Bernette Sew&Go - porównanie maszyn mechanicznych i elektronicznych

Szukasz informacji na temat zdobywającej coraz większą popularność maszyn marki Bernina? Dobrze trafiłeś! Przeczytaj naszą recenzję maszyn Bernina Sew&Go

Szukasz informacji na temat zdobywającej coraz większą popularność marki Bernette ? Dobrze trafiłeś! Sklep ultraMaszyna jako jeden z nielicznych sklepów w Polsce jest dystrybutorem tej prestiżowej marki. W poniższym wpisie przybliżymy Wam temat modeli z serii Bernette Sew&Go.

Maszyny marki Bernette  szczycą się swoją obecnością na rynku europejskim od przeszło 120 lat. Firma od początku swojej działalności stawiała na jakość i solidność. Inżynieria i precyzja montażu widoczne są w każdym modelu. Seria Bernette Sew&Go oraz inne modele marki Bernette to zdecydowanie produkty dla hobbystów, więc jeśli nie chcesz szyć zarobkowo, a jedynie na swoje własne potrzeby, to maszyny do szycia Bernette będą jak znalazł ????

W tym wpisie chcielibyśmy Wam przybliżyć serię maszyn mechanicznych i elektronicznych Sew&Go, które zdążyły już podbić serca naszych kursantów oraz wielu naszych klientów. Seria Sew&Go to maszyny mechaniczne i elektroniczne, które świetnie sprawdzą się dla hobbystów, do użytku domowego. Zatem zachęcamy do czytania.

 

Seria maszyn mechanicznych Bernette Sew&Go

Mechaniczne maszyny do szycia Bernette Sew&Go to modele wyposażone w podstawowe rodzaje ściegów: użytkowe, elastyczne i dekoracyjne. Maszyny te posiadają metalowe podzespoły oraz tradycyjny, niezawodny i przede wszystkim metalowy chwytacz wahadłowy.

Co prawda maszyny z chwytaczem wahadłowym pracują głośniej niż te z rotacyjnym, ale konstrukcja tych maszyn jest wyciszona, a dźwięk ich pracy - przyjemny dla ucha.

To dobre modele dla osób stawiających pierwsze kroki w szyciu, ale także idealne rozwiązanie dla każdej pani domu, aby pomóc jej w dokonywaniu prostych napraw czy też poprawek krawieckich. Maszyny będą też świetnym wyborem jako maszyna do szycia dla dziecka - seria Bernette Sew&Go to intuicyjne modele z bardzo czytelną obsługą.

Każda z maszyn z tej serii Bernette bardzo dobrze radzi sobie z najróżniejszymi materiałami - od cienkich, lejących, po grubsze, również jeans i materiały tapicerskie. Przy czym należy pamiętać, że jeśli planujecie częstą pracę z grubymi materiałami, warto wybrać model stricte do tego rekomendowany.

Wyznacznikiem całej serii maszyn mechanicznych z linii Bernette Sew&Go jest płynna regulacja docisku stopki, z wygodnym pokrętłem, którą nie wszystkie modele innych producentów w tym budżecie posiadają, jest to parametr niezwykle istotny w codziennym użytkowaniu.

Charakterystyka modeli maszyn mechanicznych Bernette Sew&Go 1, Sew&Go 3 oraz Sew&Go 5 :

  • 70W silnik
  • oświetlenie LED
  • waga - to około 6kg
  • długość wolnego ramienia - 15 cm.
  • prędkość szycia -  750 wkłuć na minutę.
  • W każdej z nich mamy zatrzaskowe mocowanie stopek (system MATIC). Co również istotne przy wyborze maszyny: kompatybilne z modelami serii Bernette Sew&Go są stopki i szpulki uniwersalne. Maszyny te mają 3-letnią gwarancję door to door oraz papierową instrukcję, dołączoną do każdej maszyny.

Bernette Sew&Go 1

Ta maszyna posiada 10 ściegów oraz obszywanie dziurki w półautomacie (cztery etapy). Możliwa jest regulacja wyłącznie długości ściegu (bez szerokości) zakresie 0-4mm. Maksymalna szerokość zyg-zaka to 5 mm. To model dobry dla osób początkujących oraz tych, którzy z maszyny korzystają od czasu do czasu.

Bernette Sew&Go 3

Bernette Sew&Go3 posiada większy wachlarz dostępnych ściegów (19 do wyboru), w tym również ściegi elastyczne, niezbędne podczas szycia dzianin. W tym modelu również regulować możemy jedynie długość ściegu (0-4mm) - nie regulujemy szerokości. Szerokość zyg-zaka mieści się w zakresie 0-5mm. Obszywanie dziurki jest również czteroetapowe. Odróżnia go natomiast dodatkowe wyposażenie, stanowiące dużo udogodnienie podczas szycia  - manualny nawlekacz igły. To maszyna idealna dla hobbysty, który chce korzystać z maszyny częściej.

Bernette Sew&Go 5

Jeden z naszych faworytów kategorii "Maszyna do 1200zł"

Bernette Sew&Go 5 posiada największy wachlarz ściegów z modeli mechanicznych (23 do wyboru), w tym również ściegi elastyczne, niezbędne podczas szycia dzianin. W tym modelu możemy płynnie regulować zarówno długość ściegu (0-4mm), jak i szerokość (0-5mm) Obszywanie dziurki odbywa się tu automatycznie (jeden etap) Maszyna ma wbudowany manualny nawlekacz igły. To model dla domu, ale także dla wymagającego hobbysty, pracującego z różnorodnymi materiałami - spokojnie przeszywa 8 warstw weluru tapicerskiego.

Seria maszyn elektronicznych i komputerowych Bernette Sew&GO

W swojej ofercie marka Bernette posiada również modele elektroniczne i komputerowe dla hobbystów. To nowoczesne urządzenia idealne dla osób poszukujących trwałej i solidnej maszyny do szycia, łączącej w sobie zaawansowane funkcje z łatwą i intuicyjną obsługą.

Dzięki nowoczesnemu, rotacyjnemu chwytaczowi mamy do dyspozycji jeszcze szersze (7mm) i dłuższe (4.5mm) ściegi, a funkcje elektroniczne sprawiają, że maszyny te skierowane są do osób oczekujących od maszyny większych możliwości i bardziej kreatywnych rozwiązań.

Prędkość maszyn elektronicznych i komputerowych to 850 ściegów na minutę. Podobnie jak w przypadku modeli mechanicznych, tak i tutaj waga poszczególnych modeli to 6 kg, a silnik, jakim dysponują ma moc 70W.

Pole pracy oświetla nam LEDowe oświetlenie.

Oba modele posiadają manualne nawlekacze igły.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w tej serii są wysuwane tabliczki ze ściegami, które mamy pod ręką w każdym momencie, a kiedy z nich nie korzystamy, z łatwością możemy je schować.

Każdy z modeli wyposażony jest w suwak regulujący prędkość pracy maszyny, przycisk pozycjonowania igły góra-dół, przycisk punktowego ryglowania oraz przycisk start-stop (możemy szyć bez użycia rozrusznika nożnego). Samo sterowanie odbywa się za pomocą kilku przycisków, jest bardzo czytelne, nawet dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie pracował na modelu elektronicznym czy komputerowym.

Bernette Sew&Go 7

Model ten wyposażony jest w 80 programów ściegowych - użytkowych, elastycznych i dekoracyjnych.

Mamy dostępne 6 wzorów automatycznego obszywania dziurki. Mamy także możliwość włączenia lub wyłączenia ząbków transportu.

Model Bernette Sew&Go7 gwarantuje komfortową pracę z materiałami o różnej grubości.

Dźwięk pracy maszyny jest przyjemny, cichy, ścieg fabryczny bardzo estetyczny. Gwarancja na ten model to 3 lata door to door.

 

Bernette Sew&Go 8

Maszyna, która swoimi funkcjonalnościami przypomina model Bernette Sew&Go 7, natomiast wyposażona jest w zestaw aż 197 programów ściegowych, w tym także jeden wzór alfabetu (litery i cyfry) oraz 8 rodzajów obszywania dziurki.

Ma również wbudowaną pamięć, a więc poszczególne ściegi można zapisywać. Parametry każdego ściegu, takie jak: długość, szerokość, odbicie lustrzane, wydłużanie, szycie podwójną igłą mogą być indywidualnie zmieniane przez użytkownika. Podobnie jak w poprzednim modelu - cały zestaw ściegów mamy umiejscowiony na wysuwanych tabliczkach, dźwięk pracy jest identyczny, tzn. cichy i przyjemny dla ucha. Gwarancja - również 3 lata door to door.

Jeśli myślicie nad zakupem nowej maszyny i zależy Wam na tym, aby nie zastanawiać się, czy model, na który postawicie bez problemu przeszyje materiał tak trudny jak cienki szyfon, lejąca wiskoza, a może czy uda się na niej podwinąć jeansy, uszyć spodnie, sukienkę, bluzkę czy kurtkę lub płaszcz - maszyny Bernette Sew&Go będą dobrym wyborem. To niezawodne modele z metalowymi podzespołami. Pracuje się na nich wygodnie, komfortowo. Są solidne, dobrze wykonane i dopracowane w każdym calu. Mamy nadzieję, że zagoszczą u Was na dłużej i podobnie jak my, staniecie się entuzjastami produktów marki Bernette.

Zainteresował Was nasz wpis? Macie dodatkowe pytania? → śmiało możecie zostawić je w komentarzu lub skontaktować się z nami mailowo (sklep@ultramaszyna.com) /telefonicznie.Komentarze

Postów nie znaleziono

Komentuj