DARMOWA DOSTAWA OD 399ZŁ
Maszyny do szycia szwajcarskiej firmy Elna bardzo dobrze sprawdzą się w rękach początkujących, jak i bardziej zaawansowanych krawców domowych. Obie maszyny mają metalowe podzespoły, dużą moc silnika i bardzo wytrzymały metalowy chwytacz wahadłowy. Z naszego doświadczenia (wskazane modele bezawaryjnie pracują codziennie po kilka godzin od kilku lat na naszych warsztatach krawieckich) wyjątkowo dobrze sprawdzają się nawet jako maszyny do szycia jeansu, lekkiego filcu czy bardziej wymagających projektów.
Różnią się liczbą dostępnych ściegów (15 i 23, odpowiednio w Elnie 220 eX i 240 eX). Elna 220 eX posiada wszystkie niezbędne ściegi użytkowe, tj. ścieg prosty, zygzak, ścieg elastyczny, trójskok, ścieg kryty, ściegi tak zwane owerlokowe i czteroetapowe obszywanie dziurki. Elna 240 eX będzie miała dodatkowo kilka ściegów ozdobnych, w tym ściegi satynowe, a obszywanie dziurki będzie odbywało się już jednoetapowo w sposób automatyczny.
Dziurka czteroetapowa w Elna 220 eX:
Dziurka jednoetapowa - automatyczna w Elna 240 eX:
Dowiedz się więcej jak powstaje dziurka czteroetapowa i jednoetapowa czyli automatyczna
Oba modele mają płynną regulację długości (0 - 4 mm) i szerokości ściegu (0 - 5mm), a także skokową, trzystopniową regulację docisku stopki, potrzebną do szycia choćby materiałów elastycznych, jerseyu, dzianiny czy stretchu.
Maszyny wyposażone są w chwytacz wahadłowy, jednak jak na ten typ pracują całkiem cicho. Takie rozwiązanie wraz z 80 W-owym silnikiem przekłada się na dużą moc wkłucia igły, co pozwala stwierdzić, że każdą z nich można nazwać maszyną do szycia jeansu, lekkiego filcu czy ekoskóry. Świetnie sprawdzą się także przy podwinięciu, zszyciu czy naprawianiu dziury w dżinsach albo cerowaniu t-shirtów.
Oba modele mają 3-punktowy transport, więc nie jest zbyt mocno rozbudowany (w najwyższych modelach możemy mieć np 7-punktowy) ale w połączeniu z mocnym silnikiem naprawdę dobrze radzą sobie z prowadzeniem materiału. Obie maszyny mają możliwość wyłączenia transportu (schowanie ząbków pod powierzchnię płytki ściegowej). Jest to przydatna funkcja przy cerowaniu, haftowaniu czy szyciu z tzw. "wolnej ręki". Dodatkowo, jak większość maszyn do szycia, również Elna 220 eX i 240 eX umożliwia szycie podwójną igłą.
Elna 220 eX i 240 eX mają możliwość przedłużenia gwarancji aż do 5 lat. Przed upływem trzeciego roku użytkowania, wykonaj przegląd aby uzyskać kolejne 2 lata wsparcia serwisowego.
Bez wątpienia, w rankingu maszyn, każda z nich byłaby jedną z najlepszych maszyn do szycia do 1000 zł.
Seria Elna eX to świetna propozycja dla początkujących, którzy chcą, aby maszyna posłużyła im przez długi czas i pozwoliła rozwijać krawieckie umiejętności. W stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy pakiet wszystkich potrzebnych w szyciu domowym funkcji. Maszyny nie są przeładowane dziesiątkami ściegów, jednak mają wszystkie ściegi, jakie mogą się nam przydać przy szyciu akcesoriów, zabawek, ubrań czy ciężkich tkanin. Łatwa, intuicyjna obsługa oraz solidne wykonanie spotkają się aprobatą również bardziej wprawionych użytkowników. Tak mocna maszyna do szycia poradzi sobie praktycznie ze wszystkimi domowymi sytuacjami: podłożysz na niej firanki, podwiniesz spodnie, uszyjesz kocyk dla dziecka. Seria eX z powodzeniem używana jest na naszych kursach, więc jeśli jeszcze się wahasz, to zapraszamy do jej przetestowania w naszym punkcie stacjonarnym. Przy zakupie maszyny w naszym sklepie stacjonarnym i wcześniejszym ustaleniu terminu, możemy przygotować krótkie szkolenie z jej obsługi, w naszym punkcie.
Maszynę kupisz tutaj:
Zobacz porównanie maszyn Elna 220 eX i Husqvarna E10: