model?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
 
Moim zdaniem, bezkonkurencyjna w tej cenie jest Minerva MC90c, która ma dodatkowo automatyczne obcinanie nici (żadna z ww tego nie posiada) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c Z tego modelu korzystamy obecnie na warsztatach i jesteśmy bardzo zadowoleni :)
 
Witam,
Chcemy kupić mamie na prezent maszynę do szycia. Mama z zawodu jest krawcem, obecnie nie pracuje w zawodzie a z maszyny korzysta dla własnego użytku, co może się zmieni jeśli pojawi się nowa. Czasem skróci spodnie (jeans), obszyje firanki. Kiedyś dość często szyła, jednak obecnie stara maszyna (Singer-ponad 30-to letnia) odmawia posłuszeństwa, plastikowe tryby się powyrabiały, przepuszcza nitki i praca z nią wymaga wiele cierpliwości. Proszę o radę nad jaką maszyną warto się zastanowić (budżet do ok. 2 tys). Czy zakupić dobrą mechaniczną, czy też warto trochę dołożyć i zastanowić się nad elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie
 
Myślę, że bez problemu można zdecydować się na maszynę komputerową, która ma ogrom możliwości. Dodatkowym plusem jest bardzo cicha praca, nieporównywalna do starego singera :) https://www.ultramaszyna.co...
 
Dzień dobry,
Szykuję się do zakupu maszyny. Obecnie posiadam maszynę Juki HZL K85, ale zalezy mi glownie na rozwijaniu się w kierunku szycia ubrań- głównie dla siebie i członków rodziny. Niestety na obecnym sprzęcie ciężko jest o perfekcyjne wykończenie :) Nie wykluczam w przyszłości małej pracy zarobkowej. Waham się co do wyboru pomiędzy coverlockiem domowym, a overlockiem przemysłowym ( posiadam miejsce) . Budzet do 3tys. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie
 
Do 3 tysięcy myślę, że lepiej byłoby zdecydować się na coverlock domowy, który da możliwość jednoczesnego podwijania i zszywania oraz obrzucania krawędzi. Ciekawą propozycją jest Juki 735, który jest bardzo dobrze wykonany oraz pracuje na najwyższym poziomie: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/overlock-juki-mo-735
 
Dzień dobry.
Proszę mi polecić elektroniczną solidną maszynę dla początkującego. Do grubych wielowarstwowych materiałów(np. Jeans) a także do cienkich jak bawełna. Będę jej używać hobbystycznie 1-2 razy na miesiąc także Głośność maszyny nie gra roli, może być z chwytaczem wahadłowym.
 
W takim razie optymalnym wyborem będzie https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-419s
 
Do 1500 zł
 
W jakim budżecie powinniśmy się zmieścić?
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mój budżet jest nieco mniejszy (do1500) może z mechanicznych mógłby Pan mi polecić?
Pozdrawiam.
 
Jeżeli elektroniczna i do wymagających materiałów to najtańsze jakie możemy polecić to:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-5060dc
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dc6100
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200
Niestety tańsze maszyny elektroniczne nie będą sobie radzić z grubymi materiałami w takim stopniu, jak te zaproponowane wyżej.
Oczywiście, jeżeli mówimy o bardzo grubych materiałach/wielu warstwach, wtedy konieczna będzie mocniejsza maszyna - jeżeli nadal domowa i elektroniczna to:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-1600-pqc
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-mc6700p
ale to niestety już wyższu budżet.
 
Witam. Poszukuję solidnej maszyny do szycia kocyki z minky, velvetu z wypełnieniem oraz overlocka do szycia pościeli. Otwieram działalność i potrzebuje czegoś wytrzymałego. Mój budżet to 5-7tys
 
Tutaj do rozważenia będzie sprzęt przemysłowy, jednak jeszcze do ustalenia jest kwestia czy w maszynie do szycia potrzebne Ci będą inne ściegi niż prosty oraz obszywanie dziurek. Dodatkowo należy jeszcze uwzględnić miejsce, którym dysponujesz. Napisz do nas na sklep@ultramaszyna.com lub zadzwoń (881 22 33 93) i postaramy się coś dobrać zgodnie z Twoimi potrzebami :)
 
Witam
Szukam maszyny dobrej dla początkującej. W miarę uniwersalnej jesli chodzi o różnorodność materiałów. Nie wykluczam robienia mlych zleceń. Budżet ok 1000zl może ciut więcej. Zwróciłam uwagę na Janome xl601. Czy może powinnam poszukać czegoś innego. Pozdrawiam
 
Cześć Kamila!
Biorąc pod uwagę Twoje plany czyli małe zlecenia oraz budżet, który planujesz przeznaczyć, zdecydowanie rekomendujemy Ci wybór maszyny mechanicznej. W tej cenie możesz wybierać spośród najbardziej rozbudowanych modeli mechanicznych, elektroniczne w tej kwocie będą najsłabszymi modelami a biorąc pod uwagę ewentualną pracę zarobkową... maszyna powinna być bardzo solidna i wytrzymała.
Sugerowałabym rozpatrzenie takich modeli jak: Singer Heavy Duty 4432, Juki 355, Elna 320 lub Jubillee 60507 - generalnie jest w czym wybierać :) Popatrz sobie proszę na te modele i czekamy na pytania :)
 
Witam
Szukam maszyny do szycia torebek, narzutek, kocykow. Materiały z wypełniłem. Chcę rozkręcić swoje hobby przy okazji dorobić na jakiś malych zleceniach. Co jest godne uwagi na początek? Coś co przebije się przez warstwy materiału?
 
A z jakich materiałów chciałabyś szyć torebki?
 
I przede wszystkim w jakim budżecie chciałabyś się poruszać :-) ? Około 1000 złotych, mniej czy więcej?? :) To nam pomoże w doradzeniu Ci najlepszego modelu :)
 
Dzień dobry,
poszukuję maszyny do szycia zarobkowego, coś co spokojnie poradzi sobie z minky, velvet, ale i kilkoma warstwami materiału i skóry ( wszywanie pasków do toreb itd) dodatkowo marzy mi się hafciarka i nie wiem czy lepiej kupić dwie osobne maszyny czy 2w1? Będę również kupowała overlocka i nie ukrywam, że chciałabym to wszystko kupić w pakiecie. Maszyny do użytku komercyjnego, ale nie przemysłowego na wielką skalę :) fajnie gdyby szczególnie do tej hafciarki była możliwość skorzystania ze szkolenia bo te maszyny to ja znam jedynie ze zdjęc i nawet nie wiem jak to się włącza :D budżet 10-12 tys na wszystko
 
Dzień dobry!
Pani Joanno, bardzo chętnie przygotujemy propozycję wraz z wyceną.
W tym celu prosimy skontaktować się z nami mailowo - sklep@ultramaszyna.com
lub telefonicznie 881 22 33 93.
 
Witam,
Chciałabym wykonać dla synka imię z literek poduszeczki bawełniane i różne inne ozdoby z filcu np. Nigdy nie szylam na maszynie wiec wolałabym kupić coś prostego do nauki. Byłabym wdzięczna za jakaś wskazówkę w wyborze maszyny.
Pozdrawiam
 
Pani Kamilo, do 1500 zł świetną propozycją jest Elna 3210J oraz Brother HF37, które są niezwykle solidnie wykonane i mają bardzo mocne podzespoły, dzięki czemu świetnie szyją materiały grubsze ale i elastyczne.
Zachęcam do zapoznania się propozycjami:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-hf37
 
W maszynie do szycia, wyszywane literki mają maksymalną wysokość równą szerokości ściegu tj zazwyczaj 7mm.
Jeśli nie jest to za mało, do typowo domowych prac i delikatnych materiałów wystarczy np Texi Black&White https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-texi-black-and-white lecz ona nie ma polskich znaków.
Polskie znaki posiada np https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200
 
Witam poszukuje maszyny dla żony ,dopiero będzie zaczynać przygodę z szyciem, czy na początek dobrym wyborem będzie maszyna SINGER HEAVY DUTY 4432 , będzie szyła w domu różnego rodzaju materiały i grube i cienkie, jak to w domu coś skrócić coś doszyć itp. chciała kupić coś z promocji w Lidlu za 180 zł coś tam było ale oczywiście rozeszły się jak świeże bułki a poza tym jakoś nie jestem przekonany do tych marketowych nie wiem na ile one mają coś wspólnego z oryginałami. Myślę że jak kupować to raz i dobrze aby wystarczało na lata . Proszę o radę czy ta maszyna w pełni zaspokoi jej wymagania jako początkującej a później już jak się oswoi czy nie będzie trzeba zmieniać czy może to za wysoka półka i nie ma co wydawać pieniędzy na aż tak drogą maszynę i szukać czegoś segment niżej? z góry dziękuję za rady.
 
Witamy! Bardzo się cieszymy, że nie wierzy Pan tanim, marketowym maszynom i woli Pan rozsądnie wydać pieniądze na wartościowy sprzęt. Ze swojej strony jednak odradzam Singer 4432 zważywszy na głośność pracy oraz krótką gwarancją (2 lata). Zdecydowanie lepiej cenowo wychodzi Elna 220eX https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-220-explore lub też https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-rh127
 
Witam! Do wszystkich rodzajów materiałów mocna maszyna (metalowe podzespoły, dobry silnik) z łatwo dostępnymi i niedrogimi akcesoriami i dobrym serwisem?
Rozważam
Janome HD1800
Elna 3210
Janome DXL603
Im więcej czytam tym trudniejszy wybór!
Pozdrawiam.
 
Witamy, Pani Basiu, jeśli zamierza Pani szyć również grube materiały wtedy tylko Elna 3210j, Janome HD1800 oraz Brother HF37. I ten ostatni wychodzi świetnie cenowo, a dzięki temu, że posiada automatyczny docisk stopki, równie dobrze szyje materiały elastyczne:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-hf37
Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją :)
 
witam. planuje zakup maszyny do szycia dla mojej mamy. do tej pory uzywala Łucznika. prosze o pomoc w wyborze.maszyna ma byc do uzytku domowego. do różnych materiałów. solidna. prosta w obsludze. bez miliona ściegów. ;) czy jest sens zakupu modelu za 1500 zł czy wystarczy cos z niższej półki cenowej?
 
Witam, zastanawiałam się na kupnem maszyny i nie wiem czy nie przesadzam. Myślałam o Janome DC6100. Szyć zarobkowo nie będę, co najwyżej przeróbki, obcinania, cerowania, zwężania a szycie to ew. zasłony, firanki, poduszki, obrusy, czapki, ogólnie coś prostego. Może czasem potrzebowałabym maszyny do wszycia czegoś mocniejszego typu pasek do plecaka, torebki itp. Mam zamiar robić torebki i koszyki z wikliny papierowej więc potrzebowałabym do szycia wkładów, no może czasami wykorzystywałabym jakiś ścieg ozdobny. Ponieważ jestem przed emeryturą więc myślałam o kupnie czegoś co mogłabym wykorzystać właśnie w tym czasie. Byłabym wdzięczna za radę co ewentualnie wybrać czy pozostać przy moim wyborze. Chcę zaznaczyć że kiedyś tam szyłam, więc podstawy mam a jak widzę takie udogodnienia to chciałabym z nich skorzystać.
 
Witamy również! Pani Asiu, Janome DC6100 to już wyższa półka maszyn elektronicznych. Ten model świetnie radzi sobie zarówno z materiałem delikatnym, elastycznym ale i grubym czy trudnym, dlatego też uważam, że będzie to bardzo dobry wybór https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dc6100 Równie dobrym modelem ale nieco tańszym będzie Brother A80 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-innov-is-a80
Zachęcam do zapoznania się z propozycjami :)
 
Witam
Mam bardzo ambitny plan aby nauczyć się szyć, a docelowo robić "handmady" przeznaczone dla czworonożnych przyjaciół. Zacznę oczywiście od swojego. W związku z tym chciałabym kupić maszynę do szycia, na której opanuję sztukę szycia, i która będzie mi pozwalała rozwijać się z w tej dziedzinie. Będą to przeszycie między innymi na taśmach więc wydaje mi się (proszę wybaczyć bo w tym momencie jestem jeszcze totalnym laikiem), że będę potrzebowała mocnego modelu. Bardzo cieszę się, że trafiłam na tą stronę, na ten artykuł - wiele mi to dało. Budżet jaki mogę przeznaczyć na ten cel to 1500 zł. Bardzo proszę o poradę jaki model powinnam kupić :)
 
Cześć, mam taki sam plan. Planuje szyć dla swojego psa. Mam pytanie odnośnie wykrojników. Widziałaś może gdzieś na ubranka psiaków? Nic nie mogę znaleźć w necie. Co prawda nie sprawdzałam jeszcze czy są jakieś w specjalistycznych sklepach do kupienia - też dopiero zaczynam przygodę z szyciem. :)
 
Witamy również,
taśmy o których Pani wspomina są na tyle grubym materiałem, że konieczne jest zaopatrzenie się w maszynę przemysłową.
Jedynie tak mocne maszyny z równie efektywnym transportem są w stanie dobrze przeszyć wskazane elementy.
Dlatego polecam zerknąć na:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/stebnowka-jednoiglowa-zoje-zj9513g-5-02
W cenę wliczony jest już transport oraz złożenie i przygotowanie maszyny do pracy.
 
Dzień dobry,
szukam pierwszej maszyny, chciałabym elektroniczną ale nie naszpikowaną 100 ściegami których nigdy nie użyję. Zależy mi na 5 letniej gwarancji stąd do ostatecznego rozstrzygnięcia biorę pod uwagę (budżet 1500zł): Elna 540ex i Janome DLX603. Elna jest mocniejsza, za to Janome ma więcej użytecznych funkcji. Czy warto wybrać mocniejszą maszynę czy tą z większą ilością funkcji? Szycie domowe, ale mam ambicję na więcej. Zależy mi żeby maszyna szyła zarówno jeans, filc jak i cienkie tkaniny, dzianiny, była niezawodna i solidna.
 
Dziękuje za utwierdzenie mnie w wyborze.
 
Dzień dobry,
do szycia nieco grubszych materiałów jak kilka warstw jeansu czy skóra, najlepszą maszyną z gwarancją do 5 lat (3 lata podstawowe + przedłużenie 2 lata po przeglądzie) jest Elna 540eX. Ten model ma wszystkie niezbędne ściegi i świetnie pracuje zarówno z grubym, elastycznym jak i delikatnym materiałem:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-540-explore
Janome DXL603 jest nieco za delikatna i na dłuższą metę może okazać się niewystarczająca.
 
witam,
czy jest jakaś maszyna dla ośmiolatki do 250zł warta uwagi ?
pozdrawiam
 
Dobry wieczór,
proszę o radę w doborze maszyny do szycia.
Mam przeciętne doświadczenie. Dotychczas korzystałem z Łucznika. Chciałbym zmienić maszynę na model z dużymi (sporo ściegów, ułatwienia w użyciu) możliwościami do zastosowań domowych (pościel, spodnie, koszula, narzuta itp.). Poza tymi oczekiwaniami potrzebuję możliwości szycia grubych, miękkich narzut (myślę o zszyciu np. 2 x jeans plus pianka lateksowa 1cm plus 2 x jeans). Zakres cenowy do 2000 zł.
 
Do tego typu zastosowań warto zainwestować w mocny sprzęt. Dlatego od siebie polecam https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dc6100 , która bardzo dobrze szyje zarówno kilka warstw jeansu czy skórę. Jeśli miałaby być to maszyna mechaniczna, wtedy warto zerknąć na Elną 3210j https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans
 
Witam.

Aktualnie szyję na starym Łuczniku i jestem zdecydowana na nowa maszynę do szycia. Głównie szyję dresówki, jeans, bawełnę i jersey. Nie jest to szycie codzienne. Nie chciałabym inwestować w overa bo dla użytku domowego jest mi on nie potrzebny. Zastanawiam się nad 2 maszynami Janome Jubilee 60507 oraz Elna 320. Którą z tych maszyn wybrać czy może jeszcze jakąś inną.
Pozdrawiam
 
Elna 320 jest aktualnie w promocji (do niedawna kosztowała 999 zł). Obie maszyny są wręcz identyczne więc bardziej opłaca się Elna :) Obie maszyny bardzo dobrze szyją praktycznie każdy rodzaj materiału. Z obu korzystamy na warsztatach i jesteśmy z nich zadowoleni.
 
Cześć wszystkim,
Po namowach mojej drugiej połowy w końcu nastał ten czas, w którym chciałabym kupić sobie maszynę do szycia :) Mam cztery typy:
Minerva MC90c
Elna 540
Juki HD40
Janome DXL603
wybrane po Waszych podpowiedziach na n/w forum. Pytanie która?
Mój budżet to 1500zl, przygodę z szyciem dopiero zaczynam a maszynę chciałabym mieć komputerową.
Pozdrawiam
 
Janome DC6100 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dc6100 lub DM7200 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200 Są dodatkowo wzmocnione i szyją również grubsze materiały. DM7200 dodatkowo ma możliwość zapamiętywania sekwencji ściegów oraz wyszywania literek.
 
A gdyby przyjąć pułap 2000zł-2100zł, to jaką maszynę byś proponował?
 
Cześć! Najwięcej funkcji ma Minerva MC90C - jako jedyna ma przycisk do automatycznego obcinania nici. Elna 540 będzie jedną z najmocniejszych (najlepiej poradzi sobie np z jeansem), Juki HD40 jest najtańsza (ale ma regulowany docisk stopki) a Janome dxl 603 tym samym co Minerva ale bez automatycznego obcinania nici.
Dlatego jeśli szukasz mocnej maszyny to Elna 540, a jeśli z największą ilością funkcji to Minerva MC90C :) W razie pytań zadzwoń do mnie 881223393
 
Poczatkujaca
Witam potrzebuje maszyny prostej w obsludze solidnej zeby obszyc zaslony , wszyc zamek do spodni czy skrocic jeansy i ladnie podszyc wszyc jkis guzik zacerowac dziure.wiec pptrzebuje maszyny do jeansu sztruksu itp ale zeby byla nir zbyt droga i prosta w obsludze i nie miała duzo sciegow bo na tym mi nie zalezy.
 
Dzień dobry,
mama zastanawia się nad zmianą maszyny, obecnie szyje hobbystycznie (choć całkiem sporo) na starej maszynie Łucznik Anna 833 (90W). Kilka lat temu kupiła sobie jakąś marketową Łucznik, ale szybko się zepsuła i trafiła do piwnicy. Jaką maszynę mogliby Państwo polecić do około 1400 zł? Mama szyje głównie maskotki, ozdoby na różne okazje, etui na telefony/tablety oraz książeczki sensoryczne dla dzieci. Do tej pory posiadała maszyny wyłącznie mechaniczne, ostatnio będąc w sklepie spodobała się jej elektroniczna Bernina Sew&Go 7. Czy maszyna elektroniczna nada się do tego typu rzeczy? Która maszyna sprawdziłaby się najlepiej i byłaby najbardziej żywotna? Pozdrawiam :)
 
Dzień dobry, ja mam w praktyce polecać maszyny, z których korzystamy na naszych warsztatach. Pracując na nich od lat wiemy, że są wytrzymałe i nie sprawiają problemów. Dlatego myślę, że do 1400 zł świetną maszyną mechaniczną będzie Janome HD1800 (jedna z najlepszych mechanicznych na rynku) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 , a z elektronicznych polecam Elna 540 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-540-explore lub Juki HD40 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-hd40
Chętnie opowiem o maszynach więcej telefonicznie --> 881223393
 
Witam. Szukam maszyny która poradzi sobie z każdym materiałem. Planuję szyć w domu hobbystycznie ale dość często więc potrzebuję mocnej konstrukcji. W szkole uwielbiałam szyć na maszynach przemysłowych ponieważ uwielbiałam ich solidność i wytrzymałość. Zastanawiam się nad kupnem maszyny Janome 5060DC lub Elna 560 eXperience. Czy to dobry wybór? A może polecą mi Państwo coś jeszcze innego?
 
Dzień dobry, Pani Moniko wszystko zależy od tego jak gruby materiał zamierza Pani szyć :) Najbliższej stebnówki jest półprzemysłowa Janome 1600QCP, która pracuje bardzo szybko i "nie boi się" wyzwań:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-1600-pqc
Jeśli poszukuje Pani czegoś bardziej "domowego" z większą ilością ściegów, niż tylko ścieg prosty, wtedy warto zerknąć na Juki G120 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g120 lub też Janome DM7200 , która również wyszywa literki i całe napisy https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200
 
Dzień dobry, proszę o poradę, zastanawiam się nad zakupem dobrej maszyny do szycia. Będę głowie łączyć różne materiały minky, skore itd. Wszywac zamki, rzepy. Szukać poduszki, A także będę szyla firanki.

Pozdrawiam
 
Dzień dobry,
z tego co rozumiem potrzebuje Pani mocnej maszyny, która poradzi sobie m.in. ze skórą ale jednocześnie czymś delikatniejszym i bardziej elastycznym.
Na wstępie mogę polecić Elna 220, Janome 415/419/423, Elna 3210, Janome HD1800. Poproszę o wiadomość jaki budżet planuje Pani przeznaczyć na zakup sprzętu.
 
Witam, szukam maszyny, która bez problemu poradzi sobie z przeszyciem tkanin z 4cm warstwą watoliny, oraz z grubszymi materiałami typu jeans. Preferuję model elektroniczny, ewentualnie komputerowy. Proszę o podpowiedź, która maszyna byłaby najlepsza dla moich potrzeb? Pozdrawiam.
 
Ok, dziękuję za pomoc.
 
Elna 560eX należy do maszyn, które są wytrzymałe oraz bardzo dobrze pracują z grubszym materiałem i tak samo jak Janome 5060dc (z której korzystamy na warsztatach) z czystym sercem możemy polecić.
 
Dziękuję za odpowiedź, niestety nie mogę pozwolić sobie na aż tak duży wydatek. Precyzując moje potrzeby, to zwyczajnie chciałabym, żeby maszyna radziła sobie z typowym domowym szyciem (w tym podwijanie spodni jeansowych) i nie odmówiła posłuszeństwa przy pikowaniu kołderek dla dzieci z grubszą warstwą wypełnienia, czy grubszych narzut. Oczywiście zależy mi również na bezawaryjności. Przeglądając maszyny w Państwa sklepie wpadła mi w oko Elna 560 eXperience, myśli Pan, że byłaby odpowiednia dla mnie?
 
Witamy również.
Tak naprawdę do zależy czego dokładnie Pani potrzebuje. Najmocniejszym i najszybszym sprzętem jest półprzemysłowa stebnówka Janome 1600 qcp https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-1600-pqc - lecz ona szyje tylko ściegiem prostym. Jeśli potrzebuje Pani większej ilości ściegów, wtedy polecam coś z serii maszyn o wzmocnionej konstrukcji i mocy, jak np Juki G120 lub G220 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-g220 lub Elna 720 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-720-explore
 
Witam. Bardzo ciekawy artykuł, ale nie rozwiązał mojego problemu. Proszę o polecenie maszyny BARDZO DOBREJ do kwoty 1500. Moje szycie polega na skracaniu spodni zwłaszcza jeansu, jak i wszywanie taśmy do firan.Obecnie mam maszynę singer która po raz kolejny szwankuje. Dziękuję za podpowiedz. Pozdrawiam
 
dziękuję za podpowiedz.czytałam te rady i porównywałam też maszyny wstępny wybór to janome hd 1800 mam nadzieję że dobry. pozdrawiam
 
Dzień dobry,
Pani Jolu, tak jak napisałem komentarz niżej:
"W takim razie, najlepszymi maszynami mechanicznymi do szycia grubszych materiałów są:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-423s
 
Witam! Proszę o polecenie najlepszej maszyny do 1,500 zł. Chcę, by poradziła sobie z grubszymi materiałami i miała funkcję obszywania dziurek. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z maszynami do szycia, jednak chciałabym zacząć moją przygodę na maszynie, która będzie łatwa w obsłudze.
 
W takim razie, najlepszymi maszynami mechanicznymi do szycia grubszych materiałów są:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-423s
 
Witam serdecznie. Chciałabym sie dowiedzieć, gdzie wyprodukowano, a sprzedawane przez Państwa, maszyny: Juki HZL 353 oraz Janome Jubilee 60507. Noszę się z zamiarem kupienia jednej z nich. dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Anna z Sieradza.
 
Dzień dobry,
Pani Anno Juki 353 wyprodukowano w Chinach, a Janome 60507 w Tajwanie :)
 
Witam,
Prosze o polecenie modeli komputerowych/elektronicznych do szycia hobbistycznego nieco poczatkujacego( ale i solidnego wykonania ) czy domowych przerobek odziezy/wyposazenia wnetrz : takze jeansu czy grubego bawelnianego fartucha , nalepiej z automatycznym nawlekaniem i obcinaniem nici,oraz regulacje szybkosci szycia .

Mam swoja mierna maszyne łucznik za 300zł ale niestety z jeansem sobie zbytnio nie razi i gubi scieg lub rwie nić( byla to moja pierwsza maszyna wiec nie wiedzialam czy cokolwiek uszyje/przerobi).
 
Witamy :) Pani Anno, do szycia grubego materiału najlepiej byłoby wybrać maszynę dodatkowo wzmocnioną i stworzoną specjalnie do tego typu działań. Dlatego myślę, że Janome DM7200 będzie najlepszą propozycją: https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dm7200
Maszyna oprócz wymienionych przez Panią funkcji posiada jeszcze możliwość wyszywania literek oraz całych napisów oraz wiele programów ściegowych.
Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
 
Dzień dobry,
Pani Katarzyno, dla Pani potrzeb ciekawą propozycją będzie Elna 3210j https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeanslub Janome HD1800 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 Są to w tym momencie jedne z najlepszych maszyn mechanicznych dostępnych na rynku. Szyją one bez zająknięcia jeans, skórę czy też filc.
Jeśli jednak, chciałaby Pani mieć maszynę elektroniczną, wtedy polecam Janome 5060dc, która jest dodatkowo wzmocniona i równie dobrze pracuje z trudnym materiałem https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-5060dc Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją i w razie pytań jestem do dyspozycji.
 
Witam, chciałabym przeznaczyć na maszynę ok 2000 zł. Do użytku domowego, ale chciałabym żeby szyła wszystko (jestem zrażona po plastikowym singerze który ledwo dwie warstwy cienkiej bawełny zszywał). Nie wiem który model wybrać, ponieważ z jednej strony nie chce przeładowania w zbędne gadżety z drugiej nie chciałabym aby maszynie nic brakowało. Ilość ściegów nie jest dla mnie istotna, raczej funkcje typu obszywanie dziurek, szycie grybych materiałów itp. Ważne żeby byla porządna i trwała i miała walizkę do przechowywania. Proszę o pomoc. Jeśli nie ma sensu wydawać aż tyle na maszynę do celów domowych to też będę wdzięczna za tańsze propozycje. Bardzo mi się podobają (wizualnie :-) maszyny firmy Brother np. NV-27SE. Ciekawą propozycją wydaje mi się też Janome HD 1800. Czy wspomniana maszyna Brother ma też stopkę do marszczenia i lamownik?
 
Witam, chciałabym rozpocząć przygodę "szyciową" i co się z tym wiąże pojawił się dylemat wyboru maszyny. Jestem po lekturze artykułu, który jest bardzo pomocny, natomiast nie rozwiązuje mojego dylematu. Z jednej strony zastanawiam się nad kupnem maszyny mechanicznej, np. Juki 353, natomiast po treści artykułu kusząca wydaje sie propozycja maszyn elektronicznych i tu wybór pomiędzy Juki HZL HD80 lub Elna 540... Tylko czy osoba zupełnie początkująca poradzi sobie z bardziej zaawansowana technologią, czy taki sprzęt nie przerasta osoby zupełnie początkującej / nie zniecheci? Poczatkowo myślałam o budżecie do 1.000 zł, ale zakup elektronicznego modelu to już wydatek nieco ponad planowany budżet. Będę wdzieczna za wszelkie sugestie/rady. Pozdrawiam. Magda
 
Tak, dziękuję bardzo ????
 
Już odpowiedziałem Pani na Facebooku :)
 
Panie Jakubie, a pomiędzy modelem Janome 60507 a juki 353, który lepiej wybrać?
 
Pani Magdaleno, spokojnie maszyna mechaniczna wystarczy :) Najlepiej byłoby wybrać między Janome Jubilee 60507 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 oraz Juki 353 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353 Zdecydowanie najlepsze propozycje wśród maszyn do 1000 zł :) Jeśli szuka Pani maszyny elektronicznej, wtedy faktycznie będzie potrzebny większy budżet ale w zamian, otrzyma Pani więcej udogodnień w postaci automatyzacji szycia i cichszej pracy sprzętu. Bardzo ciekawą propozycją jest Minerva MC90c, która jako jedyna wśród maszyn elektronicznych do 1500zł ma bardzo pomocną funkcję automatycznego obcinania nici https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c Na tej maszynie również szyje blogerka szyciowa Ruda: DIY: Szyjemy turban dla mamy i dziecka https://www.youtube.com/watch?v=F7rHEmlwhL0&t=2s
 
Dzień dobry, Panie Jakubie, dziękuję uprzejmie za odpowiedź i jednocześnie uzupełniam moje zapytanie. Jak już wcześniej wspomniałam, swoją przygodę 'szyciową' dopiero zaczynam, wierząc, że połknę bakcyla, natomiast podejrzewam, że nie będzie to u mnie codzienne szycie, raczej dla odreagowania i uzyskania drobnej satysfakcji (chyba, że aż tak się wciągnę). Na pewno będę szyć wyłącznie na własne potrzeby i z pewnością przez najbliższy czas nie będę szyć grubych materiałów (ew. Jeans). Podejrzewam, że wystarczająca mogłaby być maszyna mechaniczna, aczkolwiek kuszą mnie ułatwienia jakie dają wersje elektroniczne. Mam nadzieje, że choć troszkę przybliżyłam swoją mało konkretną wypowiedź. Będę wdzięczna za ew. sugestie.
Pozdrawiam. Magda
 
Dzień dobry :) Pani Magdo, kluczową dla mnie informacją będzie odpowiedź na pytanie jak często zamierza Pani szyć oraz jak grube materiał?. Tak naprawdę, maszyna elektroniczna jest lepszym wyborem na początek przygody z szyciem, ponieważ ma wiele ułatwień. Np sama podpowiada jaką szerokość ściegu wybrać do danego programu itd.
Czekam na odpowiedź :)
 
Kupiłam 3 mc temu w Lidlu maszynę Singer 8763 Curvy i po 2 mc wciągnęło materiał do środka,walnęło i koniec.Przestawił się chwytacz,poniewaź nie wyciągał dolnej nitki.Maszyna poszła do reklamacji na gwarancji,wróciła i po dwóch tygodniach znowu to samo tylko teraz na zszywaniu dwóch cienkich elastycznych koronek.Muszę znowu maszynę odesłać ale jestem tak poirytowana,że w sumie to już chcę kupić nową i zamiast naprawy wziąść pieniądze.Stad moje pytanie,czy ja coś źle robię czy to wina maszyny.Jak może tak szybko przestawiać się chwytacz?Chciałabym kupić jakiś model marki Janome,który szyłby i koronki i grubsze materiały bez problemu.Szyję głównie sukienki i tuniki dla siebie.Ponieważ nie wiem w czym leży problem (w serwisie się nie dowiem) ,boję się powtórki z rozrywki.
 
Nie jestem w stanie stwierdzić na odległość co na 100% jest powodem takich problemów z maszyną. Jednak szukając w internecie opinii o wadliwej pracy tego modelu, można natknąć się na wiele negatywnych zdań. Do mniej więcej 1500 zł można już dostać najlepsze modele mechaniczne na rynku tj Elna 3210j https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-3210-jeans oraz Janome HD1800 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800 Jeśli jednak woli Pani elektroniczną maszynę to warto zerknąć na Janome DXL603 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dxl603 oraz Minerva MC90c https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-minerva-mc90c
Zachęcam do zapoznania się z moją propozycją, a w razie pytań najlepiej kontaktować się ze mną pod numerem 881223393 :)
 
dlaczego moje pytanie zniknęło? :( Chciałam poradę w sprawie zakupu maszyny i nie dostałam odpowiedzi i nie ma mojego pytania :(
 
Niestety nie wiemy co się stało z tym komentarzem :( Prosimy o zadanie pytania jeszcze raz.
 
dzień dobry,
Proszę o radę. Poszukuję maszyny do tysiąca złotych. Szyje dość dużo, 2 3 godziny dziennie. Zazwyczaj materiał bawełna, materiały delikatne takie jak na firany, sporadycznie minky. Potrzebuję maszyny dość cichej oraz wytrzymałej. Najczęściej używany przeze to zwykły ścieg oraz overlocowy. Fajnie by było gdyby do tej maszyny były łatwo dostępne różne stopki do zakupu. Bardzo proszę o poradę . Pozdrawiam !
 
Do tego zastosowania świetnie sprawdzi się zarówno Janome Jubilee 60507 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507 oraz Juki 353 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353 Są to sprawdzone i przetestowane przez nas modele, którym nie straszne jest duże obciążenie. Ich zestaw standardowy zawiera już wiele stopek, szyją bardzo dokładnie i estetycznie, a regulowany docisk stopki świetnie usprawnia pracę z materiałami elastycznymi, delikatnymi jak również grubymi :)
 
Chciałabym zakupić Husqvarna E10. Czy to dobry pomysł do początkującej osoby?
 
Maszyna do szycia Husqvarna E10 to model, nie tylko dla początkujących ale i wprawionych w szyciu osób. Posiada regulowany docisk stopki, który znacznie ułatwia szycie materiałów elastycznych i delikatnych. Posiada wszystkie niezbędne ściegi, w tym ścieg tzw owerlokowy i posiada aż 5 lat gwarancji na podzespoły. Pomimo, że posiada chwytacz wahadłowy jest wyjątkowo cicha. Ja ją polecam :)
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-husqvarna-e10
 
Dzień dobry, chciałabym kupić pierwszą maszynę do szycia. Nie miałam wcześniej z żadną styczności, a chciałabym zacząć szyć ubrania itp. Przeczytałam posta i komentarze i zastanawiam się nad janome dxl603, brother nv15 lub janome jubilee 60507. Skłaniam się ku dxl603, ale nie wiem, czy sobie z nią poradzę? Czy lepiej postawić na maszynę mechaniczną jak jubilee? czy może mają państwo jakąś inna rekomendację?
Dziękuje i pozdrawiam
 
Bez problemu poradzi sobie Pani z każdą maszyną, na pewno będzie Pani łatwiej jeśli skorzysta Pani z darmowego kursu online obsługi maszyny, który przygotowaliśmy dla modelu Brother NV15 oraz Janome Jubilee 60507.
60507 polecam jeśli szyje Pani często i raczej grubsze i trudniejsze materiały. Jeśli jednak, będzie Pani zajmowała się typowymi przeróbkami domowymi, wtedy Brother NV15 sprawi, że takie sporadyczne szycie będzie dużo przyjemniejsze :) https://www.ultramaszyna.co...
 
Proszę o poradę jaka maszyna do szycia mogę wybrać. Nie jestem krawcową, szyję doraźnie. Maszyny potrzebuje do drobnych poprawek, firanek, zasłon, dobrze by było, żeby dała radę przeszycia jeansów- zamek, skrócenie nogawek.

Mam 40 łucznika, czas na zmianę.

Pozdrawiam Beata
 
Pani Beato, a w jakim budżecie chciałaby Pani się zmieścić?
 
Witam, szukam maszyny do codziennego szycia od domowych przeróbek, po szycie ubrań dla dziecka także dresowe, podszywanie płaszczy, jeansu itp. Szycie zabawek. Zastanawiałam się nad Janome Jubilee

60507 oraz Janome 525s, ale nie jest już produkowana, wiem, że teraz jest 725s. Czy 725s jest polecana? Lub 419s, 423s? Zastanawiam się także czy nie dołożyc i nie kupić Janome easy jeans HD1800. Czy jest sens dokładać pieniądze i zamiast maszyny Jubilee 60507 kupować Janome 725s lub 419s, 423s (w cenie podobnej do Jubilee) albo dokładać do HD1800?

Czy Jubilee 60507 poradzi sobie z dresami, a także uszyciem plecaka, który znajduje się na Państwa stronie internetowej w wykrojach? Czy lepiej jednak kupić 725s, 419s lub 423s?

Czy 725s, 419s i 423s są równie ciche?
Dziękuję
 
Ciężko te maszyny ze sobą porównywać (w pewnym sensie) ponieważ zestawiamy ze sobą modele z dwóch różnych grup a to oznacza, że charakterystyka ich pracy jest nieco inna.
60507 i 725 to wysokie modele mechaniczne natomiast NV-15 to model elektroniczny - zatem inne jest sterowanie i obsługa oraz inny dźwięk pracy, modele elektroniczne zawsze pracują ciszej niż mechaniczne. Jeśli chodzi o niuanse pomiędzy 60507 a 725 to kolega powyżej pisał już o najważniejszych kwestiach, czy warto dołożyć do 725? Moim zdaniem tak, jest to bardzo fajny i wdzięczny model, dobrze współpracuje z różnymi rodzajami materiałów i zapewnia wysoki komfort szycia :-) Czy skłonić się ku Brotherowi NV-15? Jeśli chcemy mieć w maszynie regulację prędkości szycia, zależy nam na bardzo cichej pracy, chcemy mieć możliwość ustawiania pozycji i igły i docenimy to, że maszyna sama podpowiada gęstości i szerokości dla poszczególnych ściegów, to spokojnie można przymknąć oko na brak regulacji docisku stopki. Miałam przez dłuższy czas tę maszynę w domu (NV-15) szyłam przeróżne materiały od cienkich jerseyów, przez ekologiczny elastyczny zamsz po grube materiały i nie miałam żadnych problemów z uzyskaniem ładnego i prawidłowego ściegu. Ceniłam ją za to, że pracowała cichutko i bardzo płynnie.
 
Dziękuję za odpowiedź. A proszę mi powiedzieć, co Pań uważa na temat Janome Jubilee 60507 kontra Brother innovis 15. W Brotherze doczytałam, że brak regulacji docisku stopki. Czy jest to aż tak potrzebna funkcja? Jak sobie maszyna radzi z dzianinami lub innymi grubszymi materiałami? Czy skoro tej funkcji nie ma lepiej kupić Janome Jubilee czy Janome 725? czy może jednak jest na tyle dobra, że spokojnie radzi sobie z praktycznie każdymi materiałami? Pozdrawiam serdecznie
 
Automatyczne obszywanie dziurki jest na pewno pomocne ale nie jest niezbędne :) Różnica kilkuset złotych wynika również z obecności walizki w zestawie z 725 oraz hd1800.
 
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Codziennie jednak szyć nie zamierzam jeansu w związku z czym zapewne lepiej skłonić się ku maszynom 60507 oraz 725s. Proszę o poradę, czy funkcja automatycznego obszywania dziurek jest warta dodatkowych kilkuset złotych? Nie mam takiego doświadczenia dlatego proszę o poradę, czy automatyczne obszywanie dziurki jest faktyczne potrzebne?
 
Pani Ilono ileż pytań! :)
1) Tak, Janome 725s jest polecana, nie mamy żadnych sygnałów o problemach z jej awaryjnością.
2) Janome 419, 423 są maszynami z chwytaczem wahadłowym, które raczej polecamy do pracowni krawieckich, gdzie urządzenia muszą pracować często i na trudnych materiałach, w Pani przypadku nie jest to konieczne.
3) Sens zawsze jest, ponieważ w porównaniu do Jubilee 60507, 725s ma automatyczne obszywanie dziurki, więcej ściegów i walizkę w zestawie. Z kolei HD1800 ma zdecydowanie większe pole pracy, walizkę w zestawie oraz 6 lat gwarancji.
4) Jubilee poradzi sobie z dresem oraz z uszyciem plecaka.
5) Nie, nie są równie ciche, 419 i 423 mają chwytacz wahadłowy i są zdecydowanie głośniejsze.

Podsumowując, jeśli zamierza Pani szyć codziennie gruby materiał jak jeans, wtedy lepiej wybrać hd1800, jeśli nie, należy się zastanowić czy chce mieć Pani więcej ściegów i walizkę (Janome 725s) czy może jest to zbędne (Janome Jubilee 60507).
 
Dzień dobry! Szukam swojej pierwszej maszyny do szycia- spełnienie marzenia o szyciu od 6 lat.. : ) mam dosc odraniczony budżet- myślałam wcześniej o kwocie do 400 PLN jednak po przeczytaniu Waszych opinii zwiększam go. W związku z oczekiwaniem na dziecko chciałabym zacząc od szycia kocyków i poduszek (minky), zabawek sensorycznych i ksiązeczek ( z użyciem filcu) jednak w miarę czasu mam wileką chęć by dalej się rozwijać w tym temacie. Zależy mi na maszynie która da możliwości używania różych rodzajów ściegów, będzie łatwa w użytkowaniu i przede wszystkim cicha. Czy moge prosić o poradę? dziękuję.
 
Dzień dobry! Czy czytała już Pani nasz artykuł o wyborze maszyny na start do 700 zł?
https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/maszyna-do-szycia-na-start-do-700-z%C5%82
 
Witam czy, może mi Pani polecić maszyny profesjonalne do produkcji odzieży. pozdrawiam serdecznie
 
Witamy, Pani Kasiu prosimy o kontakt drogą mailową --> sklep@ultramaszyna.com
 
Kłaniam się,
z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem facetem, i proszę wytłumaczyć jak blondynce :) - dla początkującego i szyjącego w materiałach typu cordura, xpac i tym podobne placakopodobne materiały - Singer 4432 wystarczy czy znalazło by się coś jeszcze bardziej budżetowego?
Pozdrawiam,
 
Ze swojej strony polecałbym jednak dołożyć do Janome 423s https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-423s
Maszyna jest w pełni metalowa, nieco cichsza niż Singer, ma zdecydowanie dłuższą gwarancję (6 lat - Singer tylko 2 lata) nawet w przypadku zakupu na firmę, oraz jest niesamowicie wytrzymała. Również posiada regulowany docisk stopki oraz zdecydowanie bogatszy zestaw akcesoriów :)
 
Dzień dobry. Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu nowej maszyny do szycia. Szukam modelu trochę" na wyrost" swoich aktualnych możliwości, takiego co by mi posłużył na bardzo długo i miał możliwość zainstalowania dodatkowych gadżetów ???? zastanawiam się nad Brother NV 55FE ale oczywiście inne marki też wchodzą w rachubę. Szyje obrusy, poszewki,zaslonki , letnie ubrania, torebki. Poszukuję maszyny,która bez problemu przeszyje skaj/skórę a także sztuczne futerko. Z chęcią bawię się w ozdabianie odzieży lamówkami, falbankami, aplikacjami. Marzy mi się maszynohafciarka ale to już inna półka cenowa. Pozdrawiam i czekam na pomoc????
 
Dzień dobry, odpisaliśmy Ci już na maila! :)
 
Zapomnialam dodać, że interesują mnie maszyny do 2 500,00zl????
 
Witam, mam dylemat "maszynowy", szyję przede wszystkim z dresówki (spodnie, bluzy), ale również sukienki dla córy z różnych materiałów, muszę kupić nową maszynę i tak zaczął się mój dylemat ;) rozważam kilka modeli: Janome 423s, Janome DXL603, Elna 340, Brother NV15 i JUKI HZL-HD 80, która będzie odpowiednia dla osoby średnio szyjącej - budżet do 1600, pozdrawiam
 
Witamy :) Każda ze wskazanych maszyn różni się od siebie zarówno technologią jak i zastosowaniem. Janome 423s jest maszyną mechaniczną z chwytaczem wahadłowym, co sprawia, że jest bardzo głośna ale świetnie radzi sobie z bardzo grubym i trudnym materiałem. Elna 340 jest również maszyną mechaniczną ale z chwytaczem rotacyjnym więc jest zdecydowanie cichsza i świetnie nadaje się do pracy w domu. Janome DXL603, Brother nv15 oraz Juki HD80 to urządzenia elektroniczne, które mają takie udogodnienia jak automatyczne ryglowanie, pozycjonowanie igły, szycie bez użycia pedała itd. Brother NV15 przegrywa jednak tym, że nie posiada regulowanego docisku stopki (dlatego też jest najtańszy). Biorąc pod uwagę cenę oraz możliwości zastanów się nad DXL603 oraz HD80. Dodatkowo można wspomnieć o tym, że Juki HD80 ma w zestawie stolik powiększający pole pracy (aktualnie w ramach promocji) i walizkę. W razie pytań zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego - 881223393. Pozdrawiam :)
 
Super wpis! ja szyje od kilku miesiecy na Minerva 363 i powiem Wam, ze to jest niebo a ziemia do tego co sie nameczyłam wczesniej. nawlekanie łatwiutkie i bardzo cicha jeszcze mnie nie zawiodła a daje jej mocno popalić :)
Widziałam pańswo macie w ofercie maszyny tej marki , czy można u was kupić do mojej Next 363 dodatkowe stopki?
 
Oczywiście :) Zobacz tutaj https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/kategoria/szycie-domowe-stopki
 
Witam. Z czego wynika brak w ofercie marki Łucznik?
 
W sprzedaży posiadamy wyselekcjonowane produkty, które naszym zdaniem są najlepsze spośród tych dostępnych na rynku.
 
Ja szyję (czy też może bardziej próbuję szyć) na starym łuczniku dziadka, generalnie nie narzekam, choć wybór ściegów ubogi. Zaczęła mi jednak chodzić po głowie myśl o zmianie maszyny, niestety na razie bez dużego nakladu. Co myślicie na temat maszyny, która pojawia się w MINERVA Next 363D (spotkałam na jej temat dużo pozytywnych opinii)?
 
Jest trochę głośna, ale za to bardzo solidna i do tego ma regulowany docisk stopki :)
 
Na wszelkiego rodzaju przeróbki - doskonała. Szyje jak szalona. Naprawdę polecam :)
 
Ja mam bardzo krótkie pytanie, która z wymienionych tutaj maszyn do szycia jest najlepsza. Zależy mi na najwyższej jakości, tak żeby jednak ten prezent otrzymany przez dziecko przy okazji komuni mógł być długo używany.
 
Wszystkie wskazane przez nas maszyny są wyselekcjonowane jako najlepsze na rynku. W takiej sytuacji radzimy wybrać ten model, który posiada najdłuższą gwarancję :)
 
Czy do 650 złotych znajdę u Państwa maszyne do szycia, ktora chcialbym sprezentowac dziecku na komunie? Czekam niecierpliwie na odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
 
Oczywiście, każda z wymienionych maszyn w tym artykule będzie bardzo dobrym wyborem --> https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/maszyna-do-szycia-na-start-do-700-zl :)
 
Powiedzcie mi, jaka jest żywotność takiej maszyny do szycia dla dzieci, jeżeli postawię na Janome Jubilee 60507, bo zastanawiam się, ile taki prezent na Dzień Dziecka może posłużyć.
 
Janome Jubilee 60507 to jedna z najlepszych maszyn mechanicznych do 1000 zł. Ten model od momentu gdy pojawił się na rynku, pracuje razem z naszymi kursantkami na warsztatach codziennie przez kilka godzin i jeszcze ani razu nas nie zawiódł :) Ma bardzo solidne, metalowe podzespoły oraz gwarancję aż 5 lat - więc bez obaw.
 
Ja mam dość nietypowy problem:) Chodzi mi bowiem o maszynę do szycia dla chłopca. Wiem, że to głównie dziewczynki zajmują się takimi pracami, niemniej jednak on stwierdził, że będzie szył elementy mundurów do gier militarnych, no ale jednak powinna to być zdecydowanie utrzymana w bardziej "męskich" odcieniach maszyna do szycia na Dzień Dziecka. Na jaki model postawić?
 
Faktycznie dość nietypowe pytanie :) Myślę, że świetną propozycją jest Singer 4432, który idealnie sprawuje się w pracy z trudnym materiałem. Maszyna jest niezwykle mocna i wytrzymała, a kolorystyka zdecydowanie będzie na plus biorąc pod uwagę zainteresowania syna :) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-singer-4432-heavy-duty
 
Moja mama przez lata korzystała z Łucznika, teraz córka chce nauczyć się szyć. Czy maszyna do szycia na Dzień Dziecka taka jak opisywany przez Was model Janome będzie odpowiedni dla 9-letniej dziewczynki?
 
Ja tutaj pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo w sumie też chciałabym postawić na maszynę do szycia na dzień dziecka, ale nie wiem, czy ten konkretny model będzie dobry dla nieco młodszego, bo 7-letniego dziecka.
 
Panie Kamilu zdecydowanie lepiej byłoby dla tak młodej osoby wybrać model np Brother KD144s, który jest bardziej przystępny dla dzieci ale zarazem ma funkcje, które pozwolą uszyć praktycznie każda część garderoby. Warto zwrócić uwagę na to, że KD144s posiada osłonę na palce https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-brother-kd144-little-angel
 
Może faktycznie maszyna do szycia na Komunię Św. będzie dobrym wyborem. Dzisiaj to już totalnie nie wiadomo, co tym dzieciom podarować. Poczytam trochę o dostępnych modelach i może na któryś z nich się zdecyduję.
 
Maszyna na komunię dla dziecka piękna sprawa. Za dużo tej elektroniki dzieciaki dostają, a może nauczą się czegoś przydatnego dzięki takiemu prezentowi? :)
 
Maszyna na komunię dla dziecka piękna sprawa. Za dużo tej elektroniki dzieciaki dostają, a może nauczą się czegoś przydatnego dzięki takiemu prezentowi? :)
 
Może Państwo mi pomogą. Chciałam kupić maszynę do szycia na komunię. Zależy mi jednak na takim mówiąc potocznie "wypasionym" modelu, ponieważ prezent na komunię ma być przeznaczony dla dziecka, które tak naprawdę jak to się mówi, wszystko ma. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam Eliza
 
Pani Elizo, najciekawszą propozycją maszyny, która wszystko ma i jest również przeznaczona dla początkujących to Dorina 323 by Gritzner. Ta maszyna do szycia jest łatwa w obsłudze i nawlekaniu, ma pełną regulacje szerokości i gęstości szycia oraz co bardzo istotne, posiada regulowany docisk stopki, który ułatwia pracę z elastycznym, delikatnym oraz grubym materiałem :) https://www.ultramaszyna.co...
 
Zastanawiam sie nad wyborem maszyny Husqvarna Opal670. Zalet ma wiele a jakie ma minusy? W wiekszosci bede wykonywac szycie materialow bawelna plus filc, podwojny filc. Bawelna plus rzep ;) potrzebne mi tez sciegi fontowe, dlatego wszystkie maszyny mechaniczne (i elektroniczne chyb tez) odpadaja. Maszyna ta jest w pelni zautomatyzowana i posiada wiele bajerow ulatwiajacych prace jak np automatyczne obcinanie nitki, automatyczny nawlekacz itp. Moge prosic o opinie okiem specjalisty? Dziekuje i pozdrawiam :)
 
Napisz do nas proszę na maila - sklep@ultramaszyna.com jeśli jesteś zainteresowana zakupem tej maszyny :)
 
Witam, chciałabym zacząć "przygodę" z szyciem ???? potrzebuje porady dotyczącej zakupu pierwszej maszyny. Mój budżet to ok 1200zł. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ok. Dziękuję za informacje ????
 
W takim razie polecam Juki 353:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-juki-hzl-353
oraz
Janome Jubilee 60507:
https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-60507

Janome ma dłuższą gwarancję i więcej stopek w zestawie. Juki ma automatyczne obszywanie dziurki oraz sztywną walizkę. Obie maszyny są bardzo solidne i wytrzymałe. Śmiało można stwierdzić, że są najlepszą propozycją do 1000 zł.
 
Witam, chciałabym taką maszynę dzięki której przeszyje większość materiałów taką do prac domowych jeśli można tak to nazwać ????
 
Dzień dobry, Pani Elu zanim odpowiem muszę wiedzieć co będzie Pani chciała szyć, jak często oraz jakie materiały :) Czekam na dalsze informacje
 
Która maszyna pracuje ciszej, Brother NV-15 czy Elna 520 Explore?
 
Brother NV15 jest maszyną elektroniczną, dlatego będzie cichsza niż Elna 520 - która to jest konstrukcji mechanicznej.
 
Witam, proszę o poradę w wyborze maszyny. Zastanawiam się nad dwoma modelami Janome TXL607oraz Janome SkyLine S3. Czy różnice są ogromne? Z góry dziękuję za pomoc.
 
Witamy :) Tak, różnice są ogromne. Janome Skyline S3 jest "kombajnem wśród maszyn do szycia", zdecydowanie lepiej radzi sobie z grubszymi materiałami i w ogólnym rozrachunku jest bezsprzecznie lepsza. Zachęcam do kontaktu telefonicznego, chętnie opowiem o tej maszynie - 881223393
 
Witam szukam maszyny dla mojej mamy ktora pracuje w domu szyjac firany panele zaslony oraz czasem cos z dresowki . Budżet to 1000zl . Pracuje teraz na Juno Janome . Czy mozesz pani polecic duzo lepsza maszyne bo ja to kompletnie nye znam sie . Dziekuje za pomoc pozdr
 
Dzień dobry, do 1000 zł bardzo dobrą propozycją jest Elna 320 - posiada regulowany docisk stopki, pełną regulację szerokości i gęstości szycia, wolne ramie, szycie wstecz, wiele programów ściegowych w tym tzw ścieg overlockowy. Maszyna świetnie radzi sobie z zarówno delikatnym jak i grubszym materiałem typu jeans, skóra itd. Dodatkowo pakiet stopek i szpulek GRATIS oraz aż 5 lat gwarancji.https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-320-explore
 
Dzień dobry.
Na otwarcie działalności otrzymam dofinansowanie, maszynę chciałabym potraktować jako zabezpieczenie i inwestycję. Na poczatku potrzebna mi bedzie zwykła stębnówka, ale obrzucanie szwów czy ściegi elastyczne, obrzucanie dziórek także są dla mnie ważne. Serwis, wymienne części też.
Dawno nie szyłam, ale kiedyś najbardziej lubiłam overlok, gdyby byla taka, ktora mogłaby dobrze go zastępować... choć nie upieram sie przy tym.
Cena maszyny 4-5tyś- gdyby zechciała Pani pomóc będę wdzieczna - Renata.
 
Dzień dobry,

Pani Renato, czy mogę prosić o kontakt bezpośredni z adres sklep@ultramaszyna.com? Najlepiej, gdyby podała Pani również w mailu numer telefonu, żebyśmy mogli sobie spokojnie porozmawiać na ten temat :)
Czekam na wiadomość! :)
 
Dzień dobry.
Szukam maszyny i waham się między dwoma grupami cenowymi. Za duży wybór i już dostają świrka. :)

Pierwsza grupa to Janome 525S oraz Juki HZL-357.
Ale że za dużo czytam i za dużo chcę (mam uraz po poprzedniej maszynie, która nie radziła sobie z cienkimi dresówkami) to doszłam już nawet do wyższej półki i teraz waham się między...
HD1800 i Elna 3210 Jeans.

Ratunku!
Chcę szyć dresy dla dziecka, narzuty z dodatkiem polaru i takich pluszowych materiałów oraz pościel, może jakąś bluzę machnę i na pewno podwijam spodnie, w tym jeansy.

Elna to podobno mercedes w mechanicznych. Ale nie wiem czy aż takiej maszyny potrzebuję.
Aaaa i chciałabym żeby była na tyle intuicyjna, żebym nie musiała co pięć minut wyjmować instrukcji i wszystkiego przestawiać robiąc doktorat z obsługi. :)

Gwarancja door to door mile widziana.
Pozdrawiam
 
Tzn. wybierając z tańszej półki, między Janome 525S i Juki HZL-357, lepiej kupić Elnę 320? :D :D
 
Skoro szuka Pani maszyny, której funkcje wykorzysta Pani w 100% to tak :) Wspomnę tylko, że model 525s nie jest już produkowany, odpowiednikiem jest model Elna 340 :)
 
Dzień dobry!
Pani Sylwio, do tego zastosowania spokojnie znajdziemy maszynę tańszą i również bardzo wytrzymałą. Oczywiście Elna 3210 z racji potężnego silnika i wzmocnionej obudowy będzie idealna do ciężkiej pracy z grubym materiałem. Jednak, z drugiej strony bez wątpienia wymaganiom sprosta również Elna 320, która jest dużo tańsza, a również ma mocny silnik, regulowany docisk stopki i świetnie pracuje z jeansem. Jeśli potrzebuje Pani maszyny do nieustannej pracy z grubym materiałem - wtedy stanowczo Elna 3210, w przeciwnym wypadku nie należy przepłacać :)
 
Witam ;) poszukuję maszyny do szycia, która przeżyje i grube i cienkie materiały połączwnie np bawełny z minky, będzie trwała. W planach mam sporo Szyc;);) taka mała domowa produkcja. Zastanawiam się nad modelami:
Brother GG 37
Juki 357ZP-C
Elna 340ex
Janinę 625e
Czytałam artykóly na waszej stronie ale w dalsztm ciągu mam dylemat.Proszę o pomoc. Mój budżet do 1200zl
 
Pani Aneto, jeśli chciałaby Pani używać maszyny do grubego materiału przy dużym obciążeniu (sporo szycia), polecam serię Janome 400 np Janome 419s - https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-419s
Maszyna jest bardzo wytrzymała, ma wzmocnioną, metalową obudowę oraz mocny silnik 85W. Ten model jest z nami już od dawna i z powodzeniem pracuje na naszych kursach - po 8h dziennie, codziennie :)
W razie pytań zachęcam do kontaktu mailowego - sklep@ultramaszyna.com
 
Witam, chcę zakupić maszynę do szycia do domowego użytku. Rozważam zakup maszyny JANOME z pośród modelów 415, 419S,423S, 525S oraz JUBILEE60507. Który model najlepiej się sprawdzi? Przedział cenowy 800-1200. Pozdrawiam
 
Pani Justyno, seria 415, 419 oraz 423 to maszyny przeznaczone do szycia trudnych, grubych materiałów - są dość głośne ale niezwykle wytrzymałe. Model 525s został już wycofany ze sprzedaży, ale na ten moment mogę polecić Elna 340 - bardzo udany model z pełną regulacją szerokości i gęstości szycia, cichym i łatwym w nawlekaniu chwytaczem rotacyjnym oraz w odróżnieniu do modelu Jubilee - posiada automatyczne obszywanie dziurki oraz sztywną walizkę w zestawie. W ogólnym rozrachunku polecam Elna 340 https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-elna-340-explore
W razie pytań zachęcam do kontaktu mailowego pod adresem sklep@ultramaszyna.com
 
Zależy o jak grubym materiale mówimy, do "ciężkiego szycia" zdecydowanie bardziej polecam model Janome 419s - jednak przy domowym szyciu i pracowaniu na jeansie spokojnie wystarczy moc Elny 340.
 
A czy sprawdzi się także przy grubszych materiałach?
 
Witam, przebywam obecnie za granicą i wybór modeli maszyn do szycia jest niestety nieco inny. Czy mogę liczyć na podpowiedź, jaką maszynę powinnam wybrać z poniższych? Jestem laikiem w temacie i będzie to moja pierwsza maszna. W planach mam szycie prostych rzeczy, takich jak poszewki na poduszkę, woreczki na prezenty itp.
BROTHER RL-417
BROTHER J14
BROTHER J17
TOYOTA ECO15B
TOYOTA ECO15A
NECCHI SUB22

Pozdrawiam.
 
Cześć Kat!
Wszystkie wskazane przez Ciebie modele to praktycznie klony :-) Przeczytałam sobie specyfikacje i jeśli chodzi o Brothery to różnią się one przede wszystkim ilością ściegów, model RL-417 jest najmłodszy. J17 jest z kolei dostępny również w Polsce. Bardzo podstawowe funkcje ale na Twoje potrzeby w zupełności wystarczą - wybrałabym J17 lub nowszy RL-417.
Jeśli chodzi o Necchi - nie znam tych maszyn zupełnie, zarówno jeśli chodzi o charakter pracy jak i najważniejsze - ich awaryjność. W przypadku Brothera i Toyoty o ten aspekt możesz być zupełnie spokojna. Toyoty w odróżnieniu do Brothera pracują nieco głośniej, zakres funkcji jest natomiast podobny.
 
A jaka polecacie ma start dla totalnego laika z chwytaczem rotacyjnym z pewnością.budzet do 1400zl.chec szycia pościeli pracy na minky polarze pruszy itp
 
Świetną propozycją po ostatnich obniżkach Janome jest model HD 1800 -> https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-hd-1800
Wersja heavy duty czyni ją maszyną do szycia do zadań specjalnych, poradzi sobie zarówno z grubym materiałem jak skóra czy filc, ale i delikatnym - dzięki regulowanemu dociskowi stopki.
Posiada cichy i łatwy w nawlekaniu chwytacz rotacyjny oraz bogaty zestaw stopek w gratisie.
Przy zapisaniu się do newslettera otrzyma Pani 5% zniżki na zakupy w naszym sklepie - wtedy już prawie mieścimy się w budżecie :)
Gwarancja obejmuje aż 6 lat!
 
A jaką maszynę polecacie do szycia w domu, ale wszystkich rodzajów tkanin? Bo zależy mi na tym, żeby szyc wszystko dla córeczki od sukienek tiulowych po grube kocyki i pościele minky. Narazie posiadam maszynę Łucznik 877 ale jestem pewna, że ona nie da rady chociażby ze względu na brak ściegu overlockowego i brak regulacji stopki. Dopiero zaczynam, więc też nie za miliony monet. Błagam, pomóżcie!
 
Kosmicznym wyborem w tym budżecie jest już maszyna elektroniczna :) https://www.ultramaszyna.com/sklep/-/s/produkt/maszyna-do-szycia-janome-dxl603
Świetnym przykładem jest Janome DXL603, która idealnie wpisuje się w budżet, a łatwość obsługi oraz komfort pracy jest nie do porównania z maszynami mechanicznymi. Oczywiście, regulacja docisku stopki, pełna regulacja szerokości i gęstości ściegu, przycisk start/stop czy regulacja prędkości szycia to tylko niewielka część funkcji, w których można się zakochać :) Cenę możesz obniżyć zapisując się do newslettera - otrzymasz wtedy kod rabatowy na 5%!
 
to ja poproszę o informację jakie modele ułatwiają pracę, przy budżecie do ok.1500zł. :)
Mocno zastanawiam się nad Janome 60507 ale jeśli coś jest extra a dołożę troszkę to proszę o podpowiedzi :) dziękuję!

 
Super rozwiązaniem są takie modele jak np. Janome Jubilee 60507, Juki 357 lub Singer Heavy Duty 4423. Generalnie najważniejsze na co powinnaś zwrócić uwagę to to, żeby wybrana maszyna miała bardziej rozbudowany transport niż podstawowe modele, regulację docisku stopki i płynne regulacje szerokości i gęstości ściegów. W rozsądnym budżecie powyższe maszyny to moim zdaniem najlepszy wybór. A jeśli kiedyś budżet wzrośnie no to służę pomocą i podpowiedzią, które modele kosmicznie ułatwiają pracę :)
 
Komentuj